Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 15:10   #261
A čuj...rabljeni, ~30g. star je plaćen 1400kn. Malo više od toga još me koštala obnova i farbanje. Ukratko, plaćen više neg' novi.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:59   #262
Quote:
S-Type kaže: Pogledaj post
Može pomoć...

Naime kupio bi si kompresor, za sada je izbor hercules pro-line iz Bauhausa

https://www.bauhaus.hr/kompresor-her...2800b-100.html

Cijena oko 2.900kn, naravno još treba pribor kupiti za njega jer u paketu ne dolazi ništa uz njega.

Zanima me da li je ovaj kompresor dobar za farbanje i lakiranje? Ništa profi i veliki projekti, sam svoj majstor varijanta, ograda, klupe, stol i stolice, bicikl itd...

Ako nije molim neku preporuku.

Hvala

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Nije los izbor, cak sto vise ozbiljan kompresor moras platiti otprilike od 3000kn na vise, a takav je ovaj. A karakteristike nisu lose za navedeni posao, kupi LVLP spricu i vozi, a crijevo obavezno s 10mm unutrasnjim promjerom duljine 10-15m. Mozes uzeti i crijevo od vode s 1/2" (13mm) unutarnjim promjerom ili original za kompresor isto id 1/2" pa ce crijevo moc bit dugacko 25m. Zasto to govorim uz vezi crijeva ? Radi se o tome sto je crijevo tanje 6-8mm, a dugacko 10-15m pada tlak zraka jer je premala propusnost kolicine zraka. Pa kad na regulatoru kod kompresora stavis 2 bara, na kraju crijeva nemas 2 bara radnih nego 1.5-1.6 bara, ili 6.3 bara dobis na koncu 5.5 bara. A sto je veci unutarnji promjer crijeva smanjuje se velika razlika tlaka u crijevima i ona u spremniku kompresora. Otprilike nije vise radnih s 2 palo na 1.5 bara nego otprilike s 2 na 1.8 bara, ili s 6.3 na 6.1 bara itd.

Quote:
mali dječak kaže: Pogledaj post
Ekipa, kako sam na prošloj stranici tražio procjenu kompresora i kako ste mi rekli da postavim slike kako bi lakše mogao dobiti odgovor na isti, ispod Vam se nalazi poveznica na slike.
Zahvaljujem svima na odgovoru.

https://imageshack.com/a/img923/3136/JniSrC.jpg
https://imageshack.com/a/img923/2519...706/kIIu56.jpg
https://imageshack.com/a/img923/8020/xgIxAE.jpg

LP
Nema Boga da to prodas za vise od 1000kn jer ima premali spremnik od 35L, a imas po trgovinama kineza s 50L po 1000kn na vise. A nije niti brzina pumpanja impresivna toliko otprilike i kinezi pumpaju 135-150L/min, dok je tvoj 150L/min. Ljudi nemaju pojma da je to kvaliteta to sto imas pa ce radije kupiti novi kineski kompresor od 50L s garancijom, nego rabljeni.
Ja bi njega radije ostavio za pumpanje guma, propuhivanje, klamericu i ostalo sto malo trosi zraka jer je za to vrlo praktican mala potrosnja struje i lagan za transport.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:10   #263
@SAS

Hvala ti na odgovoru, 99% ću ga uzeti kad ga dobiju u Zadru, prodani su im ili ga naručim preko webshopa.

Imaš li kakav savjet za špricu koju da uzmem...koji promjer dizne, koju marku, na što da pripazim?

Unaprijed hvala na savjetu!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
S-Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:38   #264
Na zalost kod sprice ti vrijedi koliko para toliko muzike, uglavnom ja ne bi dao ispod 400kn izvana, dok kod nas na balkanu nista ispod 600kn. Radi se o tome da ti jeftine sprice pljuju umjesto da bacaju fini mlaz, i onda dodes na to da ti je bolje valjkom za boje i lakove proci umjesto s jeftinom spricom.
Isto tako moras imati filter zraka na izlazu jer zrak u spremniku kompresora sadrzi uljne pare i vlagu koja moze utjecati na kvalitetu boje i mlaza.
A dizne mislim da ti idu 1.0-1.2 lakovi, a 1.4-1.7 za boje tako nesto jer su lakovi puno vise tekuci od boje. No imas sprice kojima samo mjenjas dizne pa vrijedi dati dobre pare za jednu postenu spricu i imat dvije razlicite dizne koje mjenjas.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:48   #265
@SAS

