Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 10:26   #21
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
pa dobro eksperimentira sa prijateljicom ali se i uzbudi i digne mu se na nju (ili zamišlja tipa dok je sa njom?)
a i ovaj stariji se ljubio sa onom jednom dok su plesali i vjerovatno i nešto više od toga što nisu prikazali
Mislin da je to više do toga da ima 17 god. i da mu se nije problem uzbudit, tijelo reagira na seksualni podražaj a iz razgovora s Eliem kako nisu još ništa učinili da se srami, kako ne može itd. se vidi da Oliver ima iskustva, da živi dvostruki život i prema vani odaje dojam strejt tipa, ona scena nakon seksa kad su vani po mraku Oliver mu kaže da je provodia sate svaku večer tu di side a Elio kaže mislio sam da si..jer su svi mislili da je navečer s onom curom..

To je moj dojam planiran čitat i knjigu pa će mi možda bit neke stvari drukčije..
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:34   #22
Ajmo se ne lagat, priča je tisuću puta uprizorena pravocrtna kamilica s dva-tri posebnija rješenja u prikazu pokojeg emotivnog stanja, no da su u pitanju muškarac i žena zijevale bismo od dosade. Na sam scenarij, priču, jel.

Na prekrasne eksterijere mi se u filmovima uopće ne diže. Daj jednu oronulu sobu i ispuni je s dva-tri lika u odlično napisanoj interakciji i ja sretnija. Tako da ni to nije ono zbog čega je film eto uspio zadržati moju potpunu pažnju.

Već recimo ovakve sitnice poput ove koju ti Simpsolina navodiš kao smiješnu, a meni je bila intenzivna. To nespretno naskakanje na lika, jer ne zna što bi, a sve bi, želi, a neugodno mu, ne zna, a treba...jako, zbunjen je, a zapravo nije, srami se, ali i ne, i vidiš sve to u tom nespretnom, bedastom naskakanju.

Meni se zapravo uopće ne piše o ovom filmu , već me kao i nakon većine u kojima su ljubavnici istog spola uhvati spontana potreba za filozofiranjem oko toga zašto se pobogu u takvima stvarno osjeti izniman trud i posvećenost cijele ekipe, od redatelja do glumaca, da i emotivne i indirektno kao i eksplicitno seksualne scene naprave pošteno. Napraviti takve scene pošteno znači da gledatelju u par trenutaka jednostavno mora biti neugodno. Jer ulazi u nečiju intimu. Mora se vrpoljit, bar na trenutak.

Zašto se naime heteroseksualne intimne scene samo mehanički "odrađuju" da popune minutažu, pa ti uopće nije jasno zašto su ih uopće i snimili takve sakate i jadne i drvene, a homoseksualne se detaljiziraju, njeguje ih se, svakom se pokretu posvećuje pažnja?

Točno bih otvorila temu o tom fenomenu potpune redateljske nezainteresiranosti (naspram opsjednutosti što realističnijim prikazima baš svega ostalog što im film sadrži) za to kako im na ekranu izgledaju muškarac i žena koji bi trebali izgledati kao da se žele, ali bih ja bila jedini diskutant na toj temi, pa ću se suzdržat.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:47   #23
Meni je DRAGO da nisu uopšte išli u neke eksplicitne prikaze njihovog seksanja jer mi se to stvarno ne gleda

I kužim ja šta su oni htjeli prikazati tim nespretnim nasrtajima malog tvinka na ovog starijeg ali opet sam se grohotom nasmijala. Možda je to i bio cilj? Da se ljudi nasmiju kako je sirotan zbunjen i napaljen i neiskusan..


