Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 09:34   #341
Postoji li neka veca razlika pohadja li se tecaj online ili na lokaciji? Gledam tecajeve iz marketinga, ima li netko mozda iskustvo, ima smisla ili je bacanje novaca?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:46   #342
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Postoji li neka veca razlika pohadja li se tecaj online ili na lokaciji? Gledam tecajeve iz marketinga, ima li netko mozda iskustvo, ima smisla ili je bacanje novaca?
Ako mislis na tecaj koji se zove "specijalist za internet marketing", iz mog iskustva, bacanje je novaca i ne bih ga nikome preporucio kad pogledam koliko je placeno i koliko je dobiveno. Ako postoje jos neki na Algebri za njih ne znam kakvi su.
Tom Meighan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:39   #343
Tom (ili tko zna), može preporuka za tečaj online marketinga negdje drugdje? Ali da je fizički (u učionici) a ne online.
Hvala
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:18   #344
Pozdrav,

zna li netko da li se jos dijele kuponi s popustom za buduce tecajeve prilikom upisa nekog tecaja u Algebru?
mrn1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:22   #345
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
Tom (ili tko zna), može preporuka za tečaj online marketinga negdje drugdje? Ali da je fizički (u učionici) a ne online.
Hvala
Nemam preporuku, ali mozda ovo pomogne da se nade neka dobra alternativa: https://www.educentar.net/Pretraga/?...ategory=&area=
mrn1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:46   #346
Quote:
Tom Meighan kaže: Pogledaj post
Ako mislis na tecaj koji se zove "specijalist za internet marketing", iz mog iskustva, bacanje je novaca i ne bih ga nikome preporucio kad pogledam koliko je placeno i koliko je dobiveno. Ako postoje jos neki na Algebri za njih ne znam kakvi su.
Hvala. S obzirom na odnos koji imaju prema klijentima, preskacem i zaobilazim u sirokom luku. Iskustvo bazirano samo na komunikaciji s njima oko tecaja, dalje nismo dosli...

Tom imas preporuku za neke druge slicne edukacije? Hvala.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 12:56   #347
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Hvala. S obzirom na odnos koji imaju prema klijentima, preskacem i zaobilazim u sirokom luku. Iskustvo bazirano samo na komunikaciji s njima oko tecaja, dalje nismo dosli...

Tom imas preporuku za neke druge slicne edukacije? Hvala.
Meni LSPR ima puno bolji program i predavače općenito.


http://lspr.hr/program/marketing-i-k...venim-mrezama/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:37   #348
a Aspira?
http://www.aspira.hr/edukacija-za-in...g-specijalista
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:51   #349
Htio bi upisati tečaj digitalnog marketinga, i, naravno, baviti se time. Engleski mi je malo lošiji, ali radim na tome. Zanima me koliki je to hendikep, i jel se može biti digitalac s lošijim engleskim? Čuo sam da je tu jako bitan
domagojko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 15:25   #350
Quote:
domagojko86 kaže: Pogledaj post
Htio bi upisati tečaj digitalnog marketinga, i, naravno, baviti se time. Engleski mi je malo lošiji, ali radim na tome. Zanima me koliki je to hendikep, i jel se može biti digitalac s lošijim engleskim? Čuo sam da je tu jako bitan

nažalost, jako je bitan.

mislim, sam pojam digitalnog marketinga je jako širok, ovisi s čim ćeš se kasnije "uže" baviti, ali u principu bitan je engleski jer je većina korisne literature i svega online na engleskom, o svim alatima s kojim ćeš se kasnije susretati na engleskom, sva analitika koju npr. eksportaš s facebooka/googlea na engleskom itd itd itd

