Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 13:36   #621
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ali da li se desilo da svi ti uređaji istovremeno plejaju?...ja mislim da sam čak dobio jedno upozorenje...
"Ne, nema upozorenja. Placas u ovom najvecem paketu za to da istovremeno strimas na 4 uredaja, a svaki od njih moze biti prijenosni i imati drugu ip adresu.

Uglavnom ne brini i slobodno podijeli account s nekime, vecina nas tako radi."

Tako pišu na Netflix-podforumu. A i u medijima piše da je dozvoljeno. Dobro, ne baš svaki profil na više uređaja istovremeno.
http://planb.hr/netflix-u-hrvatskoj-isplati-li-se/
žoss is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:53   #622
@žoss: nije upitno 4, to smiješ, upitna je ona tvrdnja o više od 4...inače, link barata površnim informacijama po tehničkim pitanjima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:51   #623
Mislio sam ciganija mi je skupljati po 20kn za pretplatu. Ovako kad nas je dvoje svako plati godinu i bok.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:00   #624
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Mislio sam ciganija mi je skupljati po 20kn za pretplatu. Ovako kad nas je dvoje svako plati godinu i bok.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Daj, nemoj, molim te! Ak' nas je četvero, ne možemo staviti na račun za 6 mjeseci ili godinu, nego moram skupljati svaki mjesec. Ja ću se ranit'.
žoss is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:04   #625
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@žoss: nije upitno 4, to smiješ, upitna je ona tvrdnja o više od 4...inače, link barata površnim informacijama po tehničkim pitanjima...
A, čuj! Ni mi ne čačkamo mečku. Deal je da svaki ima jedan uređaj prijavljen.
žoss is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:03   #626
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Koji Addon?
Ja gledam preko Mavericka.
Eden Wizard. To ti je više njih u jednom.
zaboravni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 00:43   #627
Imam sony xe70, i primjetio sam da u scenama slabih osvjetljenja (mracnih scena) se događa jako velik ghosting, to mi se dogada kod serija kad gledam, kod filmova srecom ne bas. To je takav tv ili?

Edit: iskljucio sam "nasumicno smanjenje suma" u postavkama slike i taj je problem nestao... Hvala bogu, jer ovako je bilo negledljivo
MjezZza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:12   #628
Da se kladim da je originalni naziv funkcije "random noise reduction" tako da prijevod debelo zabunjujući tj radi ga netko tko veze nema s tehnologijom - radi se o smanjenju neuniformnog šuma a ne nasumičnom smanjenu šuma..ergo još jedan dokaz da sav procesing koji se kune u poboljšanje slike treba isključiti...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:17   #629
Moje par-mjesečno iskustvo s gledanjem filmova na 55 inčnom oledu uglavnom se svodi na gledanje noisea , čak i na ripićima od 15GB naviše, bilo HD ili 4K, iako ima iznimaka.

Ponekad tvorac filma tako namjerno želi (Punisher serija, Stranger Things...), a ponekad i 720 i 1080p ne mogu bez toga, čak i ako bitrate ide preko 10mbps, noise je većinom prisutan.

No nedanvo sam pogledao jebeno čudo od "DRONES"-a, film Goodby Christopher Robin u 720p, stisnut u samo 5,5 GB i da ne povjeruješ koja je to kvaliteta slike bila , bez noisea čak i ako si zapičio nos u ekran, slika je jebeni 'digital cinema', toliko jasna i oštra, a samo 720p , ripperi kao da su koristili jebenu magiju.

Zatim za usporedbu imam Doctor Strange u 1080p u x264 i u 2160p HDR x265 u samo 5,5GB (znam, malo), i ovaj 2160p u x265 šiša ovaj 1080p u svim kategorijama, rubovi biločega su toliko jasni i precizni, brijelazi boja bez bandinga, a u 1080p je bilo sve zamućeno i s noiseom.
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:37   #630
@LuiWu: Da, Netflix 4K produkcija ima dosta graina, ne znam je li namjerno da se ubije sterilitet slike ili su radi brzine produkcije morali snimati s manje rasvjete ili čak bez rasvjete...birate nema veze s tom vrstom noisea, manji bitrate dapače može umuljati taj grain u mrlje i blotcheve...

nema čuda niti kod najboljih digitalnih kamera - nema svjetla = ima šuma...

Taj film (goodby....) je možda izvorno bez graina pa je lako prekodirati...

Doctor Strangea nisam još nabavio, idem odmah sad...

