Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2013., 10:51   #5081
cattleya, taj airflow nema onaj dodatni dio izmedju nogica, zar ne?

ja sam imala jedan takav cover i nikako se nisam snasla sa njim. meni su najprakticniji coveri sa tim dodatnim dijelom i sa cickom. probaj nabaviti takav. da sam blize rado bih ti posudila svoj za probu.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 14:17   #5082
Quote:
stigmata8 kaže: Pogledaj post
cattleya, taj airflow nema onaj dodatni dio izmedju nogica, zar ne?

ja sam imala jedan takav cover i nikako se nisam snasla sa njim. meni su najprakticniji coveri sa tim dodatnim dijelom i sa cickom. probaj nabaviti takav. da sam blize rado bih ti posudila svoj za probu.
Čiji ti koristiš? Kakav dodatni dio među nogicama? Nema ništa dodatno. Rikki je malo drukčije krojen, presavinut je pul u području gdje je sašiven čičak i dosta je čvrsto oko nogu, ali oko struka baš i nije, posebno ako je plitka, debela pelena široka među nogama na njemu. E sad da li da mu uzmem veći Rikki ili manji Air flow. Taj air flow mu uvijek kopčam na najuže i čini mi se da nikad nećemo preći na šire. Danas sam ga vagala i ima 12.5 kg. Ne znam koliko je visok.

@boo-boo zanima me da li je M i L jednako dugačak mjeren od prednje prema stražnjoj strani. Uzela bih manji jer je izgleda moj mali uzak, dugačak i relativno težak. Sad je u dobi kad sporije dobija na težini, a ovaj L cover mu ima dosta lufta među nogama tako da mislim da neovisno od debljine pelene ako mlaz urina nađe put, lako procuri posebno ako i deblja pelena nije čvrsto zakopčana. Zato mislim da treba biti malo ipak čvršće stegnut cover s jedne strane i zato mislim da mi trebaju dublje pelene.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 13:47   #5083
Uzmi rikki slim, to je kao slim rebe, savršeno prianja uz pelenu, nema nikakve napuhanosti! naj cover ikad (da ja biram) ...
__________________
Albumi
maky_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 00:01   #5084
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Čiji ti koristiš? Kakav dodatni dio među nogicama? Nema ništa dodatno.
rikki ima taj dodatni dio oko nogica, a airflow nema, bar koliko sam skuzila na fotkama.
evo recimo ovdje nemas taj dodatni dio.


a ovdje imas (prevelika je fotka, pa evo link):
https://lh3.googleusercontent.com/-G...0/IMG_1824.JPG

nadam se da sada kuzis na sta mislim.
ja imam popolini, oni su fakticki kao ME, ali imam ove sa cickom i tim dodatkom. mi smo vec na coveru XL i to vec dugo vremena za nocnu pelenu, a skoro smo poceli te covere koristiti i za dnevnu.


Quote:
...ako mlaz urina nađe put, lako procuri posebno ako i deblja pelena nije čvrsto zakopčana.
a da probas malo vise stegnuti samu pelenu a ne cover. jer upravo to sto kazes, kada krene da piski, ako pelena nije svuda pripijena uz kozhu, proci ce. ´ajd nadam se da ces brzo rijesiti taj problem.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 18:42   #5085
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
@boo-boo zanima me da li je M i L jednako dugačak mjeren od prednje prema stražnjoj strani. Uzela bih manji jer je izgleda moj mali uzak, dugačak i relativno težak. Sad je u dobi kad sporije dobija na težini, a ovaj L cover mu ima dosta lufta među nogama tako da mislim da neovisno od debljine pelene ako mlaz urina nađe put, lako procuri posebno ako i deblja pelena nije čvrsto zakopčana. Zato mislim da treba biti malo ipak čvršće stegnut cover s jedne strane i zato mislim da mi trebaju dublje pelene.
ja ti imam M/L i L a tebi treba razlika između M i L tako da ti zapravo nisam od pomoći...između ova dva je razlika u dužini neznatna

stigmata jako su lijepi ovi coveri...to su popolini? gdje ih nabaviš?
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:38   #5086
Trebala bi pomoć. Trenutačno sam na čuvanju trudnoće pa čitam forum i proučavam šta i kako kada dođe beba. Odlučila sam koristiti platnene pelene. Zamislila sam si da ću koristiti jednokratne dok ne otpadne pupak a onda dok beba malo ne poraste prefold i tetra pelene a nakon toga ove moderne platnene pelene. E sad čitajući forum sastavila sam si popis šta bi nabavila dok se beba ne rodi a nakon što vidim šta mi najviše odgovara dokupila bi pelena. Na mom popisu je:

