Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2009., 13:01   #21
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
A zakaj ti branis Bibliju??? Nemoj se sad izvlacit da ovo nije obrana...

hm... Svijet stvarno odlazi u pm kad ateist ide branit kršćanstvo...
Hahahahaha!
Biblija ima dovoljno rupa kojima se može smijati, uopće ih nije potrebno izmišljati još.
Dapače, izmišljanjem, neprovjerenim informacijama, nedosljednošću i sličnim se samo ruši kredibilitet opozicije kršćanstvu.
A ako znam da nešto nije istina, zašto bih pustio da se širi?

@stalker, nije bit u uvjerljivosti priče, bit je u tome da tema nema smisla, jer je nešto izvađeno iz konteksta.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:13   #22
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Hahahahaha!
Biblija ima dovoljno rupa kojima se može smijati, uopće ih nije potrebno izmišljati još.
Dapače, izmišljanjem, neprovjerenim informacijama, nedosljednošću i sličnim se samo ruši kredibilitet opozicije kršćanstvu.
A ako znam da nešto nije istina, zašto bih pustio da se širi?

@stalker, nije bit u uvjerljivosti priče, bit je u tome da tema nema smisla, jer je nešto izvađeno iz konteksta.
Možemo mi neupuceni dobiti primjere "rupa"???
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:16   #23
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Možemo mi neupuceni dobiti primjere "rupa"???
Ovo nije tema za tako nešto, a ja je ne namjeravam otvarati, jer ne volim taj odnos ateist:teist.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:27   #24
Nebulaznite sotonisti. Vadite iz konteksta stvari koje očigledno ne razumijete.
Spašeni će bit svi koji žele biti spašeni.
arhanđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:47   #25
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
U otkrivenju piše da se samo spašava 144000 djevaca(neokaljanih),žene se uopće ne spominjui.

1 I vidjeh, i gle, Janje stajaše na gori Sionskoj i s njim sto i četrdeset i četiri tisuće, koji su imali ime njegovo i ime Oca njegova napisano na čelima svojim.

2 I začuh glas s neba kao glas voda mnogih i kao glas groma velikoga; i glas, što ga začuh, kao glas svirača, koji sviraju na citrama svojim.

3 I pjevahu kao novu pjesmu pled prijestoljem i pred četiri bića i pred starješinama; i nitko ne mogoše naučiti pjesme, osim onih sto i četrdeset i četiri tisuće, koji su otkupljeni sa zemlje.

4 Ovo su, koji se ne okaljaše sa ženama, jer su djevci (nevini). Ovi prate Janje, kamogod ono pođe. Ovi su otkupljeni od ljudi kao prvenci Bogu i Janjetu.

5 I u njihovima ustima ne nađe se laž, jer su bez mane pred prijestoljem Božjim


Što ćemo sada ?
Treba li vjerovati u otkrivenje?
Naravno da treba vjerovati. Nadam se da si razumio što piše. Ti koji su tu spašeni su specijalni, 'prvenci'. Nigdje ne piše da su oni jedini. Moje osobno mišljenje je da su to svećenici zbog:
a) muškog su spola ("ne okaljaše se sa ženama") a Bog neće spasiti samo muške, jer bi bio nepravedan
a) jako su privrženi Bogu
b) ako su djevci, vrlo je logično da nisu u braku

Vrlo logičan zaključak se dade zaključiti, a to je da su ti ljudi neokaljani vođe Crkve.


Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
A i u evendjelju se nešto slično piše.
Matej glava 19

12 Ima ljudi, koji su od krila majčina nesposobni za ženidbu; ima takvih, koji su od ljudi učinjeni nesposobnima; i ima takvih, koji sebe same čine nesposobnima za ženidbu, zbog kraljevstva nebeskoga. Tko može shvatiti, neka shvati!"
Ovo je također simbolika za svećenike.
__________________
"Svaki je čovjek pred svima i za sve kriv"
pokisli pjesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:55   #26
Quote:
pokisli pjesnik kaže: Pogledaj post
Naravno da treba vjerovati. Nadam se da si razumio što piše. Ti koji su tu spašeni su specijalni, 'prvenci'. Nigdje ne piše da su oni jedini. Moje osobno mišljenje je da su to svećenici zbog:
a) muškog su spola ("ne okaljaše se sa ženama") a Bog neće spasiti samo muške, jer bi bio nepravedan
a) jako su privrženi Bogu
b) ako su djevci, vrlo je logično da nisu u braku

Vrlo logičan zaključak se dade zaključiti, a to je da su ti ljudi neokaljani vođe Crkve.
Ovo je također simbolika za svećenike.
mislim da je iz ovog sasvim jasno da su svećenici "pretipkavali i prevađali" Bibliju. kojeg li čuda?! pa oni će prvi u nebo. ,.ti "svećenici", neokaljani vođe crkve su nekada bili farizeji koji su smakli Isusa.(ako se dobro sjećam zvali su se Veliki Svećenici)i oni su onda vjerojatno u nebu....da ne spominjemo pape koji su umočili ruke u krv i bludničili sa gomilom žena, živjeli takvim razvratničkim životom da je to strašno....to sto nisu u braku najmanje znači da su djevci....ne čini nas naša društvena uloga poštopoto sudionicima u spasenju.
može se i ovako shvatit : Kristov svećenik je svatko tko živi i širi njegovu riječ, bio on zaređen ili ne! zaređujemo se svojim životom i primjerom ljubavi prema drugima, a to ne živi bas SVAKI svećenik!
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:04   #27
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ajde Please... molim te nemoj pricati gluposti...

To da ce biti spaseno samo 144 000 nitko ne zastupa tu "teoriju" osim možda Jehovih svijedoka a cak i oni ne kazu da ce biti samo 144 000 spasenih nego ce po njima biti 144 000 uzdignutih na nebo dok ce ostali koji su spaseni zivjeti na zemlji...
Ovo nisu moje gluposti već samo citiram što tamo piše.
Ako su to guposti ond je i Biblija glupost.
Prenosim točno što tamo piše.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:07   #28
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Nebulaznite sotonisti. Vadite iz konteksta stvari koje očigledno ne razumijete.
Spašeni će bit svi koji žele biti spašeni.
Hajde prosvjetli ti Samaele ljude,daj im nadu što je spasenje po tebi.
Da nije možda služiti onome koji je rekao plodite se i množite?
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:52   #29
Quote:
arhanđeo kaže: Pogledaj post
Nebulaznite sotonisti.
yeah
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 16:59   #30
Quote:
superlight kaže: Pogledaj post
mislim da je iz ovog sasvim jasno da su svećenici "pretipkavali i prevađali" Bibliju. kojeg li čuda?! pa oni će prvi u nebo. ,.ti "svećenici", neokaljani vođe crkve su nekada bili farizeji koji su smakli Isusa.(ako se dobro sjećam zvali su se Veliki Svećenici)i oni su onda vjerojatno u nebu....da ne spominjemo pape koji su umočili ruke u krv i bludničili sa gomilom žena, živjeli takvim razvratničkim životom da je to strašno....to sto nisu u braku najmanje znači da su djevci....ne čini nas naša društvena uloga poštopoto sudionicima u spasenju.
može se i ovako shvatit : Kristov svećenik je svatko tko živi i širi njegovu riječ, bio on zaređen ili ne! zaređujemo se svojim životom i primjerom ljubavi prema drugima, a to ne živi bas SVAKI svećenik!
bilježim se s štovanjem
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:00   #31
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Ovo nisu moje gluposti već samo citiram što tamo piše.
Ako su to guposti ond je i Biblija glupost.
Prenosim točno što tamo piše.
Stvar je u tome kaj prepisujes samo dio koji ti pase i onda vadis iz konteksta da bi imao nekakve "dokaze" za svoje sulude teorije da ce se spasiti samo 144 000 ljudi koji nisu imali seksualne odnose...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:09   #32
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome kaj prepisujes samo dio koji ti pase i onda vadis iz konteksta da bi imao nekakve "dokaze" za svoje sulude teorije da ce se spasiti samo 144 000 ljudi koji nisu imali seksualne odnose...