P.S.Otkuda ti doctor Strange u 4K HDR-u? Da to nije izdanje od onog VISIONPLUSHDR1000?...ako je onda je fake, ne postoji Doctor strange u tom formatu
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 00:09   #631
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
P.S.Otkuda ti doctor Strange u 4K HDR-u? Da to nije izdanje od onog VISIONPLUSHDR1000?...ako je onda je fake, ne postoji Doctor strange u tom formatu
Znam da ne postoji 4k verzija Strange-a, upravo zato sam išao pogledati kaj su to boysi nadruzgali nutra v tih 5,5GB I kao što sam naveo, slika je fantastična! Samo ne znam kojim trikom su boysi podigli highlighte tj. nitse da svijetle većim intenzitetom kao da gledaš pravi HDR, i to iz običnog bluraya valjda?

Taj h265 codec je vjerojatno toliko efikasan kad datoteka upola manje veličine daje jednaku ili bolju sliku nego u x264 duple veličine. Zapičiš nos u ekran i jednostavno tražiš mane a mane nema., barem na 55 inča . Mračne scene su bez gradacije sivocrnih tonova, kad se sjetim 12GB Dunkirka gdje je bio manji lightshow u noćnim scenama i kockica raznih nijansi.

Onda sam pogledao prvog Hobbita, 13,5GB, SDR u x265 - jebeno čudo, slika toliko mirna i duboka, mračne scene postojane u p.m.

Televisa presenta: :klap:

__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 02:04   #632
@LuisWU: podigli su nitse isto kao i TV koji ima HDR simulaciju...vjerojatno je sve posvijetljeno da bliješti, u HDR videu nema ništa više podataka nego u SDR videu...da h265 je vrlo komplkesan i efikasan i uz pravilnu primjenu parametara može se dobiti jako dobra kompresija, a softverski scaleri znaju biti jezivo dobri (vidi samo MadVR)...pogledat ću kaj te to tak uzbuđuje i usporediti s SDR verzijom, ja ću ti sigurno naći mane...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:23   #633
65" OLED za manje od 2000 EUR?

http://www.pc-magazin.de/testbericht...t-3197792.html

Nitko ne kaže da je to idealan OLED, ali pokazuje utjecaj konkurencije na cijenu.

https://www.ebay.de/itm/Grundig-65-G...981&rmvSB=true

Znači na godinu u ovo doba nešto takvo će ići za oko 1500 EUR ili manje!

Što kaže da će Samsung morat izbaciti nešto novo i po cijeni. A isto se tiče i Sony i ostalih marki.

Na žalost mi ćemo u to vrijeme u RH tek otškrinuti svijet HD signala.:klap:
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:52   #634
@krekre: što fali HD signalu na 4K OLED-u? kak bi rekao Trump: Contrast first, resolution second
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 15:43   #635
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre: što fali HD signalu na 4K OLED-u? kak bi rekao Trump: Contrast first, resolution second
Ništa mu ne fali, jedino što ga još nema na svim našim TV programima, osim iznimaka.

Evo moj Sammy danas otišao na promatranje i testiranje u servis, sretan mu put i prolio vodu za njim! Mislim TV je odličan, ali to što ne radi ARC je problem kod većine Samsunga, bitstrim isto ne radi kao što bi trebao, a i raspadanje HEVC fajlova je zabrinjavajuće i to je pojava samo na ovoj marki TV, na svemu ostalome isti fajlovi rade ko urica. Serviseru je neugodno i ispričava se da mora tako postupiti jer to traži Samsung.hr. Evo vidjet ćemo odgovor nakon testiranja od Samsung.hr, ako žele negativnu reklamu pozvat ćemo potrošački kod i demostrirati kako ovo što sam nabrojao ne radi i kako samo na njihovim TV HEVC ima problem.

Da nisam kupio kućno kino nebi nikada znao za problem ARC-a kao i bitstrima, a vjerojatno niti ovo sa filmovima ne bih skužio jer nebih tražio dolby atmos i 7.1 Thrue HD zvuk pa vjerojatno ne bi bilo ni problema sa filmovima.

Ima tu još par sitnih mana, ali nisu bitne kao ove navedene. No i dalje mogu reći da je TV OK što se tiče kvalitete slike. I u principu radi sve na njemu ako se koristi kao što ga koristi 95% korisnika koji kupe taj TV. No moraju biti svjesni da na TV moraju svi materijali koji su navedeni u specifikacijama raditi bez problema, ako su unutar navedenih specifikacija, a ovi moji su debelo ispod gornjih granica za navedene specifikacije.

Definitivno je problem ili softverski ili hardverski, a onda je tu najvjerojatnije pitanje procesora.

