Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 18:50   #41
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Budući da si skoncentiran samo na isključivo Srbe, tko je još u Bizantu po tvojoj teoriji? Pretpostavljam da nisu Grci, Rumunji i Bugari jer oni su u NATO-u
Rusija i Bjelorusija.
Ali za nas su najbitniji Srbi, jer nas oni jedini neposredno ugrožavaju. Netko je napisao da je bit srpskog bića laž i podmetanje.
USAisfreedom is offline  
Old 19.02.2017., 18:57   #42
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Rusija i Bjelorusija.
Ali za nas su najbitniji Srbi, jer nas oni jedini neposredno ugrožavaju. Netko je napisao da je bit srpskog bića laž i podmetanje.
Aha to je tvoja neka interna karta, jer po Huntingtonovoj karti koju si spominjao također ulaze Bugari, Rumunji i Grci.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 19.02.2017., 18:57   #43
Nacionalna bica, apstraktni bizantizam, opce krscanske memorije, pregnantno potvrdjena obiljezja operativnih normi ( )

Brate sve to mi maloprevise vuce na praznogovor za projektiranje iracionalnih sadrzaja i podvaljivanje elokvencije pod strucnost
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 19.02.2017., 19:00   #44
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Aha to je tvoja neka interna karta, jer po Huntingtonovoj karti koju si spominjao također ulaze Bugari, Rumunji i Grci.
Huntingtonova karta je samo dobra odrednica. Uostalom nisam rekao da Grci npr nemaju bizantsko nasljeđe već da su pozapadnjačeni. A isto se dogodilo i Bugarima i Rumunjima.
Ne bih rekao da su ovo neke prazne apstrakcije, pa povijest Hrvata i Srba je dokaz da bizantizam teži ekspanziji i apsolutizmu (velikosrpstvo).
USAisfreedom is offline  
Old 19.02.2017., 20:07   #45
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Huntingtonova karta je samo dobra odrednica. Uostalom nisam rekao da Grci npr nemaju bizantsko nasljeđe već da su pozapadnjačeni. A isto se dogodilo i Bugarima i Rumunjima.
Ne bih rekao da su ovo neke prazne apstrakcije, pa povijest Hrvata i Srba je dokaz da bizantizam teži ekspanziji i apsolutizmu (velikosrpstvo).
Bizant je grcka civilizacija. Neki kazu da je padom carigrada dosli do ubrzanja renesanse, obrazovane carigradske izbjeglice dodatno sire anticku kulturu po europi. Dolazi zatim reformacijski pokreti, za kojeg neki tvrde da je oslobodio put za razvijanje kapitalizma odvajanjem crkve od drzave. It'd itd rest is history

Pitanje je gdje smo mi u tome, mi ne spadamo u taj krug..nismo razvili kapitalizam, a I pitanje je koliko smo odvojili crkvu od drzave
Gruzija is offline  
Old 19.02.2017., 20:21   #46
Postoji objašnjenje za ovo ali je politički nekorektno i nije samo vezano za zapad već za Europljane. Gdje god da su došli dizali su civilizacije. Naravno,civilizacija ima "glupe zečeve" koji su podložni za komunizam pa opstanak iste ovisi o razmnožavanju produktivnih i spuštavanju neproduktivnih. Zapad polako umire,procjene su da Europljana u SADu neće biti više od 50% do 2060. Prema popisu birača sa zadnjih izbora,europljana je 70%. U Hrvatskoj natalitet isto pada a broj rođenih se smanjuje. Demokracija koja koristi logiku većine će sve više poticati humanizam i civilizacija zapada (što je samo jedna od civilizacija europe) će biti toliko izmorena borbom za ljudska prava (zapravo nametanjem liberalizma i demorkacije tamo gdje ne treba jer uništavaju tuđe kulture) da će sama sebe uništiti ako nastavimo ovakvim trendom. Konzervativni,danas nepopularni teoretičari ovoga su pisali o tome u 20.-30. godinama prošlog stoljeća a vrijeme pokazuje da su bili u pravu.

