Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 14:17   #1041
Da! Tu možeš ugraditi kugl ventil i neki ljevak!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 14:56   #1042
cini mi se da je to premali saraf da mi ikakav ventil mogao namontirat, a mozda mi i negovorimo o istome, ovo mi se cini kao M10-M12
https://imgur.com/a/kZH4S
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:31   #1043
Edit : evo sad sam naso nekakve upite i visim da je taj šaraf za punjenje sistema...

uglavnom sutra prebacujem hidrofor iz vana u podrum i sam ga spajam ponovno pa tako mi bog pomogao

koliko zraka trebam upumpat u tank prije puštanja vode?
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:42   #1044
Na ovoj temi imaš upute kako se spaja hidrofor. Samo moraš proćitatai starije postove.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 07:57   #1045
Quote:
agosy kaže: Pogledaj post
koliko zraka trebam upumpat u tank prije puštanja vode?
Ništa!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:14   #1046
kako to mislis, sad mi vise nista nije jasno.Bi li mi mogao napisat postupak (tema ima 90 stranica i nemogu se snač i njoj) Ja sam mislio radit po ovome :

** Postupak punjenja i puštanja u rad hidroforske posude, vrši se
tako što se najpre prazna posuda posredstvom ručne pumpe
ili kompresora preko odzračnog ventila puni vazduhom do
dostizanja pritiska od 0,2 MPa (2 bar). Pri tome su nepovratni
ventil između pumpe i hidroforske posude kao i izlazni ventil
koji vodi prema potrošačima zatvoreni. Nakon dostizanja
pomenutog pritiska otvara se nepovratni ventil između
pumpe i hidroforske posude. Posuda se puni vodom do
izjednačavanja pritiska vode i vazduha u boci.
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:25   #1047
Lijepo kresneš pumpu i ona podiže pritisak u spremniku hidrofora!
Ovaj postupak - citat što si priložio - nećeš imati dovoljno vode u spremniku!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:20   #1048
znači ovako ako sam shvatio :

kad spojim sve cijevi izmedju pumpe i posude (posuda 180L), zatvorim samo ventil od posude prema kući napunim pumpu vodom da nema zraka i ukljucim je u struju?
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:20   #1049
da
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:51   #1050
Quote:
agosy kaže: Pogledaj post
znači ovako ako sam shvatio :

kad spojim sve cijevi izmedju pumpe i posude (posuda 180L), zatvorim samo ventil od posude prema kući napunim pumpu vodom da nema zraka i ukljucim je u struju?
Imam dvije posude od 180L i kada ih skroz ispraznim prvo ih napunim zrakom do 0,8 bara i onda kresnem pumpu. Tlačna sklopka radi po principu da se pali na 2,65 bara i gasi na 3,8 bara. Sve funkcionira super , nema razlike u pritisku vode kod tuširanja ( bilo je kod običnog protočnog bojlera, sada je bojler za centralno i radi super).
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:56   #1051

Na slici se nalazi spremnik spojen na pumpu i usisni vod je u bunaru.
Na dnu usisnog voda nalazi se usisna korpa.
Na spremniku, na T-komadu usisnog voda i na pumpi , nalaze se kuglasti ventili.
Onaj kuglasti ventil kod spremnika je zatvoren.
Da mogu zalijati usisni vod, otvorim ventil na pumpi i onaj iznad usisnog voda, i voda se nalijeva tako dugo dok se na izjednači na jednom i drugom kuglastom ventilu.
Na ovaj se način istjera sav zrak iz pumpe. kada se voda smiri i ostane mirovati, zatvorim jedan i drugi ventil i uključim pumpu. Nakon što pumpa počne raditi, pričekam cca 10 - 15 sekundi i malo otvorim kuglasti ventil na spremniku.
Voda pod tlakom počne ulaziti u spremnik. Pustim da neko vrijeme cca 1 minutu, voda šumeći ulazi u spremnik, a zatim polako otvorim ventil do polovice, malo pričekam i zatim ga otvorim do kraja.Prije toga nisam u spremnik pumpao zrak, jer on zrak koji se nalazi u spremniku, sasvim je dovoljan .
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:16   #1052
Hvala svima, sutra cu prebacivat hidrofor, valjda ce sve proc bez problema
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:07   #1053
uspio sam !!!

