Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 09:00   #481
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Treba se gletati, jer fina obrada zida nakon gletanja, ostaje godinama ista i na nju se u nekoliko navrata nanosi samo boja.
Ok, Hvala Majstor... Jer mi je majstor/žbuker rekao da ne treba gletati pa mi bilo sumnjivo... U stilu da je zato skuplje i da će oni to napraviti odlično...A na internetu ne baca puno podataka o finiranoj žbuki. Pozz
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:20   #482
Netočno, cementirana fina žbuka je svršenstvo gletanja žbuke a ne gletanja zidova, nekad se je to nazivalo Češka obrada zidova , podova, dakle gleta se žbuka špatuliranjem do crnog sjaja, a nije dobro gletati zidove niti popravljati glet masom. Postoje jako rijetki majstori koji to znaju
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:23   #483
prošeći na intonaco venetiano ili :https://www.houzz.com/photo/2166254-...bathroom-miami
ili :http://www.porteefinestrenews.it/201...hael-mumelter/
ili :http://www.archiportale.com/news/201..._40211_65.html

Zadnje uređivanje kanjar : 11.01.2018. at 11:45. Reason: dopuna
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 06:31   #484
Zanima me kakva je praksa pri obracunu kolicine kvadrata zida za zbukanje. Da li se izuzimaju veci otvori..npr klizne stjenke vrata i slicno?
Pretpostavljam da ovisi od majstora ali me zanima sto je standard
gigigaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 22:49   #485
Mijenjao sma ulazna vrata na kući. Prilikom skidanja su mi razbili dio vanjskog štoka.
to sam sada sredio, poravnao i pofarbao. kako je kuća starije izgradnje fasada je onako kao valovita nije glatka (sep?)
E sada kako bi mogao to riješiti da dobijem i na tom zaglađenom dijelu tu "valovitu" fasadu? jer ovako se jao vidi razlika....
hvala!
dado1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 12:36   #486
žbuka na OSB

vidio sam da je moguće pa me zanima nešto najjednostavnije i jeftinije s vanjske strane npr:

1. OSB
2. impregnacija
3. građevinsko ljepilo ili žbuka ?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 12:40   #487
Da, ljepilo ali i mrežica utisnuta na prvi glet
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 13:39   #488
a da li može žbuka direktno na osb? Stavio bih rađe žbuku jer je vodoodbojna.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 14:20   #489
Ah, ne bih. I ljepilo je vodoodbojno (poneko)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 14:25   #490
Donekle, da ali treba sistem graditi na:
- nabacati špric uz prethodnu kvalitetnu impregnaciju
- ugraditi rabitz mrežicu od pokroma oka 1 x 1 cm
- dovršiti špric
- pričekati 28 dana da se stabilizira špric i mrežica
- ožbukati podlogu
može se ali...
možeš plohe pregletati polimercementnim tiksotropnim ljepilima i svakako uz upotrebu mrežice
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 18:19   #491
hvala, bolje mi ovo s vodoodbojnim ljepilom.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 11:13   #492
Samostalno zbukanje?

Pozdrav,

Moram renovirati prostoriju u kuci koja je sada u lamperiji. Ispod lamperije je cigla. Imam velikih problema sa glodavcima i stetocinama radi nje i vrijeme je da se makne i ozbuka.

Zbukao jesam prije, ali male povrsine od 1-2 kvadrata vise kao popravak zida. Zanima me koliko bi mi materijala trebalo za cca 65m2 zida i 34m2 plafona (za njega trebam manje materijala vjerojatno). I koliko bi to vremenski trebalo u praksi?

Problem mi je sto mogz raditi samo vikendom i poalije posla od 6 do nekih 9 ili 10 navecer. Premisljam se dal da to radim sam ili da platim majstore? Koliki bi mogao ocekivati cijenu majstora za to?

Takodjer, dali da se prvo salije normalan pod (brodski pod je a ispod je teska pizdarija, na jednom dijelu ima deku a na drugom je zemlja. Moze li se prvo zbukati pa onda pod rijesavati ili ne?

Unaprijed zahvaljujem
lok188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 17:32   #493
Quote:
lok188 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moram renovirati prostoriju u kuci koja je sada u lamperiji. Ispod lamperije je cigla. Imam velikih problema sa glodavcima i stetocinama radi nje i vrijeme je da se makne i ozbuka.

Zbukao jesam prije, ali male povrsine od 1-2 kvadrata vise kao popravak zida. Zanima me koliko bi mi materijala trebalo za cca 65m2 zida i 34m2 plafona (za njega trebam manje materijala vjerojatno). I koliko bi to vremenski trebalo u praksi?

Problem mi je sto mogz raditi samo vikendom i poalije posla od 6 do nekih 9 ili 10 navecer. Premisljam se dal da to radim sam ili da platim majstore? Koliki bi mogao ocekivati cijenu majstora za to?

Takodjer, dali da se prvo salije normalan pod (brodski pod je a ispod je teska pizdarija, na jednom dijelu ima deku a na drugom je zemlja. Moze li se prvo zbukati pa onda pod rijesavati ili ne?

Unaprijed zahvaljujem
Za 100m2 trebaš cca 2,5m3 pjeska,300kg cementa i nešto manje vapna.Treba i 150 do 200 kg finog pjeskaZa 1 zidara sa pomočnim 4 do 5 dana posla.Bolje je prvo riješit pod iz nekoliko razloga ali nije bitno.Prosječna cijena za ruke je 60 kn/m2 ali ovisi o više faktora:etaža,visina zidova,stanje zidova,vrsta stropa...
panpetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 21:16   #494
Svakako pod prije riješi, Već smo više puta pisali kako KVALITETNO riješiti pod na zemlji u postojećem objektu.
Nakon poda u grubo ide žbuka, onda pod u fino (glazura).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 18:23   #495
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Svakako pod prije riješi, Već smo više puta pisali kako KVALITETNO riješiti pod na zemlji u postojećem objektu.
Nakon poda u grubo ide žbuka, onda pod u fino (glazura).
Makar što!!Pa češ onda finu zbuku raditi na glazuri!?Svašta?
panpetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 18:28   #496
Čitaj sa razumjevanjem.

Najprije pod u grubo (beton i dio hidroizolacije)

Onda žbuka (špric, gruba, fina). Onda hidroizolacija i toplinska izolacija pa glazura.
Na kraju krečenje i parket/laminat.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 10:35   #497
Mi si pokušavamo napraviti voltu u kući.
Srušili smo zid od cigle otprilike kako želimo da bude,no sada to treba poravnati i kasnije staviti nekakav profil.
Čime da popunim rupe i napravim da to bude lijepo glatko kao da je oduvijek tako?
Zanima me koji će mi sve alati trebati,materijali i omjeri te postupak kojim bih najlakše to napravio.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 13:42   #498
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Čitaj sa razumjevanjem.

Najprije pod u grubo (beton i dio hidroizolacije)

Onda žbuka (špric, gruba, fina). Onda hidroizolacija i toplinska izolacija pa glazura.
Na kraju krečenje i parket/laminat.
Jel može pomoć?
Pročitaj prvi moj post
Hvala
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 09:21   #499
Koliki je rok trajanja vreće žbuke onako u praksi? Imam 3 vreće žbuke s nazivnim rokom 12 mjeseci, vreće su stare 15 mjeseci, skladištene na suhom u garaži.
Onako na dodir (neotvorena vreća) dojma sam da je prah rastresit, nije grudast niti krut.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 22:54   #500
bitno da materijal nije stvrdnut
jerrycro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.