ja bih baš čitala tu tvoju temu
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:55   #24
Ovaj film nije ni do koljena filmu La vie d'Adele po kemiji i prikazu prve ljubavi. Ipak, nije onako pretenciozno prekenjatorski poput A bigger splash istog redatelja, mali je dobro odglumio, onaj dijalog oca i sina na kraju je dobar i slike sjeverne Italije. Glazba isto neloša. No, mlako mi je to sve skupa. Dala sam 3.5/5
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:14   #25
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Meni je DRAGO da nisu uopšte išli u neke eksplicitne prikaze njihovog seksanja jer mi se to stvarno ne gleda
Ma velim, nije uopće bitno jel u pitanju samo aludiranje na nešto, samo poljubac, samo zagrljaj, samo pogled ili pak eto ta eksplicitnost koja se tebi ne gleda, nego to što kod heteroseksualnih ekranizacija ičega od navedenog dobiješ hladno odrađivanje, a kod ovoga ne.

Harrisonu Fordu i Richardu Gereu je recimo trebalo odmah na početku karijera zakonski zabranit ljubit se pred očima sirotog gledateljstva.

A redateljima koji su to pustili u eter oduzet diplomu.

Potjerali bi nas na ljes ili žud ili teense ili tako nešto da otvorimo ovdje takvu temu.

A o CGI-u se smije na tisuće stranica.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:18   #26
Žele prikazati gejnost kao nešto senzualno i romantično jer se to većini ljudi gadi.
Dok su hetero parovi svima normalni i svejedno im je seksali se oni fino ili drveno
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:23   #27


Ja sam onda neki izrod, jer mi nema goreg mučenja nego kad se usred filma ničim izazvani selebriti heteroseksualci vataju drveno da se u najavama može pisat da su se vatali.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:30   #28
mess...čitam sad da je režiser prije scene sa breskvom prvo sam na sebi isprobao može li se to uopšte izvesti

Quote:
I was so scared to film that scene. I didn't believe you could put a peach around your c--k and just come. We were already shooting the film and I couldn't make up my mind if we'd cut that scene or not.I was afraid I was being a prude, so I thought I had to at least tried it for myself. So one day, after lunch, I got a peach, went to the loo, took the pit from the peach, masturbated and… I can tell you, it works very well. André Aciman was right in his book. So I went to Timmy and said: ‘I’ve changed my mind about the peach scene; I think it can work. You should try it for yourself.” And he rolls his eyes, like, “Duh. Of course I tried it, and of course it works”.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 14:57   #29
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post

Zašto se naime heteroseksualne intimne scene samo mehanički "odrađuju" da popune minutažu, pa ti uopće nije jasno zašto su ih uopće i snimili takve sakate i jadne i drvene, a homoseksualne se detaljiziraju, njeguje ih se, svakom se pokretu posvećuje pažnja?

Točno bih otvorila temu o tom fenomenu potpune redateljske nezainteresiranosti (naspram opsjednutosti što realističnijim prikazima baš svega ostalog što im film sadrži) za to kako im na ekranu izgledaju muškarac i žena koji bi trebali izgledati kao da se žele, ali bih ja bila jedini diskutant na toj temi, pa ću se suzdržat.
ne bi bila jedina, evo ja sam neki dan zatražila prijedlog hetero ekvivalenta ovakvim filmovima na drugoj temi, pa nije bilo bogznakakvog odgovora (ipak, hvala onima koji su pokušali).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 15:31   #30
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ne bi bila jedina, evo ja sam neki dan zatražila prijedlog hetero ekvivalenta ovakvim filmovima na drugoj temi, pa nije bilo bogznakakvog odgovora (ipak, hvala onima koji su pokušali).
Ljudi su ti naveli barem 5, 6 filmova.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:37   #31
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ljudi su ti naveli barem 5, 6 filmova.
sorry, nisam vidjela ovaj novi post od jučer, prije toga su bile 4 preporuke (dva filma od tih sam bila pogledala, i nije baš usporedivo).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:26   #32
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ljudi su ti naveli barem 5, 6 filmova.
Osim sad eto androloga koji je izgleda shvatio kakav se intenzitet traži (što sad naravno vučem iz guzice, jer niti jedan nisam gledala, ali bit ću optimist), ovi što su navodili Emmu Watson i Jima Carreya kao epitome senzualnih audiovizualnih uprizorenja ne razumiju problematiku. Drvenosti i bezveznosti.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:46   #33
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Osim sad eto androloga koji je izgleda shvatio kakav se intenzitet traži (što sad naravno vučem iz guzice, jer niti jedan nisam gledala, ali bit ću optimist), ovi što su navodili Emmu Watson i Jima Carreya kao epitome senzualnih audiovizualnih uprizorenja ne razumiju problematiku. Drvenosti i bezveznosti.
Ajde prvo pogledaj "Vječni sjaj.." pa onda seri pliz

