Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2006., 01:23   #21
Mala slatka,stara zlatarna u Bakačevoj preko puta katedrale.
Tip radi po narudžbi,učenik je sad već pokojnog Popeka u čijoj
zlatarni (Masarikova) btw. više ne kupovati jer mu radi žena koja je medicinska sestra.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:09   #22
Quote:
Andjelcic kaže:
jel nakit od celika postojan?
U 99% slučaja bi trebao biti postojan (i skup i jeftin), najviše problema možete očekivati od bižuterije...
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:18   #23
Nadopuna posta br.16

Za sve koje se žele educirati o dijamantima, izvajam ovaj sajt na engleskom
http://www.superbcert.com/

Budite mi dobro
vaš zlatar
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 15:37   #24
ok
vivienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:25   #25
Quote:
zlatar kaže:
Za sva dodatna pitanja vam stojim na raspolaganju, [/I]
vaš zlatar
Evo nekoliko pitanja na koja bi me vrlo zanimao vas odgovor.

Sto mislite o sintetickim dijamantima? Navodno nitko (pa ni najveci strucnjak) bez detektora (ispitivaca dijamanata ili kako-li-se-to-vec-zove) ne moze otkriti da nisu pravi....Je li to istina?

Sto mislite o .....(hm...zapeo mi hrvatski) o "freshwater pearls"? Valjda slatkovodni biseri illi? Australija je preplavljena njima prodaju se svakakvih velicina, cak i boja od onih savrseno okruglih/dugoljastih do potpuno asimetricnih oblika....vrlo su jeftini.

Da li smatrate da je Opal precjenjen? I da li ga smatrate dobrim kamenom? Kako je rangiran u svijetu?

Puno hvala na odgovorima!
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 20:11   #26
Quote:
jaja kaže:
za trečinu je skuplja od one preko puta

ak ti cijena nije problem, odi slobodno, ima tamo jedan zgodni mali...

uuuuuuuu, znam ja koji je to zgodan mali
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 20:31   #27
Quote:
stefi kaže:
Evo nekoliko pitanja na koja bi me vrlo zanimao vas odgovor.

Sto mislite o sintetičkim dijamantima? Navodno nitko (pa ni najveći stručnjak) bez detektora (ispitivača dijamanata ili kako-li-se-to-već-zove) ne može otkriti da nisu pravi....Je li to istina?

Sto mislite o .....(hm...zapeo mi hrvatski: brukica o "freshwater pearls"? Valjda slatkovodni biseri ili? Australija je preplavljena njima prodaju se svakakvih veličina, čak i boja od onih savršeno okruglih/dugoljastih do potpuno asimetričnih oblika....vrlo su jeftini.

Da li smatrate da je Opal precijenjen? I da li ga smatrate dobrim kamenom? Kako je rangiran u svijetu?

Puno hvala na odgovorima!
Hvala što je jedno pitanje o dijamantima , sintetički dijamanti se uspješno proizvode i istina je da se vrlo teško razlikuju, ali nema brige jer se proizvode radi industrijske primjene (naftne bušotine) i ne koriste se za nakit.
Kako biti definitivno siguran da ne kupujete sintetički dijamant?, JEDNOSTAVNO!, svi sintetički dijamanti su savršeni, tako da ako kupujete bilo što ispod čistoće IF, bez brige ste
Ono što vas također zanima je Mojsanit (također zvani "umjetni dijamant"), prirodni kamen vrhunskog sjaja i visoke cijene (cca 40% cijene dijamanta), ali nažalost se ponekad podvali pod dijamant. Kako izbjeći da vas ne prevare? stručnjaci ih razlikuju na oko (tj. povećalo 10x), ali za vas je dovoljno poznavanje 1 podatka, sigurna je činjenica da Mojsaniti postoje samo u "velikim" kamenima, od 1,00 ct i veći, tako da ako ste u većinskoj skupini koja kupuje ili planira kupiti dijamant manje ili srednje veličine, bez brige ste (čuvajte se posebnih ponuda u pola cijene za veliko kamenje...).
Ljudi koji ulažu u dijamante ili planiraju kupiti neki veći kamen, znaju da za testiranje protiv mojsanita postoje jednostavne metode, ali o tome neću pisati obzirom da one vjerojatno ne zanimaju široku masu...