Zadnje uređivanje Detektor : 19.02.2017. at 20:35.
Detektor is offline  
Old 19.02.2017., 20:47   #47
U slovackoj je u parlament usla stranka koja se zalaze za izlazak is EU. Gospodarski program joj je povratak poljoprivredi

Sto je logicno jer natalitet pada sa industrijalizacijom drustva.
Gruzija is offline  
Old 19.02.2017., 20:50   #48
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
U slovackoj je u parlament usla stranka koja se zalaze za izlazak is EU. Gospodarski program joj je povratak poljoprivredi

Sto je logicno jer natalitet pada sa industrijalizacijom drustva.
To me ne zanima. Slaveni su po prirodi naivni i lako povodljivi, a Rusija nastoji svojom propagandom demoralizirati Zapad.
Slovaci, kao i mi, ne trebaju nasjedati na takve stvari, da ne bi opet završili na krivoj strani.
USAisfreedom is offline  
Old 19.02.2017., 20:56   #49
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
To me ne zanima. Slaveni su po prirodi naivni i lako povodljivi, a Rusija nastoji svojom propagandom demoralizirati Zapad.
Slovaci, kao i mi, ne trebaju nasjedati na takve stvari, da ne bi opet završili na krivoj strani.
Generaliziranje Slavena ti ne stoji posebno kod nas iz razloga jer Balkanci nisu originalno Slaveni već pretežito Iliri,druga je stvar što su slavenizirani. Slaveni izgledaju kao autohtoni Vojvođani,sjeverni Hrvati,Slovenci a da ne govorim kako je Rusko Carstvo bilo zvano drugim Rimom dok komunizam to nije uništio. Nekad je istok bio to što je danas zapad. Anglo-saksonci nisu imali tu privilegiju da osjete komunizam. Germani su bili barbari u Rimu kojeg su stvorili Romani,preciznije etnos Latini. Germani,Slaveni kao i svi indo-europljani nisu došli sa zapada nego sa istoka tako da civilizacija ne ovisi o stranama svijeta.
Detektor is offline  
Old 19.02.2017., 21:03   #50
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Rusija i Bjelorusija.
Ali za nas su najbitniji Srbi, jer nas oni jedini neposredno ugrožavaju. Netko je napisao da je bit srpskog bića laž i podmetanje.
Je, evo sad će na nagrnu preko Une i porobe nas ovde... i onda će da nas sve zajedno hebu otpozada, iz to bez vazeljin.
CNN škola, a?


ONT: Zapad nije najbolji, nego je jednostavno drugačiji.
Metal is offline  
Old 19.02.2017., 21:03   #51
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Generaliziranje Slavena ti ne stoji posebno kod nas iz razloga jer Balkanci nisu originalno Slaveni već pretežito Iliri,druga je stvar što su slavenizirani. Slaveni izgledaju kao autohtoni Vojvođani,sjeverni Hrvati,Slovenci a da ne govorim kako je Rusko Carstvo bilo zvano drugim Rimom dok komunizam to nije uništio. Nekad je istok bio to što je danas zapad. Anglo-saksonci nisu imali te čari da osjete komunizam.
Zapadni, katolički, Slaveni nemaju izbora osim da se priklone Zapadu. Jednom su probali biti uz Istok, kada su se priključili suludom eksperimentu zvanom socijalizam, i ispalo je užas. S obzirom da smo i mi Hrvati Zapad, jako je loša ideja zagovarati bilo kakve proruske, protuzapadnjačke stavove, jer kad god smo probali ići protiv Zapada, izvisili smo.
USAisfreedom is offline  
Old 19.02.2017., 21:26   #52
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Zapadni, katolički, Slaveni nemaju izbora osim da se priklone Zapadu. Jednom su probali biti uz Istok, kada su se priključili suludom eksperimentu zvanom socijalizam, i ispalo je užas. S obzirom da smo i mi Hrvati Zapad, jako je loša ideja zagovarati bilo kakve proruske, protuzapadnjačke stavove, jer kad god smo probali ići protiv Zapada, izvisili smo.
U "mi Hrvati" sapadaju i stanovnici BiH kao i pretežito dinarski krajevi i dominantno štokavsko narječje. Sjeverni Srbi su nešto slično ko i sjeverni Hrvati,u mojem području pripadnici više klase a začudio bi se kad bi se otkrila genetika Hrvata i Srba dinarskih krajeva,oni su nekako najponosniji a vuku zajedničko porijeklo što govore istraživanja u BiH. Sjeverna i zapadna Hrvatska su najrazvijeniji ,ti krajevi nisu crveni zbog socijalizma nego zbog dinarske klime unutar nacionalizma. Trumpa su izabrali Ameri jer očekuju neki spas,no gradnja zida ih neće spasiti od sudbine Indijanaca ako ovako nastave. Meni je isto draži zapad ali on neće moći održati civilizaciju kad će demokracija i liberalizam postati glavni neprijatelji iste dok europska populacija padne ispod polovine u Americi. Ne znam čemu naglašasanje katoličanstva kad je to istočna religija. Ta religija obuhvaća više neciviliziranih nego civiliziranih naroda u svijetu i bila je odgovorna za mračni vijek. Civilizacija koja će padati od 2060. kao što je Amerika meni ne obećava puno. Već se piše o razvoju budućnosti kako će padati velike sile (Amerika to sigurno je) i da će se uzdizati nove.