edit: nemoj da se to ovo obeshrabri, uči, čitaj knjige na engleskom, gledaj serije i filmove bez titlova, nije tako teško
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 21:26   #351
zna li netko tj. može li preporučit koji tečaj toga da upišem a da mi nešto u životu to znači, tj da se mogu kasnije zaposlit u nekoj firmi, završio sam tečaj za web dizajnera i info katedri - problem je što dugo to nisam radio, pa mi treba malo vremena da se vratim. Moje pitanje vama koje su preporuke što da završim investiram u sebe i hoče li mi to pomoč pri zapošljavanju - što je traženo, trenutno sam zaposlen, tražim samo zamjenu posla jel ovdje nema kruha.
Zlatko2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 19:41   #352
Pozdrav.može li mi netko reći ima li kakve koristi od ovih tečajeva šta se nude za obrazovanje odraslih tipa,web dizajner ili specijalist digitalne fotografije i obrade pa čak i CAD specijalist.Volio bi pomalo uć u ta polja obrazovanja,nemam bas nekog znanja ali bi volio takvo sto raditi u buducnosti,pa jeli dobro za početak upuštat se u takvo što?Ako je imao ko kakva iskustva bio bih mu zahvalan da mi odgovori,hvala.
Hodor Hodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 15:24   #353
Molila bih za informaciju, ako je netko možda prošao testiranje informatike za posao, ali u Algebri.

Trebala bih ići idući tjedan pa ne znam što me očekuje :/

Našla sam neke stare postove o tome da zadaci nisu teski, no ima li netko možda "svježiji" tko je prošao takvo testiranje?
Biskvit-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2018., 11:40   #354
Pozdrav svima.
Zanima me koliko je moguće neki certifikat, tipa Microsoftov, položiti u Algebri bez pohađanja tečaja već kroz samostalnu pripremu i kolika je okvirna cijena?
Postoje li primjeri ispita?
Zanima me i koliko je isplativo položiti neki od seminara, tipa C# ?
Kolike su mogućnosti zapošljavanja s položenim seminarima ili certifikatima ukoliko nemamo fakultetsko obrazovanje?
max65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 19:58   #355
Quote:
max65 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Zanima me koliko je moguće neki certifikat, tipa Microsoftov, položiti u Algebri bez pohađanja tečaja već kroz samostalnu pripremu i kolika je okvirna cijena?
Postoje li primjeri ispita?
Zanima me i koliko je isplativo položiti neki od seminara, tipa C# ?
Kolike su mogućnosti zapošljavanja s položenim seminarima ili certifikatima ukoliko nemamo fakultetsko obrazovanje?
Ama baš nikog nije briga za 'certifikate' i 'seminare' već da li znaš programirati ili ne...Ako planiraš nešto pohađati onda kreni učiti i doma. Ja učim stvari preko Udemya i ima fakat jebenih tečajeva.
Iskusniji ljudi obično na ovakva pitanja daju savjete da napraviš par samostalnih projekata i poslodavcu prezentiraš portfolio jer je to najbolji način da pokažeš što si radio i kako si to radio. Bonus ako je na githubu
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 18:07   #356
Pozdrav,
mislio sam upisati tečaj "Programer internet aplikacija – C# i ASP.NET".

Koja je kvaliteta toga? Ima li to uopće smisla upisivati? Utječe li taj i slični tečajevi na zapošljivost?

Hvala!
Potentielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 22:28   #357
Pozdrav ekipa!

Moj prvi post na forum.hr ever pa molim za razumijevanje. Tema se možda ponavlja pa ako netko zna neka preusmjeri.

Dakle imam 31 godinu i odlučio sam se u slobodno vrijeme učit programirati. Razlog je ozlijeda desne ruke i živaca u prometnoj nesreći te sam se tu pomirio da neću moći raditi i neke malo zahtjevnije fizičke poslove u budućnosti.

Završio sam srednju elektrotehničku školu i višu ekonomsku. Nešto malo sam radio u struci (ekonomija) a sada radim kao pomoćni električar u Njemačkoj i svjestan sam da neću to moć radit s 50 god jer mi ruka šteka i bol je tu sveprisutna.

Prije odlaska u DE sam učio programirati na codeacademy, KhanAcademy, W3 i sličnima i uspješno riješavao sve te su mi se tu otvorili apetiti za programiranje i ICT.

Zanima me koji bi mi programski jezik najisplativiji i jeli mi prekasno za učenje programiranja?

Također ako je netko pohađao Android development ili Data science na Algebri i kolika je tu potražnja za radnom snagom podatkovnih znanstvenika.

Znam da se programiranje ne može naučiti u 3 mjeseca i svjestan sam da će mi trebati 2-3 god da se prodam kao junior ali u ekonomiji se ne vidim niti me previše privlači. Ovo me već dugo ne pušta, a entuzijazam je vrlo bitan.

Mreže i dizajn me također ne zanimaju iako sam malo radio i kao telekomunikacijski tehničar nakon srednje škole.

