Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 17:56   #3021
Nego, evo nešto vrlo zanimljivo, čudi me kako drug Konev to nije spominjao:

https://en.wikipedia.org/wiki/Status...purpose_System

Nuklearni torpedo, na nuklearni pogon, sa termonuklearnom bojevom glavom posoljenom Kobaltom-60, kojem je namjena izazivanje tsunamija od 500 m koji bi udarili u gradove uz obale, a sve autonomno odn. domet 10 000 km.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:05   #3022
Na to se bacala kolektivna onanija jos pretprosle godine.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:17   #3023
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Na to se bacala kolektivna onanija jos pretprosle godine.
A jel? Eto valjda mi je nekako promaklo, kvragu!

U svakom slučaju, što bi rekao naš dobri i pošteni Niko: Ludilo!
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 16:14   #3024
Mi-38 krenuo sa serijski standardnim letjelicama, pet komada u ovoj godini. Kirile, samo za tebe, znam da često pitaš o Mi-38 Iako je ovo i dalje nekakva predserijska proizvodnja, a ne masovna.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 16:22   #3025
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Mi-38 krenuo sa serijski standardnim letjelicama, pet komada u ovoj godini. Kirile, samo za tebe, znam da često pitaš o Mi-38 Iako je ovo i dalje nekakva predserijska proizvodnja, a ne masovna.
Fala kur**, makar štogod.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 10.01.2018. at 16:23. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 10:20   #3026
Obrzirom da se ovdi nešta i trlja brlja udrit ću i ja jedan post

za slučaj da ko got nije čita šta će bit ove godine

http://tass.ru/armiya-i-opk/4851793

sa 8000 planiranih vježbi ove god.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:47   #3027
sankcije su sankcije,ali plin je plin. ma koliko mi i oni šutjeli o tome

Ruski ukapljeni plin unatoč sankcijama stiže u SAD

http://pomorac.net/2018/01/11/ruski-...ama-stize-sad/
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:27   #3028
Ruski desantni brod Yamal ( klase Ropucha ) se sudario s nekim kontejnerskim brodom u Egejskom moru 30. prosinca- o uzrocima ni ne sumnjamo:



https://navaltoday.com/2018/01/11/ru...hip-in-aegean/

Šala mala, čini se da Rusi nisu krivi.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 01:47   #3029
Russia says it killed rebels behind swarm drone attack in Syria, but experts see more such strikes ahead

https://www.cnbc.com/2018/01/12/russ...-in-syria.html

ovo je već ozbiljnija stvar iz koje se mogu nakotit svakakve pizdarije

http://www.janes.com/article/77013/r...n-syrian-bases
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:29   #3030
Nova ruska (protubrodska) raketa.



Maločas predstavljena u Putinovom godišnjem obraćanju naciji. Spomenut domet od 2000 km te hipersonična brzina. (Neki komentatori spominju mach 10 ali nije mi baš jasno je li to izričito izgovoreno u obraćanju ili je to njihov osobni zaključak)

Uglavnom, povrtak konceptu KH-15, čini se, samo s boljim karakteristikama. I odabir aviona za lansiranje je vrlo zanimljiv. Teško da se radi samo o testnoj platformi jer za to ima i boljih. MiGu-31 će ovo dati dodatnu misiju. (Doduše vjerujem da ovakvo nešto mirno treba staviti i na Tu-22m, koji bi po nekoj logici mogao nositi i do 3 takve rakete)
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:01   #3031
Ako ovo gore nije dovoljno, na istoj presici je Putin objavio i verziju krstareće rakete x101 sa nuklearno pogonjenom propulzijom. Koja bi povećala dolet "nekoliko desetaka puta". Drugim riječima, možda i 50.000 km.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:04   #3032
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Ako ovo gore nije dovoljno, na istoj presici je Putin objavio i verziju krstareće rakete x101 sa nuklearno pogonjenom propulzijom. Koja bi povećala dolet "nekoliko desetaka puta". Drugim riječima, možda i 50.000 km.
To je neka zajebancija?
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:10   #3033
https://youtu.be/G_-TvoVMKdE

Je li se Putin zajebava, to ne znam. Ali je to rekao. Video gore prenosi animaciju koja se pokazivala tijekom presice iza Putina.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:14   #3034
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Nova ruska (protubrodska) raketa.



Maločas predstavljena u Putinovom godišnjem obraćanju naciji. Spomenut domet od 2000 km te hipersonična brzina. (Neki komentatori spominju mach 10 ali nije mi baš jasno je li to izričito izgovoreno u obraćanju ili je to njihov osobni zaključak)

Uglavnom, povrtak konceptu KH-15, čini se, samo s boljim karakteristikama. I odabir aviona za lansiranje je vrlo zanimljiv. Teško da se radi samo o testnoj platformi jer za to ima i boljih. MiGu-31 će ovo dati dodatnu misiju. (Doduše vjerujem da ovakvo nešto mirno treba staviti i na Tu-22m, koji bi po nekoj logici mogao nositi i do 3 takve rakete)
Nekakav kao balistički projektil ili?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:15   #3035
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/G_-TvoVMKdE

Je li se Putin zajebava, to ne znam. Ali je to rekao. Video gore prenosi animaciju koja se pokazivala tijekom presice iza Putina.
Ja sam mislio da je to ( nuklearni pogon ) davno odbačeno iz (ne)praktičnih razloga...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:29   #3036
Pojašnjenje nuklearne rakete: Rekao je da je krajem 2017 testiran demonstrator tehnologije. A onda je još pričao da će taj uspješni test "omogućiti početak razvoja posve nove vrste oružja - strateške nuklearne krstareće rakete" koja bi onda mogla imati značajke kakve spomenuh u prijašnjem postu.

Što se tiče ove rakete s MiGa-31, simulacija koja je bila pokazana navodi na mogućnost da se radi o dvostepenoj raketi koja u svom drugom stepenu može i letjeti nisko odnosno mijenjati smjer.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:33   #3037
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Što se tiče ove rakete s MiGa-31, simulacija koja je bila pokazana navodi na mogućnost da se radi o dvostepenoj raketi koja u svom drugom stepenu može i letjeti nisko odnosno mijenjati smjer.
Nekako mi to i Mach 10 i ne ide baš...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:43   #3038
Mach 10 nije potvrđeno. Zasad je potvrđeno da je hipersonična raketa. Dakle cca 5-6 mach i naviše. Kako bilo, to bi svakako bila najveća brzina u nekom trenutku. Ne nužno i brzina dok raketa (ili taj drugi stupanj rakete) leti nisko i/ili mijenja smjer.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:46   #3039
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Mach 10 nije potvrđeno. Zasad je potvrđeno da je hipersonična raketa. Dakle cca 5-6 mach i naviše. Kako bilo, to bi svakako bila najveća brzina u nekom trenutku. Ne nužno i brzina dok raketa (ili taj drugi stupanj rakete) leti nisko i/ili mijenja smjer.
Mislim, meni ta raketlina izgleda ko da se sastoji od boostera i nekakve bojeve glave ( kao nekakav MIRV koji je na njega nakeljen ) gdje mu taj booster da to ubrzanje u smjeru mete, a onda ga pusti da se prema njoj spusti nekakvom hiper(ilikojomveć )soničnom brzinom, nešto ko manja ( zračno-lansirana ) verzija kineskog DF-21D.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:50   #3040
Svakako tako izgleda. Ostaje pitanje ima li ta bojeva glava vlastiti pogon. Sudeći po putanjama pokazanima u animaciji, morala bi imati. A to ima i logike zbog otežavanja presretanja neprijatelju.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.