Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2011., 12:52   #1
Dudaktan Kalbe / spoileri

Prica prati cetiri glavna lika Kenana, Lamiu, Cemila i Cavidan, njihove medjusobne odnose koji se razvijaju kroz zivotne uspjehe i tragedije. Kenan je talentirani glazbenik koji se svim silama borio da prevazidje emocionalnu bol izazvanu teskim i siromasnim djetinjstvom. Osjeća se nedostojnim Lamie, svoje prve ljubavi, te zrtvuje njihovu vezu i odlazi u inozemstvo. Usredotocuje se na karijeru i postaje slavni violinist. Lamia je mlada djevojka koja nakon smrti roditelja zivi s rodjacima. Oni joj pruzaju hranu i skloniste, ali je tretiraju kao sluskinju. Iako Lamia cini sve da im ugodi oni je oni pokusavaju udati protiv njene volje za jednog od njihovih rodjaka. Kada se Kenan i Lamia sretnu, odmah osjete jaku emocionalnu i fizicku privlacnost. Medjutim, Kenan potiskuje svoju ljubav zbog Lamijinog inferiornog društvenog položaja i stete koju bi ta veza mogla uzrokovati njegovom ugledu. On čini sve da joj pomogne i zastiti ju, ali bez priznavanja svojih dubokih osjecaja prema njoj.





redatelj: Andaç Haznedaroglu
scenaristi: Melek Gençoglu, Resat Nuri Güntekin, Ece Yörenç

ULOGE:
Asli Tandogan ... Lamia Sönmez
Burak Hakki ... Huseyin Kenan
Yigit Özsener ... Cemil Pasazade
Özge Özder ... Cavidan Meriçoglu
Köksal Engür ... Sait Pasazade
Güzin Alkan ... Makbule Köksal
Ayten Soykök ... Enise
Yavuz Sepetçi ... Kemal Köksal
Gözde Kansu ... Nimet Basar

Ko je gledao na yt...kakvi su dozivljaji?
__________________
hayat ve Demir aşık

Zadnje uređivanje melek/sejtan : 13.02.2011. at 12:59.
melek/sejtan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 16:17   #2
Bila sam radoznala da vidim koja serija ce doci poslije BG, procitala sadrzaj serije do kraja, odgledala zadnju epizodu i zakljucila da Turci obozavaju tragedije . Imaju cudan smisao za sapunice .
milidrak is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 18:10   #3
Quote:
milidrak kaže: Pogledaj post
Bila sam radoznala da vidim koja serija ce doci poslije BG, procitala sadrzaj serije do kraja, odgledala zadnju epizodu i zakljucila da Turci obozavaju tragedije . Imaju cudan smisao za sapunice .
ja se sve suzdrzavam (iako znam da ce biti neuspjesno ipak ) da ne idem na yt,malo sam citala sadrzaj...ali ajde,dat cu joj sansu sutra...da vidimo ima li ono nesto
__________________
hayat ve Demir aşık
melek/sejtan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:35   #4
http://www.youtube.com/watch?v=c46OiBg_4UA


pjesma mi je čook
__________________
hayat ve Demir aşık
melek/sejtan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:46   #5
Ova serija je za one koji vole srceparajuce scene...I priznajem dobar ovaj glumac ...

http://www.youtube.com/watch?v=e7TrE...eature=related
milidrak is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:53   #6
Zgodan glumac - predivne oči. Čini mi se da ako ostanem još koju epizodu uz seriju da me nitko neće odljepiti od nje, a ne volim serije s tužnim krajem. A i rekla sam da se ne bi smjela vezati uz neku seriju koja ide svaki dan. To isisava previše emocija iz mene.

Milidrak ti si rekla da tužno završava, ali nisi rekla ništa konkretnije. Hajde - gukni golubice. Podjeli što znaš s radoznalima.
Tzipora1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:59   #7
Tzi :klap:...hocemo gledati ovo ? Ja ne mogu nista gledati (osim MY) a da ne znam kraj . Uglavnom Lamia se na kraju udaje za ? (to je ovaj glumac iz Ezela, pojma nemam kako se zove) a Kenen (doobar) uzima pistolj i ubija se . I to je kraj serije. Sto vole tragedije i patetiku, nevjerovatno. Dobro smo mi sa BG prosli, dobro.
milidrak is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:18   #8
Orginalni naslov: DUDAKTAN KALBE

Redatelj: Kerem Çatay, Andac Haznedaroglu

Uloge: Burak Hakkı, Aslı Tandoğan, Yigit Ozsener, Fadik Sevin Atasoy, Özge Özder, Sevgi Onat, Köksal Engür, Ayten Soykök, Levent Güner, Salahsun Hekimoğlu, İsmail Düvenci, Rafi Emeksiz, Ayşen Barutçu, İmer Özgün, Oktay Oy, Sahra Barın, Tuncay Akça

Godina: 2007 - 2009

Iako su ga voljele mnoge žene, u srcu je zauvijek ostavio mjesta samo za jednu ljubav.