Osim toga Jim Carrey je odličan glumac, dokazano nebrojeno puta. Ako baš hočeš i njega gledat u gej vairanti evo ti preporuka - kemije u izobilju.

No na temu - ovaj film me ipak nije izuo iz cipela. Oliver mi se nikako nije svidio. Ne volim takve tipove koji su uvijek i svugdje u centru pažnje, svi ih vole, sve znaju raditi, sve jezike govoriti, sve igre igrati
Više kemije mi je bilo između Elia i male Francuskinje
No, Chalamet je veliko oktriće ovog filma, odličan glumac, baš ga je gušt bio gledati i proživljavati sve s njim. Naravno i Italija je odigrala svoju ulogu odlično
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:02   #34
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Ajde prvo pogledaj "Vječni sjaj.." pa onda seri pliz
Gledala. Nema mi to. Ono za ono od onoga. Što služi onome. Za to. O čemu pričamo. Šta ti se treba dogodit. Oko onoga za ono. Kad je to. To. A i ono.

A tek kolko onaj wallflower toga nema, to se pak ne da objasnit ovako elaborirano i u maniri najvećih erudita kao za Sjaj.

Što se drugog dijela rečenice tiče, ja se u potpunosti slažem s tobom da serem, tako da
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:15   #35
film je totalno bez veze...ja ne vidim nikakvu kemiju medju glumcima
jedini gay je na kraju Eliov stari
ne znam cemu toliko odusevljenje
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 10:29   #36
Film će se početi prikazivati u Cinestaru 1. veljače, ali nisam uspjela odoljeti, pa sam ga pogledala doma. Timothée je odličan, zaslužuje nominaciju za Oscar. CMBYN mi je bolji od Moonlighta, ali nisam sigurna imaju li šanse osvojiti Oscar za Best Picture s obzirom da ga je Moonlight prošle godine osvojio.

Quote:
kaya714 kaže:
To nespretno naskakanje na lika, jer ne zna što bi, a sve bi, želi, a neugodno mu, ne zna, a treba...jako, zbunjen je, a zapravo nije, srami se, ali i ne, i vidiš sve to u tom nespretnom, bedastom naskakanju.
Upravo to, odlično su prikazali Eliovu ambivalenciju emocija.

Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Više kemije mi je bilo između Elia i male Francuskinje.
Kemija između njih dvoje nije bila obostrana.

Quote:
amalka33 kaže: Pogledaj post
jedini gay je na kraju Eliov stari
Kako si to zaključila? Svi trojica su gay, samo što će Oliver oženiti ženu zbog socijalnih normi i kako bi zadovoljio svoju obitelj, kao što je to učinio i Eliov otac. A Elio bi htio biti s Oliverom, ali ne može kada se on ženi.
Pink Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:02   #37
Ček...i njegov stari je derpe?
A ja naivna skužila da on govori kako nikad nije imao takvu ljubav u životu, čak ni sa njegovom majkom.

I kažete da je Oliver čisti gej a eto ženi se kako bi imao fasadu za javnost. Sa ja pitam - ta žena zna da je on gej i pristaje mu biti paravan ili ona nema pojma o tome? Ak nema pojma onda će on i pred njom morati glumiti strejt tipa i upražnjavati brak. Kako će se napaliti na ženu ako je gej? Zar nije onda BI ako može imati odnose isa ženom i sa muškarcem?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:40   #38
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ček...i njegov stari je derpe?
A ja naivna skužila da on govori kako nikad nije imao takvu ljubav u životu, čak ni sa njegovom majkom.

