Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 14:13   #1
Drugačija od drugih

Drugačija sam od mojih vršnjaka.Mene zanima oružje,motori,auti...Sve cure iz mog razreda pričaju o šminkama i odjeći,a mene izoliraju.Još se razlikujem u tome da sam odlučna i da od malena znam što hoću u životu.Moj najveći san je da radim u krim policiji te nakon određenog vremena pređem u sigurno-obavještajnu agenciju.Nezz što da napravim no mijenjat se ne želim!Možda netko ovdje ima slične snove i/ili savjet
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 15:52   #2
Quote:
Secret lady kaže: Pogledaj post
Moj najveći san je da radim u krim policiji te nakon određenog vremena pređem u sigurno-obavještajnu agenciju.
Kakva je ta sigurna agencija?
Nego, jel imaš ti kakvu vezu za to navedeno?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 19:24   #3
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Kakva je ta sigurna agencija?
Nego, jel imaš ti kakvu vezu za to navedeno?
Ta agencija se popularno još naziva tajna služba.Da bi uopće radio tu moraš završiti policijsku akademiju onda najmanje godinu dana radit u mup-u te završit preddiplomski i diplomski stručni studij.A što se tiče veze,neman je i nije mi potrebna.Znam da govore da se upada samo preko veze,ali ja igram pošteno i pravedno.
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:02   #4
Niti se zove sigurna služba niti trebaš završiti policijsku akademiju, niti raditi najmanje godinu dana u mupu niti moraš završiti ikakav stručni studij za raditi tamo
LaRive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:19   #5
Quote:
LaRive kaže: Pogledaj post
Niti se zove sigurna služba niti trebaš završiti policijsku akademiju, niti raditi najmanje godinu dana u mupu niti moraš završiti ikakav stručni studij za raditi tamo
Osoba koja se prima na rad u SOA-u mora imati:
•odgovarajući stupanj obrazovanja
•odgovarajuće stručno znanje i iskustvo (za prijam na radno mjesto službene osobe, službenika i namještenika), odnosno određena stručna sprema i struka (za prijam vježbenika)
•posebne stručne vještine i znanja
•posebnu zdravstvenu i psihičku sposobnost
•hrvatsko državljanstvo
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 21:50   #6
Točno to. Niti igdje piše da trebaš imati završen faks, niti da moraš završiti policijsku akademiju, niti da moraš raditi u mupu.
LaRive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:02   #7
Quote:
LaRive kaže: Pogledaj post
Točno to. Niti igdje piše da trebaš imati završen faks, niti da moraš završiti policijsku akademiju, niti da moraš raditi u mupu.
•Određeni stupanj obrazovanja (diplomski, preddiplomski)
•Stručna sprema(kada završiš policijsku akademija imaš sss čime postaješ temeljni policajac ,ako želiš vss onda ideš na stručni studij)
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:18   #8
Ne pričaj bedastoće. Određeni stupanj obrazovanja nije faks, to može biti i srednja škola, pa čak i osnovna škola.
Policijska akademija nema nikakve veze s ovime.

Pričaš nebuloze.
LaRive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:38   #9
Quote:
LaRive kaže: Pogledaj post
Ne pričaj bedastoće. Određeni stupanj obrazovanja nije faks, to može biti i srednja škola, pa čak i osnovna škola.
Policijska akademija nema nikakve veze s ovime.

Pričaš nebuloze.
Pa dobro kad se ideš prijavljivat tamo sigurno nećeš ići sa osnovnom ili srednjom školom to se podrazumijeva da imaš,niti ćeš proći provjeru samo sa srednjom
Znam što govorim jer sam slala toliko upita za sigurno.-obav. agenciju.Preporučila bih ti da i ti provjeriš
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:16   #10
neko gledo previse dzejms bonda hmm
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 09:14   #11
Quote:
Secret lady kaže: Pogledaj post
Drugačija sam od mojih vršnjaka.Mene zanima oružje,motori,auti...Sve cure iz mog razreda pričaju o šminkama i odjeći,a mene izoliraju.Još se razlikujem u tome da sam odlučna i da od malena znam što hoću u životu.Moj najveći san je da radim u krim policiji te nakon određenog vremena pređem u sigurno-obavještajnu agenciju.Nezz što da napravim no mijenjat se ne želim!Možda netko ovdje ima slične snove i/ili savjet
Ajmo ovako,koliko imaš godina i koja srednja (ok,možeš završiti tu 4.godinu naknadno,ako si trogodišnja).

