Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u bosanske piramide?
Da 279 37.10%
Ne 387 51.46%
Nemam mišljenje 86 11.44%
Glasovatelji: 752. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2017., 17:50   #5621
Dojma sam da u zadnje vrijeme sve više pozornosti posvećuju stvaranju zabavnog sadržaja u sklopu lokaliteta i samog područja doline piramida, nego u istraživanje samih lokaliteta. Kao da im je komercijalizacija prioritet.

Već dugo ničega "revolucionarnog", nikakvog novog otkrića nema. Bojim se da je to to što se bosanskih piramida tiče. U narednim godinama stvarat će se mit na temelju prezentiranog, a zlatna koka će se muzit dokle bude išlo, a onda će to sve lagano past u zaborav.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 15:52   #5622
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Dojma sam da u zadnje vrijeme sve više pozornosti posvećuju stvaranju zabavnog sadržaja u sklopu lokaliteta i samog područja doline piramida, nego u istraživanje samih lokaliteta. Kao da im je komercijalizacija prioritet.

Već dugo ničega "revolucionarnog", nikakvog novog otkrića nema. Bojim se da je to to što se bosanskih piramida tiče. U narednim godinama stvarat će se mit na temelju prezentiranog, a zlatna koka će se muzit dokle bude išlo, a onda će to sve lagano past u zaborav.
Gdje se pojavi novac, on postaje glavna gravitacijska sila oko koje se sve vrti.
Trotters is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 18:15   #5623
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Dojma sam da u zadnje vrijeme sve više pozornosti posvećuju stvaranju zabavnog sadržaja u sklopu lokaliteta i samog područja doline piramida, nego u istraživanje samih lokaliteta. Kao da im je komercijalizacija prioritet.

Već dugo ničega "revolucionarnog", nikakvog novog otkrića nema. Bojim se da je to to što se bosanskih piramida tiče. U narednim godinama stvarat će se mit na temelju prezentiranog, a zlatna koka će se muzit dokle bude išlo, a onda će to sve lagano past u zaborav.
Kad je to bilo neko otkriće molim te ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 18:21   #5624
Takvih "piramida" ima koliko hoćeš.

Klobuk, Hercegovina


Žrnjevo, Hercegovina
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 14:51   #5625
Pih, ona u Rtnju je još veća:


ona u Argentini je najnajveća:
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 19:55   #5626
Nemam definitivan stav o tzv piramidama kraj Visokog, jer s jedne strane presporo ide to dokazivanje, a s druge strane ja sam neke svoje analize radio i utvrdio da tu neceg ima...

Recimo dve stvari:

1)
Tacno prema severu od "piramide Sunca" se nalaze one čuvene kugle kod Zavidovića, ponavljam TAČNO NA LINIJI SEVERNO od "piramide Sunca" - proverite na Google Earth


2)
Udaljenost Visocke piramide od velike Meksicke piramide je tacno 5 666 nm


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 13:58   #5627
Nisam stigao puno, ali malo slika sam pogledao - po svemu sudeći koliko ja vidim to što je "iskopano"- prije bi imalo veze sa tom srednjovjekovnom utvrdom na vrhu nego sa nekom piramidom. Ako je utvrda bila na vrhu, do nje je morala voditi neka cesta (i stepenice)- i tko zna šta i kakve još građevine su bile u svezi sa tom utvrdom, i onda naravno da po brdu ima raznog kamenja.
Ili Rimljani ako su tuda cirkulirali tko zna šta su tuda ostavili ispod zemlje. Već su i otkopani ostaci tipičnog "Rimskog puta"...Neko je kamenje "proizvedeno" tadašnjim metodama mješavinom manjeg kamenja, pa stvrdnuto u blokove.
Neko pak "kamenje" debljine malo debljih "pločica"pak djeluje svježe kao da je jučer postavljeno. I još neko deblje kamenje. Ako su to ostaci iz Rimskog i srednjovjekovnog doba, "piramida" bi morala biti onda "još" dublje ispod toga, samo se bojim.....No, u svakom slučaju ipak ima nešto na tom brdu, ne može se reći da "nema ničega".
Ima, nađeno je nešto, i to ne baš malo, a brdo je oblika piramide i u svakom slučaju zaslužuje pažnju i daljnje radove.

https://www.visitmycountry.net/bosni...iramide-visoko

bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 14:11   #5628
Mislim da treba pažnju skrenuti na tunele koji nisu prirodni, na artefakte u tunelima i na zračenja koja su izmjerena i struje u tunelima, a i iz vrha brda/piramide.
bobonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 17:02   #5629
Koja su to tačno zračenja izmjerena?
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 17:24   #5630
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Koja su to tačno zračenja izmjerena?
Smatram da meni ne bi vjerovao, ali zato imaš službenu stranicu sa svim podacima koji ti trebaju.

Prvo pročitaj, a kasnije postavi pitanja provoditeljima istraživanja.
bobonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 21:59   #5631
Quote:
bobonja kaže: Pogledaj post
Smatram da meni ne bi vjerovao, ali zato imaš službenu stranicu sa svim podacima koji ti trebaju.

