Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 09:54   #61
GTI 6, unatoč puno više konja, nema tih problema s trakcijom. Puno puta sam to testirao. Dvolitrena TDI šestica na svako naglo stiskanje gasa do poda u 1-2-3 trga, prenaglo prenese moment na kotače i guma jednostavno ne može toliko izdržati i prokliže. Kod GTI-a je to manje izraženo, nema tako snažan momentalni nalet momenta pa se snaga lakše prenosi na podlogu. Pogotovo u kombinaciji 18'' i dobrim gumama. Samo stisneš gas i nemaš brige. Jedino što moraš voditi brigu je gdje je koja benzinska putem.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:02   #62
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
isuse mariachi, daj ukljuci mozak
kod leasinga auto je vlasnistvo kuce, kod kredita si vlasnik ti kao fizicka osoba
koliko jos puta treba ponoviti, jebemu??
Statistika prodaje koju su oni stavili na prosloj stranici tvrdi da se kredit ne racuna. To sam i komentarisao jer je navedeni clanak trebao dokazati kako se valjda proda mnogo vise Octavia fizickim licima nego onih 117, sto nema smisla jer bi znacilo da svi drugi znatno vise prodaju za kes nego Skoda, a nisu nista jeftiniji. Sto znaci da bi kredit vec trebao biti uracunat u statistiku.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:09   #63
daj shvati, nema kes blage veze u cijeloj prici
kad kupis za kes ili na kredit - auto je tvoj i glasi na tebe
na leasing - auto nije tvoj i glasi na leasing kucu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:18   #64
Nije problem u shvatanju sa moje strane, nego u onome sto pise. Otvori link pa procitaj i vidjet ces.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:40   #65
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Nije problem u shvatanju sa moje strane, nego u onome sto pise. Otvori link pa procitaj i vidjet ces.
Ako mislis na ovaj clanak Slobodne Dalmacije onda tu jasno pise "Ako se uzme u obzir da je na leasing kupljeno 4166 novih automobila čiji pravi vlasnici su financijske institucije, jer tek isplatom potpunog duga korisnik leasinga postaje pravi vlasnik, onda se “krvna slika” donekle mijenja." To je ono sto ti mi od pocetka govorimo, a ti ne shvaćaš i gotovo. I na jednom mjestu iznad toga isto se govori samo o leasingu, a ti si se uhvatio pola trece recenice u kojoj je spomenut kredit.
bebzzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:30   #66
Ok, al isto morate shvatiti da se ne uzima samo O3 na leasing.

I drugi imaju recimo akcije plaćanja po trećinama koje su popraćene najčešće leasingom.

Zadnje uređivanje Fishkal : 24.01.2018. at 12:19.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:04   #67
a sve skupa kurcu nebitno
kome se nekaj svida i treba, taj si i kupi, na nacin koji mu najbolje odgovara
bilo to novo, polovno, leasing, kredit, cash....
sve skupa dragom bogu svejedno i nema kurceve veze sa suvislom raspravom
ja ovaj cas vozim staru octaviu, a da sutra kupujem novi to bi bilo svega u prici i ne nuzno vezano samo uz ideju "best buy"
uvijek se nade neka akcija, neki model, neki zahtjevi koji nisu posebno navedeni, ukus, trenutak...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:10   #68
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ok, alisto morate shvatiti da se ne uzima samo O3 na leasing.

I drugi imaju recimo akcije plaćanja po trećinama koje su popraćene najčešće leasingom.
Pa naravno to mu stalno govorimo, a on nikako da shvati. Tko zna kako prava ljestvica izgleda. Poznavajuci nase prilike opet bi najvj najbolji bili jeftini brandovi i to je najzalosnije u cijeloj prici, a ne vozi li se vise Octavia ili 308 ili Mazdi3. Vecina ekipe ne moze priustiti nista od navedenog trojca.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
bebzzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:13   #69
Većina si ne može priuštiti novi auto, makar to bila najosnovnija Dacija Sandero...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:24   #70
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Većina si ne može priuštiti novi auto, makar to bila najosnovnija Dacija Sandero...
Kaj ti je? Ovdje na forumu ti je minimum 150 tisuca kuna pa do 200 tisuca kuna za auto privatnom lovom. Inace sve ispod toga je socijala i ne bi u to sjeo nikad.

No cemu sada rasprava o Octavija i kupovini na leasing ili kredit ili cash?

Usput imamo jos pripadnika C segmenta ovako iz glave:

i30
ceed
308
C4 skoro pa i nemamo
Astra
Megane
Auris / Corolla
Leon
Civic
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:30   #71
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kaj ti je? Ovdje na forumu ti je minimum 150 tisuca kuna pa do 200 tisuca kuna za auto privatnom lovom. Inace sve ispod toga je socijala i ne bi u to sjeo nikad.

