Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 17:58   #41
Quote:
Ne-NismoLuzeri kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Valjda si shvatio poantu...
Debunked is offline  
Old 23.09.2009., 17:58   #42
Quote:
Debunked kaže: Pogledaj post
Sto me ovdje pitas to cu ti odgovoriti.
Morat ćeš ignorirati SVE PM-ove koje dobivaš. Tko zna. Možda ti se javi i neka cura, a ti ju odjebeš zbog "psihopate".

BTW: problem i jest u filtriranju. Ne možete "njih" banati, a da ne učinite nepravdu i kolateralne žrtve nevinima.
Time psihopat i VAS pretvara u sebi slične!

PRIJATNO!
Ne-NismoLuzeri is offline  
Old 23.09.2009., 18:00   #43
Quote:
Debunked kaže: Pogledaj post
Valjda si shvatio poantu...
Dragi, poanta je jednostavna: NEĆEMO Luiz, Lila Sun, Maher 18, Herp i Nexa za moderatore. Eto to.

Očistimo ovaj forum od - psihopata.
Ne-NismoLuzeri is offline  
Old 23.09.2009., 18:02   #44
Quote:
Ne-NismoLuzeri kaže: Pogledaj post
Očistimo ovaj forum od - psihopata.
Onda se makni...

(edit: koji ti je ovo klon po redu?)
Debunked is offline  
Old 23.09.2009., 18:06   #45
Quote:
Debunked kaže: Pogledaj post
Onda se makni...

(edit: koji ti je ovo klon po redu?)
Nebitno koji je klon. Ostajem. Kao bilo koji klon. Dok ne maknete moderatore koji stvaraju klanove. Ugledajte se na Endimiona.

P.S. Dao si se isprovocirati.

Ugodan dan svima.

Luzer over&out
Ne-NismoLuzeri is offline  
Old 23.09.2009., 18:07   #46
evo, ovo je tipičan primjer psihopatskog maltretiranja ljudi. pišu pm u beskonačnost, kloniraju se. vuk izjeo magare. psihopat ostaje psihopat, ma čime se prijetio. to me podsjeća na barikade: hoće -mo, hoće-mo, neće-mo!!!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 23.09.2009., 18:08   #47
Quote:
Ne-NismoLuzeri kaže: Pogledaj post
Nebitno koji je klon. Ostajem. Kao bilo koji klon. Dok ne maknete moderatore koji stvaraju klanove. Ugledajte se na Endimiona.

P.S. Dao si se isprovocirati.

Ugodan dan svima.
Ne nisam... Inace sam malo srcaniji, to se valjda dalo do sad iscitati. Nego, zelis li ti postati moderator?

Na Endimiona? Dobra shala...
Debunked is offline  
Old 23.09.2009., 18:09   #48
hajde, društvo, ostavimo mi njih da se olakšaju (nježniji izraz za d****u).

rasprava ide dalje.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 23.09.2009., 18:09   #49
Quote:
Ne-NismoLuzeri kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem. Etiketiranje povrijeđene žene. Mora nekoga okriviti za propast svoje filozofije koja se temelji na vagini kao univerzalnom sredstvu za dobivanje svega.
Nebih znao ništa o tome, no nije fer korištenje forumskih ovlasti u svoje osobne potrebe.

Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
prvo, dragi moj, trebaš prepoznati ljude iz svoje okoline koji maltretiraju druge ili tebe. imaš sreću ako nisi naišao na takve. ima onih koji trpe ili pokušaju od takvih se spasiti. pune su ti bolnice žena s prebijenim rebrima, one koje u strahu od muževe galame, dernjave i nesuvislih postupaka šute i zavlače se u kut zajedno s djecom od straha. jer ne znaju upravo ono što je preporučeno kao preventiva ili rješenje protiv takvih nasilnika. ne usude se, zadojene mitom o vječnom braku, strahu od razvoda i osamljenosti, od sramote i osude okoloine. jer to su zapravo emotivni tlačitelji i nasilnici, koji u krajnjem kontekstu ne prezaju ni od fizičkog nasilja.
Svašta je tu nabrojano, no nekoga nazvati psihopatom je teška optužba, za sve ostalo postoji služba za hitne slučajeve i policija.