Istina je da nove slatkovodne bisere od morskih teško razlikovati jer su im kvaliteta i sjaj drastično uznapredovali. Nažalost ne mogu reći koliko su novi slatkovodni biseri dugotrajni, naravno to ovisi i o održavanju i načinu nošenja, ali sigurno imaju kraći vijek trajanja od morskih (morski uz pravilno održavanje nikada ne izgube sjaj i eskluzivnost).
Moje mišljenje o slatkovodnim biserima je odlično, obzirom da su oko 10 puta jeftiniji od morskih, jer ostavlja mogućnost kupnje bisera i ljudima koji si ne mogu priuštiti morsku ogrlicu TOP kvalitete.

Obzirom da pišete iz Australije, moj odgovor je slijedeći, no odgovor bi bio precizniji da znam cijene u Australiji. U Europi su poprilično visoke cijene za vrhunski opal, ali je slaba potražnja i njihova popularnost je u konstantnom padu već dugo vremena.
Biti ću slobodan pretpostaviti da je cijena opala u Australiji i do duplo veća jer je to ipak australski suvenir, jedna od stvari po kojoj je Australija poznata i vjerojatno jedna od traženijih stvari od turista, stoga sukladno eventualnoj jakoj potražnji tržište diktira nerealnu cijenu kada se usporede recimo s dijamantima, ali realnu prema potražnji...
Vezano za rangiranje u svijetu, Europino tržište je u padu a za ostale kontinente nažalost ne znam.
Moje mišljenje o opalu je vrlo visoko, bio bi u tijesnoj borbi za 3 mjesto na osobnoj top listi...

For all further questions, I am at your disposal
your trully,
zlatar
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:39   #28
Vidite g. Zlatar ovjde u Australiji prodaju sinteticke dijamante i to kao takve. Otvoreno reklamiraju to sto prodaju "sinteticki" dijamant i cjena mu varira (s obzirom na boju, oblik i velicinu, naravno) od 130AUD po karatu na dalje. Prodaju ih onako same ili kao nakit, po zelji. Na sva usta ih hvale da su gotovo iste tvrdoce, postojanosti itd.. kao i pravi dijamanti. To mi malo zvuci predobro da bi bilo istinito....ali gdje god citam ili cujem o tome svugdje isto....

Ovdje je bila jedna emisija na TV o tome kako si je zena mrtvog muza dala spaliti i onda su od njegovog pepela proizveli dijamant i ona to sad nosi oko vrata Dakle, razumijem ljubav, ali ne znam sto da o tome mislim. U svakom slucaju zanima me sto vi mislite o tome? Ne, o mrtvom muzu pretvorenom u dijamant nego o nakitu koji sadrzi sinteticki dijamant?

Meni je to nekako jako OK, jer prvi puta u zivotu sam plakala zbog dokumentarca kad sam vidjela kako ona jadna mala djeca za 1-2$ na dan kopaju te dijamante, a prosjek zivotnog vjeka im je 25 godina
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 00:43   #29
nepravde

U priči o dijamantima sam vam potvrdio što znate, to je kamenje izvrsnog sjaja, kvalitete i ljepote, ali nisu prirodni i zato su jeftiniji.
Kada netko želi kupiti sintetički dijamant iz bilo kojeg razloga, ja mislim da je to 100% ok! Nikdada nikoga ne bi odgovarao od takve ideje (još kada se radi o razlogu kao što vi imate, preporuka je neupitna). Da se razumijemo, također sam 100% za kupnju prirodnog dijamanta kada netko isključivo želi prirodni (u Hrvatskoj se ne spominju sintetički ni najmanje, tako da nikada zapravo nisam niti bio postavljen u ovu poziciju).