Samo citiram i navodim odakle citat.
Nije uopće dio nego dobar malo duži dio o jasnoj poruci koja tamo stoji.
Ko vjeruje u otkrivenje može zaboraviti na spasenje ako nije djevac.

A pošto vidim da si uplašen s time,reći ću ti da ja ne vjerujem u te spise.
Jer ni ja nisam djevac.
Prema tome tema je otvorena za razmišljanje iz drugih tebi izgleda nepojmljivih razloga.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:14   #33
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Samo citiram i navodim odakle citat.
Nije uopće dio nego dobar malo duži dio o jasnoj poruci koja tamo stoji.
Ko vjeruje u otkrivenje može zaboraviti na spasenje ako nije djevac.

A pošto vidim da si uplašen s time,reći ću ti da ja ne vjerujem u te spise.
Jer ni ja nisam djevac.
Prema tome tema je otvorena za razmišljanje iz drugih tebi izgleda nepojmljivih razloga.
Cak i da je tocno to kaj ti kazes (a nije) zakaj bi ja bio uplasen??? Kak ti znas da ja nisam djevac???


A sad Ontopic....

A kaj s ovim djelom kojeg je napisao @huntruder38???

Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
Da, istina.
Ali zaboravio si nastavak.
Ovo slijedi odmah iza tog dijela:

" Nakon toga vidjeh: eno velikoga mnoštva, što ga nitko ne mogaše izbrojiti, iz svakoga naroda, i plemena, i puka, i jezika! Stoje pred prijestoljem i pred Jaganjcem odjeveni u bijele haljine; palme im u rukama. (10) Viču iz glasa: "Spasenje Bogu našemu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu!" (11) "
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:21   #34
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Cak i da je tocno to kaj ti kazes (a nije) zakaj bi ja bio uplasen??? Kak ti znas da ja nisam djevac???


A sad Ontopic....

A kaj s ovim djelom kojeg je napisao @huntruder38???
Ti očito nisi shvatio što sam ja rekao.
Ja ne vjerujem u spise.
Otvorio sam temu iz drugih razloga.
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:25   #35
Quote:
D.Š kaže: Pogledaj post
Ti očito nisi shvatio što sam ja rekao.
Ja ne vjerujem u spise.
Otvorio sam temu iz drugih razloga.
Da bi napadao kršćanstvo...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:32   #36
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Cak i da je tocno to kaj ti kazes (a nije) zakaj bi ja bio uplasen??? Kak ti znas da ja nisam djevac???


A sad Ontopic....

A kaj s ovim djelom kojeg je napisao @huntruder38???
To nije nastavak na onaj moj izvučeni citat uopče.

Evo kako glasi sve u komadu:

1 I vidjeh, i gle, Janje stajaše na gori Sionskoj i s njim sto i četrdeset i četiri tisuće, koji su imali ime njegovo i ime Oca njegova napisano na čelima svojim.

2 I začuh glas s neba kao glas voda mnogih i kao glas groma velikoga; i glas, što ga začuh, kao glas svirača, koji sviraju na citrama svojim.

3 I pjevahu kao novu pjesmu pled prijestoljem i pred četiri bića i pred starješinama; i nitko ne mogoše naučiti pjesme, osim onih sto i četrdeset i četiri tisuće, koji su otkupljeni sa zemlje.

