Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2007., 17:04   #561
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
KURAMANIJAK

vizni sustav u Južnoj Americi
Danas sam nešto surfao po stranicama našeg Ministarstva vanjskih poslova i primijetio jednu novost: državljani hrvatske ne trebaju više vizu za ulazak u Paragvaj. Lani to nije bio slučaj (osobno sam vizu vadio u paragvajskom konzulatu u argentini).
Viza za jednokratni ulazak je bila 40 usd, za višekratni ulazak 60 usd.
Ako su je stvarno ukinuli, onda smo Hrvati glavne face, veći od Amerikanaca, koji moraju plaćat vizu i Paragvaju i Brazilu (paragvaj ih naplaćuje također Australcima, Kanadčanima i još mnogim)
Može li mi tko potvrditi da je zaista ukinuta viza za Paragvaj?

Ako je tako, onda je Bolivija ostala jedina država u južnoj americi za koju Hrvati trebamo vizu, bar po mojim saznanjima. Jedino nisam siguran za državu Ekvador trebamo li ili ne.

Pohvale našem ministarstvu vanjskih poslova.

__________________________________________________ __________________


Izgleda da je to friška vjest jer timaticweb tu informaciju još uvijek nije ažurirao u svom sistemu....

evo mi je stigla potvrda iz našeg ministarstva vanjskih poslova:
Temeljem Vaseg upita upucenog ovom Ministarstvu elektronskom postom dana 29. svibnja 2007. godine, obavjestavamo Vas da od 28. ozujka 2007. godine, dekretom predsjednika Republike Paragvaj, broj: 10.267, drzavljanima Republike Hrvatske, nositeljima valjanih putovnica, nije potrebna viza za ulazak i boravak do 90 dana u Republici Paragvaj.





S postovanjem,







Nacelnica:



Maja Teider
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 17:11   #562
i meni je drago da se ministarstvo pocelo baviti necim drugim a da nije fakin EU. zadnjih par godina su zapostavili skoro sve,, osim evropskih pitanja.. bzvz

ovo samo znaci da se pocelo micati
i ljudi saljite mejlove i gnjavite ih tamo u mvp, jer samo tako ce se aktivirati i pokrenuti pitanja
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 21:39   #563
Quote:
dadopg kaže: Pogledaj post
i meni je drago da se ministarstvo pocelo baviti necim drugim a da nije fakin EU. zadnjih par godina su zapostavili skoro sve,, osim evropskih pitanja.. bzvz

ovo samo znaci da se pocelo micati
i ljudi saljite mejlove i gnjavite ih tamo u mvp, jer samo tako ce se aktivirati i pokrenuti pitanja
ja ih moram pohvalit, više puta sam im poslao mail sa kakvim pitanjem i uvijek su mi odgovorili
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 21:55   #564
Quote:
kubamanijak kaže: Pogledaj post
ja ih moram pohvalit, više puta sam im poslao mail sa kakvim pitanjem i uvijek su mi odgovorili
I meni su odgovorili vrlo ljubazno za Mexiko kada prije 3 mj. je ista ukinula vize za Bugare i Rumunje pa su netom poslje kontaktirali njihovu ambasadu i skratili na postupak izdavanja vize na samo 2 dana . Potaknut tako pozitivnim iskustvom
prošli mjesec Novi Zeland je za iste te dvije države ukinuo vize te sam im ja opet
poslao "radosnu novost " ali mi više nisu odgovorili.

Možda sam bio malo bezobrazan !!!!!!!!???? Tko zna.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 08:43   #565
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
I meni su odgovorili vrlo ljubazno za Mexiko kada prije 3 mj. je ista ukinula vize za Bugare i Rumunje pa su netom poslje kontaktirali njihovu ambasadu i skratili na postupak izdavanja vize na samo 2 dana . Potaknut tako pozitivnim iskustvom
prošli mjesec Novi Zeland je za iste te dvije države ukinuo vize te sam im ja opet
poslao "radosnu novost " ali mi više nisu odgovorili.

