Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 13:44   #101
Da,stvarno si sama odgovorila sebi, ali treba ti akril u tubi ili kartuši. U Furniru imaš akrila po 9,90 kn kartuša. A pjena ne, u ovom slučaju
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:30   #102
Imo, moze i ljepilo za stiropor. Ako je rupa veca, ugura se stiropora, on se zaljepi za zid/strop....poslije se stavi mrezica i zagladi s ljepilom (u prahu) za stiropor ili necim drugim. Stiropora ima za kupiti raznih dimenzija, pa se kupi ovisno o dubini rupe.
Pametno je kupiti i cistac za pjenu, onda se cjevicica moze lijepo ocistiti, (i ruke i ostalo) dok je frisko.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:09   #103
Dečkovi, čitate li što bi dama htjela: zatvoriti prostor između roleta da ne puše
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:35   #104
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Dečkovi, čitate li što bi dama htjela: zatvoriti prostor između roleta da ne puše
Ne znam za decke, ali ja...
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
decki, pomagajte!
rolete idu van pa mi ostaje rupa i ne zelim hladnocu da ulazi unutra. sad, htjela bi to sa necime popuniti, a neznam tocno sto da uzmem i ako je moguce da uzmem to nesto bez pistolja (koliko vidim, ti pistolji su strasno skupi)?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:06   #105
hvala dentlmenu sto pomaze dami u nevolji

da, prostor koji ostaje nezatvoren je doista nezgodan i nemoze nista visjeti. stvarno mi treba pur pjena ili nesto tome sl. sto se siri i pokriva i na tesko dostupnim mjestima.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:57   #106
kad smo mijenjali stolariju, na mjestima gdje su bile kutije za rolete kojih više nema, rupu smo ispunili siporeksom ljepljenim sa ljepilom za siporeks, nikakva pur pjena, drži već preko nekoliko godina
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:02   #107
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
decki, pomagajte!
rolete idu van pa mi ostaje rupa i ne zelim hladnocu da ulazi unutra. sad, htjela bi to sa necime popuniti, a neznam tocno sto da uzmem i ako je moguce da uzmem to nesto bez pistolja (koliko vidim, ti pistolji su strasno skupi)?
Ja i dalje ne kužim što te zapravo muči?
Tj koji slučaj imaš:
1) postojeći prozor s roletama, demontirati ćeš rolete i ostati će rupa

2) mjenjaš postojeći prozor s roletama novim proztorom i ovaj neće imati rolete?

Ako je prvi slučaj, ja bi u kutiju naslagao stiropora i uokolo naštrcao pur pjene da sve fino zabrtvi.
A u onaj prorez kuda prolare rolete bi stavio letvicu, najbolje u knap oblanjanu, da se ne zavlači gamad.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:04   #108
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
kad smo mijenjali stolariju, na mjestima gdje su bile kutije za rolete kojih više nema, rupu smo ispunili siporeksom ljepljenim sa ljepilom za siporeks, nikakva pur pjena, drži već preko nekoliko godina
Da, jer imaš rupu cca 20x15x 150 cm, to možeš popuniti ili Ytongom ili stiroporom i onda završno obraditi kao i unutarnji zid.
Makar, ja nebih nikad sebi montirao prozor bez ikakvog vanjskog sjenila (ne znam, možda si montirao grilje)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:13   #109
izlaz na natkriveni balkon, krov ide van još 3 m
Na starim prozorima smo imali rolete koje nisu bile spuštene niti jednom u 30 godina
Na svim ostalim prozorima su al rolete sa ispunom a pošto je kutija roleta manja od one stare to smo isto sa siporeksom zapunili
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:19   #110
iznad vanjskih drvenih vrata je rupa promjer 2x30cm, dovoljno za ulazak kako kazete kojekakve gamadi i hladnoce. zelim to zatvorit, ali bez siporeksa, letvica pa me interesira koju pjenu da uzmem za to?
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:09   #111
Nisko expandirajucu PUR pjenu. (imo, kao laik)
Na kraju lajsnu od stiropora i mrežica.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 18:20   #112
nisko ekspandirajuca pur pjena, al da nije za pistolj? jel to uopce postoji?
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 22:16   #113
Jako rijetka roba
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 23:13   #114
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
nisko ekspandirajuca pur pjena, al da nije za pistolj? jel to uopce postoji?
To ti ide onaj glupi nastavak kao cijevčica/slamčica nad kojom nemaš uopće kontrolu brzinu izlaza količine materijala kao kod pištolja. Ja ti toplo preporučam da ipak uzmeš pištolj jer se na njemu može fino regulirati i lako prekidaš posao i nastavljaš kako hoćeš.

Ovo je bez pištolja nisko ekspandirajuća pjena, a zapravo se zove PU, a ne PUR koja je inače visoko ekspandirajuća, imaš u Bauhausu. Al zato ide ta glupa cvijevčica/slamčica.

https://www.bauhaus.hr/ceresit-ts-61...na-750-ml.html
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2018., 11:36   #115
I sa cjevcicom se moze prekinuti posao, ali ako nemas sredstvo za ciscenje, ona se zacepi (pjena se stvrdne) tako da je dobro kupiti i to. (ako se ne kupi pistolj)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2020., 19:59   #116
Cijev punjena pur pjenom

Imam jedan trajler za brod koji je napravljen od pravokutnih cijevi. On cesto ide u more i u unutrasnosti cijevi ostane vlaga i sol i cijevi iznutra trule. Da li bi bilo dobro cijevi napuniti pur pjenom kako voda je bi mogla ulaziti u cijevi. Da li pur pjena upija vlagu? Ima li netko neku bolju ideju?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2020., 20:19   #117
Jos ti prije strune krom ili dobro pocincavanje. Trailer ako pravis je bolje od i ili c profila da se moze isprat obojatbi da se ne zadrzava voda
Elcabron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2020., 20:24   #118
Kako prije istrune prokrom? Ne smije biti u spoju sa drugim metalima tada ga pojede galvanska struja. Trajler vec imam gotov samo cu jednu sredisnju cijev ispilati i nadovariti novu. Sad me samo zanima s cim napuniti unutrasnjost cijevi da ne ulazi voda.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2020., 20:40   #119
Pjena upija vlagu i zato bubri. U cijevi nema vlage i nema ekspanzije pjene!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2020., 20:44   #120
Izreži spužvu i namoči je u resitol a kad se osuši (Spužva) utisni spužvu. Veličina spužve bi trebala biti veća od vanjskog profila.
Mogao bi i sa niskokspanzijskom pjenom sa produženom cjevčicom (imaš ih za kupiti u prodavaoncama sa plastikom)
Oboje bi trebalo trajati 10 godina a onda minjaj brod
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.