Inspirirana istoimenom novelom poznatog turskog pisca Rešata Nurija Guntekina, ovaj novi hit s Dalekog istoka donosi nam priču o stalnoj borbi odanosti i ambicije, etike i ljubavi između dvoje mladih ljudi koji su slično odgajani, ali u različitim sredinama. Ovog proljeća gledatelje RTL

Televizije očekuju nove dramatične peripetije kojima obiluje uzbudljiva turska dramska serija „Kismet".

Svjetski poznati skladatelj, violinist i ponos čitave Turske, Husejin Kenan Gun (Burak hakki), vraća se s turneje na ujakovo imanje kako bi proveo odmor s majkom. Njegovom posjetu najviše se raduje Saib Paša, Kenanov ujak koji je u prošlosti iz nužde pružio utočište svojoj sestri udovici i nećaku te im s vremenom živote pretvorio u pakao. Saib Paša se sada nada da će mu nećak vratiti uslugu i biti mu od velike koristi u predizbornoj kampanji za gradonačelnika općine. Dok je na odmoru, Kenan posjeti prijatelje i svoju prvu ljubav, Lejlu (Fadik Sevin Atasoy), koja je sada udana za njegova bratića Džemila (Yigit Ozsener). Džemil se nimalo ne veseli Kenanovu dolasku jer je ljubomoran na njegov svjetski uspjeh, ali i na osjećaje koje gaju prema njegovoj supruzi pa koristi svaku priliku da to i naglasi.

Slavni, zgodni i šarmantni Kenan u središtu je pozornosti svih žena u gradu, sve se žele što prije upoznati s njim, pa tako i mlada djevojka Lamija (Aslı Tandoğan), najveća obožavateljica Kenanove muzike, ali tu je i lijepa vlasnica velikog holdinga i „princeza čelika", gđica Džavidan (Özge Özder) koja priređuje zabavu u njegovu čast. Na Lamijinu žalost, Kenan ne primijeti njezinu zainteresiranost i ne uzvrati joj ljubav. Njezine djetinjaste fantazije o mogućoj romansi s Kenanom ostat će samo san s obzirom da on odlazi u Istanbul kako bi obznanio zaruke s Džavidan. Nakon nekog vremena, Kenan ponovno posjeti rodni kraj dok mu je zaručnica na službenom putu i iznenadi se kada otkrije da je mlada i nevina Lamija odrasla u lijepu ženu. Ovog puta, Kenan joj uzvrati simpatije i započne aferu s njom. Unatoč osjećajima koje gaji prema Lamiji, Kenan je prisiljen vratiti se zaručnici u Istanbul i ostaviti Lamiju koja krije veliku tajnu njihove ljubavi...


Ovo je sadržaj sa stranica RTL-a.

Koliko sam shvatila ovaj iz Ezela - Đamil oženjen je sa bivšom Kenanovom ljubavi - Leilom. A na kraju će se oženiti i sa ovom drugom njegovom ljubavi. Ajme koji peh. Da mu takav preotme dvije žene, a ne samo jednu. Stvarno da se samoubiješ.

A vole tragediju i patetiku to ti je. Pa se sve bojim nešto početi gledati i patiti nad tim i onda ne doživjeti satisfakciju na kraju. Ja želim samo sretne krajeve. Zato sam potpuno na strani Grka i njihovog prepravljanja kraja. Kad je i Grcima dojadilo koji su izmislili tragediju, gdje neće i nama.
Grci su bili toliko ljuti na tužan kraj da su odlučili napraviti novi, sretniji.

Fala ti bože da je BG završila tako kako je završila inače bi mi žile rezali.

