Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 18:57   #2221
Drage cure, za sve vas koje trebate informacije vezano za pobačaj u Zagrebu, slobodno mi se možete javiti u privatnoj poruci.

Osobno sam otkrila ovaj tjedan da sam neplanirano trudna, unatoč zaštiti koju sam koristila. Stoga sam se odlučila za pobačaj, i prvo naravno tražila informacije po internetu, na koje je s obzirom na trenutno stanje u državi veoma teško za dobiti i nekako je sve to ispod radara. Svoj termin sam uz pomoć svoje fantastične ginekologice, koja mi je preporučila mjesto, zakazala za idući tjedan. Ako vam treba bilo što od informacija, slobodno se javite, da ne budete u strahu i ne vrludate uokolo. Rješenje postoji, ja imam sreću što imam doktoricu punu razumijevanja koja me je umirila, preporučila ordinaciju. Upravo sam se vratila s prvotnom razgovora i moram priznati da je osoblje divno, profesionalno, onako kako biste poželjeli. Također ću se javiti kad to sve bude iza mene, čisto da netko tko se nađe u sličnoj situaciji ima točne informacije. ostalim curama zahvaljujem na svim informacijama, riječima utjehe. zajedno smo jače!

Također svima savjetujem ako sumnjate nemojte čekati dane i nadati se da će menstruacija doći. što prije sve doznate, prije isplanirate, postupak ima manje komplikacija uokoliko u budućnosti želite imati djecu. Meni je menstruacija kasnila svega pet dana te sam odmah obavila test i idući dan zakazala pregled.

Sretno svima i tu sam za bilo koju pomoć.
travelmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:14   #2222
Quote:
blentori kaže: Pogledaj post
ZA VŽ(tamo je bila moja sestra) treba doći s: kks(krvna slika),slika s UZV do 7 ili 8h ujutro BEZ naručiwanja.tamo uplati 1000kn i odwedu ju u sobu(njih 4 tamo).prwo riješe medicinske,a onda artificijelne zahtjewe.isključiwo pod lokalnom jer nemaju anesteziologa.njoj nije bilo bolno,sestra jako smirena i ljubazna,bio joj mladi dr.
čula je od owih prije nje da je neka dotjerana plawa dr-ica jako gruba na riječima i ruci.
puste ih nakon cca 2h,daju recept za 3 dana antibiotika(doxiciklin kapsule,20-ak kn) i napišu obawezni pregled kod swog gin.za 7 dana,ili prije ako se pojawi viša temp.
ZA RI(bila ja) SWE rade pod općom anest,moraš se naručiti telefonom,doći ujutro do 7h na prijem s: kks,slikom s UZV i uplatiti dolje 1990kn.tamo mjere tlak,masu(težinu),razgowor (i pregled) s dr. i anesteziologom(potpisuješ da sam riskiraš).ONDA DUUUGO ČEKANJE NA HODNIKU S DRUGIM CURAMA ONAK U SPAWAĆICI..BRRR. brzo zaspeš i probudi te sestra kad zawrše dok te izwozi wan na krewetu.otfura te u sobu,tamo dođeš sebi od mamurluka i moš ići.iako si platio hospitalizaciju za dan i noć.sutra dođeš po otpusno pismo.antibiotik odmah pri zahwatu injektiraju u wenu.fizički swe ok bilo-ali psiha ostaje s tobom ranjena..
ja sam isto naručena u varaždin ovaj tijedan dali mi možeš reči koliko dugo to sve traje dli si tamo cijeli dan dali možeš birat doktora moj suprug ide samnom dali dožvoljavaju pratnju prije i nakon zahvata unaprijed hvala
ivhor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:23   #2223
Quote:
girlfromthetree kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na AB u Varaždinu neki dan pa da napišem ako nekome zatreba (a nadam se da neće ).

