Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 21:25   #21
Jel ima itko ovdje Webasto, onaj automatski, Thermo Top V? Imam Touran 1.6 TDI, danas sam oko 5 ujutro palio, upali bez problema i akumulator je jako dobar, neki austrijski, valjda original (2012.), ima i start stop. Webasto bi se trebao upaliti na negdje 0-4C, bilo je manje od toga i nisam ništa primjetio, niti čuo.
martin222 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:52   #22
Sutra ujutro kad ga upalis pogledaj temperaturu motora, Webasto sluzi da ugrije motor (a i kabinu) pa prakticki skoro kao da nemas hladan start.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:55   #23
Ja ga od sutra popodne neću ni gasit do kraja slijedećeg tjedna, nek dela, bar bude i kabina uvijek zagrijana, a ne kaj dobim hameroide od hladnog sica
Uostalom, tak i Rusi delaju, valjda oni znaju....
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 06:04   #24
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
Ja ga od sutra popodne neću ni gasit do kraja slijedećeg tjedna, nek dela, bar bude i kabina uvijek zagrijana, a ne kaj dobim hameroide od hladnog sica
Uostalom, tak i Rusi delaju, valjda oni znaju....
Sam je u Sibiru i okolici -45 danima i mjesecima. A ne malo jaci minus nit priblizno tome po noci pa sunce po danu kao kod nas.
A i zbog toga UAZ Patriot ima i benzinski motor npr.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 06:58   #25
Ljudi zaboravili da je do prije par godina bilo normalno da temperatura ode i više od 20 i minus. Pa se sad većini počnu trest gače na spomen -15.....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:53   #26
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa onda 2x griješ....
Ma tri puta sam ga grijao za svaki slucaj , prije okretanja kljuca do kraja , akumulator bas i nije neki bio , prije mjesec sam stavio novi
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:19   #27
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

hoće li biti problem upaliti dizela s hdi motorom na ovim najavljenim minusima (-15) pa da se pripremim i tutnem mu kakav aditiv?
Ja svog jtd-a ne gasim vec 7 dana, od kad je temperatura blizu nule!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:37   #28
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Sutra ujutro kad ga upalis pogledaj temperaturu motora, Webasto sluzi da ugrije motor (a i kabinu) pa prakticki skoro kao da nemas hladan start.
Da, danas se ugrijalo puno brže nego jučer, ali bilo je i -5C, možda je jučer bila previsoka temperatura za webasto, ugrijao se do 90 za možda 10 minuta vožnje, a danas se odmah kazaljka počela dizati na mjestu
martin222 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:26   #29
Kako 2xgrijati kad se pali na gumb?
franeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:19   #30
Pritisneš gumb i čekaš da upali.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:58   #31
Quote:
franeko kaže: Pogledaj post
Kako 2xgrijati kad se pali na gumb?
Prodas ga i kupis duju golfa pa onda mozes 2x grijat da upali
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:30   #32
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Prodas ga i kupis duju golfa pa onda mozes 2x grijat da upali
Cini mi se da to vozi vecina ovog podforuma kada se boje je li ce upaliti na -5
Senk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:40   #33
Quote:
franeko kaže: Pogledaj post
Kako 2xgrijati kad se pali na gumb?
Pa i dalje možeš davati kontakt; Kod sebe stisnem tipku bez da stisnem kočnicu i upali se kontakt/grijači. Možeš tako raditi 100 puta ako želiš.
Čim imaš tipku znači da voziš neki noviji auto i ako skuži da je prehladno neće startati brzo kao i inače nego će ti izbaciti na ekranu znak za grijače i pričekat ćeš par sekundi.
Meni napiše "Preheating, please wait".
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:13   #34
Quote:
martin222 kaže: Pogledaj post
Da, danas se ugrijalo puno brže nego jučer, ali bilo je i -5C, možda je jučer bila previsoka temperatura za webasto, ugrijao se do 90 za možda 10 minuta vožnje, a danas se odmah kazaljka počela dizati na mjestu
Jel znate vi ljudi sto je to u narodu "webasto" ?
BTW. to je ime najpoznati proizvodjaca webasta.
To pitam apropos previsoke temperature za webasto i te spike koje su sada pocele kruziti ovdje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:15   #35
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
zato što ,ako se malo zagledaš ujutro po gradu vidječeš da možda 10% novijih dizela nebude upalilo...
a s obzirom na enorman uvoz isluženih dizela tijekom jeseni saće se pokazat koliko su prešli
Moj golf 6 jutros nije upalio..morao sam ga spojit na kleme sa cliom benzincem starim 15 god koji pali ko zmaj iz prve

zna netko rjesenje? stari kaze da je do akumulatora da je star slab..dal je novi jaci akumulator rjesenje il?
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:19   #36
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Jel znate vi ljudi sto je to u narodu "webasto" ?
BTW. to je ime najpoznati proizvodjaca webasta.
To pitam apropos previsoke temperature za webasto i te spike koje su sada pocele kruziti ovdje.
Hočeš reći sa je Webasto najpoznatiji proizvođać dodatnih sustava grijanja.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:24   #37
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Hočeš reći sa je Webasto najpoznatiji proizvođać dodatnih sustava grijanja.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Da hocu to reci. I da Webasto za grijanje kabine/putnickog prostora nema veze sa paljenjem motora ak je vani debeli minus.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:24   #38
Pa nema direktno veze sa paljenjem kad se upali par sekundi poslije motora, služi da što prije zagrije sve, antifriz i kabinu. To sam pitao više informativno, da vidim jel ima još takvih "webasta" jer mi je bilo čudno što se nije ranije zagrijao motor, očito je bila previsoka temperatura, danas je za par minuta odmah došlo do 70C.

Govorim za automatski, onaj webasto sa ručnim podešavanjem, daljinskim/aplikacijom je oko 2500 kn nadogradnja.
martin222 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:49   #39
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Moj golf 6 jutros nije upalio..morao sam ga spojit na kleme sa cliom benzincem starim 15 god koji pali ko zmaj iz prve

zna netko rjesenje? stari kaze da je do akumulatora da je star slab..dal je novi jaci akumulator rjesenje il?
Rješenje je:

-pronaći kvar
-kupiti novi dio
-zamijeniti pokvareni dio
-testirati rad nakon popravka

Sretno!
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:42   #40
Dizel se već 20 godina na -20 pali isto kao i na +30, ali samo ako je ispravan. Dok sam imao stariji diesel, koristio sam povremeno i ljeti i zimi Liqui moly super diesel i NIKAD problema! Na -18 stupnjeva C bi se malo budio svaki cilindar posebno jedno 2-3 sec, ali nema šanse da ima problema sam sam sobom...
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.