Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 18:46   #1
Ne prikazuje se hard disk

Pozdrav, evo ovako:

Imao sam windows 8 i isao instalirati windows 10. Samo sam formatirao particije od SSD-a, a hard disk sam ostavio kako je. Nakon instalacije windowsa na SSD, pod devices and drives se prikazivala medu ostalim particijama i ta od hard diska ali je kao System Reserved i zauzeto 395/465 GB, unutra prazno.
Nakon mislim par puta gasenja/paljenja kompjutera je System Reserved na nekoj particiji od 350 MB-a, a ove od 465 nema:



Imate kakve prijedloge sta napraviti? Skinuo sam EaseUS Partition Master i tu ga vidim al opet ne znam sta napraviti s njim, evo kako izgleda tu:



Svaka pomoć dobro došla, hvala!
1-3-1-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:59   #2
Upiši u windows tražilicu disk managment pa tamo vidi dali se pojavljuje i što piše kod te particije

Inače IMO nisi trebao raditi particije od 120gb ssd-a, premalo je to, pogotovo ova za OS
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:23   #3
Na drugom topicu kolega odgovorio, trebao sam samo na disk managementu dodijelit mu slobodno slovo
Hvala i tebi u svakom slucaju
1-3-1-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:26   #4
I da vezano uz ovo za ssd, takvog sam dobio, ako se ne varam na jednoj particiji je bio instaliran windows 7, a na drugoj windows 8, jel ih mogu sada mergeat nekako?
1-3-1-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:29   #5
Može se, no nisam siguran što će biti sa windowsima, odnosno fileovima na drugoj particiji, jer ne sjećam se da sam to radio sa popunjenim particijama, no u svakom slučaju preporučuju backup bitnih stvari na tim particijama

klik
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:55   #6
Ma da zbog tog što su popunjene particije pitam, znam da se inače može bez problema. Ali evo na linku koji si dao piše da se s ovim EaseUS-om može bez gubitka podataka pa ću probati, hvala!
1-3-1-2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.