Primjer da može biti i softverski je android TV box koji pod androidom ne prepoznaje 7.1 zvuk i dolby atmos, kada ga butnem u linuxu odnonso Libreelecu bez problema sve prepozna i obradi, no onda mi ne radi display na Android TV boxu, jer velika većina boxova ga niti nema, pa se autori Libreeleca nisu niti potrudili oko te sitnice.

No pitam se moram li ja kao kupac poznatog branda koji je njima dao za proizvod popriličnu svotu novaca razmišljati o takvim stvarima? Jer Android TV box je po cijeni prema Samsung TV prava sitnica, a na njemu isti fajlovi rade bez problema, dok se TV poznatog branda mući sa time.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:25   #636
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ništa mu ne fali, jedino što ga još nema na svim našim TV programima, osim iznimaka.

Evo moj Sammy danas otišao na promatranje i testiranje u servis, sretan mu put i prolio vodu za njim! Mislim TV je odličan, ali to što ne radi ARC je problem kod većine Samsunga, bitstrim isto ne radi kao što bi trebao, a i raspadanje HEVC fajlova je zabrinjavajuće i to je pojava samo na ovoj marki TV, na svemu ostalome isti fajlovi rade ko urica. Serviseru je neugodno i ispričava se da mora tako postupiti jer to traži Samsung.hr. Evo vidjet ćemo odgovor nakon testiranja od Samsung.hr, ako žele negativnu reklamu pozvat ćemo potrošački kod i demostrirati kako ovo što sam nabrojao ne radi i kako samo na njihovim TV HEVC ima problem.

Da nisam kupio kućno kino nebi nikada znao za problem ARC-a kao i bitstrima, a vjerojatno niti ovo sa filmovima ne bih skužio jer nebih tražio dolby atmos i 7.1 Thrue HD zvuk pa vjerojatno ne bi bilo ni problema sa filmovima.

Ima tu još par sitnih mana, ali nisu bitne kao ove navedene. No i dalje mogu reći da je TV OK što se tiče kvalitete slike. I u principu radi sve na njemu ako se koristi kao što ga koristi 95% korisnika koji kupe taj TV. No moraju biti svjesni da na TV moraju svi materijali koji su navedeni u specifikacijama raditi bez problema, ako su unutar navedenih specifikacija, a ovi moji su debelo ispod gornjih granica za navedene specifikacije.

Definitivno je problem ili softverski ili hardverski, a onda je tu najvjerojatnije pitanje procesora.

Primjer da može biti i softverski je android TV box koji pod androidom ne prepoznaje 7.1 zvuk i dolby atmos, kada ga butnem u linuxu odnonso Libreelecu bez problema sve prepozna i obradi, no onda mi ne radi display na Android TV boxu, jer velika većina boxova ga niti nema, pa se autori Libreeleca nisu niti potrudili oko te sitnice.

No pitam se moram li ja kao kupac poznatog branda koji je njima dao za proizvod popriličnu svotu novaca razmišljati o takvim stvarima? Jer Android TV box je po cijeni prema Samsung TV prava sitnica, a na njemu isti fajlovi rade bez problema, dok se TV poznatog branda mući sa time.
svatko ko drzi do sebe ce uz dobru telku uzet i eksterni player...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:31   #637
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
svatko ko drzi do sebe ce uz dobru telku uzet i eksterni player...
Slažem se, ovaj TV box koji imam radi izvrsno, strimanje sa PC preko mreže na AVR ili TV također. No to ne znači da TV ne treba raditi ispravno u okviru specifikacija koje su deklarirane u tehničkim specifikacijama uređaja, naročito kada za njega platiš premium koji Samsung traži. Trenutno su za >20% skuplji u RH nego na ostalom tržištu EU.

Ja samo tražim da proizvod koji sam kupio radi ono što treba i što su deklarirali, ARC, bitstrim, HEVC!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 08:23   #638
Cijene auslaufs modela od prije 3 godine na našem tržištu!

Evo jedan primjer:

Cijena za model SONY LED TV KDL65W859CBAEP, Full HD, SMART

Cijena kod nas https://www.ekupi.hr/SONY-LED-TV-KDL...T-1028872.aspx

Cijena u EU gdje ga je teško uopće pronaći https://geizhals.eu/sony-kdl-65w859c-a1280852.html

Mora se priznati da usprkos sniženju kod nas razlika je samo 100%!

A evo kako se kretala cijena ovog modela od kada je izašao:

https://geizhals.eu/?phist=1280852

Držao je svoju cijenu do sredine 2016!

Nitko ne kaže da je to loš TV, no pregazilo ga vrijeme, a kod nas još uvijek drži cijenu makar je na popustu.