Molim odgovore, što iskrenije to bolje.
prozzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 18:09   #358
Quote:
prozzo kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Moj prvi post na forum.hr ever pa molim za razumijevanje. Tema se možda ponavlja pa ako netko zna neka preusmjeri.

Dakle imam 31 godinu i odlučio sam se u slobodno vrijeme učit programirati. Razlog je ozlijeda desne ruke i živaca u prometnoj nesreći te sam se tu pomirio da neću moći raditi i neke malo zahtjevnije fizičke poslove u budućnosti.

Završio sam srednju elektrotehničku školu i višu ekonomsku. Nešto malo sam radio u struci (ekonomija) a sada radim kao pomoćni električar u Njemačkoj i svjestan sam da neću to moć radit s 50 god jer mi ruka šteka i bol je tu sveprisutna.

Prije odlaska u DE sam učio programirati na codeacademy, KhanAcademy, W3 i sličnima i uspješno riješavao sve te su mi se tu otvorili apetiti za programiranje i ICT.

Zanima me koji bi mi programski jezik najisplativiji i jeli mi prekasno za učenje programiranja?

Također ako je netko pohađao Android development ili Data science na Algebri i kolika je tu potražnja za radnom snagom podatkovnih znanstvenika.

Znam da se programiranje ne može naučiti u 3 mjeseca i svjestan sam da će mi trebati 2-3 god da se prodam kao junior ali u ekonomiji se ne vidim niti me previše privlači. Ovo me već dugo ne pušta, a entuzijazam je vrlo bitan.

Mreže i dizajn me također ne zanimaju iako sam malo radio i kao telekomunikacijski tehničar nakon srednje škole.

Molim odgovore, što iskrenije to bolje.

Ljudi imaju krivo razmisljanje u svezi IT-a, a za sve su krivi mediji koji pisu ne istine.

Da li je placa u IT-u dobra naglasak na programiranje, ovisi koje radno mjesto, znanje, sposobnost itd.

Opcenito nije. Puno posla. Puno ucenja cijeli zivot, puno stresa, realno,ako ne volis programiranje, zaboravi taj posao. Programiranje se nauci za 3-5 mj., naucili ste abecedu, citati i pisati, da bi netko postao pjesnik treba jako puno rada i truda.

Algebra nudi seminare koji ti pomazu kod ucenja, tamo se za 2-3 mj nauci, sto bi ti doma trebalo minimum 6 mj. Recimo uzmimo php, nakon algebre proci php manual, nauciti neki mvc framework, nauciti algoritme i strukture podataka, design patterne, baze podataka(ovo je ucenje minimum 6 mj) itd.. Php nije nista manje ili vise tezak od drugih jezika, namijenjen je odredjenoj stvari i to radi jako dobro. Uz to sve racunaj na git i linux , prvi je obavezan , drugi pozeljan. Prednost je recimo znanje javascripta (reactjs, vuejs ili angular).

Taj posao nije kao neki drugi , dodjem na posao, odradim i odem doma.

Da odma napomenem da nije isto biti programer i developer(sw inzenjer ili po nasem razvojni inzenjer).

Ni u njemackoj vise nisu place kao sto su nekad bile.

Treba ti barem 2 god da naucis i da se zaposlis, a rijetko tko ce te uzeti sa 33/34 god. kao pripravnika, jedino ako ces razvaljivati, a to tesko. Znam kakvi se zadaci dobivaju na testiranjima bez jace inteligencije tesko da ces proci na testiranju.

Zato imamo smece od code-a u 60-70 % firmi jer su ga pisali amateri i to dosta ljudi bez faksa, jednim dijelom zato jer nemaju sirinu znanja, a drugo zato jer neznaju raditi.

U njemackoj kao pocetnik sa naucenim php-om bez iskustva , ali sa nekim znanjem , kao junior mozes dobiti 25-35 k eura brutto god., kasnije 40-50 k eura brutto. Placa u hr mi je takva, da mi se ne isplati seliti u njemacku za manje od 65-70 k eura brutto god.


Placa u hr za programere juniore je od 4000-7000 kn netto, ovisi o strucnoj spremi i znanju.

Placa sa visom ili visokom strucnom spremom i 5 god iskustva je 8000-18000 kn netto, ovisi koja firma, ovisi koji jezik, pozicija, znanje, sposobnost itd...