Hvala na savjetima!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
S-Type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:57   #266
https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=5122

Evo sljedeći tjedan bit će 50l kompresor. Jel to ok ponuda, ima tko kakvo iskustvo. Znam da je netko prethodno pisao kad je bio 25l da nek pričekamo kad će biti 50l. 1 cilindar, to ok? 1,8 kW, 260 l/min dovoljno? Meni vjerojatno ni ne treba nešto bolje i jače, tipa napumpat gume na biciklima, lopte djeci, ispuhat prašinu i tako neke posliće.
U Hoferu zna biti neki jači s dva cilindra, a sto dvijesto kuna skuplji. Pa se dvoumim jel da pratim kad bude tamo ili je ovaj ok?
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:29   #267
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=5122

Evo sljedeći tjedan bit će 50l kompresor. Jel to ok ponuda, ima tko kakvo iskustvo. Znam da je netko prethodno pisao kad je bio 25l da nek pričekamo kad će biti 50l. 1 cilindar, to ok? 1,8 kW, 260 l/min dovoljno? Meni vjerojatno ni ne treba nešto bolje i jače, tipa napumpat gume na biciklima, lopte djeci, ispuhat prašinu i tako neke posliće.
U Hoferu zna biti neki jači s dva cilindra, a sto dvijesto kuna skuplji. Pa se dvoumim jel da pratim kad bude tamo ili je ovaj ok?
To je solidan 50 litarski kompresor, dosta drugih kompresora u klasi 50 ima slabije pumpe od ovoga. Za hofferov ne znam kakav je ali ako ima dva cilindra moguce je da ima bolju pumpu. Za ono sto si naveo bi trebao biti vise nego dovoljan (osim akompod tako neke poslice ne podrazumjevas pjeskarenje cijelog auta ili tako neku sitnicu)

Za kraj moram opet o 24 litarskom, on ima potouno istu pumpu kao i ovaj 50 litarskih, pa je za nekoga sa malo love idealan pocetni kompresor jer ima kapacitet pumpe kao prosjecni ili cak malo bolji 50litarski. A dodatnu bocu se cesto moze naci povoljno. Jos pred koji tjedan sam 24 litarske vidio snizene po 750kn
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:44   #268
Bravo, na tom sam i ja tragu..bio prije koji tjedan u Dubravi, vidio bio jedan 24l za 750kn. Pa si sve mislim jel vrijedno dati 400 kn samo za veći spremnik ako je sve drugo isto, a meni treba za sve sto sam naveo, nista zahtjevno..neću pogonit neke štemerice, brusilice niti neće raditi 5h u komadu. Ono, za napumpat tak neke stvari,lopte, gume, ispuhati laptop ili prašinu iz nečega, garaže npr isl.

Na hoferov kompresor sam mislio na ovako nešto:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponu...presor-50-l-4/
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:04   #269
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
Bravo, na tom sam i ja tragu..bio prije koji tjedan u Dubravi, vidio bio jedan 24l za 750kn. Pa si sve mislim jel vrijedno dati 400 kn samo za veći spremnik ako je sve drugo isto, a meni treba za sve sto sam naveo, nista zahtjevno..neću pogonit neke štemerice, brusilice niti neće raditi 5h u komadu. Ono, za napumpat tak neke stvari,lopte, gume, ispuhati laptop ili prašinu iz nečega, garaže npr isl.