Bar smo danas obdareni tehnikalijama da nas glava zaboli. Lijepo snimiš(film, zvuk ili printscreen) psihopata na dijelu, i riješila si pola problema.

Etiketiranje govori više o onome tko etiketira nego o onome tko je etiketiran, jer je to riječ protiv riječi ... nema dokaza.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Received Infraction
Old 23.09.2009., 18:11   #50
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
hajde, društvo, ostavimo mi njih da se olakšaju (nježniji izraz za d****u).

rasprava ide dalje.
Ej, pa ovo je ljudima zivotna skola... Mogu im pratiti tok misli.
Debunked is offline  
Old 23.09.2009., 18:24   #51
Quote:
Ne-NismoLuzeri kaže: Pogledaj post
Obično etiketiranje.
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Nebih znao ništa o tome, no nije fer korištenje forumskih ovlasti u svoje osobne potrebe.

Svašta je tu nabrojano, no nekoga nazvati psihopatom je teška optužba, za sve ostalo postoji služba za hitne slučajeve i policija.

Etiketiranje govori više o onome tko etiketira nego o onome tko je etiketiran, jer je to riječ protiv riječi ... nema dokaza.
interesantno, ima li tu i nečeg zajedničkog

ne znam kakve se forumske ovlasti spominju jer sam običan član.

nitko nikoga nije za ništa optuživao, ovo je slobodna diskusija o jednoj temi koja je očito mnogima zanimljiva, a neki posjeduju i osobna saznanja o takvim osobama. spominjanje hitne i policije je potpuno deplasirano, ne puca se valjda kroz ekran? ili se nekoga proziva? nekog eksplicite vrijeđa?

hajdmo dalje s diskusijom. ostavimo one koji se osjećaju osobno pogođeni na miru.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 23.09.2009., 19:08   #52
Mene osobno više brinu ljudi koji vode države i imaju pod sobom čitav državni aparat, uključujući i vojsku sa obavještajnim agencijama. Isto tako me brinu i religijski vođe koji također spadaju u skupinu ljudi koje nazivamo psihopate.

Psihopate nama svima kroje našu svakodnevnu realnost na nekoj razini postojanja, to je činjenica. Možemo mi o njima pisati ovo ili ono, ali mi smo "pod njima" i oni imaju moć da nam kroje naše živote.

Kako tome stati na kraj, to je pitanje o kojem bi možda trebalo razmisliti malo dublje. Mislim da se taj nesrazmjer vrijednosti u društvu dešava radi toga što smo se svi malo odmakli od kozmičkih principa življenja, totalno smo izgubili kompas gdje idemo i zašto negdje idemo. Mislim da radi toga i biramo takve osobe da nas vode, jer smo izgubili zdrav razum i prirodnu sposobnost da prepoznajemo takve poremećaje osobnosti kada se susrećemo sa njima.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 23.09.2009. at 19:15.
ashwinikumaras is offline  
Old 23.09.2009., 21:13   #53
Quote:
Ne-NismoLuzeri kaže: Pogledaj post
...
A ne, niste......
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Old 23.09.2009., 22:27   #54
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Mene osobno više brinu ljudi koji vode države i imaju pod sobom čitav državni aparat, uključujući i vojsku sa obavještajnim agencijama. Isto tako me brinu i religijski vođe koji također spadaju u skupinu ljudi koje nazivamo psihopate.

Psihopate nama svima kroje našu svakodnevnu realnost na nekoj razini postojanja, to je činjenica. Možemo mi o njima pisati ovo ili ono, ali mi smo "pod njima" i oni imaju moć da nam kroje naše živote.