Možda sam bio malo bezobrazan !!!!!!!!???? Tko zna.....
ista stvarm,, izgleda da odgovaraju samo kada nesto znaju.. sto je lose
dadopg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 12:43   #566
Važeća USA viza u staroj putovnici

Dakle,

ističe mi putovnica, a u njoj turistička viza za USA do 2010. godine. Ima li netko sa sličnim iskustvom? Na MUPu kažu da oni ponište putovnicu, ali vizu ne diraju. Upućuju me na US ambasadu da vidim s njima.

Nadam se da postoji mogućnost prijenosa vize u novu putovnicu, ili čak nošenja stare putovnice uz novu, ne?
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:26   #567
javi kako je završilo, imam istu situaciju
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 14:51   #568
Quote:
Djete Kreten kaže: Pogledaj post
Dakle,

ističe mi putovnica, a u njoj turistička viza za USA do 2010. godine. Ima li netko sa sličnim iskustvom? Na MUPu kažu da oni ponište putovnicu, ali vizu ne diraju. Upućuju me na US ambasadu da vidim s njima.

Nadam se da postoji mogućnost prijenosa vize u novu putovnicu, ili čak nošenja stare putovnice uz novu, ne?

Ja sam postavio slično pitanje u jednoj turističkoj agenciji koja posreduje kod podnošenja zahtjeva za turističke vize.
Žena je rekla kako treba nositi staru putovnicu s vizom koja još vrijedi i naravno novu putovnicu.
Svakako treba dodatno provjeriti i u američkom veleposlanstvu.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:10   #569
Misli da treba nova viza....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 16:18   #570
Dobih US vizu u petak..dižem ju u ponedjeljak! Yesssssssssssss Hvala svima koji su mi pomogli savjetom kad sam ih drančila pitanjima po ovom threadu i pm-u. Osobito El Tomi
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 17:26   #571
Meni treba pomorska viza, nazvao na telefon ambasade i javi mi se automat. Zar se ne može nazvat i zakazat sastanak, pa lako ja jedan dan ispunim one stvari tamo, a ne ta procedura...?

E tamo imaju neka polja za ispunit kao kod koga idem, ali ja idem na brod, on nema adresu...

Koliko se čeka na dobivanje vize ako recimo sutra predam zahtjev? Pretpostavljam da bih trebao brže dobit jer ću dobit garantno pismo od brodske kompanije, a trebao bih za 20-ak dana ić u US.
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 21:19   #572
nema veze s vizom ali je slično pa zbog toga ne bih htjela otovarati novu temu.
dakle jel potrebno imati roditeljsku potvrdu ako putuješ itzvan zemlje avionom i nisi punoljetan??
hvala
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 21:24   #573
Jos provjeri u ambasadi, ali mislim da ti za USA ne treba nova viza, samo nosis staru putovnicu sa sobom. Oni su po tom pitanju dosta OK (iako tako ne izgledaju)....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 01:39   #574
jel zna netko kolko kosta i koliko dugo traje postupak za vizu za spanjolsku...
idem na razmjenu pa...
hvala!
missB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 08:40   #575
Quote:
missB kaže: Pogledaj post
jel zna netko kolko kosta i koliko dugo traje postupak za vizu za spanjolsku...
idem na razmjenu pa...
hvala!
Kakva viza za Španjolsku?
Dovoljna je putovnica.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:23   #576
Razmjena studenata.... Za takve egzibicije ti treba viza...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:46   #577
Zašto? I za ove europske zemlje?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:48   #578
Da. Bilo koji boravak u nekoj zemlji koji je duzi od xx mjeseci (mislim da 3) mora biti potkrijepljen vizom. Recimo, ja imam u putovnici slovensku vizu....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:17   #579
Ovo za tri mjeseca znam, samo mi nije palo na pamet da je razmjena studenata na duže razdoblje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 08:23   #580
Quote:
California kaže: Pogledaj post
nema veze s vizom ali je slično pa zbog toga ne bih htjela otovarati novu temu.
dakle jel potrebno imati roditeljsku potvrdu ako putuješ itzvan zemlje avionom i nisi punoljetan??
hvala
potrebno je i imati pratitelja u tom slučaju, raspitaj se u MUP-u
__________________
Gastić u Kazakhstanu
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.