Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 19:17   #1681
Kad jednom nakon više lagodnih godina na poslu zagusti , umjesto da odregairaš ,

zasereš stvar nakon toga se povučeš da ne propadnu benefiti . Sad mu još treba

PTSP i mirovina . Već viđeno u Hrvatskoj . Nažalost .
Katus is offline  
Old 23.02.2018., 21:14   #1682
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Isto tako treba reći da protiv napadača s poluautomatskom puškom i 20 metaka u šaržeru čak i dobro obučen čovjek s pištoljem ima samo teoretske šanse. Uopće me ne iznenađuje što ovaj nije krenuo sam unutra, vjerojatno su policajci obučeni tako da čekaju pojačanje u takvim situacijama. Štoviše, u zadnje vrijeme takvi napadači obično nose i pancirne prsluke..
Cujes paljbu iz poluautomatske puske, ne znas koliko ima municije, ne znas ima li pancirku, znas da se ubojica samim cinom koji poduzima unaprijed i bez najmanje zadrske oprostio od vlastitog zivota na ovaj ili onaj nacin.

Neusporedivo sa bilo kakvim poslom zastite zivota ili imovine sto uobicajno odradjuje policija ili slicne sluzbe.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 23.02.2018., 23:24   #1683
Prema najnovijim vijestima, FBI je ignorirao dvije pritužbe koje su ukazale da Cruz može biti masovni ubojica..

Quote:
Local law enforcement declined to arrest Cruz on numerous occasions, including two incidents in which he allegedly involving a gun.

The FBI failed to follow through on two reports pegging Cruz as a possible school shooter.

And Thursday it was revealed a cop on the school campus Cruz targeted chose to hide rather than fight.
http://www.foxnews.com/us/2018/02/23...olas-cruz.html
Dilberth is offline  
Old 24.02.2018., 00:12   #1684
Ocito je namjerno legalno kupio oruzje (izrugivanje ustavu), namjerno je pod tocnim imenom i prezimenom najavio masakr (izrugivanje novim tehnologijama koje ne mogu prepoznati tocnost identiteta), samo za malo nije uspio u naumu da drzi drzavu u strahu jos par dana.
Sto bi vjeroatno uspio da je napravio istu taktiku pokolja u nekoj skoli gdje ga ne poznaju kao bivseg ucenika.


Za takvog tipa nema puno sanse da ga se prije prvog teskog zlocina preventivno stalno moglo drzati udaljenog od sveprisutnog oruzja.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 24.02.2018., 00:15   #1685
sve luđe i luđe. navodno nije peterson jedini koji je čekao vani dok je cruz ubijao po školi. vijest je originalno sa fake news networka pa...

Quote:
Now CNN reports that the Coral Springs police officers claim three other Broward County deputies were outside the school but failed to go inside as well. They quote “Coral Springs sources” who said the three “deputies had their pistols drawn and were behind their vehicles” when Coral Springs officers arrived. They said “not one of [the deputies] had gone into the school.”

The sources indicate other Broward County deputies arrived on scene, and two of those new arrivals joined with Coral Springs officers and entered the building.

The sources said, “Coral Springs police were stunned and upset that the four original Broward County Sheriff’s deputies who were first on the scene did not appear to join them as they entered the school.”
http://www.breitbart.com/big-governm...hool-shooting/
antifan is offline  
Old 24.02.2018., 00:42   #1686
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
sve luđe i luđe. navodno nije peterson jedini koji je čekao vani dok je cruz ubijao po školi. vijest je originalno sa fake news networka pa...


http://www.breitbart.com/big-governm...hool-shooting/
I ja baš čitam o tome.

Pa koliko ih je to trebalo biti da bi se usudili ući u školu? Jednog sam još i razumjela, ljudski je uplašiti se. Ali ako ih je bilo četvorica, mogli su jedan drugome štititi leđa, a i po zvukovima pucnjave su mogli procijeniti koliko je napadač daleko i onda mic po mic napredovati ka njemu. Nemaju nikakvog izgovora zašto nisu bar pokušali. (osim ako su dobili naređenje da ne ulaze u školu)
Marina Fiume is offline  
Old 24.02.2018., 01:59   #1687
ben shapiro o ovim najnovijim informacijama o nedjelovanju Broward County policijaca, tj. najvećem skandalu u povijesti američke policije, kako on kaže.