Kako tome stati na kraj, to je pitanje o kojem bi možda trebalo razmisliti malo dublje. Mislim da se taj nesrazmjer vrijednosti u društvu dešava radi toga što smo se svi malo odmakli od kozmičkih principa življenja, totalno smo izgubili kompas gdje idemo i zašto negdje idemo. Mislim da radi toga i biramo takve osobe da nas vode, jer smo izgubili zdrav razum i prirodnu sposobnost da prepoznajemo takve poremećaje osobnosti kada se susrećemo sa njima.
(Vidim samo dvije mogucnosti: infiltracija i/ili veliki napor u sirenju znanja.

Infiltracija je nemoguca misija, i tom metodom nas samo Tom Cruise moze izvuci. Nakon dolaska na vrh preostalo bi samo krenuti u jedini opravdani i neizbjezno krvavi rat za pravu slobodu, jednom i zauvijek. Da bi mu ovo uspjelo morao bi se i sam pretvoriti u psihopata, po putu gaziti, stetiti i ubijati. Ne bi mu tezak posao bio likvidirati psihopate, jer bi to ionako bilo u samoobrani, borba za opstanak, no po putu bi bio prisiljen gaziti i unistavati neke od svojih! Takvoga cemo tesko docekati... Trebao bi biti stroj da se na koncu ne okrene protiv covjecanstva.

No dosta morbidne zezancije...)

Ocito je jedino rjesenje potiho sirenje znanja. Mi smo ti koji im dajemo snagu, i mi im je mozemo oduzeti u svakome trenutku. Kad bi ljudi saznali i na najdubljem nivou shvatili sto se dogadja, psihopati bi poceli gubiti snagu i vise im nista ne bi preostalo nego nas pokusati sve eliminirati. Nakon toga bi se ili oslobodili, ili zauvijek nestali. Sklon sam vjerovati da bi se oslobodili.

No fizicki/oruzani sukobi biti ce neizbjezni: oni ce ih izazvati!

Velika prepreka koja nam stoji na putu jest suosjecanje sa cudovistima! Za iscupati iz sebe ovo ogranicenje potrebna je duboka svijest o tome da u kontaktima izmedju dvije vrste uvijek stoji otvoreno pitanje opstanka: ili mi ili oni. Ovo je jedina situacija u kojoj fraza stoji, cvrsto kao stijena! Potpuna osvjestenost da sugovornik ne osjeca nista, da ti je zivot ugrozen samim time sto si u njegovoj blizini, djeluje na popustanje svih kocnica. Kad je pojedinac oci u oci sa psihopatom u istoj je situaciji kao da je oci u oci sa hijenom nasred livade: sve ovisi o njemu! Ako se ne moze dovesti u (potencijalno agresivno) stanje svijesti u kojem on postaje ISTINSKA opasnost za psihopata, jedino mu razborito za poduzeti preostaje odlucno povlacenje. Na svu srecu osudjen sam na zivot u blizini par takvih, i prisiljen sam ih gledati i trpjeti. Da, imam srecu: zbog toga nemam apsolutno nikakvog straha od njih; samo razumno procjenjujem situaciju. Suprotno onome sto sam procitao - poznaju jednu vrstu straha, koju izracionaliziraju! U borbi za opstanak idu do kraja kao i svatko od nas, ali ne srljaju glupo u pogibelj ako postoji izlaz! Draga im je vlastita guza. (Pazite, ne radi se o impulzivnim sociopatima, radi se o proracunatim psihopatima! Sociopati ako nisu fizicki superiorniji i/ili ako nemaju u blizini bilo koju vrstu oruzja, istinske su kukavice... Kao ovi nasi kauboji forumasi. Ti ce na vas, ukoliko ste fizicki snazniji, samo pistoljem, pendrekom... ili u coporu.) Covjek ne smije prijetiti iz prazne puske, ne smije se postaviti iza onoga u sto nije u potpunosti siguran. To ce PSIHOFAG osjetiti jako brzo, i ovaj se nazalost nece dobro provesti. Zenama najcesce preostaje samo mogucnost povlaciti se, iz brojnih razloga. Najvaznije im je povuci se odlucno i odmah, te zatraziti pomoc bez ikakvog odgadjanja.