Zadnje uređivanje Tzipora1001 : 15.02.2011. at 00:41.
Tzipora1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:35   #9
Tzi, koliko sam ja shvatila iz komentara koje su ostavljali na youtubu, jer normalno nema prevoda, Kemal ce Lamiu iznevjeriti bezbroj puta. Ona ce imati dijete sa njim i kraj u kome se ona udaje za Djemila, njima je pravedan . Vecini, ima njih koji placu za Kemalom.

Ni ja ne mogu gledati ovo svaki dan ali ako neko bude postavljao na youtube, mogla bih (imace prevod, jeee). I normalno, volim spoilere ....

75. epizoda, Lamia priznaje Djemilu da ga voli i on je prosi...
http://www.youtube.com/watch?v=i7l0i-fXEss

Zadnje uređivanje milidrak : 14.02.2011. at 23:42.
milidrak is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:43   #10
Naravno. Sve ćemo držati u rezervi. Samo da ima prijevoda. Jer već pucam po šavovima od ovog buljenja u serije bez prijevoda. Totalno sam već skrenula. Sinoć sam već malo škicnula i na Berginu seriju.

Evo mali pogled na oči našeg glavnog junaka



75. epizoda - Lamia priznaje Đemilu da ga voli i on je prosi - što je meni sada na početku nepojmljivo (ali izgleda da onaj Kenan baš i nije neki karakter)

Tzipora1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 23:50   #11
Opet isto razmisljamo ...Ti si postavila slike a ja klip gdje je prosi ...Ni prvu epizodu nisam pogledala, pojma nemam sta se desava u sredini a znam kraj
milidrak is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:02   #12
Standardno. Postavile smo okvire, a sad treba ispuniti sredinu, baš kao da slažemo puzzle.

Par slikica s vjenčanja




Tzipora1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:16   #13
pitanjce:kaj na našem prijevodu znači taj originalni naziv-dudaktan....nešto,a kaj znači kismet??

edit:našla sam na temi kaj znači
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.

Zadnje uređivanje Soon Li : 15.02.2011. at 00:22.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:32   #14
Soon Li gdje si? Vidim da te iznervirase na Ezel spoilerima ...morala sam se smijati tvojoj reakciji ...Sta kazes na ovo? Hoces li gledati?
milidrak is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:39   #15
Quote:
milidrak kaže: Pogledaj post
Soon Li gdje si? Vidim da te iznervirase na Ezel spoilerima ...morala sam se smijati tvojoj reakciji ...Sta kazes na ovo? Hoces li gledati?
tu sam draga....ma inače pišem sa moba pa dođem na temu,napišem i trk off.
ne znam dal ću gledati....nekak mi je...nenapeta...ne znam....

danas sam se naživcirala sa BG,pa mi ezela nema,tj moram čekat 3 tjedna...zasad sam još ljuta na rtl jer su nam maknuli ezela pa sam još u nedoumici..
ma vjerojatno ću gledati ali ne sa osjećajima kojima gledam bg i ezela....

a i gl.glumac mi nije nešto.....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 01:02   #16
Soon Li, hajde pogledaj još jednom







Tzipora1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 02:04   #17
ne...nije mi uopće zgodan.....

Kenan me skroz zarobio svojom pojavom,i teško da će ga netko zasjeniti.....

edit: malo baca na gerarda butlera.....a on mi nije neš....tak da.....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 02:12   #18
[QUOTE 75. epizoda - Lamia priznaje Đemilu da ga voli i on je prosi - što je meni sada na početku nepojmljivo (ali izgleda da onaj Kenan baš i nije neki karakter)

Ne mogu vjerovat da će Lamija i Đemil bit skupa, ja sam si već zamislila scenarij u svojoj glavi i sad sam malkice razočarana ...jadan Kenan, njegov bratić mu obadvije cure uzme. Btw, jel neko zna koliko Kismet ima epizoda?
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 08:31   #19
Ima 75 epizoda. Išla je dvije sezone u turskoj.
Tzipora1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 12:32   #20
Allah Allah sad sam totalno razocarana...pogledala sam prvu epizodu,pomislih,ajde moglo bi se gledati,volim te preobrazaje glumaca,pa sam vec zamislila,Lamia se mijenja,postaje zena,Kenan iznenadjen,tu pocinje ljubav,sretan kraj,kad ono...sipak
pa vala glupo mi da se na kraju uda za Dzemila,mislim,nigdje veze... ubise me ti tuzni krajevi
__________________
hayat ve Demir aşık
melek/sejtan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.