I kažete da je Oliver čisti gej a eto ženi se kako bi imao fasadu za javnost. Sa ja pitam - ta žena zna da je on gej i pristaje mu biti paravan ili ona nema pojma o tome? Ak nema pojma onda će on i pred njom morati glumiti strejt tipa i upražnjavati brak. Kako će se napaliti na ženu ako je gej? Zar nije onda BI ako može imati odnose isa ženom i sa muškarcem?

e jesi me nasmijala, hvala ti
ma cijeli film je klisej...prva ljubav klinca sa starijom ormarusom, koji ce se ozeniti zbog drustvenih normi..blablabla
jedino opravdanje moze im biti sto se sve dogadja osamdesetih godina proslog stoljeca, pa je malo tko imao muda izaci iz ormara
sto se tice Eliovog starog, pa i stare, oni su mi svjetla tocka jer su stvarno liberalni.
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:49   #39
Pa ja nisam uopšte doživjela da je i ćaća gay
to mi je onda stvarno previše
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:53   #40
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ček...i njegov stari je derpe?
A ja naivna skužila da on govori kako nikad nije imao takvu ljubav u životu, čak ni sa njegovom majkom.
Ne znam, ja sam tako shvatila, ali možda si ti u pravu. Sad sam ponovno pogledala tu scenu, njegov otac je rekao: "I may have come close, but I never had what you two had. Something always held me back or stood in the way." Elio ga je pitao: "Does mom know?", a on je odgovorio: "I don't think she does."

To se može interpretirati na više načina, nisam u potpunosti sigurna na što je Eliov otac mislio kada je rekao da mu je nešto uvijek stajalo na putu. Ja sam to shvatila u smislu da je i on gay i da nije uspio ostvariti odnos kakav Oliver i Elio imaju, ali možda i nije gay samo što nikada nije doživio takvu ljubav. Ne znam, meni je prva pomisao bila da je gay jer ima više prepreka koje bi mu stajale na putu da je gay nego da je straight i zato što je tako liberalan u to vrijeme. I nisam sigurna na što Elio misli kada ga pita zna li mama, zna li mama za njega i Olivera ili zna li mama da njegov otac nikada nije osjetio ljubav kao Oliver i Elio ili zna li mama da je Eliov otac isto gay?

Nadam se da će se javiti još ljudi i napisati svoje interpretacije te scene.

Quote:
Sa ja pitam - ta žena zna da je on gej i pristaje mu biti paravan ili ona nema pojma o tome?
Pretpostavljam da nema pojma o tome.

Quote:
Ak nema pojma onda će on i pred njom morati glumiti strejt tipa i upražnjavati brak. Kako će se napaliti na ženu ako je gej? Zar nije onda BI ako može imati odnose isa ženom i sa muškarcem?
Ovo je totalno off topic, ali evo neko moje objašnjenje na ovo pitanje.

Seksualna orijentacija označava seksualnu privlačnost prema suprotnom, istom ili suprotnom i istom spolu, a seks se može upražnjavati i bez privlačnosti i naše tijelo može reagirati na stimulaciju bez obzira na privlačnost.

Npr. Kada žena tijekom silovanja doživi orgazam. Ne želi seks, niti osjeća privlačnost prema muškarcu koji ju siluje, ali njezino tijelo doživljava orgazam koji je reakcija na stimulaciju.

Muškarac može biti straight, ali ako mu gay muškarac počne pružati oralni seks, u većini situacija straight muškarac bi dobio erekciju i doživio orgazam bez obzira što je straight i to ga ne čini manje straight nego je to jednostavno reakcija njegovog tijela na stimulaciju.
Pink Day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.