Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 11:17   #1
The Shape of Water


THE SHAPE OF WATER Trailer (2017)

Quote:
Bajkovita priča Guillerma Del Tora, van ovog svijeta, smještena u Americi u pozadini hladnog rata oko 1963. U tajnom vladinom laboratoriju gdje radi, usamljena Elisa (Sally Hawkins) zarobljena je u životu tišine i izoliranosti. Elisin život se promjeni kada ona i njena suradnica Zelda (Octavia Spencer) otkriju tajni, klasificirani eksperiment.
Uloge: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Lauren Lee Smith, Michael Stuhlbarg, i Octavia Spencer

Ovaj film je trenutno najbolje ocijenjeni na metacriticu, slave ga kao najbolji Del Torov film nakon Panovog labirinta.

The Shape of Water - Metacritic

Premijera je 8.12.2017. a film se pušta sad na festivalu u Veneciji
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.

Zadnje uređivanje Luis Wu : 01.09.2017. at 11:45.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:41   #2
Kad je ovo u kinima?
Nadam se, duboko se nadam da je Del Toro opet pogodio

Ah, to je o onom vodenom iz Hellboya. ovo zbilja izgleda zanimljivo
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:33   #3
aha, pobjednik Mostre

Ovo se čeka
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 19:51   #4
Baš mi je, unatoč ogavnosti cijelog GG vašara, bilo drago što si je del Toro svoje pobrao.

Na neviđeno mi je bilo drago.

A onda sam danas pogledala film. I ostala prazna.

Ja njega čakam od Pana. Koji me ubio.

I čekam.

I čekam.

Da ponovi. Da mi da.

Jepse, del Toro. Znam da znaš.

Ima, a ne da.
Ti su najgori.

Zela ga čudovišta. Vampiri, zombiji, duhovi, metalni neštokaotransformeri. Pa se igra dečec s time.

A znao se igrat tako da bude toplo i tragično u isto vrijeme. Sad se samo igra.

Okej, uzeo je za režiju, a režija je stvarno divna. Kolko se ja već u to razumijem.

Znači, nikolko.

Al lijepo izgleda. Film, jel, ne del Toro.


(P.s. I sad nakon što sam sve ovo napisala, shvaćam da mu sve opraštam i da se niš ne srdim na njega i da i dalje čekam.)
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:50   #5
Trailer ima super atmosferu ali previše mi je otkrio.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:59   #6
Zasto jos uvijek nema online?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:22   #7
Ima.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:30   #8
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
...
Al nu kak je cukrić kad priča o svojim čudovištima
nekak zaboraviš na kakvoj je manifestaciji, i onda odjebe muzikicu, miško.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:30   #9
ako je to horor, onda je i e.t.
jedino strasno u cijelom filmu je kako zenska drka, sve ostalo - klasicna "ljepotica i zvijer" prica
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 15:41   #10
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Al nu kak je cukrić kad priča o svojim čudovištima
nekak zaboraviš na kakvoj je manifestaciji, i onda odjebe muzikicu, miško.

Pa no, no, to velim.
Svi trubili istu notu, kadli eto ti njega svog razdraganog i sretnog što se ljudima tu ponešto svidjelo, kao da je recimo na dodjeli nekih filmskih nagrada, a ne na aktivističkom skupu. Pa udrio malo o filmu, redateljima i svojom strašću za čudovištima.

Zajebo im koncepciju.

I kak da mu čovjek išta zamjeri?
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 18:40   #11
Kakva je ovo poluzoofiličarska fantazija?
Pa ovo mi je gore od "Ladybird" bljuvotine.

U šta potroši 2 sata....
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:33   #12
Ameri su stvarno dotakli dno ako je ovakav film jedan od glavnih kandidata za Oscara. No u usporedbi s Lady Bird i Three Billboards... ovaj je čak i ok. Nikad slabiji kandidati.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 19:34   #13
Ova Octavia u svakom filmu glumi isti lik
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 20:52   #14
Po meni su i kritičari jedni od glavnih krivaca zašto se snimaju manje kvalitetni filmovi danas. Prije su kritičari rekli što ne valja ma koliko film imao popularnost ili bio u nekom trendu, ali danas se svi boje. Jedino Mark Kermode pokušava ukazati na probleme i jedini lik koji je stvarno dobar usvojem poslu. Užitak ga je slušati.