Na hoferov kompresor sam mislio na ovako nešto:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponu...presor-50-l-4/
hoffer po papirima djeluje kao bolji kompresor. Vjerojatno nema bas 400ltr na usisu nego manje, ali elektromotor je definitvno jaci, plus dva cilindra znace ipak manje zagrijavanje i tako to. Ali o kvaliteti ne znam kakav je.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:57   #270
A gle, glede kvalitete sve je to valjda tu negdje..imaš čini mi se 3 godine garancije, 10 godina na hrđanje i to je to..nije to profi alat da ga možeš tiskat koliko te volja. hoće li procuriti ili nešto treće je stvar i sreće kako se namjeriš.
Dakle, isplati se dati cca 200 kn više u usporedbi s ovim Lidlovim?
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:03   #271
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
A gle, glede kvalitete sve je to valjda tu negdje..imaš čini mi se 3 godine garancije, 10 godina na hrđanje i to je to..nije to profi alat da ga možeš tiskat koliko te volja. hoće li procuriti ili nešto treće je stvar i sreće kako se namjeriš.
Dakle, isplati se dati cca 200 kn više u usporedbi s ovim Lidlovim?
mislim da po papirima vrijedi 200kn vise.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:24   #272
ok, tnx.. vidjet ću još malo, no i ja sam nekako bliži toj varijanti..
zac013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:42   #273
Za propuhivanje i pumpanje dosta je i 25L spremnik, a s 50L spremnikom se već da raditi malo više od toga npr. šarafljenje matice i šarafa s pneumatskim odvijačem i pneumatskom račnom, a za silu može se koristiti i šprica.

Ajde još sam skoro zaboravio pneumatsku čavlericu, nju može i 25L kompresor goniti jer alat po čavliću troši oko 1L zraka.

I meni se čini da je ovaj iz Hofera jači nek ovaj iz Lidla pa bi po meni bio bolji izbor.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:20   #274
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Za propuhivanje i pumpanje dosta je i 25L spremnik, a s 50L spremnikom se već da raditi malo više od toga npr. šarafljenje matice i šarafa s pneumatskim odvijačem i pneumatskom račnom, a za silu može se koristiti i šprica.
.
ja razmišljam da kupim ak bude bilo kasnije, ne mislim se laktarit na ulazu, ali u najvećoj mjeri za farbanje.

Farbanje guta puno zraka? ako treba manje bara za špricu to bi trebao brže i lakše napumpat ili?
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:29   #275
Farbanje je s 2...4 bara. Znači da spremnik od 25 litri “ima 50 litri zraka” na tom tlaku u odnosu na 8 bara.
Ak ne misliš farbati nekaj veliko, i s malim kompresijom se da.
Od količine zraka važnija je kvaliteta istog.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:24   #276
Ja imam taj mali kompresor od 24 litre...realno, pumpa ne moze pratiti nekakvo propuhivanje, brze se prazni nego sto propuhuje pa kad treba nesto malo duze raditi i potreban pritisak - treba cekati da se digne tlak barem na 9bara.
I to mi ne odgovara, platil sam ga 1000kn odmah na pocetku akcije tak da cu ga vratiti, ne zadovoljava me, kutiju i papire imam.
Dodal budem 50€ i kupim ovog iz Hoffera, izgleda kao puno ozbiljniji stroj, na proljece me ceka jedan ozbiljniji posao tako da ce isplatit sam sebe, s ovvim 24l i premalim kapacitetom usisa vjerujem da bih isto obavio ali sa puno vise gnjavaze.
Ima kakav poseban postupak kod povrata robe?
Ispravan je 100% i funkcionalan, zadovoljava kvalitetom, ali ne zadovoljava moje potrebe
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:15   #277
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
ja razmišljam da kupim ak bude bilo kasnije, ne mislim se laktarit na ulazu, ali u najvećoj mjeri za farbanje.

Farbanje guta puno zraka? ako treba manje bara za špricu to bi trebao brže i lakše napumpat ili?
Lvlp sprica trosi oko 150l/min, a hvlp i rp sprice ti trose uglavnom preko 300l/min. A sad koliko tocno trosi to ovisi o tome kolika je dizna, pa jos imas one regulatore na sprici kako ih podesis tako trosi zrak.