Ovo što spominješ je san mnoge djece,ipak netko kasnije odrasta,ali da-ima i cura koje voze motor bolje od muških,ima cura koje su "više muško",ali to je sve normalno.

Ono što mnoge "pali" je ta strast za akcijom i kriminalnom.

Pitanje bi bilo što ti podrazumijevaš pod krim policijom i radom u SOA-i. (Odgovor:to nije život James Bond-a).

Krim policija se bavi svim vrstama kriminala-možeš prenositi i gledati papire i raditi u gospodarskom kriminalu.
Izuzevši možda 2-3 najveća grada,onim kriminalom koji je tebi u glavi,nije baš nešto se baviti,jer nažalost premali je novac za raditi s time.Ili si dio njih ili si protiv njih.

Što se tiče upada u policiju,možeš biti primljena samo s srednjom školom (i moraš raditi 5 godina na poslovima SSS),a nakon toga recimo da možeš napredovati.

Hoćeš li biti primljena,smanjuje se želja za time,ovisi i iz kojeg dijela Hrvatske dolaziš.U svakom slučaju,uz želju,dobru fizičku spremnost možda i uspiješ,ako ne iz 1. onda iz 2. ili 3. pokušaja.

I da,napredovanja,uopće upis na višu/visoku policijsku školu ne ide ovim tvojim putem "pravedno i pošteno".
Pogotovo napredovanje,nemoj se začuditi da nakon 20 godina staža budeš nitko i ništa.Ovo nije Amerika i njihove serije

Što se tiče rada u SOA-i.

Opet,SOA je mnogo više od izigravanja tajnog agenta,to su (ili bi trebali biti)ljudi odlične psihičke pripremljenosti,dobri profileri,analitičari....usudio bi se reći bolji od spomena na ATJ Lučko.

U praksi?

Agencija koja je strašno "obojana", i u koju možeš ući samo s pozivnicom (kaj misliš koga,a radi se o samom vrhu),jer ti ljudi mogu APSOLUTNO sve i imaju popriličnu moć.

Ukratko,ovo drugo možeš odmah zaboraviti,ovo prvo možeš probati i zašto ne
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:35   #12
mislim da vecina kasnije odraste, a tako ce i autorica, vidjet ce da su sve te institucije necija privatna prcija ionak iovak, kod nas se ne isplati ici u te vode, pogotovo ako nisi u stranci, razumio bi da smo u americi pa recimo zelis u FBI, za takav posao trebas imat visoke skole i prima se po tome koje skillove posjedujes, kod nas ide vise po partijskoj knjizici
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 13:00   #13
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako,koliko imaš godina i koja srednja (ok,možeš završiti tu 4.godinu naknadno,ako si trogodišnja).

Ovo što spominješ je san mnoge djece,ipak netko kasnije odrasta,ali da-ima i cura koje voze motor bolje od muških,ima cura koje su "više muško",ali to je sve normalno.

Ono što mnoge "pali" je ta strast za akcijom i kriminalnom.

Pitanje bi bilo što ti podrazumijevaš pod krim policijom i radom u SOA-i. (Odgovor:to nije život James Bond-a).

Krim policija se bavi svim vrstama kriminala-možeš prenositi i gledati papire i raditi u gospodarskom kriminalu.
Izuzevši možda 2-3 najveća grada,onim kriminalom koji je tebi u glavi,nije baš nešto se baviti,jer nažalost premali je novac za raditi s time.Ili si dio njih ili si protiv njih.

Što se tiče upada u policiju,možeš biti primljena samo s srednjom školom (i moraš raditi 5 godina na poslovima SSS),a nakon toga recimo da možeš napredovati.

Hoćeš li biti primljena,smanjuje se želja za time,ovisi i iz kojeg dijela Hrvatske dolaziš.U svakom slučaju,uz želju,dobru fizičku spremnost možda i uspiješ,ako ne iz 1. onda iz 2. ili 3. pokušaja.

I da,napredovanja,uopće upis na višu/visoku policijsku školu ne ide ovim tvojim putem "pravedno i pošteno".
Pogotovo napredovanje,nemoj se začuditi da nakon 20 godina staža budeš nitko i ništa.Ovo nije Amerika i njihove serije

Što se tiče rada u SOA-i.

Opet,SOA je mnogo više od izigravanja tajnog agenta,to su (ili bi trebali biti)ljudi odlične psihičke pripremljenosti,dobri profileri,analitičari....usudio bi se reći bolji od spomena na ATJ Lučko.