- 20 tetra pelena iz Malog anđela
- 10 prefold pelena veličina S 30*40 cm iz Pelenka+gratis snappy kopča
- 1 zaštitne S veličina ME airflow
- 1 zaštitne S veličina ME rikki
- 1 zaštitne S veličina RODA
- snappy kopča veličina 1 (tako da ima 2)
- popolini papirići u kutiji 100 kom
- 20 krpica za pranje (iz Ikee 30*30 pamučne)
- 1 roda bambus pusa
- 1 roda pusa
- 1 roda pusa prirodi konoplja
- 1 tabita brzosušeća
- 1 babysaurus mutt like
- 1 babysaurus CB like
- 1 babysaurus BB like
- 2 flafi pocket pelena

To sve sa dostavama me dođe cca 1.700 kn (uzela bi sve novo jer imamo namjeru imati 3 djece pa da ostane nakon prvog za druge ).

Kako se vama sa iskustvom čini ovaj popis. Jel trebam šta izbaciti ili dodati? Sada kada sam sve stavila na papir nisam više pametna koliko sam bila na početku.
Tab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:42   #5087
Quote:
Tab kaže: Pogledaj post
:
Pričekaj prosinac, tad ti je u Rodinom webshopu sniženje od 20% pa ćeš uštedjeti. Imam njihovu bambusicu, izvrsna pelena. Rodina pusa mi super funkcionira za noć. Konoplju nemam, čula sam sve dobro o njoj pa je mislim nabaviti.
Budući da ćeš nabaviti puno tetri i prefolda, možda da uzmeš više pocketica. Flafi siva pocketica je super. Imam od Sunčice šivalice pocketice i zakon su!
Ne znam kakve su tetre iz Malog anđela, uzela sam u dm od Lole i baš su gusto tkane i debele. Imam neke iz Mullera i nisu tako dobre kao ove Loline.
Kažeš da ne bi kupovala polovno, ali razmisli o kupnji covera. Veličinu S beba će nositi najviše mjesec dva tako da bi ti se to isplatilo uzet na njuškalu i sl.
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:51   #5088
Quote:
Tab kaže: Pogledaj post
Trebala bi pomoć. Trenutačno sam na čuvanju trudnoće pa čitam forum i proučavam šta i kako kada dođe beba. Odlučila sam koristiti platnene pelene. Zamislila sam si da ću koristiti jednokratne dok ne otpadne pupak a onda dok beba malo ne poraste prefold i tetra pelene a nakon toga ove moderne platnene pelene. E sad čitajući forum sastavila sam si popis šta bi nabavila dok se beba ne rodi a nakon što vidim šta mi najviše odgovara dokupila bi pelena. Na mom popisu je:

- 20 tetra pelena iz Malog anđela
- 10 prefold pelena veličina S 30*40 cm iz Pelenka+gratis snappy kopča
- 1 zaštitne S veličina ME airflow
- 1 zaštitne S veličina ME rikki
- 1 zaštitne S veličina RODA
- snappy kopča veličina 1 (tako da ima 2)
- popolini papirići u kutiji 100 kom
- 20 krpica za pranje (iz Ikee 30*30 pamučne)
- 1 roda bambus pusa
- 1 roda pusa
- 1 roda pusa prirodi konoplja
- 1 tabita brzosušeća
- 1 babysaurus mutt like
- 1 babysaurus CB like
- 1 babysaurus BB like
- 2 flafi pocket pelena

To sve sa dostavama me dođe cca 1.700 kn (uzela bi sve novo jer imamo namjeru imati 3 djece pa da ostane nakon prvog za druge ).

Kako se vama sa iskustvom čini ovaj popis. Jel trebam šta izbaciti ili dodati? Sada kada sam sve stavila na papir nisam više pametna koliko sam bila na početku.
popis ti je ok, od svakog po nešto al ja bi umjesto rodine puse uzela plišanu pusu koja je tako mekana dok je rodina gruba i debela...mislim da ti 20 tetri bude na knap jer ćeš ih u početku za sve koristiti uz pelene ja imam flafice s odvojivim uloškom tzv.split i one su mi super, rodine su mi ok al imaju ušivene uloške i dugo se suše. Ovisi koliko imaš do kraja trudnoće pa ti se isplati čekati popuste, uskoro je sajam u west gate pa znaju dati popuste kod naručivanja, tako je bar bilo sad u 9om mj.
Spominjala si ikeu, ja imam njihove tetre, gusto tkane su, odlične!
__________________
moje sve