Prvo pročitaj, a kasnije postavi pitanja provoditeljima istraživanja.
Ti si rekao da su izmjerena neka zračenja, nisi rekao da si procitao da su izmjerena. Ako ne znas, u redu.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 22:43   #5632
Quote:
bobonja kaže: Pogledaj post
Mislim da treba pažnju skrenuti na tunele koji nisu prirodni, na artefakte u tunelima i na zračenja koja su izmjerena i struje u tunelima, a i iz vrha brda/piramide.
Koji artefakti?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 23:02   #5633
Quote:
bobonja kaže: Pogledaj post
Mislim da treba pažnju skrenuti na tunele koji nisu prirodni, na artefakte u tunelima i na zračenja koja su izmjerena i struje u tunelima, a i iz vrha brda/piramide.
Niti je što službeno izmjereno niti su bilo kakvi podaci verificirani.
Artefakti vezani za piramidu nikad nisu pronađeni a oni rimski i paleolitski su nepovratno uništeni neznanstvenim radom do te mjere da bi Svemir mogao završiti i iza rešetaka.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 23:40   #5634
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Niti je što službeno izmjereno niti su bilo kakvi podaci verificirani.
Artefakti vezani za piramidu nikad nisu pronađeni a oni rimski i paleolitski su nepovratno uništeni neznanstvenim radom do te mjere da bi Svemir mogao završiti i iza rešetaka.
Šta se događa dolje?? Šta, nije valjda da su iskopavajući uništili rimske i paleolitske artefakte???
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 12:07   #5635
iskopavali su sve na što su našli i iznosili van iz kanala. Bez dokumentiranja, bez fotografiranja,bez stručnog pristupa. I sve proglašavali "artefaktima iz piramide". I što je bio artefakt i što je bila prirodna tvorevina. Bilo je čak i fotografija "nalaza" po netu a i tu po temi.

Naravno, svaki i malo potkovani stručnjak kojem su dali komentirati se ili maknuo ili povukao. A naći "stručnjake" za tvrditi nebuloze, u ime referenci za "daljnji stručni rad" bar uvijek ima.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:51   #5636
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
iskopavali su sve na što su našli i iznosili van iz kanala. Bez dokumentiranja, bez fotografiranja,bez stručnog pristupa. I sve proglašavali "artefaktima iz piramide". I što je bio artefakt i što je bila prirodna tvorevina. Bilo je čak i fotografija "nalaza" po netu a i tu po temi.

Naravno, svaki i malo potkovani stručnjak kojem su dali komentirati se ili maknuo ili povukao. A naći "stručnjake" za tvrditi nebuloze, u ime referenci za "daljnji stručni rad" bar uvijek ima.
Aha, znači trebalo su ostaviti to kamenje gdje su ga i našli, jer ovako se ne može više ništa dokazati? Jeli se to radi o onom kamenju što je "kao" izloženo vani i oko iskopina??? Mani je to izgledalo kao štand za prodaju kamenja, samo su falile cijene. Idem sad još malo pogledati.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:11   #5637
Trebalo je potražiti pomoć stvarnih stručnjaka, arheologa. Ali onda nema dalje proizvoljnog kopanja i rada na svoju ruku. Nema mistike i nema "zračenja", rašlji i pustih gigaherca i feekvencija koje samo "neki" osjete.
Onda se nalazi izvade stručno, poslikaju, katalogiziraju i odrede. Onda se rimski komad metala ne tumači kao dio specijalnog alata iz 555555.g. p.n.e.
I sve tako. Dio toga je svojedobno stajao kraj hrpa iskopanog materijala ali sve što je i malo izgledslo mistično, vjerojatno je u "privatnim zbirkama" (pokradeno i odnešeno).
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 04:13   #5638
https://www.youtube.com/watch?v=RmkJ2QnCBdo&t=6197s

Jako doro predavanje Semira Osmanagica ..

Ako nekog zanima nek pogleda, dobar je vid...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 00:22   #5639
Da, stvarno jako dobro...da se uvjere i najveći zagovornici koji je to šarlatan.
:klap::klap:

Što je taj i gdje je taj to mjerio? Nigdje
Tko mu je to potvrdio? Nitko.
Gdje je išta objasnio znanstveno? Nigdje.

Ali se ni knjige nekako više ne prodaju doooobro po sajmovima. Možda treba naći piramidu Jupitera?
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 01:21   #5640
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=RmkJ2QnCBdo&t=6197s

Jako doro predavanje Semira Osmanagica ..

Ako nekog zanima nek pogleda, dobar je vid...
Stvarno jako zanimljiv video. Pogledao. Vidio sam te kugle negdje ali nisam znao to što se u videu govori.

p.s. tajanstveno mi je nestao zadnji post. A nije bio off topic. Već sam i prije rekao da mađioničar Mandrak stoluje i na ovom forumu. A žalosno, šta reći...
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.