Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 15:50   #1441
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
1.2 atmosferski - stari motor koji će biti zamjenjen s 1.0 trocilindrašem
0.9 Tce turbo
1.0 trocilindras ti je SCe 75 a trenutno je dostupan na Dacia modelima. Od prije je dostupan na Renault Kwid modelu.

On je isto MPI, pa moze i plin na njega.

Po meni za Clio je 0.9 Tce najbolji izbor; ravni okretni moment, potrosnja razumna vs. atmosferac iste snage, MPI ako hoces kasnije plin na njega a i nema nekih problema.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 15:51   #1442
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
imam novi clio sa renault media nav evolution sve dobro radi ali je pitanje jesam li ga trebao dobiti sa mapama cijele europe ili samo sa par zemalja koje sam dobio u našoj okolici tipa slovenija bih srbija

jel moguce to izvesti da nabavim karte na znate vec koji nacin
Pa 0 kuna je Adriatik regija;

A onda je nadpolata za npr Istocnu Europu koja pokriva hrpu zemalja nama intersantnih i jos vise.

A nabavis karte online preko site-a. Mislim da je oko 800-900 kuna.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 06:46   #1443
Pozdrav
Zanima me novi clio IV, tocnije 1.5 dci dizel(90 ks).
Radit ce se vise km godisnje pa zbog toga dizelasa..
Citao sam forum,ne nadjoh konkretne odgovore na prednosti-mane. Koje su mu boljke,kakav je motor, cca potrosnja..
Pa ako mi moze tko ukratko reci , bio bih zahvalan :-)
Direktorinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 10:13   #1444
Bas sam ga nedavno vozio, odlican autic. O motoru se slusa sve najbolje, takodjer i potrosnja. Ono sto mene odbija od tog auta je cinjenica da je jako mala razlika do Megane-a, a vozio sam i Megane i ipak se osjeti da je jednostavno bolji veci i komforniji automobil. Makar Clio me isto pozitivno odusevio ali prostora unutra bas i nema "na pretek", sve je nekako skuceno. Gepek je cak solidan.

Pa sad ne znam ako sam ti pomogao al ja bi rade Megane. Pogotovo kad ces radit vise km godisnje, ljepse ce ti bit.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 10:55   #1445
Quote:
Direktorinjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Zanima me novi clio IV, tocnije 1.5 dci dizel(90 ks).
Radit ce se vise km godisnje pa zbog toga dizelasa..
Citao sam forum,ne nadjoh konkretne odgovore na prednosti-mane. Koje su mu boljke,kakav je motor, cca potrosnja..
Pa ako mi moze tko ukratko reci , bio bih zahvalan :-)
1.5 dci dizel od 90 KS nije najživahniji motor, ali uzmi u obzir da se radi o dizelašu s turbinom, da se radi općenito o dizelašu te da se radi o gradskom autu koji je B-segment i dosta je lakši od nekog kompakta iz C-segmenta. To znači samo jedno 1.5 dci 90 KS je dostatan jednog Clia. Čupa iz mjesta i lijepo vuče uzastranu. A troši ko upaljač jer dci su najbolji dizel motori na tržištu i pored BMW-ovih i Volvovih najštedljiviji.

Automobil je izuzetno udoban, ipak je to Francuz. Oni jako drže do udobnosti. Kvaliteta unutrašnjosti na visokoj razini za B-segment, multimedijalnost s onim lijepim displayjom također. Jedino malo šljaka dizajn konzole, ali to je inače boljka Renaulta odaaavno.

Što se vanjštine tiče prelijep automobil. Pored nove Mirce meni definitivno najljepši B-segmentaš.

Sretno u kupovini i uživaj. Želim ti dosta sretnih kilometara. Lijepo ćeš se osjećati u njemu. Ako imaš mogućnost izbjegni prve dvije razine opreme, s trećom razinom ćeš dobiti sve ovo:





Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:13   #1446
Znači s motorom nema nekih posebnih problema.... Lijepo čuti
Hvala ljudi
Ako bude još koji komentar, veselim se!
Direktorinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:25   #1447
Je li mozda netko u zadnje vrijeme gledao kavu ponudu za ovaj 1.5 dci 90 KS, za koliko bi se u nekom srednjem paketu opreme mogao dobiti , ne mislim na kofiguratore
Naturalherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 09:43   #1448
Quote:
Naturalherc kaže: Pogledaj post
Je li mozda netko u zadnje vrijeme gledao kavu ponudu za ovaj 1.5 dci 90 KS, za koliko bi se u nekom srednjem paketu opreme mogao dobiti , ne mislim na kofiguratore
Pozdrav,

evo meni je stigao u subotu..isti kao na prvoj slici (oprema intens) samo bez nalje na krovu. Felge su također drugacije, manje, na slici su 17". Cijena je gotovo jednaka konfiguratoru minus 4000kn i zimske gume gratis. Drugim rijecima, skup je...Trazio sam ponude od cetiri zastupnika u Hr i dva u Slo...sve slicno, da ne kazem isto, sto me je iznenadilo. Kad sam kupovao ix35 prije tri godine uredno se dogovorili za nizu cijenu od deklarirane, od strane Hyundai Hrvatska. Radim godisnje 35.000 pa mi treba dizel. Kad sam stavio opremu koju preferiram, zeljeni servisni interval, i novce koje sam spreman potrositi ispalo je da konkurencija nije nista jeftinija ili ne zadovoljava moje zelje u nekom dijelu.
Dojmovi na prvu su super...odvozeno tek 60 km pa nisam mjerodavan za nesto konkretnije.

lp
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:03   #1449
Jesi ti uvalili one njihove zimske ili si doplatio za bolje?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:36   #1450
@libero07 hvala na odgovoru ,čestitam na dobrom izboru,želim ti puno sretnih km
Naturalherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:48   #1451
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Jesi ti uvalili one njihove zimske ili si doplatio za bolje?
Pozdrav,

nisu njihove...ona robna marka cini mi se continentala. Htio sam nadoplatiti za bolje ali ih nisu imali (cudno!!) pa sam dobio sava eskimo. Znaci nisam mogao birati.