Zadnje uređivanje ribica2302 : 21.10.2013. at 21:07.
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 09:28   #5089
Super. Hvala na odgovoru. Uzeti ću onda od šivalice Sunčice još 2 pocket pelene i od Lole 1 paket tetri a od Malog anđela drugi paket. Zanima me još samo ako imam tetre jel mi treba i prefold ili je bolje da imam više tetri pa bebu samo u njih motam. Također ova veličina prefolda 30x40 da li će biti dovoljna za umatanje bebe do cca 3 mjeseca? Još imam jedan upitnik kod prvog pranja. Pročitala sam da se kod modernih platnenih pelena pelene prije prvog pranja namoče u vodi 24 sata zbog bolje moći upijanja. Da li je ista stvar sa tetrama i prefold pelenama?
Tab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 10:29   #5090
Tab, ja bih iz popisa izbacila prefolde. Imam ih 3 i najmanje su mi drage. Najteže ih stavljam i to kopčanje sa snapi kopčom mi je uvijek ...naštelam sve, zakačim na jednoj strani i da ću nategnut i zakačiti drugu, ova prva mi se otkači i raspadne sve. I ajde sve nanovo...Osim toga, prefoldi su po veličini pa će ih beba brzo prerasti, osobno bih radije taj novac usmjerila na tetre ili moderne one size platnene.

Isto tako, vidim da dosta šaraš - npr. imaš bambus pusu koja se teško suši i tabitu brzosušeću. Koje uvjete imaš za sušenje pelena? Bez radijatora ili sušilice po zimi, bambus, konoplja i debele pamučne su problem.

Što se tiče jednokratnih do otpadanja pupka, možeš slobodno odmah krenuti s platnenim pelenama. Mi smo od prvog dana po izlasku iz rodilišta u njima. Više će ti korištenje jednokratnih, odnosno platnenih ovisiti o tome kako ćeš se ti osjećati.

Kod babysaurus naglasi, ako ti je bitno, da želiš da budu skroz pamučne jer su njezine pelene od velura (80% pamuk, 20% poliester).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 10:58   #5091
sara4 to je bilo i moje razmišljanje o prefold pelenama...ne čine mi se baš praktične. Izbacila sam ih iz popisa a ubacila 10 kom tetri iz IKEE i 20 kom tetri iz DM-a. 10 kom iz Malog anđela ću uzeti za početak za bljuckanje. Uz 11 modernih OS mislim da će mi to biti za početak dosta.

Za sušenje imam sušilicu tako da nema problema sa sušenjem iako bi ih što više sušila na zraku i suncu kada je to moguće. Imam još dosta do poroda. Termin mi je 4.4. i nadam se da će biti lijepo vrijeme pa ću ih sušiti na zraku. Kako sam na komplikacijama krenula sam si pisati popise šta mi sve treba jer imam namjeru hvatati razno razne akcije. Znam da oko Božića budu akcije pa planiramo tada početi polako kupovati.

Volju za korištenje platnenih od početka imam. Mene užasava taj pupak, tj. da se ne smoči zato sam mislila u početku koristiti jednokratne. Kupiti ćemo za bolnicu mali paket jednokratnih pa ću vidjeti kako će doma ići sa tetrama.

Za babysaurus sam već proučila da treba tražiti skroz pamučne. Jedino što me kod njega živcira je dostava na autobusni kolodvor. Nadam se da autobusi ne kasne pa da neću morati čamiti na autobusnom čekajući pelene.
Tab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 11:59   #5092
Slično smo i mi krenuli: 40 tetri i 10-ak modernih .
Ja sam rodila u 7. mjesecu pa imam iskustvo sušenja na zraku - ili mora biti jaaaako toplo (što po ljeti uglavnom je) ili mora puhati bura. Ako je samo sunčano s nekim drugim vjetrom, ovim prije spomenutim pelenama treba cijela vječnost da se osuše. S jugom se valjda ne bi nikad osušile .