Mene ne bi čudilo da se taj TV proda, ali ne po toj cijeni koja je kod nas kada se vani prodaje u pola cijene, tako da mi nisu jasni trgovci koji to prodaju po toj cijeni kod nas.

Pa ovogodišnji TCL od 65" 4K HDR košta manje od ove naše cijene na popustu:

https://geizhals.eu/tcl-u65x9006-xes...loc=pl&hloc=uk

a evo i cijene kod nas https://www.jeftinije.hr/Proizvod/99...-tv-xess-x2-65

Nije ovo kritika Sony TV, već politike trgovaca i predstavnika za RH koji formiraju cijene. Slično je i sa svime ostalime.

Mene zanima tko je spreman kupiti ovog Sony po toj cijeni na popustu kod nas?

I dali trgovci uopće razmišljaju o nečemu kada formiraju ovakve cijene?

I za kraj kada se ljudima preporučuju neki modeli ovdje na forumu dobro vodite računa o trenutnoj cijeni na tržištu kod nas i u EU. jer je sada to isto domaće tržište, a razlike znaju biti i 100%.

Evo danas mi iskočila reklama sa ovim sjajnim popustom za auslaufs model, pa reko da mi malo pogledamo što se može za tu cijenu dobiti od najnovijih modela i tehnologije.

Ako se vratimo vremeplovom u sredinu 2015 godine ova cijena na sniženju iz ove raklame bi bila prava prilika, ovako neznam tko će to kupiti i po ovoj cijeni?

Jer evo jučer sam prodao moj 21" CRT monitor u originalnom pakiranju za 150 kuna naravno bez garancije i vrlo malo used, kupaca uvijek ima, samo je cijena bila 1/30 od nekadašnje cijene koja je i onda bila na sniženju. Kada ga je podigao samo je zaokrenuo sa očima, ali je rekao da mu ipak treba jer neke stvari koje mu trebaju ne može postići na LCD monitoru. Nije problem bilo što prodati, samo treba za to imati kupca i pitanje je cijene, a naši trgovci nikako da nauče neke stvari.

Neke stvari ponekad je bolje prodati i malo ispod nabavne cijene samo da se toga riješiš sa zaliha i iz skladišta, nego da prodaš uz minimalni profit, jer treba naći kupca za tako nešto, a kamoli da to prodaješ po enormnoj cijeni i uz profit koji je preko 100%, jer teško da će to otići iz skladišta uz takve cijene!

A ako se čovjek malo potrudi onda i od najniže cijene

https://geizhals.de/grundig-65-gos-9...loc=at&hloc=de

uvijek ima niža, odnnosno bila je u jednom trenutku:

https://www.dealdoktor.de/user-deals...6-fuer-1999-e/

A bila je čak i niža https://geizhals.de/?phist=1732687 samo 1873 EUR!

Razlika je taman da se plati dostava (40 EUR) i pojede jumbo pica! Yes da je Grundig ali je ipak 65" i OLED, 4K, HDR!:klap: Nećemo sada o kvaliteti, ali za tu cijenu sve je tu, a i onaj Sony ima isto tako svojih mana a košta skoro jednako i to na siženju.

Ne kažem da kupujem ali uspoređujem cijene. A tek nam slijedi dolazak novih lipih stvari i po cijeni.

Evo yes da je Sony i nije ovogodišnji model a i 55" je nešto majušno za tu cijenu, ali je cijena ipak pretjerana https://www.ekupi.hr/SONY-OLED-TV-KD...T-1286982.aspx jer se može dobiti i po ovoj cijeni https://geizhals.de/sony-kd-55a1-a15...loc=at&hloc=de a ako se čovjek potrudi i još pričeka da stigne najnoviji model, nitko ne kaže da neće biti i ispod 2000 EUR i to ubrzo.

Evo ovdje košta samo 16280 kuna u našem novcu http://www.oledtv.pl/produkt/4984/KD...pozosta%C5%82e i ima 5 godina garancije i još naprave profesionalnu kalibraciju prije isporuke. A može i na rate.

Dakle 22999 kuna na popustu i bez kalibracije i garancija ? ili 16280 kuna uz 5 godina garancije i profesionalnu kalibraciju, jedino treba platiti dostavu.

Razlika je samo skoro 1000 EUR a dobije se uz to i kalibracija koja ipak nešto košta, barem koliko cijena dostave.

A da skratim muke bitna je i ova stvar: http://www.poslovni.hr/hrvatska/odlu...jednaki-338164, zahvala teti Borzan i ekipi koja je poradila na tome. Dostava se kreće oko 40 EUR kada to radi trgovina. Za 120 EUR može i dostava avionom.