No cemu sada rasprava o Octavija i kupovini na leasing ili kredit ili cash?

Usput imamo jos pripadnika C segmenta ovako iz glave:

i30
ceed
308
C4 skoro pa i nemamo
Astra
Megane
Auris / Corolla
Leon
Civic
Taj Leon je nekako svima ispod radara, a ako zanemarimo tvrdu plastiku zapravo nije uopce los automobil.
bebzzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:32   #72
Super, i što bi (i zašto) ti danas uzeo onda u tom segmentu a u izboru su ti svi ovi modeli koje si naveo?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:39   #73
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Super, i što bi (i zašto) ti danas uzeo onda u tom segmentu a u izboru su ti svi ovi modeli koje si naveo?
Cuj, trenutno vozim RS-icu tako da danas ne bih nista uzeo . Nekome se to svidja, nekome ne, ali ja sam zadovoljan sa izborom. Od ostalih u klasi da sutra biram vrtio bih se u trokutu Golf/Megane/308. Mislim da navedeni trojac jedini ima opciju dizel motora sa vise od 150ks i automatskim mjenjacem.

Astru sam imao prije Skode, Civicovi dizajneri su odavno spremni za lijecnicki pregled, a korejci me uz priznanje napretku koji su napravili proteklih godina jos uvijek ne impresioniraju, a i brze gube cijenu kao polovni od svega navedenog.
bebzzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:48   #74
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Usput imamo jos pripadnika C segmenta ovako iz glave:

i30 ceed 308 C4 Astra Megane Auris / Corolla Leon Civic
Giulietta bi trebala biti tu.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:14   #75
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Super, i što bi (i zašto) ti danas uzeo onda u tom segmentu a u izboru su ti svi ovi modeli koje si naveo?
Hm, ako pogledamo dostupnost automatskog mjenjaca a da to i dalje bude neka razumnija cifra a ne napucan motor i napucana oprema pa i cifra u nebesima kada je OK vec gledati i D segment - izbor se drasticno reducira. I neki debelo ispadaju iz igre.

A ako ovako samo, mozda bih bacio okac na Megane, Auris iako je vec vrijeme za novi model a i nema novi 1.5 111KS motor kojeg ima samo Yaris; i30 ovisi pa 308.

Opet kazem, ako hoces automatski mjenjac izbor se jako suzava i manje vise te vuce u VAG grupu. I onda klasika dilema - napucan auto motor i oprema ili malo slabiji ali automatik.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:19   #76
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Giulietta bi trebala biti tu.
Onda i Tipo.

Samo to su tako rijetki primjerci tako da...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:20   #77
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Onda i Tipo.

Samo to su tako rijetki primjerci tako da...
Zar nije Tipo lani kod privatnih kupaca bio jači od svevišnje Octavie?
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:27   #78
A Peugeot?

Znaci na pocetnoj strani weba imas sve modele odmah da stisnes. Onda kada odes na neki model i hoces na neki drugi odes gore lijevo na Gamu i otvori ti se menu gdje uopce nema novog 308 !?!

I na kraju balade nigdje nema skinuti cjenik, popis opreme i sve ostalo u PDF-u.

A pazi ovo za Novi 308:

http://www.peugeot.hr/gamme/decouvre...hnologije.html

Znaci novi 130KS BlueHDI motor kojeg reklamiraju.

Onda sam iskopao cijenik preko googla:

http://media.peugeot.hr/file/62/0/cjenik-novi-308.pdf

A tu na cjeniku uopce nema 130 KS dizela. A nema niti novog EAT8 mjenjaca nego EAT6.

Tko je tu lud?

Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Zar nije Tipo lani kod privatnih kupaca bio jači od svevišnje Octavie?
Ma naravno. Na svakom cosku je jedan po cesti. Salim se. Kada je dosao nesto si ih i vidio i to RAC-ova. Sada su iscezli skroz.

Kod privatnih kupaca i sto vidis ko dreka na cesti i dalje su Vitare.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:29   #79
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ma naravno. Na svakom cosku je jedan po cesti. Salim se. Kada je dosao nesto si ih i vidio i to RAC-ova. Sada su iscezli skroz.
Gdje sam ja ima ih dosta.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:32   #80
Eventualno ako živiš pored Tofasa.
Jer, eto, već nekoliko puta na isti komentar različitih forumaša kako ih nema "ni za lijek" po cesti, kod tebe isti komentar - tu gdje sam ja, ima ih dosta. Jea rajt.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.