Što se pupka tiče, nisam kompetentna jer se nama zagnojio , ali mislim da to nema veze s platnenima. Moguće da smo tako došli iz rodilišta, u rodilištu smo u 2 dana uspjeli dobiti pelenski osip .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 10:13   #5093
Isprobala sam sve navedeno i ne bih tako za malu bebicu.
Prefoldi se meni čine super, bar par komada, i to pupeko bambus iz eko butika i rodina konoplja. Jako su fino mekani, i mislim da su odlični za početak. Kad se beba počne micati postaju nepraktični.
Babysaurus je ok, ali i mene živcira ta dostava, kao i široki krojevi među nogama. Ja sam kupila sve nove i prodala ih jer su mi išli na živce. Preporučila bih ti DolisaMadeWithLove, ima bolji, uži kroj, split koji se lako suši, ima i newborn ako želiš, i lakše je naručivati iz Trogira nego Sarajeva.
Tabitine pelene su meni super, preporučam više komada.
Roda i Flafi su super pelene, ali je ogroman kroj, ako će bebica biti sitna plivat će ti u njemu bar prvih 6 mj. (moj je sitan, taman su mu tek s godinu dana)

Znači moj savjet za početak: rodini prefoldi, tabita i Dolisa, za kasnije Flafi i Roda. Ja također volim i uvozne pelene, recimo Motherease mi je super, close parent pop in AIO, Totsbots AIO i bamboozle..... ali to sve stigneš isprobati tokom pelenaštva, ne moraš sve unaprijed nabavljati.
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 10:34   #5094
Kao dokaz koliko smo različiti i kako nam pašu različite stvari, ja imam upravo Rodine prefolde od konoplje i idu mi na živce. Jedva čekam da ih bebačica preraste . Ako se osuše u sušilici, super su mekane, ali ako se osuše na suncu, to je grubo do boli. Ja ih upravo iz tog razloga nisam stavljala bebi - rodila se usred ljeta, pelene sam sušila na suncu i buri i prefoldi su mi bili tako grubi da nije bilo šansi da ih stavim na onu malu i nježnu guzu. Ne bi ih stavila ni sebi. Plus ta tlaka sa snappi kopčom. Sad ih stavljam kad ostanem bez drugih pelena iako češće sušim u sušilici pa grubost više nije stalni issue.

Rodine pelene nisu sve iste. Recimo, Rodina pusa je ogromna i meni se uopće ne sviđa, možda mi bude bolja kad beba naraste, ali je zato (s)Nježna pusa manja i podatnija, kao i Bambus pusa koja je mekana i nije velika i te su mi pelene odlične.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 12:17   #5095
Quote:
Babysaurus je ok, ali i mene živcira ta dostava, kao i široki krojevi među nogama. Ja sam kupila sve nove i prodala ih jer su mi išli na živce.
a svi do sad nahvalili naidine pelene, ja baš naručila 8kom i sad vidim ovo
a mi prešli iz jp u pp i vidim kak malac nije tak pokretan, doduše imam rodine i flafi a nisam druge još probala za usporedbu veličina
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 12:30   #5096
Naidine jesu šire, ali ako imaš Rodinu pusu, onda nisu ni blizu tako debele i glomazne.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 12:54   #5097
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Naidine jesu šire, ali ako imaš Rodinu pusu, onda nisu ni blizu tako debele i glomazne.
ufff dobro, imam Rodinu pusu i nju koristimo za noć baš zato što je tako velika, sva sreća pa sam uzela samo 2
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 16:05   #5098
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Kao dokaz koliko smo različiti i kako nam pašu različite stvari, ja imam upravo Rodine prefolde od konoplje i idu mi na živce. Jedva čekam da ih bebačica preraste . Ako se osuše u sušilici, super su mekane, ali ako se osuše na suncu, to je grubo do boli. Ja ih upravo iz tog razloga nisam stavljala bebi - rodila se usred ljeta, pelene sam sušila na suncu i buri i prefoldi su mi bili tako grubi da nije bilo šansi da ih stavim na onu malu i nježnu guzu. Ne bi ih stavila ni sebi. Plus ta tlaka sa snappi kopčom. Sad ih stavljam kad ostanem bez drugih pelena iako češće sušim u sušilici pa grubost više nije stalni issue.
...
sara4, ja nemam prefolds nego pusu prirodi i uloske od konoplje i isto budu uzasno grube nakon susenja, ali ako ih dobro protrljas medju prstima (onako kao da skidas neku mrlju s njih) prije koristenja, omeksaju
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 18:34   #5099
Hvala, tina, probat ću. Sad kad ih imam, snalazit ću se, ali ono - trljaj pod vodom za isprati kakicu, trljaj prije stavljanja ... ima puno boljih pelena. I da dodam, naknadno sam se sjetila...za razliku od svih drugih pelena, prefoldi od konoplje mi smrduckaju kad se beba popiški.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 23:57   #5100
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post

stigmata jako su lijepi ovi coveri...to su popolini? gdje ih nabaviš?
ovi na fotkama nisu popolini, ali imas i njih tako sarenih i u bojama. kupujem ih u austriji. imaju i online shop, pa moguce da sada dostavljaju i u hr.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.