Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 11:15   #201
Meni se ovo jako sviđa http://net.hr/zena/moda/ponovno-je-s...ate-vidjeti/#1 bilo je i vrijeme da pokažu zube

Meni je godina Oscara bila dobra, a godina za filmove odlična.
Olias is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:30   #202
može li tužba protiv vode utjecati na izbor za oskara ?

Jeli sad Missouri zicer po 1,90
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 13:33   #203
Za one koji ce se kladiti, u kojoj kategoriji bi moglo bit iznenadjenja;da ne pobjedi favorit,najbolji strani film,najbolja originalna pjesma?
MaraMarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:31   #204
Bude prijenos na HRT-u?
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:07   #205
2017


kaj se kladioničarskog kuta tiče 16 favorita je odnilo kipić, sedam ih je palo

Best Picture


la la land 1,15 (dobio moonlight po @ 4,00)

-----------------------------

Best Film Editing
La La Land 1.18 (dobio
Hacksaw Ridge po @ 6,00)

--------------------------------
Best Costume Design


Fantastic Beasts and Where to Find Them (bio tek četvrti na listi po čak @ 31.00)
---------------------------------------
Best Sound Mixing


lal la land 1,18 (dobio Hacksaw Ridge po 9.00)
---------------------------------------------
Best Sound Editing


Hacksaw Ridge 1,50 (dobio arrival po 5,50)
-----------------------------------------------------
Best Live Action Short Film

Ennemis Intérieurs po 1,75 (dobio sing po 6,00)
---------------------------------------------------
Best Makeup and Hairstyling

Star Trek Beyond 1,30 (dobio suicide squad po 5,00)
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:40   #206
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Znam da ce me sad pokopati, ali Get Out mi je cisti prosjek i to sam mu previse dao. Ako ga se gledao kao hororac, sto on kao je, onda je jos gore.
Meni je najjaca scena kada liku izreze dio glave i samo casual baci u kos
Prvi dio filma ima solidnu weird/creepy atmosferu ali kad se sve razotkrije ujedno se i razvodni
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:11   #207
A šta je trebao, zaplakati nad skalpom?
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:15   #208
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Koji kurvinski potez. Isto kao i za Franca. Baš se sad prije dodjela nagrada sjete da ih je netko zlostavljao.
Meni je fascinantno da se gomila žena tek u posljednjih godinu dana sjetila da su bile seksualno zlostavljane dno. Neka je Deneuve prozvala ove sprdnje preko bare, bilo je i vrijeme.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:17   #209
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
A šta je trebao, zaplakati nad skalpom?
Kakvo plakanje nije opće stvar u tome nego je ta bila scena ko iz nekog tresh horora gdje se samo tako pola necije glave baci u kos.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:26   #210
A sto rade u pravim operacijskim salama, sto misliš sto spada pod patoloski/medicinski otpad? Nije da bacaju komade tijela bas u uredske kante za smeće, ali ih bacaju.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:07   #211
Držim fige za Oblik vode!
Film ima ono nešto i maknuo se od jednih te istih kalupa.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 20:50   #212
Hrvatska radiotelevizija (HRT) i ove će godine na Prvome programu Hrvatske televizije (HRT – HTV 1) izravno prenositi dodjelu nagrade Oscar, najprestižnije američke i svjetske filmske nagrade, koja će se ove godine dodijeliti jubilarni devedeseti put. Dodjela zlatnih kipića održat će se u Hollywoodu u Los Angelesu u noći s nedjelje 4. ožujka na ponedjeljak 5. ožujka.

Prijenos dodjele počinje nešto poslije ponoći po našemu vremenu kratkim predstavljanjem ovogodišnjih kandidata za nagradu te dolaskom zvijezda na crveni tepih, a nakon toga Hrvatska radiotelevizija slikom ulazi u Dolby Theatre na ceremoniju dodjele Oscara. Urednica je televizijskoga prijenosa Branka Papić, a voditelji koji će cijelu noć iz studija Hrvatske radiotelevizije prenositi i komentirati sva događanja povezana s dodjelom bit će filmski kritičar i sveučilišni profesor Boško Picula, modni kritičar Nenad Korkut te povjesničar filma i ravnatelj Hrvatskoga audiovizualnog centra (HAVC) Daniel Rafaelić.

Dodjela filmske nagrade Oscar spektakularan je događaj u svjetskim razmjerima – filmskome, umjetničkome, modnome, društvenome, kulturnome i ponajprije medijskome, stoga će HRT-ovi komentatori imati zahtjevan zadatak prenijeti gledateljstvu sve najbitnije aspekte. Za povijesni je zadužen Daniel Rafaelić. Devedeseto je izdanje Oscara pa je logično da se kao povjesničar filma usredotočim upravo na to. Gotovo stoljetna oskarovska tradicija definirala je ne samo američku već i svjetsku kulturnu perspektivu i, srećom, to još uvijek čini. Devet desetljeća duga tradicija upravo fenomenalno odražava sve ono najljepše i najstrašnije u našemu društvu, ističe ravnatelj HAVC-a Daniel Rafaelić.

