Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 22:33   #141
Jedino riješenje po meni je da se HAC zaduži još jedno 500 milijardi eura i zaposli 200 tisuća ljudi...


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
nepotpisan
gyges is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:38   #142
Imam ENC već dosta dugo, i problemi uvijek na kikovica oštrovica, tamo ponekad moram vaditi van i mahati 1min. Na demerju normalno uhvati s 40kmh, na ostalima isto OK.
Očito je problem i u njihovim uređajima.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:59   #143
O daaaaa, naplata Grobnik je uvjek posebna priča - ulazio ili izlazio. No ima jedan trik - probaj pogledat antenu na naplati - ako izgleda 4:3 onda je stara i te zajebavaju non-stop. Ako izgleda više ko 16:9 e to su nove i te bolje hvataju. Pa ako možeš izaberi traku sa "širokom" antenom.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:46   #144
Imam ENC (HAC-ov) 5-6 godina, ne znam, problem jedan na Vratima, ulaz na AC očitao i naplatio višu kategoriju, e-mail i vratili novce bez problema, jedino problem sa očitanjem na izlazu Maslenica, kaže tamo zaposlen "idi podanju", mislio je na rampu i očitao. Da ne ureknem radi, stalno u autu i ljeti i zimi zaljepljen kraj retrovizora, po uputama.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:10   #145
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Joža, kaj je najžalosnije, rampa tam RADI! Ono kaj fale su jebene letve i to je to! A uređaj se uredno spušta sok vlak prolazi.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Pa bile su rampe neko vrijeme, ali su ih makli. Dok su bile rampe onda je uvijek netko u kućici od strane HŽ-a bio, kasnije nakon par dana su ih skinuli i nema ih dan danas. Kada ide vlak vidi se da se spuste, ali nema ništa.
Neki dan kada se desila ona nesreća se govorilo o tome i zašto je to tako, to je tako zato jer su se te rampe koje su ugrađene pokazale nepouzdane i zato nisu puštene u promet.
Ta u zaboku već tako stoji skoro dvije godine.

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Kad se meni tako dogodilo, uredno je blagajnik naplatio na način da je ručno utipkao broj ENC-a u sustav i to je to.

Al već standardno da od 3 zadatak koje imaju ti blagajnici, 2 ne znaju odraditi
Reako je ovaj na G. Ploči da je ENC HAC-ov da bi mogao, ali pošto je ARZ da ne može. A sad...
Znam da je mjesecima nakon toga dobio novce natrag, nakon xy poslani mailova.


Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ti se izgleda ne sjećaš KAKO je Sagem dobio natječaj .... ajde dobro smo prošli, alternativa je bio jednako tako raspadajući nuklearni reaktor.

BTW - Sagem se izbukao iz ovog biznisa, zapravo je u njemu uvjek bio sa pol noge, zašto bi mi odabrali Kapsch ili Talijane koji su pola svjeta opremili ....
Hrvatska posla, nema dalje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:43   #146
Kolika je razlika u cijeni instalacije brzog vs. klasičnog enc-a? Zašto talijani voze kroz naplatne 30-40 km/h a mi stojimo osim oko Zagreba a ponekad i tamo?
Koliko se goriva potroši kad tegljač mora stat i ponovno krenut a koliko ako sa 30km/h mora ubrzati na 80?
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:02   #147
Zato jer je talijanski ENC opremio pola svijeta a mi smo uzeli francusko govno koje osim nas nije uzeo nitko (bitan).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:38   #148
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
O daaaaa, naplata Grobnik je uvjek posebna priča - ulazio ili izlazio. No ima jedan trik - probaj pogledat antenu na naplati - ako izgleda 4:3 onda je stara i te zajebavaju non-stop. Ako izgleda više ko 16:9 e to su nove i te bolje hvataju. Pa ako možeš izaberi traku sa "širokom" antenom.
Iskreno uopće ne znam di bi gledao, a kao što i rekoh na Kikovici ne mogu birati jer je samo jedna. I vidim da drugi imaju tamo problema.
Na ostalim postajama prolazim ok.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:23   #149
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pa bile su rampe neko vrijeme, ali su ih makli. Dok su bile rampe onda je uvijek netko u kućici od strane HŽ-a bio, kasnije nakon par dana su ih skinuli i nema ih dan danas. Kada ide vlak vidi se da se spuste, ali nema ništa.
Neki dan kada se desila ona nesreća se govorilo o tome i zašto je to tako, to je tako zato jer su se te rampe koje su ugrađene pokazale nepouzdane i zato nisu puštene u promet.
Ta u zaboku već tako stoji skoro dvije godine.

Hrvatska posla, nema dalje.
Zadnja rečenica ti sve govori.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:08   #150
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Zato jer je talijanski ENC opremio pola svijeta a mi smo uzeli francusko govno koje osim nas nije uzeo nitko (bitan).
Imali su ga isti ti Francuzi. Koji su onda prije koju godinu imali opću akciju zamjene antena po cijeloj državi jer su se ljudi žalili da moraju stati i tek se onda rampa diže. Sad i Francuziprolaze bez beda. A mi se taljigamo. Neznam jesu li i Španjolcima uspjeli to uvaliti, njihov Via-T je isto poprilično jadan.