Dakle, prvi korak je ginekolog koji ti, nakon što mu kažeš da ne želiš nastaviti trudnoću, daje papir za abortus, uputnicu za vađenje krvi i recepte za doksicilin koji se pije 3 dana nakon abortusa (2xdnevno) te sam ja odmah zatražila i recept za injekciju u slučaju da sam RH- da ne moram dolazit ponovo.
Za tu injekciju sam pitala u par ljekarni, ali nikad nisu čuli za nju, pa mi je sestra na vađenju krvi rekla da se može naručiti kod njih, cijena je 350kn.
Ispalo je da sam rh+ pa mi nije trebalo (rezultate dobiješ kroz 2-3 sata, isti dan).
Nakon toga sam otišla u ginekološku ambulantu gdje sam naručena za 4 dana, jer se ponedjeljkom i utorkom u Vž pobačaji ne rade (tako mi je sestra rekla).
Došla sam u srijedu prije 7 na tašte, donesla sve papire, platila 1500kn i čekala svoj red. Svakako ponijeti spavaćicu i papuče, to ti isto sestra napomene.
Zahvat su mi radili na lokalnoj anesteziji i osjetila sam apsolutno sve. U tih 8-10 minuta koliko traje sama operacija su mi se u glavi mješale različite slike, preispitivanja koliko je ova odluka ispravna, ali znala sam da je to u ovom trenutku nažalost najbolje za mene.
Nakon samog zahvata, ostaješ u bolnici još 2 sata dok ti anestezija ne popusti i pošalju te kući. Ja sam puno krvarila i taj dan i par dana poslije, ali prijateljica koja je također taj dan bila sa mnom je samo taj isti dan, poslije ništa, tako da je to individualno.
Eto, nadam se da sam nekome pomogla.
Sretno!
pozdrav vidim da pišeš da si bila u varaždinu ja idem ovaj tijedan pa me muče neke stvari ako mi možeš pomoči bila bih ti zahvalna rekli su mi doći ujutro u 7 pa me zanima koliko dugo to sve traje dali si tamo cijeli dan samnom ide i suprug pa me zanima dali če ga pustiti na odijel da bude samnom malo prije i poslje zahvata i dali zahvat rade na prvom katu dali možeš birat doktora
ivhor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:50   #2224
u varaždinu

molim pomoč naručena sam na abortus u varaždin pa me zanima dali mi može pomoči netko ko je to tamo prošao zanima me dali se dugo čeka na red dali si tamo cijeli dan jer ne dolazim izbliza o doktoru koji radi zahvt možeš sama odlučit ili koji je slobodan samnom dolazi i suprug jer nedozvoljava da to prolazim sama interesira me dali on smije na odijel da bude malo samnom prije i poslije zahvata unaprijed hvala svima .
ivhor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:15   #2225
Quote:
travelmoon kaže: Pogledaj post
Drage cure, za sve vas koje trebate informacije vezano za pobačaj u Zagrebu, slobodno mi se možete javiti u privatnoj poruci.

Osobno sam otkrila ovaj tjedan da sam neplanirano trudna, unatoč zaštiti koju sam koristila. Stoga sam se odlučila za pobačaj, i prvo naravno tražila informacije po internetu, na koje je s obzirom na trenutno stanje u državi veoma teško za dobiti i nekako je sve to ispod radara. Svoj termin sam uz pomoć svoje fantastične ginekologice, koja mi je preporučila mjesto, zakazala za idući tjedan. Ako vam treba bilo što od informacija, slobodno se javite, da ne budete u strahu i ne vrludate uokolo. Rješenje postoji, ja imam sreću što imam doktoricu punu razumijevanja koja me je umirila, preporučila ordinaciju. Upravo sam se vratila s prvotnom razgovora i moram priznati da je osoblje divno, profesionalno, onako kako biste poželjeli. Također ću se javiti kad to sve bude iza mene, čisto da netko tko se nađe u sličnoj situaciji ima točne informacije. ostalim curama zahvaljujem na svim informacijama, riječima utjehe. zajedno smo jače!

Također svima savjetujem ako sumnjate nemojte čekati dane i nadati se da će menstruacija doći. što prije sve doznate, prije isplanirate, postupak ima manje komplikacija uokoliko u budućnosti želite imati djecu. Meni je menstruacija kasnila svega pet dana te sam odmah obavila test i idući dan zakazala pregled.

Sretno svima i tu sam za bilo koju pomoć.

Pomoć.... može inbox? Sve me zanima!!
vukimarinela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:39   #2226
I cure? kako je proslo u Vz? Dajte malo više informacija...
vukimarinela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:40   #2227
Brezice, 301 euro ukupna cijena s vadenjem krvi i medikamentnim pobacajem, bilo koji radni dan se dodje ujutro u 8h u ginekolosku ambulantu, obavis pregled, izvade ti krv popijes prvu tabletu. Vratis se za 48h prime te na odjel dobijes drugu dozu koja ide vaginalno, za 4h ak je sve ok mozes doma. Svi izrazito ljubazni, bolnica puno naprednija od mnogih zagrebackih.
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 20:58   #2228
Pozdrav! U 12 sam tjednu trudnoce i u merkura su mi odbili abortus...dali neko zna gdje ga svejedno mogu obavit?
Isabelllaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:43   #2229
Quote:
Isabelllaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav! U 12 sam tjednu trudnoce i u merkura su mi odbili abortus...dali neko zna gdje ga svejedno mogu obavit?
Po zakonu su te svi duzni odbiti, ako odlucis na crno, pazi kud ides da si nepotrebno jos vise zivot ne zakompliciras!
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:35   #2230
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Po zakonu su te svi duzni odbiti, ako odlucis na crno, pazi kud ides da si nepotrebno jos vise zivot ne zakompliciras!
Dali mi neko moze preporucit nekog na crno a da je ajmo rec pouzdan ili da je neko to napravia u 12 tjednu? Moze pm
Isabelllaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:31   #2231
Quote:
Isabelllaa kaže: Pogledaj post
Dali mi neko moze preporucit nekog na crno a da je ajmo rec pouzdan ili da je neko to napravia u 12 tjednu? Moze pm
Nećemo raspravljati na forumu di se na crno mogu obaviti abortusi. Ovakve rasprave ćemo nagrađivati banom.