Mi nismo krvolocne zvijeri, i shodno tome bi trebali i postupiti. Jedno od rjesenja (niskotehnolosko rjesenje) jest pozatvarati ih u strogo kontrolirane rezervate i pruziti im sve uvjete za dostojan i kvalitetan zivot; nista manje od onoga sto bi imali i mi. Te, nikad vise ne omoguciti im kontakt sa normativnim covjekom!
Debunked is offline  
Old 23.09.2009., 22:39   #55
eh, da elaboriram još malo...

- sensation seekeri - dakle, zbog umrtvljenih (čitaj: nepostojećih) emocija-između ostalog, uglavnom stalno traže nekakve stimulacije, provode, događanja, akciju, špice...
- s vremenom nauče glumiti emotivne reakcije, ali nikad to nije baš jako autentično, pa ih se i tu da skužiti, jer npr. pretjeraju s afektacijama..., načelno treba gledati što čine, i ono što ih izdaje su njihova djela, konkretno rezultati.
- smatraju da imaju prava na sve što požele, i da sve mora biti po njihovom, pa mi je gorespomenuta prijateljica (ovo je malo smješno), rekla da joj znaju doći na seanse zbog depresije, ako im nije sve baš kako si zamišljaju. (a teško da je, jel)
- makjavelisti do krajnosti - i najmanji njihov cilj opravdava i najradikalnija sredstva (u granicama toga da ne budu uhvaćeni i sankcionirani, naravno)
- njihove potrebe su jedino što im je bitno, te su u nemogućnosti osjećati krivnju ili grižnju savjesti (takoreći, fizički hendikep)
- još jednom ponavljam, neizlječivo.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 23.09.2009. at 23:04.
Precious X is offline  
Old 23.09.2009., 23:04   #56
Quote:
Debunked kaže: Pogledaj post
Ocito je jedino rjesenje potiho sirenje znanja. Mi smo ti koji im dajemo snagu, i mi im je mozemo oduzeti u svakome trenutku. Kad bi ljudi saznali i na najdubljem nivou shvatili sto se dogadja, psihopati bi poceli gubiti snagu i vise im nista ne bi preostalo nego nas pokusati sve eliminirati. Nakon toga bi se ili oslobodili, ili zauvijek nestali. Sklon sam vjerovati da bi se oslobodili.
Mislim da takvom metodom "tihog širenja znanja" nećemo biti u stanju napraviti pravovremenu globalnu promjenu. Jer oni poduzimaju sve radikalnije mjere da porobe ljudsku svijest u potpunosti (cijepljenje, chemtrailsi, mediji, kontaminirana hrana, voda i zrak, manipulacija frekvencijama), itd.
Ali, mislim da nam drugo i ne preostaje realno gledajući situaciju u kojoj se nalazimo. Ono što smatram bitnim je to, da oni ljudi koji vide o ćemu se tu radi (ogromna manjina stanovništva) poduzmu neke mjere ublažavanja i neutralizacije njihovih metoda porobljavanja stanovništva. Dakle, ne cijepiti sebe i svoje bližnje, biti stalno u procesu detoksikacije organizma & MMS protokol (tako se čistimo od neurotoksina koji nam utjeću na prosudbu i percepciju stvarnosti), jesti hranu iz vlastitog uzgoja, itd.
Ono kako ja vidim budučnost iz trenutne situacije je, da će ljudi koji neće izgubiti svoju svjesnost kao ljudska bića biti u nekoj vrsti progonstva. Možda zvuči fatalistično, ali mislim da je i realno u isto vrijeme kada sagledamo situaciju iz sadašnjosti.
Jer očekivati da većina ljudi dostigne stupanj svjesnosti sa kojeg bi mogli percipirati situaciju na navedeni način, mislim da na žalost nije moguća...