(čita neke reklame do 2:00)
antifan is offline  
Old 24.02.2018., 16:57   #1688
Nešto najbolesnije što sam pročitala, a indikator je da Amerika definitivno kreće prema svom rasulu je ideja, da u ime toga da se zaštiti pravo svakog građanina Amerike da ima doma arsenal oružja, školu čuvaju naoružani policajaci, a učitelje se oubuči kako da upotrebe oružje.

I onda ako opet uđe negdje u neki razred izmbezumljeni bombišta i počne pucati, jedna debeljuškasta šezdesetogodišnja učiteljica fizike i matematike sa artritisom na palcu i kažiprstu će rasplesti svoju punđu, popeti se na stol, pretvoriti se u FBI agenticu i viknuti odlučnim glasom: ruke u vis, pa kad ovi to ne učini pomičnu metu će ukokati iz prve i neće uopće pogoditi nikoga u razredu. Jerbo će biti obučavana. A za to će dobiti i bonus.

I taj sumanuti prijedlog dolazi sa samog vrha. Od kralja. Svih klauna.


Trump proposes bonuses for teachers who get gun training
Aries13 is offline  
Old 24.02.2018., 17:21   #1689
Ne pratiš pozorno the trump temu, gdje će ti forumaši znalci objaviti da u školama ima 20-30% vojnih veterana i da su svi spremni, voljni i sposobni svaki dan nositi naoružanje na posao te tako doprinijeti općenito miru i manjoj smrtnosti među učenicima, u slučaju napada i inače.

K tomu bi se povećala i proizvodnja oružja i prijatelji iz NRA bili sretni, a otvorilo bi se još JOBS JOBS JOBS u Oksitocinskom pojasu.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 24.02.2018., 18:02   #1690
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ne pratiš pozorno the trump temu, gdje će ti forumaši znalci objaviti da u školama ima 20-30% vojnih veterana i da su svi spremni, voljni i sposobni svaki dan nositi naoružanje na posao te tako doprinijeti općenito miru i manjoj smrtnosti među učenicima, u slučaju napada i inače.

K tomu bi se povećala i proizvodnja oružja i prijatelji iz NRA bili sretni, a otvorilo bi se još JOBS JOBS JOBS u Oksitocinskom pojasu.
Takva genijalna riješenja mogu pasti na pamet samo stabilnome geniju.

Ali ne znam kako će mudri vođa riješiti probleme sa pucnjavom toddlera, djece jasličke dobi i vrtićkih mališa, koji naprave godišnje više ubistava pištoljem nego li svi kriminalci Hrvatske recimo ....

Znam, znam, zvuči kao bolesna izmišljotina. Nije izmišljotina. Samo je bolesno:

American toddlers are still shooting people on a weekly basis this year

A toddler has now shot someone every week for two solid years in America


osim toga, ovo:

Guns Kill More Children Than Cancer: Is There A Cure In Sight?

Amerikanci su u downward spirali ... Sustav njihovih vrijednosti pokazuje poremećenost koja ne može završiti na dobro ...
Aries13 is offline  
Old 24.02.2018., 18:51   #1691
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
Nešto najbolesnije što sam pročitala, a indikator je da Amerika definitivno kreće prema svom rasulu je ideja, da u ime toga da se zaštiti pravo svakog građanina Amerike da ima doma arsenal oružja, školu čuvaju naoružani policajaci, a učitelje se oubuči kako da upotrebe oružje.