Radni tlak opet varira 1.5-4 bara od sprice do sprice. A stvarna kolicina zraka za upotrebu je ona iznad radnog tlaka sprice recimo od 2 bara, pa iznad 2 bara imas preostalih 6 bara x25L koliki je spremnik i dobis tih 150L zraka.
Eto i sad Lvlp sprica koja trosi 150l/min potrosi u teoriji za 1min tih 150L zraka, a hvlp ili rp koje trose 300l/min potrose za pola minute tih 150L zraka. Ali zbog gubitaka zraka u crijevima, pa potrosnja nije 100% takva po deklaraciji sprice nego nes veca, onda nemas recimo tih 1min kod lvlp vec ajmo reci 45-50sek, a kod hvlp i kod rp oko 20sek vremena da si nes pospricas.
Zato za ozbiljnije spricanje nebi trebalo ic ispod 50l spremnika, a idealno bi bilo od 100l na vise, ako imas puno za pospricati.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:38   #278
evo našao sam video onog francuza što testira lidlove alate.
https://www.youtube.com/watch?v=UV3b3v9fGfg&t=92s

ovdje on isprobava onaj manji od 24 litre. Pretpostavljam da nije zdravo z akompresor da on ovako stalno radi ili se varam?

svakako sam mislio ako budem uzimao uzeti od 50 litara.

Posao koji znam da me čeka je farbanje šop daske na krovu i lamperije oko krova, dosta je visoko pa sam mislio da bi bilo zgodnije i brže kompresorom nego penzlom. a i to vjerujem da će biti podosta iscjepkano farbanje, dijelić po djelić, pa silazak i premještanje ljestava, imat će kompresor vremena i odmorit se i napumpat zraka.

šta kažete
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 00:24   #279
Nije zdravo da radi dulje od 20min, ali opet ako ima termicku zastitu onda bude iskljucio rad kompresora. Uglavnom pumpa ili motor mogu pregrijati zbog stalnog opterecenja. A zastita od pregrijavanja moze se ostvariti jedino nizom temperaturom zraka okoline, npr. da nespricas u podne usred ljeta i staviti bolje hladenje s ventilatorom.

Recimo ja sam rijesio problem pregrijavanja kod trafo Einhell aparata za zavarivanje koji nije imao ventilator. Jednostavno pri max amperazi nije mogao izdrzati vise od dvije elektrode. I ja uvalio jedan veliki jaki ventilator i aparat se na max amperazi nemoze zagrijati ni na radnu temperaturu nakon pet elektroda. Znaci razlika je ko nebo i zemlja, prije i poslije zahvata. Uglavnom taj aparat moze doslovno cijeli dan raditi bez pregrijavanja. A tako se moze napraviti i s bilo kojim kompresorom. I onda u tom slucaju kompresor moze raditi non stop narednih sat vremena, ako ima dobro hladenje. Recimo po zimi vani na otvorenom ni nakon pola sata rada se nece pregrijati.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:13   #280
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Nije zdravo da radi dulje od 20min, ali opet ako ima termicku zastitu onda bude iskljucio rad kompresora. Uglavnom pumpa ili motor mogu pregrijati zbog stalnog opterecenja. A zastita od pregrijavanja moze se ostvariti jedino nizom temperaturom zraka okoline, npr. da nespricas u podne usred ljeta i staviti bolje hladenje s ventilatorom.

Recimo ja sam rijesio problem pregrijavanja kod trafo Einhell aparata za zavarivanje koji nije imao ventilator. Jednostavno pri max amperazi nije mogao izdrzati vise od dvije elektrode. I ja uvalio jedan veliki jaki ventilator i aparat se na max amperazi nemoze zagrijati ni na radnu temperaturu nakon pet elektroda. Znaci razlika je ko nebo i zemlja, prije i poslije zahvata. Uglavnom taj aparat moze doslovno cijeli dan raditi bez pregrijavanja. A tako se moze napraviti i s bilo kojim kompresorom. I onda u tom slucaju kompresor moze raditi non stop narednih sat vremena, ako ima dobro hladenje. Recimo po zimi vani na otvorenom ni nakon pola sata rada se nece pregrijati.
S time da kompresori imaju ugradjeno hladjenje. Naravno moze se i to poboljsati ali je manje poboljsanje koje se dobije nego kad se doda ventilator na uredjaj koji ga nema uopce.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.