U praksi?

Agencija koja je strašno "obojana", i u koju možeš ući samo s pozivnicom (kaj misliš koga,a radi se o samom vrhu),jer ti ljudi mogu APSOLUTNO sve i imaju popriličnu moć.

Ukratko,ovo drugo možeš odmah zaboraviti,ovo prvo možeš probati i zašto ne
Ja se za taj posao nisam odlučila iz dosade ili jer ne znam što ću sa životom već da bi nešto napravila za svoju domovinu!Svaki dan gledam kako sve više tonemo,mito i korupcija,posao se dobiva preko veze,dobro prolaziš u životu ako si nečiji... Dosta mi je toga.Dosta mi je da se uvijek moram pokoravati nekom!Osjetila sam dosta nepravde tijekom dosadašnjeg školovanja (on je odak pa će imati 5 da ne mrdne prstom a ti ludo uči cijeli dan za 3,4 ).Znam da to nije ni blizu kao što se prikaziva u filmovima,da ima tona papirologije i puno muke da uopće dođeš do određenog cilja.Profesori mi kažu da sam tvrdoglava i na svoju ruku te da mora bit kako ja zacrtam ili nikako (što dokaziva da sam otišla sa sata kada sam dobila 3 a momak koji je inače lošeg ponašanja dobio 5 zato što je znao koliko god ima mjeseci,a mjesec dana u 1 srednje!Profesoru sam zaprijetila inspekcijom te mu dala do znanja kako je neobično da ostale predmete imam 4,5 a kod njega jedva 3.Nakon toga nemam više problema s njim).Još jedan od razloga zašto sam se odlučila za to je nepravda.Ja vjerujem da se još uvijek može postići nešto i na pošten način!
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:56   #14
Procitaj jos jednom drugi dio mrgcievog i randijevog posta. Moras shvatiti da zivis u hrvatskoji da nije sve onako kako mislis.
Ovo za partijsku knjizicu je istina, SOA hrpa podobnih stranackih uhljeba. Sve ti je jasno kad je Karamarko sa pola fakulteta bio u SOA-i, jer je, jelte, podoban.
A ti bi mjenjala, prevelika je to kriminalna hobotnica da nesto promjenis, mozes samo nastradati.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 18:18   #15
Quote:
Secret lady kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da se još uvijek može postići nešto i na pošten način!
Ja neću apsolutno ništa izgubiti ako ti uvedeš reda u što više dijelova društva.I meni se sve ovo gadi.Ali držim se one:jučer sam htio mijenjati druge,danas sam pametniji pa mijenjam sebe.-u mome slučaju što dalje odavde.

A tebi,od srca,želim da uspiješ u svemu što želiš
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:00   #16
svi dok su vrlo mladi imaju neke ideale i misle da mogu promjeniti stanje u drustvu oko sebe, to vidimo i po rastu popularnosti stranke zivi zid cija je publika primarno mlada i neiskusna, bilo bi jebeno super da se sve promjeni i da drzava krene u drugom smjeru, ali zapitaj se jesi li spremna unistit sebe u borbi protiv vjetrenjaca, ljudi ne idu van zato kaj ne vole svoju domovinu i nebi mijenjali stvari, idu zato kaj zele normalan zivot, nemaju snage borit se protiv neceg gdje nemaju nikakve sanse da pobijede, a usput ce unistit sebe i najblize

malo si analiziraj brojeve, o partiji ti ovisi cca milijun ljudi u ovoj drzavi direktno, a jos dosta njih indirektno, ima nas trenutno manje od 4 milijuna zato sto je trend iseljavanje i mali je natalitet, sustav ne mozes mijenjati ako je vecina u sustavu za to da se nista ne mijenja jer im je trenutno super tako, u svim drzavnim firmama i sluzbama ide po partijskom kljucu, doslovno odbace ti prijavu ako pokazes imalo slobodne volje ili ambicije, cak stovise uzimaju namjerno podkapacitirane poslusne kandidate u vecini slucajeva jer se lako njima kontrolira

