Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 16:57   #1
Prijedlog za promjenama

Dakle, jasno je da ovo nema izgleda za uspjeh, ali bitno je da se prenese poruka.

Od svih foruma na kojima sam pisao, ovaj je valjda najrigidniji u kažnjavanju. Vrlo često viđam nickove ispod kojih vidim piše banned, a isti imaju hrpu upisa i to redom svi su argumentirani, kulturni, sve ono što ne bi očekivao od nekog tko je baniran.

Ja osobno sam dobio parcijalu na pdf.-u jer sam argumentirano iznio svoj stav zbog čega sam bio napadnut i izvrijeđan od strane histeričnih feministica...moderatori prvo nisu bili voljni podijeliti kartone svim uključenima niti nakon prijave, da bi se nakon moje javne žalbe ispravili i dali kartone dotičnima, ali i meni parcijalu jer sam ih "isprovocirao" na kartone. Što je otprilike isto kao kad bi recimo sud ženi koju gangbangaju na cesti jer ih je "isprovocirala" zabranio izlazak iz kuće kako ne bi i dalje remetila atmosferu na ulici.

Ono što predlažem su tri stvari:

1) Staviti rok trajanja na moderiranje i omogućiti izbor od strane forumaša.
Ono što sam primijetio pišući po raznim forumima jest to da se ljudi kad im daš mizernu ovlast poput moderiranja nekog foruma ubrzo razbahate i potpuno promijene, nevjerojatno nešto.
Iz njihovih riječi i nastupa dobiješ dojam da forum tu postoji zbog njih, ili bi trebao postojati, a ne oni, tj. njihova funkcija zbog foruma i forumaša.

2) Postavljanje ograničenja samovolji, odnosno postavljanje nekakvih pravila, jer pravila na čijem završetku piše da moderatori imaju pravu u bilo kojem trenutku i iz bilo kojeg razloga brisati postove i nickove (ili tako nekako) i nisu pravila, nego loš paravan za samovolju.

3) Omogućavanje repliciranja na žalbe, jer se vrlo često događa da moderator da nekakvo bezvezno opravdanje za svoju pogrešnu odluku, nakon čega zaključa temu, a korisnik je onemogućen u daljnjem traženju pravde.

Drugim riječima, predlažem da se forum iz apsolutističke teokracije transformira u ustavnu demokraciju.
Hammerstone is offline  
Old 28.01.2018., 20:07   #2
Lijep ti je popis želja, ali hajde malo realno promisli.

Tebe se maknulo s LJESa jer si mjesecima izazivao negativne emocije kod većine drugih (trolanje). I nisi htio stati unatoč upozorenjima. I sad, zar je lakše druge kažnjavati (posljedica) ili riješiti tebe (uzrok)?

Točku broj 1) je nemoguće provesti jer nema dovoljno kvalitetnih moderatora jer je to čisto volontiranje, a i nije poanta moderatora da drže sve na lancu, nego da usmjeravaju raspravu, te da procijene ima li neka tema potencijala ili ne.

Točka broj 2) je kriva logički. Zbog čega misliš da npr. admin nekog općeg foruma treba poznavati i politiku i povijest i IT? Može li netko biti ekspert u svim tim poljima? Tako da postoje pravila ponašanja za cijeli forum, ali moderatori mogu dodati i neka specifična pravila ako zatreba. I to u dogovoru sa adminom. Npr. na LJESu je bila jaka potreba za pravilom da se zabrani izmišljanje, odnosno imputiranje riječi drugima jer je jedno vrijeme bilo nemoguće normalno raspravljati.

3) točka je dobra, ali realno, sve možeš privatno raspraviti s većinom moderatora i admina. Ljudi kad se žale često izgube takt i to zbilja loše zvuči, pa kasnije neki forumaši mogu to koristiti kao sredstvo klevetanja (meni se dogodilo).

Mislim da imaš uglavnom iskustva sa specijaliziranim forumima gdje je cijelo forumsko osoblje stručno u tom području što dovodi do kvalitetnijeg moderiranja.

Ili imaš npr neke forume gdje se moderiranje ni ne provodi kako treba (npr Index).

Poslano sa mog Lenovo TB3-850M koristeći Tapatalk
mužjak is offline  
Old 28.01.2018., 20:20   #3
Ja imam prijedlog da korisnici s parcijalom ne smiju otvarati teme s prijedlozima.
Zek0slav is offline  
Old 28.01.2018., 21:58   #4
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Lijep ti je popis želja, ali hajde malo realno promisli.

Tebe se maknulo s LJESa jer si mjesecima izazivao negativne emocije kod većine drugih (trolanje). I nisi htio stati unatoč upozorenjima. I sad, zar je lakše druge kažnjavati (posljedica) ili riješiti tebe (uzrok)?