Zadnje uređivanje Detektor : 19.02.2017. at 21:42.
Detektor is offline  
Old 19.02.2017., 21:48   #53
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post

Svatko danas, ako je objektivan, može primjetiti da je civilizacija nastala na Zapadu, u Grčkoj, Rimsko carstvo, pa Prusi, Njemačka, danas Amerika i Europska unija, sve su to Kulturtrageri, nosioci kulture. Ostatak svijeta je samo krao i koristio zapadne invencije i izume.


A gdje li si ti završio škole? U USA?
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 19.02.2017., 22:23   #54
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Zapadni, katolički, Slaveni nemaju izbora osim da se priklone Zapadu. Jednom su probali biti uz Istok, kada su se priključili suludom eksperimentu zvanom socijalizam, i ispalo je užas. S obzirom da smo i mi Hrvati Zapad, jako je loša ideja zagovarati bilo kakve proruske, protuzapadnjačke stavove, jer kad god smo probali ići protiv Zapada, izvisili smo.
Obicn izvisis kada si protiv dominantne sile. Ako sutra to bude Kina opet cemo izvisit (banaliziram i lupetam, al takva je tema ).

Jednom i kadgod nisu bas dobar par, za takav zakljucak trebao bi imat puno bolji uzorak

Al dobro, ja sam pravi slavenski okrugloglavi povodljivi neilrski Ceho-cakavac, sta ja znam
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 19.02.2017., 22:33   #55
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Obicn izvisis kada si protiv dominantne sile. Ako sutra to bude Kina opet cemo izvisit (banaliziram i lupetam, al takva je tema ).

Jednom i kadgod nisu bas dobar par, za takav zakljucak trebao bi imat puno bolji uzorak

Al dobro, ja sam pravi slavenski okrugloglavi povodljivi neilrski Ceho-cakavac, sta ja znam
Kina jest sada kao nekakva sila, ali sve je to na klimavim nogama. Pitanje je hoće li postati nova svjetska pošast, ili će se raspasti na plemena. Ali za nas je bitno, što god se dogodi, da smo uvijek tu, na braniku Zapada, i da to ne možemo izbjeći, ne smijemo zaboraviti tko smo i što smo.
Dva primjera iz povijesti kada smo zaboravili naš identitet: prelazak na Islam u Bosni (nastanak Bošnjaka tj. islamiziranih Hrvata) i jugoslavenstvo (potpadanje pod srpsko-bizantsku despociju).
USAisfreedom is offline  
Old 19.02.2017., 23:04   #56
A cuj, vec preso na budizam, na pol puta za pokinezicu. Sam da im taj jezik nije tako zajebat. U partiju se lako uclanis i rjeseno, nek samo dodju

Nisam na nicijem braniku, to ovi preko Ucke mozda imaju neki sindrom


A tko sam i sto sam? Kombinacija kemijskih elemenata i procesa u jednom mikrotrenutku nesagledivo velikih raspona prostora i vremena gdje su sve te pizdarije beznacajne.

Zato ovo "za nas"... nemoj u tudje ime
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 19.02.2017., 23:39   #57
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Generaliziranje Slavena ti ne stoji posebno kod nas iz razloga jer Balkanci nisu originalno Slaveni već pretežito Iliri,druga je stvar što su slavenizirani. Slaveni izgledaju kao autohtoni Vojvođani,sjeverni Hrvati,Slovenci a da ne govorim kako je Rusko Carstvo bilo zvano drugim Rimom dok komunizam to nije uništio. Nekad je istok bio to što je danas zapad. Anglo-saksonci nisu imali tu privilegiju da osjete komunizam. Germani su bili barbari u Rimu kojeg su stvorili Romani,preciznije etnos Latini. Germani,Slaveni kao i svi indo-europljani nisu došli sa zapada nego sa istoka tako da civilizacija ne ovisi o stranama svijeta.
Etnogeneza ti stoji ali nacija je pri svega kulturna kategorija. Grupa ljudi mogu biti genetički više ili manje različiti ali ako dugo žive skupa u manje više izoliranom ambijentu oni vremenom stvore kulturu, običaje i baštinu koja ih determinira kao narod.