kazem ak zbilja zelis raditi ozbiljan posao u nekoj sigurnosnoj agenciji idi prema tome da dobijes stipendiju na nekom zapadnom sveucilistu vezanim za to podrucje, jedino je prepreka kaj cesto trebas bit bas rodjen u toj zemlji za takve poslove
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:25   #17
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Procitaj jos jednom drugi dio mrgcievog i randijevog posta. Moras shvatiti da zivis u hrvatskoji da nije sve onako kako mislis.
Ovo za partijsku knjizicu je istina, SOA hrpa podobnih stranackih uhljeba. Sve ti je jasno kad je Karamarko sa pola fakulteta bio u SOA-i, jer je, jelte, podoban.
A ti bi mjenjala, prevelika je to kriminalna hobotnica da nesto promjenis, mozes samo nastradati.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Znam ,svjesna sam toga.Velika većina ima isto mišljenje kao i Vi no kada pogledamo s druge strane, kada bi se udružili zajedno možda bi i uspjeli.Kada bismo bar pokazali vjeru,nadu a prije svega želju...
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:29   #18
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Ja neću apsolutno ništa izgubiti ako ti uvedeš reda u što više dijelova društva.I meni se sve ovo gadi.Ali držim se one:jučer sam htio mijenjati druge,danas sam pametniji pa mijenjam sebe.-u mome slučaju što dalje odavde.

A tebi,od srca,želim da uspiješ u svemu što želiš
Hvala na lijepim riječima no ja ću ipak pokušati
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:40   #19
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
svi dok su vrlo mladi imaju neke ideale i misle da mogu promjeniti stanje u drustvu oko sebe, to vidimo i po rastu popularnosti stranke zivi zid cija je publika primarno mlada i neiskusna, bilo bi jebeno super da se sve promjeni i da drzava krene u drugom smjeru, ali zapitaj se jesi li spremna unistit sebe u borbi protiv vjetrenjaca, ljudi ne idu van zato kaj ne vole svoju domovinu i nebi mijenjali stvari, idu zato kaj zele normalan zivot, nemaju snage borit se protiv neceg gdje nemaju nikakve sanse da pobijede, a usput ce unistit sebe i najblize

malo si analiziraj brojeve, o partiji ti ovisi cca milijun ljudi u ovoj drzavi direktno, a jos dosta njih indirektno, ima nas trenutno manje od 4 milijuna zato sto je trend iseljavanje i mali je natalitet, sustav ne mozes mijenjati ako je vecina u sustavu za to da se nista ne mijenja jer im je trenutno super tako, u svim drzavnim firmama i sluzbama ide po partijskom kljucu, doslovno odbace ti prijavu ako pokazes imalo slobodne volje ili ambicije, cak stovise uzimaju namjerno podkapacitirane poslusne kandidate u vecini slucajeva jer se lako njima kontrolira

kazem ak zbilja zelis raditi ozbiljan posao u nekoj sigurnosnoj agenciji idi prema tome da dobijes stipendiju na nekom zapadnom sveucilistu vezanim za to podrucje, jedino je prepreka kaj cesto trebas bit bas rodjen u toj zemlji za takve poslove
Bit će teško,imat će dana kada ću poželjeti odustati,sama sebe pitati što mi je ovo trebalo no nikad se necu kajati jer dok god ima nade da promijenim,učinim nešto za Hrvatsku ja ću se boriti!A sve i da ne uspijem ništa od navedenog bar ću znati da sam pokušala,da nisam kao svi ostali digla ruke!
Secret lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 23:36   #20
Quote:
Secret lady kaže: Pogledaj post
Bit će teško,imat će dana kada ću poželjeti odustati,sama sebe pitati što mi je ovo trebalo no nikad se necu kajati jer dok god ima nade da promijenim,učinim nešto za Hrvatsku ja ću se boriti!A sve i da ne uspijem ništa od navedenog bar ću znati da sam pokušala,da nisam kao svi ostali digla ruke!
dobro to sad govoris, samo cek da te pravi problemi zivotni stignu ne treba zacementirati u betonu misljenje jer se mijenja kak osoba stari i stice nova iskustva

moja preporuka stoji da se vani obrazujes na tom polju koje te zanima cak i ak oces ovdje ostati, lakse je dobit takav posao ak dodjes izvana sa nekim znanjem iz npr. forenzike ili racunalne sigurnosti, i da vecina poslova nema veze sa terenom posebno danas u moderno doba, sigurnosne agencije vise zaposljavaju ljude koji znaju jako dobro analizirati ogromne kolicine podataka koje se prikupe u raznim kom. kanalima ili znaju unaprijediti sigurnost racunalnih sustava zemlje i mozda iskoristiti slabost tudjih sustava da bi se doslo do korisnih podataka, ocu rec vecina poslova nema veze sa pucanjem i james bond sranjima iz filmova tak da ti ne treba valda nikakva policijska akademija, vise se trazi strucnjaci iz drugih polja
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.