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 23.09.2009. at 23:11.
ashwinikumaras is offline  
Old 23.09.2009., 23:14   #57
Postavljena tema je preširoka. Psihopatija kao pojam je, još i sada, nedefinirana terminološli ali suštinski su se stvorili određeni okviri u koje bi svrstali osbe koje bi odgovarale predodžbi. Uglavnom bi se moglo reći da se radi o osobama koje su bez duše. Ali kako se pojam duše, osobito na našim prostorima, veže isključivo za religioznost - tu nastaje još, dodatni problem u shvaćanju suštine stvari. Kako iz dostupne literature "znamo" kako prepoznati psihopatiju četo se puta - pouzdavajuči se na naše znanje - upustimo u dijagnostiku koja je vođena vlastitim netrepeljivošču prema ljudima s kojima ne dijelimo stavove ili promišljanja o bilo kakvoj temi. Čak ni oni koji su potpuno beskrupulozni nisu svi isti. Kako za sebe ne možemo tvrditi da ne pripadamo toj skupini ako se tako žučno zalažemo za svoj pristup životu a u isto vrijeme vrijeđamo i ponižavamo drugačiji pristup. Psihopatija je izražena kod individulaca kao i kod institucija i zato me jako zanima zašto neki apostrofiraju jedno i opstaju na ovom forumu a drugi su isključeni. Po prvi puta se slažem s ashwinikumaras jer je uočio glavni i največi problem a to je instalacija istih u razinu upravljača sustava. A svi mi smrtnici na svakidašnjoj životnoj razini moramo se nositi s ljudima iz okruženja koji su predstavnici termina iz naslova. Ignorirati ih ne smijemo ali niti etiketirati bez apsolutne a ne osobne sigurnosti.
Petro is offline  
Old 23.09.2009., 23:32   #58
Quote:
Debunked kaže: Pogledaj post
Psihopat je savrsen stroj za generiranje zla...
Psihopate jesu zli, rade zlo, ali oni to ne dozivljavaju tako. Njima je to igra, oni zele vidjeti reakcije, tj. emocije, jer ih ne osjecaju i zbunjuju ih. Posto im je tesko izazvati ljubav (a tko bi mogao voljeti psihopatu, kada shvati o cemu se radi, a psihopata nema emocija, pa ne moze dugo odrzavati ljubavne veze), onda idu na mrznju, posto ljudi i tako brze i lakse zamrze, nego sto zavole. Za ljubav treba vremena, za ljubav treba truda s obje strane.

Psihopate jesu brzi, povrsni, ne razumiju o cemu se radi, idu na jeftine efekte, ne mogu zaista osjecati i zato se izgube u emocijama i zato oni idu na mrznju, na bol, na patnju. To im je jednostavno tehnicki lakse za izvesti.

No, njihova motivacija je proucavati sto se to desava kada netko nesto osjeca. Oni to nemaju, pa ih zanima cisto "tehnicka" strana emocija. Njima su emocije upravo to, nesto tehnicko sto oni nemaju. Sto isto govori koliko su oni veliki invalidi i nesposobni.

Ja ne mogu shvatiti kako bi to bilo ne osjecati, koliko je to veliki hendikep. Oni ne mogu shvatiti da njima nesto fali, misle da je s njima sve u redu, ali vide da ljudi rade neke stvari, reagiraju na neke cudne nacine koji oni ne razumiju.

Dakle, moze se reci da cisto uzevsi, oni su zli samo zato sto im je to lakse, jer nisu sposobni ostvariti nesto vise, pa idu linijom manjeg otpora. Ne da im se truditi.
Alan_SP is offline  
Old 23.09.2009., 23:37   #59
pa, ne bih išao toliko daleko da kažem da znam psihopate po forumu. ne bih rekao da je takvih puno. ono čega je puno po forumu, ega je puno. u RL, nemam previše iskustva, jer ne družim se s takvima baš. imam nekoliko poznatih sa psihičkim problemima. s jednim dečkom se i družim ali on nije tipičan, osim toga je reguliran lijekovima, a tada i ne može biti psihopat. i što je najbolje, dečko je istinski emotivan, bez najmanje glume, po tome odudara. nije to lak život
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 23.09.2009., 23:39   #60
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
Psihopati na forumu, blogovima i drugim chat zonama..