S obzirom da je jezik daleko najutjecajnija komponenta te nacionalne kulture, ako govorimo o Indo-europljanima, po njemu oni se svrstavaju u šire etničke skupine kao što su Slaveni, Germani ili Latini.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 20.02.2017., 00:15   #58
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Grupa ljudi mogu biti genetički više ili manje različiti ali ako dugo žive skupa u manje više izoliranom ambijentu oni vremenom stvore kulturu, običaje i baštinu koja ih determinira kao narod.
To je točno samo što Grci nekad nisu isto što i Grci danas. Mislim da ova tema govori o očuvanju najbolje civilizacije a ne civilizacije same po sebi tj. prepustiti europsku civilizaciju slučaju. Radi se o tome da jedna rasa napravi bolju civilizaciju o kojoj ovisi kultura. Tako je kolonizacijom Amerike džungla postala civilizacija a Rodezija Zimbabwe. Opet,ne smije se dopustiti nekome iz vlastite kulture da ju uništava ako se civilizacija misli održati pa onda treba spriječiti rast neproduktivnih i poticati rast produktivnih pojedinaca. Bijela nadmoć je politički nekorektan odgovor na ovo pitanje. Ona će padati 2060. a ekspanzija će se preliti na Europu u vidu izbjeglica i drugi će kolonizirati nas. Europa bi se mogla pretvoriti u nazadni kontinent. Bilo je nezamislivo očekivati u 30im godinama prošlog stoljeća da će europljani izgubiti kolonije i da će biti izbrisani iz Amerike uskoro,sad se to događa. Bijelci više ne smiju ići u rat za demokraicju,međusobne ratove,trebaju postati svjesni da si rade na štetu.Konzervativac Lothrop Stoddard je o tome pisao prije ww2 u knjizi "Rising of colour against world-white supermacy". Koliko je Trump konzervativac koji razumije Stoddarda prosudite sami.

Zadnje uređivanje Detektor : 20.02.2017. at 01:41.
Detektor is offline  
Old 20.02.2017., 01:30   #59
Malo citam wiki o njemu ...sta nije sve vec sve otislo u krac mijesanjem nordijskog i mediteranskog tipa..
Gruzija is offline  
Old 20.02.2017., 09:44   #60
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
U Huntingtonovoj knjizi "Sukob Civilizacija" Hrvatska i Srbija su na karti prikazane kao sasvim drukčije civilizacije. Hrvatska se već stoljećima smatra predziđem kršćanstva i Zapada. Čak i danas Hrvatska gleda na Zapad, a Srbija na orijentalne despocije tipa Rusija i Kina.
Svatko danas, ako je objektivan, može primjetiti da je civilizacija nastala na Zapadu, u Grčkoj, Rimsko carstvo, pa Prusi, Njemačka, danas Amerika i Europska unija, sve su to Kulturtrageri, nosioci kulture. Ostatak svijeta je samo krao i koristio zapadne invencije i izume.
Ako se malo pogleda, Rusija je oduvijek poludržava. Nikad Europa, nikad Azija. Nekakav miks koji se nikad nije razvio u nešto blisko Europi. Kina je opet, komunistička diktatura, koju samo totalitarizam drži na okupu, poluplemenska zemlja. Afriku da ne spominjem. Dakle, Amerika i Europa (uz još par zemalja) je jedino što valja, drugim riječima, Zapad.
E sad, Srbi su tu predstraža Istoka, Azije. Pitanje je, je li moguće europeizirati Srbe, pozapadnjačiti ih, ili će uvijek ostati orijentalci. Na to pitanje je teško odgovoriti.
Konačno pitanje je, slažete li se da su Hrvati neodvojivi dio zapadnog monolita i da smo pripadnici najbolje civilizacije na svijetu?

Kad ovako sve smiksaš iz miksa možeš izuvći koji god hoćeš zaključak. A izvlačiš zaključak koji dobro udara na tvoje emocije.

Krećeš od Stare Grčke pa kažeš Amerika je Zapad?

Slažem se da je Amerika Zapad, ali je li Amerika bila zapad prije 300 godina dok je tamo živjelo isključivo domicilno stanovništvo? Što je Amerika bila u doba Stare Grčke?

Kažeš da je civilizacija nastala na zapadu? Civilizacija je nastala u Mezopotamiji i Egiptu, a Egipat se danas baš i ne svrstava u Zapad.

Zamislimo da nije bilo Zapadnog svijeta, Egipta, Grčke, Rimskog carstva ..... znači li to da ne bi postojala civilizacija?

Ne znači. Tu su Kina i Japan, daleko od toga da oni nisu civilizirani iako su *Istok*.

Naravno neki Japan ubrajaju u Zapad, ali to je druga priča.
mravac8 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.