Nego, može li mi netko objasniti onu šikanu napravljenu na Fast traci na Rugvici u smjeru Zagreba? Čemu to služi? (znam da usporava promet, ali zašto?)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:12   #151
Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Kolika je razlika u cijeni instalacije brzog vs. klasičnog enc-a? Zašto talijani voze kroz naplatne 30-40 km/h a mi stojimo osim oko Zagreba a ponekad i tamo?
Koliko se goriva potroši kad tegljač mora stat i ponovno krenut a koliko ako sa 30km/h mora ubrzati na 80?
Nemogu ti opisati koja je milina za prolazit talijanskim naplatnima bez stajanja.
Osim naravno sto su svi prolazi podosta uski. Naravno ovo se odnosi na šlepu.

Dok u hrvatskoj moras poceti kociti pun kurac ranije i jos stati pa nazad ubrzavati. Kamion se muci bezveze.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:44   #152
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Imali su ga isti ti Francuzi. Koji su onda prije koju godinu imali opću akciju zamjene antena po cijeloj državi jer su se ljudi žalili da moraju stati i tek se onda rampa diže. Sad i Francuziprolaze bez beda. A mi se taljigamo. Neznam jesu li i Španjolcima uspjeli to uvaliti, njihov Via-T je isto poprilično jadan.

Nego, može li mi netko objasniti onu šikanu napravljenu na Fast traci na Rugvici u smjeru Zagreba? Čemu to služi? (znam da usporava promet, ali zašto?)
Pa vidiš da su potpuno krivo napravili traku. Fast ENC je nalijepljen na rampu, da nema šikane polomili bi rampi i rampi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2021., 19:49   #153
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Najgore mi je što sam dva puta popušio na ulasku u Zagreb gdje me je s brze trake vratio nazad na autocestu
Što ovo znači? Kak te vrati na autocestu? Nisam nikad prije koristila enc, uskoro će biti tek prvi put pa da sam spremna na sve ukoliko zašteka
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2021., 20:12   #154
Imaš npr na Demerju, ako ti ne prođe brzi ENC, diže ti se rampa za traku koja te vraća na AC prema Lučkom, onda tamo platiš.
__________________
"Oh, what a day! What a lovely day!"
marcons is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2021., 23:04   #155
Quote:
lauxret kaže: Pogledaj post
Što ovo znači? Kak te vrati na autocestu? Nisam nikad prije koristila enc, uskoro će biti tek prvi put pa da sam spremna na sve ukoliko zašteka
Ne brini, TA traka je zatvorena na Demerju, sad je samo jedna. Dakle ako ti ne prodje FAST ENC usmjerit ce te na"obicni".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2021., 23:09   #156
Quote:
lauxret kaže: Pogledaj post
Što ovo znači? Kak te vrati na autocestu? Nisam nikad prije koristila enc, uskoro će biti tek prvi put pa da sam spremna na sve ukoliko zašteka
Ne brini, TA traka je zatvorena na Demerju, sad je samo jedna. Dakle ako ti ne prodje FAST ENC usmjerit ce te na"obicni".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2021., 08:46   #157
Jel netko zna može li se ENC zamijeniti na Bregani i kako uopće tamo doći a da se ne ide iz Slovenije?
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2021., 09:19   #158
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne brini, TA traka je zatvorena na Demerju, sad je samo jedna. Dakle ako ti ne prodje FAST ENC usmjerit ce te na"obicni".
I šta onda, idem u rikverc i smetam ljudima i psuju mi il se piči samo ravno negdje. U biti to me najviše i zanima, ak mi se ne digne rampa (bilo gdje u hr) , čekam nekog, ili moram u rikverc što mi je horibl ideja kad su ove gužve. Imam posuđeni enc, pa neam pojma hoće šljakat il ne
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2021., 09:50   #159
Quote:
lauxret kaže: Pogledaj post
I šta onda, idem u rikverc i smetam ljudima i psuju mi il se piči samo ravno negdje. U biti to me najviše i zanima, ak mi se ne digne rampa (bilo gdje u hr) , čekam nekog, ili moram u rikverc što mi je horibl ideja kad su ove gužve. Imam posuđeni enc, pa neam pojma hoće šljakat il ne
Ako ti prilikom ulaska na AC ne digne rampu, na kucici imas gumb koji stisnes i izbaci ti karticu za AC kao da si usla bez ENC-a
Sa tom karticom na izlasku sa AC ides na obican izlaz i platis voznju gotovinom/karticom.
Ako si sigurna da na ENC-u ima love dasnkarticu i ENC tipu u kucici i on ce ti "rucno" skinuti lovu sa ENC-a po povlastenoj tarifi
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2021., 09:52   #160
Hvala najljepša
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.