Možeš eventualno dobiti od cura odgovor u kojim se zemljama pobačaj može napraviti do kasnijih tjedana i iskustva iz klinika iz tih zemalja
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 01:13   #2232
Quote:
Isabelllaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav! U 12 sam tjednu trudnoce i u merkura su mi odbili abortus...dali neko zna gdje ga svejedno mogu obavit?
Isabella, ima navedena klinika u Austriji, procitajte upute su vam na hr jeziku.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:10   #2233
Ja sam u grounoj situaciji. Imam 44god i cetvero djece. Muz je prije nekoliko godina obavio vazektomiju sto bi trebalo znaciti da je neplodan ali ispada da nije. Ali tu nije kraj...imam osjecaj da se sve urotilo protiv mene...3.11. mi je bio prvi dan zadnje men...posto imam kratak ciklus vec sam krajem 11og primjetila da mi izostaje men. 6.12. napravim test tek tako formalnosti radi jer muz...i to...na to sve taj mj smo samo tri puta imali odnos i to ne na plodne dane. Test negativan...odem 13.12. kod ginekologa on napravi uzv i diagnosticira mi endometriozu i dvije ciste na jajniku. Poslanu kuci da pijem 10dana ili do krvarenja duphaston i da za tri mj dodem na kontrolu. E da...navodno da je to normalno za moju dob i da je predklimax. Zabrinem se jer jos uvijek nemam men ponovo odem ginu jucer i on na uzv ustanovi trudnocu u 12+2. Ocajna sam. Noc sam provela u tjeskobi i panici drhtajuci cijelu noc. Sokirana sam i lose mi je. Ne zelim voditi prvasica u skolu sa 50god i na sve to sam u strahu zbog godina a jos vise zbog vec postojece hipertenzije. Strah me komplikacija i ne zelim otici roditi jedno dijete i ne vratiti se ovim cetvero kuci.
Ne mogu vam opisati ocaj koji osjecam.
Za pobacaj u hr je kasno. Ljecnica u bolnici mi rekla za Ljubljanu i da je tamo moguce abortirati nakon 12og tj.
Na netu ne mogu nikakve info naci o tome...molim vas dali netko nesto zna????
MaryG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 22:00   #2234
Abortivna pilula

Drage cure!

Molila bih vas odgovor sto prije... Koja poliklinika u Zagrebu radi medikmentni pobačaj. Trudna sam 6 tjedana. Pišem na sve jer sam na dvije cure poslala privatnu poruku ali odgovor nisam dobila. Možete odgovoriti i na PP. Unaprijed hvala.


Lp
Kikalola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:12   #2235
Question

Pozdrav!

Zanima me da li je koja bila na abortusu u Merkuru te nakon nije krvarila? I koje antibiotike ste dobile? Neke dobiju hiramicin i ergometrin koji je za stezanje maternice, a ja sam dobila samo hiramicin pa me zanima da li je to ok tj. postoji li neka opasnost ili nešto? Nije mi baš svejedno što ne krvarim, a znam da bih trebala i onda još što nisam dobila antibiotik za stezanje maternice...
bIkIcA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:38   #2236
Bok svima,

