Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 22:47   #1
Naslovno suradničko zvanje asistenta

Ima li koga tko je ili je bio u gore navedenom zvanju? Bio bih vrlo zahvalan za konkretnu informaciju ili dvije o ugovoru, plaći i svemu što može biti bitno za nekoga tko bi sutra mogao biti to. Hvala
esseh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:58   #2
Na kojem faksu? Postoje velike razlike...

I suradnik != asistent.

Ovako ugrubo
- plaća te projekt a ne ministarstvo i nisi u sustavu nastavnih zvanja - dakle nema 4g pa napredovanje...
- plaća je definirana projektom, može biti i bolja i lošija od početne asistentske
- upis dr studija nije obvezan ali u pravilu se dogodi
- ovisno o projektu, možeš doktorat otplaćivati tako da radiš nastavu ili ti se isti plaća iz projekta
- ostali uvjeti slični asistentskima
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:48   #3
Lyman naslovno suradničko zvanje ne podrazumijeva nužno rad (i plaću) s projekta, može biti i samo honorarac u nastavi par sati tjedno što plaća fakultet. Ugovor se obično sklapa semestar za semestrom ili na jednu godinu ako se radi samo o nastavi. Plaća (kn/h) ovisi o tituli. Bila sam 2 semestra u naslovnom suradničkom zvanju asistenta dok mi se nije otvorilo mjesto za stalni radni odnos, na faks sam došla kao mr.sc.
Možda bolje da se tema prebaci na PDF Iza katedre.
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:23   #4
Hvala na odgovorima!
A postoje li prepreke za stalno zaposlenje na drugom radnom mjestu? Postoji li nešto u ugovoru ili u praksi što to onemogućava?
esseh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:52   #5
Naravno da ne. Veći problem ti može biti tamo gdje si u stalnom radnom odnosu kako izlaziti na par sati na faks. To je meni bio problem.
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2020., 12:33   #6
Kolika bi bila prosjecna placa asistenta, vanjskog suradnika, za npr. nekog tko radi 6 sati tjedno nastave? Znam da variraju cijene satnice ovisno o faksu (ili o sveučilištu?), ali ne znam točno koliko. Znači čisto okvirno bi me zanimalo mjesečno koliko u nekom prosjeku dođe ako netko zna Našao sam na netu tablicu prosječnih plaća za svako zvanje ali razumljivo nema vanjskih suradnika.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.