Prije si imalo Eberta, Siskela i još neke ma koliko god se nekad ne slagao s njim, nisu bili kupljeni. Stvarno imam dojam da su danas neki kritičari kupljeni da samo hvale, a realno nije to teško napravit daju im malo para od zarade svaki put kad treba pohvalit i to je to.

Isto tako imam dojam da je većina današnjih kritičara oni nerdovi koji samo gledaju blockbuster. Prije si imao kritičare koji su gledali francuze, talijane, znali za azijce. Danas samo Kermode da baš o njima govori možda zato što je iz europe ne znam, ali i Ebert i Siskel su bez problema govorili o jednom Felliniu i ostalima.

Današnji kritičari su svi mlađa generacija uglavnom između 30-40 godina što znači da su odrasli u ovom tehnološkom dobu i uglavnom vole samo blockbustere te nemaju neke kriterije.

Pazite ovu listu i naslov. https://www.vox.com/2017-in-review/2...st-movies-2017

2017. je bila fenomenalna godina za filmove kaže. Ja stvarno to nisam pročitao od nkikog osim tih američkih kritičara koje sam opisao u gornjem postu. Sad pogledajte film na 21. mjestu. Star Wars Last Jedi i kaže "which may be one of the series’ best" čime automatski pretpostavljam da joj je film odličan što znači da joj je svaki na toj listi odličan.

21 odličan film 2017. godine. Ajd, čak i dozvoljavam tako nešto jer se radi o subjektivnom dojmu, ali još nigdje nisam pročitao od običnih nas gledaoca filmova od ikog kako ovdje tako na stranim forumima da je nekome ova godina odlična. To samo vidim od tih američkih kritičara.

Uglavnom, kritičari su u totalnom kurcu pa tako i filmovi.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:14   #15


Kakve veze ima ovaj tvoj post sa The Shape of water? Ili si opet imao neodoljivu potrebu docirati uokolo? Ok, kužim te

Što se samog filma tiče, kako sam već na impresijama rekao, da ga je snimio bilo tko drugi nego Del Toro, film bi bio teška pila.

Ovako u tom čudovištu imamo sve, i aliena, i crnca, njegovu ženu,i židova, i pedera, i ćelavog tipa, i frustriranu ženu, i Trumpa, naznake nekakvog ponovnog hladnog rata, ama baš sve.

Meni se film jako svidio, baš zbog tih 'šaka u oko', ali suptilno plasiranih kroz nemoguću priču. To mogu samo jaki redatelji i Del Toro bi trebao svakako dobiti Oscara.
Što se mene tiče, i film bi trebao dobiti oscara
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:50   #16
Dam mu + zato što taj vodozemac nije animiran
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:51   #17
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post


Kakve veze ima ovaj tvoj post sa The Shape of water? Ili si opet imao neodoljivu potrebu docirati uokolo? Ok, kužim te

Što se samog filma tiče, kako sam već na impresijama rekao, da ga je snimio bilo tko drugi nego Del Toro, film bi bio teška pila.

Ovako u tom čudovištu imamo sve, i aliena, i crnca, njegovu ženu,i židova, i pedera, i ćelavog tipa, i frustriranu ženu, i Trumpa, naznake nekakvog ponovnog hladnog rata, ama baš sve.

Meni se film jako svidio, baš zbog tih 'šaka u oko', ali suptilno plasiranih kroz nemoguću priču. To mogu samo jaki redatelji i Del Toro bi trebao svakako dobiti Oscara.
Što se mene tiče, i film bi trebao dobiti oscara
Bahati, naporan si. Nikome nisi zanimljiv sa svojim bahatim stavovima. Opet vidim nisi skužio film, ali ajd barem sad ne govoriš da si bio na Oscarima 2014. i na crvenom tepihu
Twutar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.01.2018., 23:09   #18
Malo su ti se puno pobrkali lončići u glavi
horatius is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.01.2018., 09:06   #19
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Ovako u tom čudovištu imamo sve, i aliena, i crnca, njegovu ženu,i židova, i pedera, i ćelavog tipa, i frustriranu ženu, i Trumpa, naznake nekakvog ponovnog hladnog rata, ama baš sve.
Nemojmo zaboraviti mjuzikl

I ako je Shannon Trump (bilo bi jako fora da je lik lascivno pogledavao kćer), jesu onda čudovišta Meksikanci koji se prvom prilikom trebaju baciti u Rio Grande?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 22:16   #20
Na osnovu pogledanog trailera: Bioshock, anyone?
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.