I onda ako opet uđe negdje u neki razred izmbezumljeni bombišta i počne pucati, jedna debeljuškasta šezdesetogodišnja učiteljica fizike i matematike sa artritisom na palcu i kažiprstu će rasplesti svoju punđu, popeti se na stol, pretvoriti se u FBI agenticu i viknuti odlučnim glasom: ruke u vis, pa kad ovi to ne učini pomičnu metu će ukokati iz prve i neće uopće pogoditi nikoga u razredu. Jerbo će biti obučavana. A za to će dobiti i bonus.
A zamisli ako jedan dan debeljuskastoj nastavnici tlak ode pod nebo od zlocestog razreda. :klap: Onda cemo i sve ucenike naoruzati pa sto Bog da.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 24.02.2018., 19:15   #1692
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post


Kako uopće voditi suvislu raspravu o kontroli oružja nakon ovakvih podataka? Kako vagati za i protiv razloge a da ne ispadneš hladnokrvni "stabilni genije"? Do kojeg dna NRA i slične grupacije planiraju sondirati granice svoje moralne odgovornosti?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Old 24.02.2018., 19:31   #1693
Čitajući ovih zadnjih nekoliko postova, moram i sam povjerovati da je "glupost masovna pojava"
Dilberth is offline  
Old 24.02.2018., 19:44   #1694
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post


Kako uopće voditi suvislu raspravu o kontroli oružja nakon ovakvih podataka? Kako vagati za i protiv razloge a da ne ispadneš hladnokrvni "stabilni genije"? Do kojeg dna NRA i slične grupacije planiraju sondirati granice svoje moralne odgovornosti?
jel .... nije ti dovoljno uznemirujuća statistika po kojoj se vidi da svake sedmice po koje djete u pelenama ustrijeli sebe ili svoje bližnje, bakica koja u borši nosi bombone za maloga i napunjen pištolj spreman na pucanje snosi sama odgovornost, a ne netko tko joj je dao dozvolu ....

U zemlji u kojoj se naziru prvi obrisi idiokracije, možda će te ovaj video navesti na suvislu raspravu da li baš svatko može, smije i mora imati oružje na raspolaganju ...


Aries13 is offline  
Old 24.02.2018., 19:47   #1695
Mislim da ti uopće nisi shvatila moj upis (ili ja tvoj odgovor meni )
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Old 24.02.2018., 19:48   #1696
4 policajaca bila blizu skole, nisu usli. O cemu mi ovdje pricamo, o tome da treba prepustiti odgovornost i vjerovati drzavi, policiji?

Vjerovat treba samom sebi, ocekivat da netko drugi brine o tebi...
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Old 24.02.2018., 20:00   #1697
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
osim toga, ovo:

Guns Kill More Children Than Cancer: Is There A Cure In Sight?

Amerikanci su u downward spirali ... Sustav njihovih vrijednosti pokazuje poremećenost koja ne može završiti na dobro ...
Sjećam se podatka iz knjige Freakonomics da utapljanjem u bazenima pogine više djece nego od vatrenog oružja. Knjiga je izašla 2005 i otad čekam da ameri zabrane bazene, ali još ništa od toga.
Marina Fiume is offline  
Old 24.02.2018., 20:02   #1698
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Mislim da ti uopće nisi shvatila moj upis (ili ja tvoj odgovor meni )
izgleda da nisam.... učinilo mi se da si ciničan ....
Aries13 is offline  
Old 24.02.2018., 20:27   #1699
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Sjećam se podatka iz knjige Freakonomics da utapljanjem u bazenima pogine više djece nego od vatrenog oružja. Knjiga je izašla 2005 i otad čekam da ameri zabrane bazene, ali još ništa od toga.

Mislim da je pravljenje pošalica od ove tužne statistike u najmanju ruku nesenzitivno.

Detaljniji podaci, koji govore da je treći uzrok smrtnosti djece u SAD vatreno oružje mogu se naći ovdje:

KIDS AND GUNS: SHOOTINGS NOW THIRD LEADING CAUSE OF DEATH FOR U.S. CHILDREN
Aries13 is offline  
Old 24.02.2018., 20:39   #1700
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post

Vjerovat treba samom sebi, ocekivat da netko drugi brine o tebi...
Sta se desi kada tako razmislja netko kao Cruz?

Izmedju ostalog, nakon njegovih zrtava desilo se jos 400 ubijenih amerikanaca do danas.
Vjerojatno je prilican broj ljudi uz pomoc naoruzanja i sacuvao svoju glavu ili imovinu, no nisu desile samo takve pozitivne stvari...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.