Isto tako za lovu 8-18 k netto, naradit cete se pun. k + non stop ucenje.

Nekad se naradim kao konj, a glava u 18.00 samo ide prema jastuku.

To je psihicki naporan posao i nije za svakog, posebno ako se rade bolje i zahtijevnije stvari.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 18:17   #359
Quote:
Zlatko2701 kaže: Pogledaj post
zna li netko tj. može li preporučit koji tečaj toga da upišem a da mi nešto u životu to znači, tj da se mogu kasnije zaposlit u nekoj firmi, završio sam tečaj za web dizajnera i info katedri - problem je što dugo to nisam radio, pa mi treba malo vremena da se vratim. Moje pitanje vama koje su preporuke što da završim investiram u sebe i hoče li mi to pomoč pri zapošljavanju - što je traženo, trenutno sam zaposlen, tražim samo zamjenu posla jel ovdje nema kruha.
Ni jedan seminar ti nece pomoci, ako nemas sirinu znanja,a to na seminaru ne mozes dobiti. Sa web dizajnom mozes vrtiti dobre pare, nauci i dizajn i mozes solidno zivjeti od toga.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 13:12   #360
Quote:
crvenipapagaj kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju krivo razmisljanje u svezi IT-a, a za sve su krivi mediji koji pisu ne istine.

Da li je placa u IT-u dobra naglasak na programiranje, ovisi koje radno mjesto, znanje, sposobnost itd.

Opcenito nije. Puno posla. Puno ucenja cijeli zivot, puno stresa, realno,ako ne volis programiranje, zaboravi taj posao. Programiranje se nauci za 3-5 mj., naucili ste abecedu, citati i pisati, da bi netko postao pjesnik treba jako puno rada i truda.

Algebra nudi seminare koji ti pomazu kod ucenja, tamo se za 2-3 mj nauci, sto bi ti doma trebalo minimum 6 mj. Recimo uzmimo php, nakon algebre proci php manual, nauciti neki mvc framework, nauciti algoritme i strukture podataka, design patterne, baze podataka(ovo je ucenje minimum 6 mj) itd.. Php nije nista manje ili vise tezak od drugih jezika, namijenjen je odredjenoj stvari i to radi jako dobro. Uz to sve racunaj na git i linux , prvi je obavezan , drugi pozeljan. Prednost je recimo znanje javascripta (reactjs, vuejs ili angular).

Taj posao nije kao neki drugi , dodjem na posao, odradim i odem doma.

Da odma napomenem da nije isto biti programer i developer(sw inzenjer ili po nasem razvojni inzenjer).

Ni u njemackoj vise nisu place kao sto su nekad bile.

Treba ti barem 2 god da naucis i da se zaposlis, a rijetko tko ce te uzeti sa 33/34 god. kao pripravnika, jedino ako ces razvaljivati, a to tesko. Znam kakvi se zadaci dobivaju na testiranjima bez jace inteligencije tesko da ces proci na testiranju.

Zato imamo smece od code-a u 60-70 % firmi jer su ga pisali amateri i to dosta ljudi bez faksa, jednim dijelom zato jer nemaju sirinu znanja, a drugo zato jer neznaju raditi.

U njemackoj kao pocetnik sa naucenim php-om bez iskustva , ali sa nekim znanjem , kao junior mozes dobiti 25-35 k eura brutto god., kasnije 40-50 k eura brutto. Placa u hr mi je takva, da mi se ne isplati seliti u njemacku za manje od 65-70 k eura brutto god.


Placa u hr za programere juniore je od 4000-7000 kn netto, ovisi o strucnoj spremi i znanju.

Placa sa visom ili visokom strucnom spremom i 5 god iskustva je 8000-18000 kn netto, ovisi koja firma, ovisi koji jezik, pozicija, znanje, sposobnost itd...

Isto tako za lovu 8-18 k netto, naradit cete se pun. k + non stop ucenje.

Nekad se naradim kao konj, a glava u 18.00 samo ide prema jastuku.

To je psihicki naporan posao i nije za svakog, posebno ako se rade bolje i zahtijevnije stvari.
stime da juniori idu prema 4k, a seniori prema 9k. Ovih 7k netto za juniora i 18k za seniora je mozda 1% placa na trzistu...
SimTam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.