svi ste bili od velike pomoći..

kada sam povezao pumpu i posudu, napunio sam pumpu vode i pustio slobodnim padom da se puni posuda.. voda je tekla u tank dok se valjda tlakovi nisu izjednacili, onda sam ukljucio pumpu u struju i onda se napunio ostatak.. sve radi odlicno (barem mislim)

https://imgur.com/a/sb3oB
agosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 10:54   #1054
Znači imam potopnu pumpu i hidroforsku posudu od 300 litara. Dešava mi se da gubim pritisak zraka iako sam xy puta provjerio da hidroforska posuda ne pušta na ventilu ili spojevima.
Otprilike svakih 5 mjeseci trebam upumpati 2,5 bara u posudu te time dobijem dodatnih 70-80 litara vode prije nego se uključi pumpa.
Da li je ovakav gubitak normalan?
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 11:38   #1055
Pa zrak se "otapa" u vodi i to je normalno!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 14:46   #1056
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa zrak se "otapa" u vodi i to je normalno!
Znam da se otapa, ali mi je ovo otapanje prebrzo. Pa nije zrak šećer
Ipak bi trebalo ići sporije. Ili?

Poslano sa mog LG G4 koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 15:04   #1057
Sasvim normalna reakcije ,koja se u spremniku može dogoditi i u puno kraćem vremenu. Bitno je da si toga svjestan i da si sam možeš taj "potrošeni" zrak opet napumpati u posudu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 09:48   #1058
hidrofor

Pozdrav.Vec 5 dana vodim bitku sa hidroforom.Uglavnom problem se javlja kad se razina vode u bunaru spusti.Jednostavno nemoze nabit pritisak,mislio sam da nije slucajno injektor u mulju,nije,predihto sve okitenke nove gumice stavio,okitenke su neke stare imaju vise od 5mm mesa,odrezao na svakoj po par cm di je se prsten usijecao,i opet se problem pojavljuje..

Da li se netko susreo sa necim slicnim?
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 11:23   #1059
Pokušaj opisati sustav, dubina usisa, profili cijevi, injektor, pumpa, možda kakva slika spoja na pumpi da se vidi spajanje, jačina pumpe - vrsta pumpe.....

Uobićajeno se na usis stavlja cijev fi 5/4", a na povrat fi 1". Znamo da se kod injektora 1/3 vode vraća nazad u injektor i podiže vodu s dubine do usisne visine od 7 met. Ako je usisna dubina veća, normalno je da pumpa radi duže, na to još više utjeće istrošenost pumpe.
Koliko je stara, pušta li na osovini vodu.....
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 14:08   #1060
Debljina okitenke je tako kako si naveo,jasno mi je da se dio vode vrača,u vatrogastvu koristimo isti princip za dobavu vode s vece dubine,bunar cca 17m,kad ostane cca 6-7m vode pocinje sranje,a vode ima.Pumpa nije jer sam stavio drugu i ista stvar se dešava,prva je bila 4stepena ova je 5erostepena.Promijenio gumicu na nepovratnom ventinu od injektora...jednostavno mi nije jasno,nas su učili u vatrogastvu da je max dobava vode 33 m sa dubokosrkačem koji radi na istom principu samo je dimenzioniran za vatrogasne cijevi..Jedini je problem možda što nemam nepovratni poslje pumpe prema hidroforu..ali do sad je radilo tako.Jer s takvim sistemom je kupljena kuća u 10mj kad sam se uselio..i radilo je do sad bezprijekorno.Jasno mi je da malo duže treba dok nadruka pritisak od klasičnog hidrofora s usisnom košarom..

vec lagano ludim..Kad dodem doma poslikam.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.