Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 18:03   #1
Imate li dojam da izdavači forsiraju knjige neke tematike?

Imate li dojam da izdavači forsiraju knjige neke tematike/ istog stila/ na isti fazon? Npr. mislim da su sada popularne prepotentne knjige. Kad čitam neke od njih imam dojam da autori takve knjige pišu da zvuče intelektualno, a da im je sadržaj puno manje bitan.

Jedno vrijeme su se forsirale knjige s bliskoistočnom tematikom. Pa jedno vrijeme isključivo vampirske knjige...

Dakle, imate li takav dojam? Ili ste imali...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:51   #2
Pa to nije samo dojam, nego kad nešto postane popularno, neka tema, onda izdavači nanjuše di će kapnuti koja lova, recimo vampiri - zbog Sumraka je bilo takvih čudesa za kupiti posvuda, a sve na istu (i lošiju) foru, međutim, prodavalo se

Sjećam se i te faze s bliskoistočnim, to misliš kad su izašle "Djevojske iz Rijada" jel tako?

Šta ti se čini da je sad popularno?

Inače, mislim da nije pravilo da se slijedi moda što bi se reklo, nego određeni izdavači to rade, kao što su određene trgovine obućom prodavale čizme-japanke kad su postale popularne, naravno da nisu svi dućani to držali
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:08   #3
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imate li dojam da izdavači forsiraju knjige neke tematike/ istog stila/ na isti fazon? Npr. mislim da su sada popularne prepotentne knjige. Kad čitam neke od njih imam dojam da autori takve knjige pišu da zvuče intelektualno, a da im je sadržaj puno manje bitan.

Jedno vrijeme su se forsirale knjige s bliskoistočnom tematikom. Pa jedno vrijeme isključivo vampirske knjige...

Dakle, imate li takav dojam? Ili ste imali...
Da. I jedno vrijeme sve na temu Tudora i sl.
Čak i neki krimići.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:10   #4
Fraktura ima dobar smisao za tematiku..To je podizanje i izgradnja samosvijesti.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:41   #5
slijede trendove
njih neko lansira
treba ispitati ko i zasto
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 08:21   #6
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Imate li dojam da izdavači forsiraju knjige neke tematike/ istog stila/ na isti fazon? Npr. mislim da su sada popularne prepotentne knjige. Kad čitam neke od njih imam dojam da autori takve knjige pišu da zvuče intelektualno, a da im je sadržaj puno manje bitan.

Jedno vrijeme su se forsirale knjige s bliskoistočnom tematikom. Pa jedno vrijeme isključivo vampirske knjige...

Dakle, imate li takav dojam? Ili ste imali...
APsolutno da.To sam od davnih dana primjetio,ovdje u nas,kako jedan autor postane popularan (primjerice Brown,Larsson,Martin,...) tako odmah slijede knjige autora koje se tematikom vežu za ove megapolularne autore.Primjerice najezda skandinavskih krimića i trilera nakon Larssonove triologije.
A s obzirom da kod nas izdavaštvo je prilično usko i snuženoto nekako neda mjesta možda nekim drugom autorima.
lexluthor84 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.