Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2016., 17:49   #41
Upis medicine

Pozdrav ljudi malo glupo pitanje al ono ja pohadam srednju skolu komercijalista u zagrebu trenutno sam 1 raz i ja nemam kemiju fiziku i bilologiju ali mene je to pocelo strasno zanimati te bi htio upisati medicinu ja znam da vjv nema sansa al molim vas da mi kazete ak postoji neki nacin kao doskolovanje ili neznam ucenje ovih predmeta izvan skole,hvala.
Cookiezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 18:25   #42
teoretski je moguće, u praksi teško da bi funkcioniralo. uglavnom medicinu upisuju gimnazijski odlikaši, no ima i solidnih vrlodobrih.

u kojem gradu bi upisao medicinu? neki fakulteti gledaju uspjeh s drž.mature (treba dobro napisati višu razinu obaveznih predmeta, u drugima izbornih), zagrebački ima i prijemni koji je baziran na gimnazijskom programu.

kakav si bio učenik u osnovnoj, gledajući ove teže predmete?
jer za medicinu nije presudna inteligencija, već mogućnost brzog i kvalitetnog učenja, što se dobiva vježbom, tj. učenjem i radom.
ako si u osnovnoj bio odličan iz većine predmeta koji su potrebni za studiranje medicine, možda bi bilo najpametnije otpisati ovu godinu i upisati prvi razred gimnazije.

možeš učiti i sam. postoje pripreme za prijamni i maturu, no to je samo završni touch. prvo treba naučiti sve iz gimnazijskih knjiga i starih matura.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 18:24   #43
Quote:
Cookiezi kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi malo glupo pitanje al ono ja pohadam srednju skolu komercijalista u zagrebu trenutno sam 1 raz i ja nemam kemiju fiziku i bilologiju ali mene je to pocelo strasno zanimati te bi htio upisati medicinu ja znam da vjv nema sansa al molim vas da mi kazete ak postoji neki nacin kao doskolovanje ili neznam ucenje ovih predmeta izvan skole,hvala.
Ovo su ti preduvjeti za uspis medicine u Zagrebu

Preduvjet za upis
  1. Pohađanje Biologije, Fizike i Kemije najmanje dvije godine tijekom srednjoškolskog obrazovanja
  2. Pohađanje latinskoga jezika tijekom najmanje dvije godine, ako nije odslušao kandidat mora taj jezik položiti do upisa u drugu godinu studija
  3. Potvrda nadležnog školskog liječnika o zdravstvenim i psihofizičkim sposobnostima za studij medicine
  4. Potpisana izjava da ne boluje od psihičkih bolesti koje bi omele studij medicine, a koje su nepoznate liječniku školske medicine. Izjava je objavljena na mrežnim stranicama fakulteta www.mef.hr

i u Rijeci i Splitu isto imaju preduvjer 1, ali ne i ostale.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:33   #44
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
teoretski je moguće, u praksi teško da bi funkcioniralo. uglavnom medicinu upisuju gimnazijski odlikaši, no ima i solidnih vrlodobrih.

u kojem gradu bi upisao medicinu? neki fakulteti gledaju uspjeh s drž.mature (treba dobro napisati višu razinu obaveznih predmeta, u drugima izbornih), zagrebački ima i prijemni koji je baziran na gimnazijskom programu.

kakav si bio učenik u osnovnoj, gledajući ove teže predmete?
jer za medicinu nije presudna inteligencija, već mogućnost brzog i kvalitetnog učenja, što se dobiva vježbom, tj. učenjem i radom.
ako si u osnovnoj bio odličan iz većine predmeta koji su potrebni za studiranje medicine, možda bi bilo najpametnije otpisati ovu godinu i upisati prvi razred gimnazije.

možeš učiti i sam. postoje pripreme za prijamni i maturu, no to je samo završni touch. prvo treba naučiti sve iz gimnazijskih knjiga i starih matura.