Njihov sistem je već viđen i proučen. Oni se ovdje mogu fantastično prikrit i biti ono što nisu. Kroz naše postove i pp skužit će naše slabosti i manipulirat sa njima na jedan vrlo perfidan način, npr. slanjem ruža, nuditi će i tražit beskrajnu pažnju, osvajat naše povjerenje..
jesi sigurna da ne govoriš o točno određenoj osobi, jer znaš da je to forumskim pravilima zabranjeno
samo pitam


Quote:
pokušat će manipulirat i pakostit čak i preko drugih članova foruma, i to na dvije razine; vidljiva (kroz javne postove) i nevidljiva (odabirom pogodnih, privatnim porukama). Takve poruke vide samo oni koji ih primaju, no nisu svjesni da ih ovaj šalje i drugima. Na taj način energetski umrežuju i manipuliraju, sa mogućnošću da i ostali polako postanu njihov plijen.
da ti pokušam pomoći, hoćeš lijek za to? ja svaku takvu "nevidljivu razinu" proslijedim (kako kad kako kom) i učinim je vidljivom
evo baš sam nedavno imala takav slučaj, koja podudarnost.... i proslijedila na više pm-ova
na taj sam način smanjila mogućnost energetskog umrežavanja, valjda, ne?


Quote:
Budući se psihopati međusobno prepoznaju, da li se udružuju i stvaraju mrežu društava tajnih i/ili javnih, gurajući jedan drugog?
moguće, meni se baš čini da sam svjedokom jednog takvog umrežavanja, mada sam se čisto slučajno našla u toj poziciji i mogu ti reć da uopće nije ugodna situacija


Quote:
I na kraju zanimaju me vaša iskustva sa PSIHOPATIMA u RL. Da li netko vama blizak ima takav poremećaj? Kako se štitite od tih bliskih napasnika?
nije mi baš bliska osoba, barem ja to ne želim, al' se upucava, no kako se štitit?
mislim da od bijega i skrivanja nema vajde. suočavanje.



Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
...u sadističkom uživanju da pišu kojekave prostačke i uvredljive poruke, repliciraju iznoseći privatne podatke, u očajničkom nastojanju da žrtva reagira bijesno, isto tako uvredljivim odgovorom, pa neka cijeli svijet vidi kako se oni nadjebavaju i jedan drugome podmeću.

slično mom primjeru, samo što ja mislim da se klonirala, ono što ja znam, samo jednom. i pitaj vraga zašto, naselila se meni na pm a mene to zainteresiralo....
slažem se s tobom oko iznošenja privatnih podataka, to je i ova moja "psihopatija" učinila, iznijela nešto za što je pretpostavljala da je privatno, osobno, no, pretpostavka je majka svih zayeba kako voli netko ovdje reći.

Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
... Djeluju iz sjene i nema direktnijih sukoba koje nastoje uvijek izbjeći ako je to moguće. Tako mogu izgledati močno i imaju više šanse da zaplaše ili impresioniraju svoju žrtvu. Na žalost takvih napasnika se teško riješiti bez da se poduzmu neki određeni koraci naspram njih.
izgledaju moćno dok misle da imaju oružje u ruci


Quote:
Jedan od načina je da se i mi kloniramo i iznosimo njihove privatne podatke, ako želimo ući sa njima u direktan sukob na netu. Ili ih prijavimo nekoj službi izvršne vlasti koja se time bavi. Ali mislim da je najbolje ako ih osoba može ignorirati.
za kloniranje i iznošenje privatluka kao protuudar
ignoriranje ih "napaljuje"

moje je mišljenje.... pogledaj ga ravno u oči

Quote:
Nadam se da ova tema neće poslužiti u svrhu nečijega razračunavanja.
simpa mi izgledaš, ali ne vidiš dobro, ova tema već služi tom, od samog početka, sorry ako te to žalosti.
__________________
:)
colour is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.