4 Ovo su, koji se ne okaljaše sa ženama, jer su djevci (nevini). Ovi prate Janje, kamogod ono pođe. Ovi su otkupljeni od ljudi kao prvenci Bogu i Janjetu.
5 I u njihovima ustima ne nađe se laž, jer su bez mane pred prijestoljem Božjim.

6 I vidjeh drugoga anđela gdje leti posred neba, koji je imao da propovijeda vječno evanđelje onima, koji stanuju na zemlji, i svakome narodu i plemenu i jeziku i puku.

7 I govoraše velikim glasom: "Bojte se Boga i dajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova, i poklonite se onome, koji je stvorio nebo i zemlju, more i izvore vodene."

8 I drugi anđeo za njim ide govoreći: "Pade, pade Babilon veliki, koji je žestokim vinom bluda svojega napajao sve narode."

9 I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: "Ako se tko pokloni zvijeri i slici njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,

10 I on će piti od vina gnjeva Božjega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i bit će mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetim i pred Janjetom.

11 I dim muka njihovih diže se u vijeke vjekova, i neće imati počinka dan i noć, koji se klanjaju zvijeri i slici njezinoj, i ako tko primi žig imena njezina.

12 Ovdje je strpljivost svetih, koji drže zapovijedi Božje i vjeru Isusovu.

13 I začuh glas s neba gdje mi govori: "Napiši: "Blagoslovljeni su mrtvi, koji umiru u Gospodinu! Od sada već, govori Duh, neka počinu od trudova svojih, jer ih prate djela njihova."

14 I vidjeh, i gle, oblak bijel, i na oblaku sjeđaše kao Sin čovječji, i imao je na glavi svojoj krunu zlatnu, i u ruci svojoj srp oštar.

15 I drugi anđeo izađe iz hrama vičući velikim glasom onome, što je sjedio na oblaku: "Zamahni srpom svojim i žanji, jer dođe čas, da se žanje, dozreo je plod zemlje."

16 I onaj, koji sjeđaše na oblaku, baci srp svoj na zemlju, i požeta bi zemlja.

17 I drugi anđeo izađe iz hrama, što je u nebu, i imao je i on srp oštar!

18 I drugi anđeo izađe iz žrtvenika, koji je imao vlast nad Ognjem, i povika velikim glasom onome, koji je imao srp oštar, govoreći: "Zamahni srpom svojim oštrim i beri grožđe od trsa zemlje, jer već sazreše jagode njegove."

19 I baci anđeo srp svoj oštri na zemlju, i obra trs zemlje i metnu u veliki tijesak gnjeva Božjega.

20 I zgažen je tijesak izvan grada, i izađe iz tijeska krv sve do uzda konjima, tisuću i šest stotina stadija,
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:37   #37
Pa gdje piše da su samo oni u raju?

Iz ovog teksta se to ne vidi.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:40   #38
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Pa gdje piše da su samo oni u raju?

Iz ovog teksta se to ne vidi.
Piše da su otkupljeni a to je dovoljno.

Dalje imaš u otkrivenju označavanje njih 144000 koji će biti poštedjeni.

Treba li i o tome crtati?
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:44   #39
1 Potom vidjeh četiri anđela gdje stoje na četiri ugla zemlje i drže četiri vjetra zemlje, da ne puše vjetar na zemlju, ni na more, niti na ikakvo drvo.

2 I vidjeh drugoga anđela gdje uzlazi od istoka sunčanoga, koji je imao pečat Boga živoga; i povika glasom velikim na četiri anđela, kojima je bilo dano, da naškode zemlji i moru,

3 Govoreći: "Nemojte škoditi ni zemlji, ni moru, ni drveću, dok ne zapečatimo sluge Bog našega na čelima njihovim."
4 I začuh broj zapečaćenih: sto i četrdeset i četiri tisuće zapečaćenih od svakoga plemena sinova Izraelovih:
D.Š is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 17:44   #40
Što znači,biti otkupljen?
Ipak mi probaj nacrtati,bez uvrede.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.