Evo prilike za ozbiljno preispitivanje cijena na našem tržištu ili naši trgovci i dalje misle da su hrvati samo ovce za striženje.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 09:35   #639
@krekre: u tome i jest stvar - stalno cmizdrimo i slinimo nad cijenama vani a nitko da naruči tako skupu stvar...da je sve tako ružičasto, slušali bi svršavanja zadovolj(e)nih hrvata...svako tržište je drugačije, kod nas su neke stvari dosta skuplje jer je tržište takvo - jako malo i neprofitabilno...međutim, kad vidim tako velike razlike u cijeni i još kad su kod online shopova i to samo pojedinačnih, odmah se laćam pištolja ...

inače taj Sony OLED je 19000 u emmezeti
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:02   #640
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre: u tome i jest stvar - stalno cmizdrimo i slinimo nad cijenama vani a nitko da naruči tako skupu stvar...da je sve tako ružičasto, slušali bi svršavanja zadovolj(e)nih hrvata...svako tržište je drugačije, kod nas su neke stvari dosta skuplje jer je tržište takvo - jako malo i neprofitabilno...međutim, kad vidim tako velike razlike u cijeni i još kad su kod online shopova i to samo pojedinačnih, odmah se laćam pištolja ...

inače taj Sony OLED je 19000 u emmezeti
Pa krivo pričaš, ja naručio kompletno kućno kino iz inozemstva (Yamaha AVR RX-781, Klipsch RP280Fx2, RP 140SAx2, RP-250Sx2 i R-115SWIx1) i to od 3 različita trgovca i iz 2 različite države i ušparao taman za OLED TV samo na razlici u cijeni i još će malo i da mi pretekne za koju večericu. Nemreš reći da to nije malo više od cijene jednog TV. Dakle pričam iz prakse, a ne izmišljam toplu vodu i pričam ti pričice. A naručivao sam i dosta drugog (stol, dvosjed, lustere, opremu za kupaonu, printer, PC koji košta kao i TV, i ostale stvari koje dođu uz PC) tako da ja kada o nečemu pričam ne cmizdrim i ne slinim o cijenama vani, nego kupujem po tim cijenama vani.

A što to znači garancija u RH ponajbolje pokazuje ovaj moj slučaj sa Samsung TV. Da sam to kupio u EU izvan RH, već bi to bilo davno riješeno. Dakle reklamacija je išla sredinom 10 mjeseca 2017, danas je 28.02.2018 i tek su sada preuzeli to u servis na testiranje, nakon zamjene matične i one connection boxa i još uvijek neznam što će i kako to riješiti. TV inače radi i može se gledati TV, Youtube i ostali servisi, samo je problem u tome kada to povežeš s kućnim kinom onda skužiš da neke stvari ne rade koje bi trebale ili ne rade ono što bi trebale, a serviser ti naknadno kaže da je to u većini slučaj sa TV ove marke (ARC), a ovo sa raspadanjem fajlova u HEVC mu je novost ali se i sam uvjerio u to i dobio fajlove da ih proba i na ostalim TV i da vidi da ništa ne pričam napamet, a fajlovi su debelo unutar specifikacija koje su poslali iz Samsunga jer kažu da moraju biti unutar tehničkih specifikacija. Naravno da ima tu još i drugih manjih nedostataka, ali nisu bitni i meni ne smetju, a i tako je i kod ostalih marki TV, ali ovo bitno bi trebalo raditi bez problema a ne radi kako treba. Ostaje činjenica da 95% kupaca TV nikada nema prilike isprobati sve ono što piše u specifikacijama TV, odnosno sve priključke i dali to stvarno radi kako treba, ili samo piše da radi unutar određenih specifikacija. Nije stvar postaviti na TV priključak za nešto samo zato da bude na popisu da se time pohvališ nego to treba i raditi onako kako je specificirano, a koliko vidim kada se rade recenzije i testiranja TV, svi to samo nabroje a malo njih provjeri i takve stvari kod recenzije TV, dali to radi ispravno i po specificiranim tehničkim parametrima.

I Space Shutlle je eksplodirao zbog sličnih stvari, a to je slaba provjera onoga za što se tvrdilo da zadovoljava tehničke specifikacije.

Koliko imamo prilike vidjeti dosta se često puta dogodi i od renomiranih kompanija da isporuče proizvode s greškom na tržište, autoindustrija je tu vodeća po broju slučajeva.

No to je normalno kod složenih proizvoda i događa se, no ja kao kupac imam pravo na ispravan proizvod, koji sam pošteno platio, kao i da se to riješi u nekom razumnom roku, što nikako nije više od 4,5 mjeseci od reklamacije i još nije riješeno.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.