Pa bio sam poprilicno solidan iz tih predmeta mada u osnovnoj me nije bilo briga za nista i sada zalim sto sam upisao u tu skolu jer nema tih par kljucnih predmeta (fiz,kem,bio) ja sam sada 3 raz. nesto sam poceo radit ali vidim da medicina u Rijeci ima ovaj preduvijet da moram polazit kem,fiz i bio barem 2 godine posto ja nemam taj preduvijet neznam dali postoji ikakva sansa da se njega obiđe ili nekako vanredno upise medicina jer nezelim radit dan i noc ko vuk a da se nakraju ispostavi da ja nemogu nikako upisat taj fakultet. (sori na vrlo kasnome odgovoru)
Cookiezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 21:34   #45
Quote:
Cookiezi kaže: Pogledaj post
Pa bio sam poprilicno solidan iz tih predmeta mada u osnovnoj me nije bilo briga za nista i sada zalim sto sam upisao u tu skolu jer nema tih par kljucnih predmeta (fiz,kem,bio) ja sam sada 3 raz. nesto sam poceo radit ali vidim da medicina u Rijeci ima ovaj preduvijet da moram polazit kem,fiz i bio barem 2 godine posto ja nemam taj preduvijet neznam dali postoji ikakva sansa da se njega obiđe ili nekako vanredno upise medicina jer nezelim radit dan i noc ko vuk a da se nakraju ispostavi da ja nemogu nikako upisat taj fakultet. (sori na vrlo kasnome odgovoru)
Smije se znati koji ti je prosjek ocjena u prva dva razreda i kakve su ti inače ocjene iz hrv, mat, eng?
charlotte12980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:46   #46
Quote:
charlotte12980 kaže: Pogledaj post
Smije se znati koji ti je prosjek ocjena u prva dva razreda i kakve su ti inače ocjene iz hrv, mat, eng?
U prvom razredu prosjek mi je bio 4.0 a u drugom 4.31.
u prvom razredu hrv:3 mat:3 eng:5
drugi razred: hrv: 4 mat:4 eng:5
Cookiezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:39   #47
http://www.educentar.net/Usporedi-studije/

ovdje se može naći dosta zanimljivih podataka o studijima.
konkretno, medicina rijeka, akad.godina 2016/17
- Prosjek svih ocjena iz srednje škole upisanih studenata - 4,6
- Minimalan potreban broj bodova - 711.7
- Prosjek riješenosti ispita državne mature upisanih studenata - 74.04

medicinu je nemoguće upisati vanredno. oduzima previše vremena, gotovo cijeli dan, da bi se moglo raditi uz studiranje. opširan je to faks.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:08   #48
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
http://www.educentar.net/Usporedi-studije/

ovdje se može naći dosta zanimljivih podataka o studijima.
konkretno, medicina rijeka, akad.godina 2016/17
- Prosjek svih ocjena iz srednje škole upisanih studenata - 4,6
- Minimalan potreban broj bodova - 711.7
- Prosjek riješenosti ispita državne mature upisanih studenata - 74.04

medicinu je nemoguće upisati vanredno. oduzima previše vremena, gotovo cijeli dan, da bi se moglo raditi uz studiranje. opširan je to faks.
Znam i ne ocekujem da bi bilo lagano ali neznam glupo mi je to rec ali doslovno u zadnje 3 godine jedino sto me zanima je medicina. Jedva cekam doc doma i citat nekakve razne clanke sa interneta povezane sa medicinom. Jer ako ništa zelim barem probat da mogu reci sam sebi da sam probao ali neznam dali opet ikako postoji sansa posto sam ja strukovnjak i nemam nikakvu povezanost sa tim faksom.
Cookiezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:13   #49
Evo ako itko drugi ima ikakav savjet neka napise bio bi vrlo zahvalan.
Cookiezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 18:23   #50
Dokvalifikacija 4 stupanj komercijalist

Ekipa ima tu da netko ide u srednju komercijalnu molim vas, ili ako znate nekoga da ide, ili vi idete na dokvalifikaciju ?

Molim vas javite mi se
__________________
Neki su rodjeni za maske, neki statiraju do daske ja sam pozitivno negativan tip i kao svi iz stare skole radim sve slow motion
Juicyju is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 21:17   #51
Quote:
Juicyju kaže: Pogledaj post
Ekipa ima tu da netko ide u srednju komercijalnu molim vas, ili ako znate nekoga da ide, ili vi idete na dokvalifikaciju ?

Molim vas javite mi se
Idem ja poslala sam ti poruku u pm
kr27aya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 11:01   #52
Quote:
kr27aya kaže: Pogledaj post
Idem ja poslala sam ti poruku u pm
Hej sada sam vidjela poruku, javi mi se. Ja cu svakako provjeravati da li si mi sta poslala, jer nisam bila duze vrijeme tu.
__________________
Neki su rodjeni za maske, neki statiraju do daske ja sam pozitivno negativan tip i kao svi iz stare skole radim sve slow motion
Juicyju is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.