Boško Picula ističe kako je njegov zadatak u prijenosu upoznati gledatelje s kontekstom ovogodišnje jubilarne devedesete dodjele nagrada Američke filmske akademije, i u umjetničkome i u medijskome pogledu. U središtu uvijek mora biti trenutačno zbivanje u Los Angelesu, od dolaska nominiranih do svake pojedine kategorije, dok su naši komentari u novinarskome i kritičarskome smislu putokaz kroz sam prijenos, naglašava Boško Picula o svojoj ulozi u prijenosu. Nenad Korkut usredotočit će se na uvijek zanimljive i atraktivne modne odabire filmskih zvijezda.

Crveni tepih na dodjeli Oscara vrlo je važan segment same svečanosti i mediji su za njega toliko zainteresirani da traje gotovo kao i sama dodjela nagrada. Tu činjenicu ne možemo zanemariti ni u našemu prijenosu, tako da ću svakako komentirati i modne odabire zvijezda koje će se pojaviti na Oscarima ove godine. No, mi u studiju vrijeme prije samoga ulaska u Dolby Theatre iskoristimo i za predstavljanje nominiranih u glavnim kategorijama, pa će i oni koji nisu toliko zainteresirani za modu u tome vremenu dobiti neke korisne informacije kao pripremu za ono što slijedi, a to je svečanost dodjele nagrada, dodaje Nenad Korkut.

Mnoštvo izvrsnih filmova ove je godine u utrci za zlatni kipić u mnogim kategorijama, no najatraktivnije su svakako one za najbolji film, najboljega redatelja, najboljega glavnoga glumca i glavnu glumicu, najboljega sporednoga glumca i glumicu, kao i za najbolji originalni te najbolji adaptirani scenarij. Oblik vode film je s najviše nominacija, njih čak 13, zatim slijedi Dunkirk s njih osam, Tri plakata izvan grada sa sedam nominacija, Prijelomni čas i Fantomska nit s po šest nominacija, Blade runner 2049. i Lady Bird s po pet nominacija, a četiri nominacije dijele Bježi!, Mudbound, Ratovi zvijezda: Posljedni Jedi te Skrivena ljubav.

Dakako, svaki od HRT-ovih voditelja ima svoje favorite, a tek ćemo vidjeti hoće li njihovi ukusi biti jednaki ukusima članova Američke filmske akademije. Osobni mi je favorit američka kriminalistička drama Tri plakata izvan grada u kategoriji najboljega filma. Oscari za glavne uloge najvjerojatnije će pripasti glumici Frances McDormand (Tri plakata izvan grada) i Garyju Oldmanu (Prijelomni čas) premda i mladi glumac Timothée Chalamet (Skrivena ljubav) uistinu zaslužuje priznanje, baš kao i Margot Robbie (Ja, Tonya). Najveći je favorit za nagradu u kategoriji najbolje režije Guillermo del Toro za Oblik vode, koji ima i najveći broj nominacija, kaže Boško Picula. Nenad Korkut dodaje kako će navijati za Tri plakata izvan grada i Skrivenu ljubav. To su filmovi koji su me najviše oduševili među nominiranima, ističe te dodaje kako je Oblik vode glavni favorit među nominiranima. Daniel Rafaelić ističe kako je i on veliki pobornik filma Oblik vode (engl. Shape of Water): Filmska je to bajka koja savršeno pokazuje sve što je nekrozno u našoj, svake ljepote lišenoj, civilizaciji. Stremiti lijepomu, davati se lijepomu i usuditi se biti lijep dok te okružuju ružni – to je Del Toro tako superiorno prikazao.

Ljubitelji filmova o Drugome svjetskom ratu zasigurno će navijati za Prijelomni čas, koji govori o najtežim trenutcima legendarnoga britanskog premijera Winstona Churchilla, koji odbacuje nacističke mirovne ponude i odlučuje nastaviti rat unatoč teškoj situaciji na bojištu i činjenici da je Velika Britanija u proljeće 1940. godine ostala sama.

Tu je i Dunkirk, ratni spektakl Christophera Nolana koji govori o evakuaciji britanskoga ekspedicijskog korpusa iz Dunkerquea (engl. Dunkirk) u sjevernoj Francuskoj krajem svibnja i početkom lipnja 1940. godine. No, među najugodnijim je iznenađenjima svakako horor triler Bježi! (engl. Get out), film o mladome Afroamerikancu fotografu (Daniel Kaluuya) koji s djevojkom odlazi u posjet njezinim roditeljima i ne sluteći kakve ga strahote uskoro očekuju. Bježi! slovi za najprofitabilniji film prošle godine, stajao je manje od deset milijuna dolara, a zaradio više od 200 milijuna dolara.