zanima me koja privatna poliklinika u Zagrebu radi abortus tabletom.
Mozete mi odgovoriti i u PP.
Hvala svima na informacijama i unaprijed na javljanju.
poppygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:27   #2237
Bok, razmisljala sam hocu li uopce podijeliti svoje iskustvo sa abortusom s obzirom da sam to htjela ostaviti iza sebe, ali nekako se uvijek vratim na ovu stranicu i vidim da vas ima u situaciji da ne znate sto napraviti jer ste prekasno saznale.
Ja sam abortirala u 13+3 tjednu. Dogodilo se neocekivano, neplanski. Bila sam godinama na pilulama i ginekologica me skinula s njih zbog 'pauze', nakon toga sam bila izrazito pazljiva i uvijek smo koristili kondome, aaaaali kondom je puknuo. Pomislio bi covjek nista strasno ima pilula za dan poslije, koji sam i popila, cca 10 sati nakon nesretnog odnosa. Nekih tri tjedna nakon toga sam dobila i misleci da je mojim mukama bio kraj. Oooo kako sam se prevarila. U 9 mjesecu isla sam na mjesec dana dugo putovanje, znaci ne redovito spavanje , losa prehrana, alkohol. Sve razlog zasto bi menstruacija mogla kasniti, izmedu ostalog i zbog toga sam pila pilule jer bi mi izmedu ciklusa znalo proci i nekoliko mjeseci. Dolazim doma nakon putovanja i skuzim da je proslo tocno 2 mjeseca od zadnje memstruacije i cisto reda radi, da samu sebe smirim, napravim test za trudnocu koji pokazuje plusić. Sok i nevjerica, drugi dan odmah kod ginekologa (privatno jer nisam mogla docekati moju koja je taj dan radila popodne) i tadaaa trudni ste 13 tjedana. Ja joj objasnim situaciju, da sam imala dvije zastite od koje su obje ocigledno zakazale, da sam dobila menstruaciju, da sam ocigledno bila plodna 26.dana ciklusa i da sam imala NULA simptoma ako ne racunam ogromni nagon za povracanjem sekunde kada mi je rekla da sam trudna. Uz cestitanje govori da se javim svojoj ginekologici jer abortus nije vise moguce napraviti. Svi osjecaji su mi se izmjesali, ali sam odlucila da ja ne zelim roditi (ne samo sada nego najvjerojatnjje nikada) i (vec pripremljena zbog plusica iako mi nista nije bilo jasno jer sam medicinske struke, kako, kaaaaako?!?!) ipak sam odlucila napraviti abortus. Poslala sam mail austrijskoj klinici u kojoj je moguce napraviti abortus do 14 tjedna, odmah su me nazvali da se dogovorimo za sutradan. Sjela sam u bus za Bec i drugi dan u 9 ujutro me doktorica pregledala, utvrdila da je moguce napraviti abortus, dala mi vaginaletu, platila sam (570€, cijena je ista bez obzira na broj tjedana) i poslali su me doma. Drugi dan sam trebala doci u 11. Dali su mi jos nekakve tablete, od silne zbunjenosti i ocaja nisam ni pitala sto, obavila razgovor sa anesteziologom i cekala da me pozovu na red. Sestra me pozvala i presvukla sam se u svoju odjecu, carape i duzi majicu, posjeli su me na stol, izvadili krv i dali opcu anesteziju (zbog velike trudnoce, nisam mogla ni birati). Nista nisam osjetila, probudili su me, izveli van i polegli u krevet gdje sam ostala lezati nekih 45 min, duze od ostalih i povracajuci, ali o boli, osjecaju i razmisljanju u cijelom tom procesu radije ne bih. Ustala sam se, obukla i otisla u cekaonicu gdje su me cekali caj i keksi. Bila sam tamo jos nekih dva sata dok se nisam stabilizirala od anestezije, zahvalila im se i mogla sam doma. Izrazito diskretni i ljubazni su bili djelatnici. To je uglavnom to, ako netko ima dodatnih pitanja, neka se javi. Ovo sam pisala cisto da znate da nije gotovo ako se nekom dogodi situacija da je skoro 3 i pol mjeseca trudan, a da ni ne zna. Pozdrav
banna3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:40   #2238
Zna li netko gdje mogu napraviti abortus u 17 tjednu? Nazalost nisam u pocetku imala nikakve simptome trudnoce,cak sam i menstruaciju imala tako da to cijelo vrijeme nisam znala da sam trudna,stvarno mi hitno treba netko tko bi mi to napravio..ako ikoga znate molim vas da napisete u pp ili ovdje..ocajna sam
Arii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:43   #2239
Quote:
Arii kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje mogu napraviti abortus u 17 tjednu? Nazalost nisam u pocetku imala nikakve simptome trudnoce,cak sam i menstruaciju imala tako da to cijelo vrijeme nisam znala da sam trudna,stvarno mi hitno treba netko tko bi mi to napravio..ako ikoga znate molim vas da napisete u pp ili ovdje..ocajna sam
u 17 tjednu? Mislim da stvarno nitko ne radi više pobačaj u tako visokom stadiju...evo i cura u postu iznad je napisala da je odradila u becu gdje rade do 14-og tjedna...takorec na pola puta si vec...trbuh nije narasao nista da nisi primjetila do sad?
rozarozica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:06   #2240
Lijep pozdrav, zanima me Podobnik, iskustva cura, cijena i da li se moze naruciti i dobiti termin telefonski za nas koji nismo iz Zagreba te koliko dugo se ceka na termin? Hvala
Crazyinlove7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.