Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 16:38   #901
Zvao jutros u njihov servis i dobija slijedeći odgovor.Provjerija postavke i tako je ispalo toćno.
-(minus) izgašeno
+(plus) ekonomičan rad
.(točka) 65 stupnjeva zagrijana voda
..(dvi točke)85 stupnjeva zagrijana voda
Eto nek se zna da i drugi mogu postaviti kako im paše.
Oliol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:54   #902
Ispricavam se jer nisam procitao cijelu temu, ako je bilo o tome uputite me. Ovako, imam bojler gorenje tiki od 120 litara star 4 godine. Do sad savrsen. Ali u zadnjih par dana mu se zna dogoditi da podivlja i termostat ne iskljuci na 65 stupnjeva kako je podesen nego grije u beskonacno dok ne procuri na povratnom ventilu. Kad ga iskljucim iz struje i ostavim tako preko noci opet je 2-3 dana u redu pa onda opet poblesavi. Jel to termostat steka? Zamijeniti? Cijena? Majstor ili uradi sam? Hvala.
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:04   #903
Je termostat. 50-100kn ako ga sam zamjeniš što i nije neka znanost ako imaš imalo smisla. Naime dvije žice idu na njega i dvije od njega do grijaća. I sonda u onu rupu skup sa sondom od termoprekidaća ako ga ima (čudno da on ne izbaci prije nego prokuha jer mu i je svrha da ugasi bojler u slučaju zaglavljenog termostata).

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:17   #904
Ali vodu nemoram ispustiti jel da kerbi? Moram skinuti poklopac i pogledati kak to izgleda pa mijenjam sam. Ako sam napravio el.instalaciju u cijeloj kuci a nisam strujic a jos uvijek pisem na forumu onda jedan termostat i nije neka fizika
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:18   #905
Ne. Termostat ti uopće nema dodira s vodom. Ta sonda je samo gurnuta u cijev koja je s jedne strane zatvorena tako da vida ne ulazi u nju. Skini poklopac i zaviri pa ćeš skužiti o ćem ti prićam. Onaj plastićni ćep na ulazu u tu cijev samo drži da sonde ne ispadnu van. Jednostavno je.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:34   #906
OK tnx. Sutra koljem po kucama, pa u ponedjeljak izmisljam toplu vodu
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:53   #907
Quote:
Gunar kaže: Pogledaj post
Ispricavam se jer nisam procitao cijelu temu, ako je bilo o tome uputite me. Ovako, imam bojler gorenje tiki od 120 litara star 4 godine. Do sad savrsen. Ali u zadnjih par dana mu se zna dogoditi da podivlja i termostat ne iskljuci na 65 stupnjeva
Termostat
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:10   #908
Trebao bi kupiti bojler za kuhinju i dvoumim se između ariston andrisa i bosch 2000 tronic mini. Prva dvojba je veličina 10 ili 15 (perilica ne postoji), pa me zanimaju savjeti onih koji već koriste takve bojlere.
Nekako naginjem boschu jer ipak ima jači grijač 1,5 vs 1,2 kw ako bi išao na 10 litarski.
I zanimljivo je da su podpultni jedan energetski razred niže od nadpultnih, gubitci u mirovanju su veći nekih 15 posto. Jel pametno staviti ispod sudopera bojler s izvodima dole i onda samo uzeti duža gibljiva cijeva, kod mene je ionako razlika samo 10cm.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:57   #909
Ako imaš mjesta stavi bojler za gornju montažu i spoji ga s dužim gibljivim cijevima, ali ga moraš svakako objesiti na zid ili na ploču od sudopera. Bojleri za montažu ispod - podpultni , mogu stajati sami, a ovaj moraš svakako objesiti.
Ja bih uzeo bojler s većom litražom, pogotovo za sudoper, jer se dio vode ipak ohladi od hladne vode koja ulazi u spremnik.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 08:01   #910
Ok, hvala a imaš neki osvrt na modele, bosch ili ariston? Kod aristona me između ostalog brine i da ne pušta vodu, skinuo sam upute i kod njih piše da je to normalno. Koliko se sjećam bilo je i na forumu problema s curenjem, ekspanzionim ventilom i slično. I poznaniku kapa ariston, iako drugi model. Dodatna investicija u ekspanzionu posudu mi baš nije potrebna.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:11   #911
Za kapanje na nepovratnom - sigurnosnom ventilu nije krivo koju marku bojlera imaš.
Ventili kapaju zbog prevelikog tlaka u vodovodnoj instalaciji.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 07:57   #912
Ima li itko ikakvih saznanja o bojlerima sa dizalicom topline? Konkretno zanima me bojler 100-120 litara sa integriranom dizalicom topline čiji sprovedeni hladni zrak može poslužiti za raslađivanje prostora.