Neupitna je činjenica da je odvratno i za svaku osudu to što se dešava u svijetu, (djeca za dijamante, maloljetna djeca radnici u Kini, ratovi za naftu, podmetni SIDU pa prodaj skupe ljekove...), ti problemi neće nestati dok ljudi ne poćnu razmišljati na naćin da mi kao pojedinac možemo promjeniti svijet, a ako želiš promijeniti svijet poćni s mijenjanjem sebe.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 21:07   #30
jel zna možda netko gdje bi se mogao prodati nakit ? zlatni? naime ja imam puno nakita koji uopće ne nosim,i bezveze stoji doma, a nemam pojma kaj bi s njime....
crna555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 22:39   #31
prodaj na forumu?? eto mene konkretno zanima sta imas?
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 07:21   #32
joj imam svega...možda bi bilo najbolje da poslikam?
crna555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 14:42   #33
htjela bi svom dečku kupit neku srebrnu narukvicu za godinu dana.
budući da inače nekupujem baš po zlatarnama, zanima me kako se kreću cijene.. znam zaove zlatarne na trešnjevci što ste spomenuli, pa moze okvirno za cijene tamo.

btw ako zelim ugravirati nešto (datum) kolko je to para?
tajni_identitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:39   #34
da malo podignem temu gdje ima velik,povoljan izbor nakita od bijelog zlata,da ne lutam po gradu bezveze...
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 11:35   #35
[QUOTE=zlatar;6110565]Za sve koje se žele educirati o dijamantima, izvajam ovaj sajt na engleskom
http://www.superbcert.com/


Bio sam na ovoj stranici i moram priznat da je interesantana. Cijene mi se čine znatno povoljnije od onih u Hrvatskoj pogotovo za dijamante. Naime imam na umu specifičan prsten koji bi se radio po narudžbi, ali mi nedostaje dijamant. Razmišljam o narudžbi upravo preko ove stranice, no da li je sve tako jednostavno kako se čini? Web stranica - kreditna kartica - pošiljka dijamanta ili i tu ima nekih caka?
Da li nam možeš nešto reći o uvozu dijamanata ili nakita. Npr. koliko se plača porez na nakit odnosno dijamante? Koliki su troškovi dostave?

Unaprijed zahvaljujem
Imgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:17   #36
dal mi može netko pomoć, ja i moj zaručnik kupujemo vjenčano prstenje dali netko zna neku dobru zlatarnu, a da nisu prsteni jako skupi.
uostalom možemo odvojiti do 3000kn, a svugdje gdje sam gledala traže za jedan prsten 1800kn
afi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:18   #37
Afi, u kojem dijelu grada si?? Znam ja par zlatarni gdje nisu tak skupi prsteni??
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:26   #38
Htjela bih srebrne filigranske naušnice, ali malo glomaznije. Sve što sam vidjela po gradu su dosta sitne, zna li netko možda? Bila bih zahvalna
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:19   #39
Molila bih upućene za informaciju:

Moj zaručnik i ja se spremamo u potragu za vjenčanim prstenjem, pa ako može informacija u kojim se zlatarnama može naći povoljnije vjenčano prstenje?
Iz Zagreba smo.
Gledali smo prstenje u 3 zlatarne i svi su bili relativno slićni-"tu negdje", osim u cijeni (1800-4300 kn-s popustom na gotovinu), pa bi nas zanimalo gdje ima (po preporuci)-ajmo reći - povoljnijih cijena - a da kvaliteta/izrada nije upitna

Zadnje uređivanje Andy26 : 25.11.2008. at 14:13.
Andy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:21   #40
Quote:
MangoAnanas kaže: Pogledaj post
U biti ne znam gdje da postavim ovakvo pitanje, ali probat cu ovdje, pa ako modovi odluce da ga premjeste, neka....

Moze li mi netko preporuciti zlatarnu gdje me nece prevriti, gdje ce mi dati postenu cijenu? Ne kupujem bas cesto zlato, pa me se lako moze preveslati.
Na sto da pazim?
Zelim kupiti mali krizic od bijelog zlata.

Jel bolje na Tresnjevci, u centru grada, u Dubravi (tamo fakat ne bi htjela ici...)?

Javljajte!

definiraj postenu cijenu.
silvic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.