Edit: "dobio" sam prvi servis gratis.

Također sam cuo da sipaju neko no name ulje na servisima, neka robna marka. Ako je to istina na uljnim servisima (na cca 15000) donio bi svoje samo me zanima koji servisi u ZG-u ili okolici to prihvacaju?

lp
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:55   #1452
Quote:
Naturalherc kaže: Pogledaj post
@libero07 hvala na odgovoru ,čestitam na dobrom izboru,želim ti puno sretnih km
Hvala
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:04   #1453
Pozdrav,
jel ima tko skicu/shemu kako rastaviti retrovizor na vozilu Clio 4 2013.g.
Pukao mi je žmigavac i staklo/ogledalo na istom. Naručio pa bih probao sam promijeniti. Da li će trebati skidati unutrašnjost vrata ?

Osim toga, malo zeza mjenjač pri ubacivanju u rikverc.. ostalo sve 5

Motor 1.2 16V benzin
Hvala
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:11   #1454
Quote:
ciark kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
jel ima tko skicu/shemu kako rastaviti retrovizor na vozilu Clio 4 2013.g.
Pukao mi je žmigavac i staklo/ogledalo na istom. Naručio pa bih probao sam promijeniti. Da li će trebati skidati unutrašnjost vrata ?

Osim toga, malo zeza mjenjač pri ubacivanju u rikverc.. ostalo sve 5

Motor 1.2 16V benzin
Hvala
Što se tiče mjenjača, u kojem smislu zeza? Staviš ga u položaj rikverca a on ne primi?v
Neki Deseti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 14:51   #1455
AKo mjenjač ne želi u rikverc od prve, onda fino pustiš kvačilo pa ga opet stisneš i trebalo i ići. Tako je na mojem Cliu III, svaki 20-i puta pruža otpor u rikverc, a na ponovno stiskanje kvačila klizne kao od šale...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 15:04   #1456
Skuzio sam da klijaci znaju nekad malo prevarit na prvu. Ubacis u rikverc i mislis da je sjelo, al nije. Malo jace povuces rucicu i tek se onda koji cm dodatno pomakne i upadne kako spada.
Neki Deseti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:01   #1457
Moj isto ima problem s pribacivanjem u rikverc. Nekad se zacuje zvuk skrgutanja dok prrbacivas u rikverc i tup udarac koji se osjeti ispod auta. Odveo u ovlasteni, kazu mi da trebam do kraja pritisniti kvacilo... a jebate odgovora.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:03   #1458
Quote:
ciark kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
jel ima tko skicu/shemu kako rastaviti retrovizor na vozilu Clio 4 2013.g.
Pukao mi je žmigavac i staklo/ogledalo na istom. Naručio pa bih probao sam promijeniti. Da li će trebati skidati unutrašnjost vrata ?

Osim toga, malo zeza mjenjač pri ubacivanju u rikverc.. ostalo sve 5

Motor 1.2 16V benzin
Hvala
Retrovizor sam mijenjao na kangoo tako da ti tu ne mogu pomoći.
ovo što se tiče ubacivanja u rikverc, zna se dogoditi kod dosta auta, jednostavno ne uhvati pa je potrebno ponovno pritisnuti kvačilo. Koliko često ti se to događa?
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:19   #1459
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Moj isto ima problem s pribacivanjem u rikverc. Nekad se zacuje zvuk skrgutanja dok prrbacivas u rikverc i tup udarac koji se osjeti ispod auta. Odveo u ovlasteni, kazu mi da trebam do kraja pritisniti kvacilo... a jebate odgovora.
Pa dobro su ti rekli, i moras bit statican dok prebacujes u rikverc. Udarac ces cut ako ti se auto krece jos lagano prema naprijed. Stani kako spada na 0km/h, stisni kvacilo do kraja, ubaci u rikverc i to mora radit ko podmazano. Ako na taj nacin imas problema, e onda idi u servis.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:10   #1460
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Moj isto ima problem s pribacivanjem u rikverc. Nekad se zacuje zvuk skrgutanja dok prrbacivas u rikverc i tup udarac koji se osjeti ispod auta. Odveo u ovlasteni, kazu mi da trebam do kraja pritisniti kvacilo... a jebate odgovora.
E to je upravo ovo što sam gore spomenuo! Samo ubuduće malo jače gurnuti ručicu u položaj rikverca (osjeti se kako prebaci). Malo je šlampavo to Renault napravio.


Quote:
Pa dobro su ti rekli, i moras bit statican dok prebacujes u rikverc. Udarac ces cut ako ti se auto krece jos lagano prema naprijed. Stani kako spada na 0km/h, stisni kvacilo do kraja, ubaci u rikverc i to mora radit ko podmazano. Ako na taj nacin imas problema, e onda idi u servis.
To se na klijaču dogodi i dok stojiš ako ne sjedne dobro u brzinu.
Neki Deseti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.