nešto ovako:
http://www.ariston.com/hr/nuos_evo
http://www.vertron.hr/hr/novosti-det...ripremu-ptv-33

Zanima me razina buke iz prakse, kako funkcionira to korištenje zraka za rashlađivanje (gdje zimi s tim zrakom?), da li to vrijedi tih novaca (cijene su oko 10 tisuća kn bez instalacije, koliko sam uspio izguglat) i da li je to dovoljno za pokirit kompletne potrebe potrošne tople vode peteročlane obitelji u obiteljskoj kući od 140 m2. Svi glavni potrošači su smješteni 3-6 metara od spremnika. Cijevi su izolirane a radi se o niskoenergetskoj kući.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:23   #913
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Trebao bi kupiti bojler za kuhinju i dvoumim se između ariston andrisa i bosch 2000 tronic mini. Prva dvojba je veličina 10 ili 15 (perilica ne postoji), pa me zanimaju savjeti onih koji već koriste takve bojlere.
Kupio Bosch 2000T 10L nadpultni za kupaonicu na vixi. Prioritet je bio što manja krama na zidu. Pred ljeto 550kn. Ne mogu uspoređivati s drugima jer druge nisam imao. Zadovoljan sam. Vodu od 13°C zagrije za 25min do max. Bio sam uvjeren da to brže ide, ali mjerio pa ispada toliko.
Spojio na termostatsku mješalicu čime se dosta tople vode uštedi.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
__________________
-
mah385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:53   #914
Dobar dan
Da li ima ki iskustva s bojlerom Atlantic steatite turbo. Piše da ima keramički grijač i da nije uronjen u vodu. Gledan cjena za bojler od 80l je cca 880kn danas san čistio naš od kamenca (imamo jako tvrdu vodu). Dva - tri puta godišnje moran čistit pa mi se ovaj čini dobrom varijantom kad nije grijač u vodi samo mi nije baš poznata recimo marka i kakve su kvalitete. 5 g. garancije na spremnik i 2g. na elektroniku. Ako netko nešto zna neka piše hvala
leano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:57   #915
Bilo bi zaista zanimljivo čuti nekoga tko koristi ovakav bojler. Prema specifikaciji i tehničkim uputama nema kamenca. Malo teško za povjerovati, ali treba vidjeti rezultate nakon 2-3 godine?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:22   #916
Da li netko zna kako se skida poklopac na Ariston Velis Evo bojleru? Skinuo sam dva čepa iza kojih su bili šerafi. Odšerafio, ali poklopac nikako da skinem.
nmuzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 21:42   #917
Sad gledam akumulacijski bojler Atlantic Steatite (to je ovaj s keramičkim grijačem koji nije uronjen u vodu) za kupiti i ovo mu piše za potrošnju: Potrošnja el. energije (KWh / 24 h na 65 ° C): 1,70.- znači to znači da će on trošiti, ako je stalno upaljen, 1,7 KWh na dan?
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 22:27   #918
tih 1,70kWh/24h znači da toliko troši za održavanje tople vode od 65C u bojleru, bez korištenja tople vode. na tu brojku treba dodati potrošnju tople vode.

što se tiče uronjenosti grijača u vodu ili ne, kladim se da kamenca ima. kamenac se manje izlučuje što je temperautra manja, pa su možda nekakvim smještanjem grijača malo smanjili, ali da se ne izlučuje, a da GRIJE vodu, ne vjerujem. u klasičnom bojleru se količina kamenca može znatno smanjiti tako da se smanji temperatura vode. a kamenac i ne smeta, ne utječe na potrošnju energije, samo na zapreminu bojlera, i na sporije grijanje vode. ali je potrošnja energije ISTA.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:18   #919
Dobro da bi znao kolko ukupno troši onda trebam znat kolko struje potroši da zagrije 80L vode na 65 stupnjeva?
Piše da mu za to treba 3 sata, a snaga grijača je 2000W. Kak da onda to izračunam?
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 09:23   #920
Sto se tice grijača citiram sta navodi proizvodjac: "Keramicki grijac nema dodira s vodom u bojleru. Unutarnja stijenka bojlera je emajlirana s posebnom izrazito glatkom legurom titana na koju se nemoze hvatati kamenac."
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.