http://hrtprikazuje.hrt.hr/432252/na...-nagrade-oscar
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 22:57   #213
snimka je 05.03 u 21h na HTV2
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:06   #214
Honest Trailers - The Oscars (2018)
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 23:20   #215
Upravo pogledao sve filmove nominirane za Best Picture.
Ovako to kod mene izgleda:

1. Phantom Thread - 9
2. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - 8.5
3. Shape of Water - 8.5
4. Lady Bird - 8.5
5. Dunkirk - 8
6. Call Me By Your Name - 8
7. Get Out - 7.5
8. Darkest Hour 7.5
9. The Post - 7
__________________
i wanted the whole world or nothing.
Psychedelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 00:03   #216
stvarno sam mislio da nakon prosječne prošle godine ne mogu biti tako loše nominacije ali čini se da novi PC val koji pere Hollywood je promijenio pravila igre
nekako sam se uspio natjerati pogledati sve nominirane za best picture pa ajde da ih i ja rangiram

1. Dunkirk - miljama daleko ispred svih, mnogi ga na forumu nisu zavoljeli, ali ako se mene pita ovo je još jedno maestralno ostvarenje maestralnog Nolana...gamechanger
2. Phantom Thread - startao mi je malo mlako ali iznenadio me na kraju koliko sam se uživio, Day-Lewis stvarno odličan..rađe njemu Oscara nego Oldmanu
3. Shape of Water - lijep film, ima dušu, malo u nekim stvarima isprazan i ulizivački, ali u odnosu na ostale sasvim dobro
4. Call Me By Your Name - brojevi 3 i 4 su mi tu negdje i ovaj film je isto tako jako dobar, no falila mi je možda malo bogatija radnja, ali sjajan glavni glumački dvojac
5. Lady Bird - ništa novog i spektakularnog, školski odrađeno, prilično ziheraški film da solidno ispuni vrijeme, zato i zauzima ovu sredinu
6. Darkest Hour - nominiran valjda samo da nadopuni Oldmanovu nominaciju, par dobrih scena, ali s obzirom na veličinu stvarnog događaja ipak ispod standarda
7. Three Billboards - vjerojatni pobjednik, ali ne mogu prijeći preko neuvjerljive radnje i crowdpleasinga, film podređen ideološkim referencama, crnog humora u tragovima uz pokoji dobar glumački moment
8. Get Out - nije mi sjeo, previše intelektualizacije i umjetničkog iživljavanja, zadnja trećina popravi dojam, ali još jedan crowdpleaser
9. The Post - mrlja na Spielbergovom CV-u, skupljanje političkih bodova, jeftino, nabrzaka odrađeno, predvidljivo, ali eto glavno da je nominacija tu, zasluženi gubitnik

Što se tiče glumačkih Oscara ne očekujem iznenađenja, nije da su baš po mom ukusu ali eto tako je to
Best Director - Nolan, ako ne - onda Anderson
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 10:12   #217
Warren Beatty i Faye Dunaway ce predat Oscara za najbolji film
Koji dobitnik ce biti najvece iznenadenje ovih Oscara ?
MaraMarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 00:00   #218
Kratki video s mojim očekivanjima, nadama i strahovima vezanih za dodjelu Oscara 2018.

https://youtu.be/WWGYShFhpww
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 01:10   #219
Podrska Amadeusu iliti Osvrtniku. Simpaticna forma. Pogodio si me u svemu osim zadnje kad si rekao da bi htio Shape of Water. Meni je taj film tolio iritantan da uz svu ljepotu fotografije sam pljeskao u kinu kad je onaj upucao nju i Kermita. Patetika na steroidima.

Pogledao sve osim The Post, Lady Bird i Call me by your name.

1. Three signs - 9
2. Dunkirk. - 8
3. Get out. - 7,5
4. Phantom Thread - 6,5
5. Darkest Hour - 6 (oscar Oldmanu)
6. Shape of water - 6 (uz svu ljepotu fotografije i prvi dio filma koji mi se svidio)
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 03:09   #220
Da i ja zabilježim Best Picture ocjene i prognoze za par ostalih kategorija:
1. Three Billboards - 9
2. Get Out - 8
3. Dunkirk - 7.5
4. Lady Bird - 7
5. Phantom Thread - 7
6. Call Me By Your Name - 6.5
7. Darkest Hour - 5
8. The Post - 5
9. Shape of Water - 5

Mogu varijacije između filmova sa istom ocjenom.

Best Foreign Language Film- The Square
Best Film Editing- Dunkirk
Best Costume Design- Phantom Thread
Best Sound Editing i Best Sound Mixing- Dunkirk
Best Documentary- Icarus
Best Original Song- Remember Me (Coco)

Podcrtane sam uzeo na sitni ulog čisto da večer bude uzbudljivija
Gubitnik večeri Shape of Water, dok bi se za iznenađenje mogao pobrinut Dunkirk koji će izdominirati ove zvukovne kategorije, još ako ugrabe nešto povrh toga...
dbook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.