Točku broj 1) je nemoguće provesti jer nema dovoljno kvalitetnih moderatora jer je to čisto volontiranje, a i nije poanta moderatora da drže sve na lancu, nego da usmjeravaju raspravu, te da procijene ima li neka tema potencijala ili ne.

Točka broj 2) je kriva logički. Zbog čega misliš da npr. admin nekog općeg foruma treba poznavati i politiku i povijest i IT? Može li netko biti ekspert u svim tim poljima? Tako da postoje pravila ponašanja za cijeli forum, ali moderatori mogu dodati i neka specifična pravila ako zatreba. I to u dogovoru sa adminom. Npr. na LJESu je bila jaka potreba za pravilom da se zabrani izmišljanje, odnosno imputiranje riječi drugima jer je jedno vrijeme bilo nemoguće normalno raspravljati.

3) točka je dobra, ali realno, sve možeš privatno raspraviti s većinom moderatora i admina. Ljudi kad se žale često izgube takt i to zbilja loše zvuči, pa kasnije neki forumaši mogu to koristiti kao sredstvo klevetanja (meni se dogodilo).

Mislim da imaš uglavnom iskustva sa specijaliziranim forumima gdje je cijelo forumsko osoblje stručno u tom području što dovodi do kvalitetnijeg moderiranja.

Ili imaš npr neke forume gdje se moderiranje ni ne provodi kako treba (npr Index).

Poslano sa mog Lenovo TB3-850M koristeći Tapatalk
Da da, tako je i ona koja je hodala bez feredze provocirala negativne emocije kod vjernika, kad ih je prijavila zbog gangbanganja morali su je nekako kaznit.

Ovo s trolanjem i izazivanjem negativnih emocija je neistina navedena od strane moderatora kako bi se opravdali za svoj postupak, a sve i da je istina, onda se valjda postupi po pravilima, taj i taj karton na odredjenom pdf-u sa sobom povlaci ban, ili se popljuje pravila i onog tko ih je sastavljao i pukne se ban mimo pravila zato jer im je, da se opet slikovito izrazim, jednostavnije kaznit kurvu koja hoda okolo bez feredze nego baviti se grupicama fanatika kod kojih ona budi negativne emocije.

1) Moguce je, svjedocio sam tom i na manjim forumima, i bilo bi korisno.

2) Ne pricam o tome, nego o tome da se moze korisnika banirat i jer se adminu tako prohtjelo, a ne temeljem nekog konkretnog pravila.

3) Aha hoces rec da nas time stite zapravo? Ja mislim da ipak forumase ne bi trebalo tretirat kao ovce koje trebaju psa cuvara. Po toj logici se moze i ovaj pdf zakljucat jer postoji opcija privatnih poruka.
Ako je transparentno, onda to treba bit do kraja i omogucit korisnicima javnu repliku.

Zadnje uređivanje Hammerstone : 28.01.2018. at 22:15.
Hammerstone is offline  
Old 28.01.2018., 22:11   #5
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Da da, tako je i ona koja je hodala bez feredze provocirala negativne emocije kod vjernika, kad ih je prijavila zbog gangbanganja morali su je nekako kaznit.

Ovo s trolanjem i izazivanjem negativnih emocija je laz i glupost, a sve i da je istina, onda se valjda postupi po pravilima, ili se popljuje pravila i onog tko ih je sastavljao i pukne se ban.
Na ovom forumu je jako lako dobit ban jer su moderatori najkomotniji, tj. ne da im se zajebavat nego pucaju banove. A neki korisnici su se prilagodili tome i podjebavaju u rukavicama i grupiraju se u copore.
A postavljanje "provokativnih" teza i britko argumentiranje bi se valjda na jednom forumu trebalo smatrat vrlinom, a ne manom.

1) Moguce je, svjedocio sam tom i na manjim forumima, i bilo bi korisno.

2) Ne pricam o tome, nego o tome da se moze korisnika banirat i jer se adminu tako prohtjelo, a ne temeljem nekog konkretnog pravila.

3) Aha hoces rec da nas time stite zapravo? Ja mislim da ipak forumase ne bi trebalo tretirat kao ovce koje trebaju pastira.
Ideš u ekstrem i u ono što nisam rekao po običaju, ne mislim se uhvatiti na to jer i takva komunikacija ima svoj stručni naziv ( bacanje slame, ilitiga strawman).

Pa pravila jasno govore da trolanje nije dopušteno. Gdje si pročitao suprotno?
Ti se zapravo samo duriš jer si dobio parcijalu, ali ono što si očekivao?! Ne možeš silovati većinu svojim stavovima. Stav se jednom kaže, ali ti si bio uporan i još si prosipao bisere (kao na temi o HIVu npr.)
Moderatori rade pro bono. Koliko bi tebi trebalo da pročitaš 20 tema svaki dan , a da u svakoj bude 100 novih postova?

1) nije moguće na ovakvom forumu
2) mogu se složiti s tobom da ima takvih moderatora (nogomet npr) , ali to nije standardno ponašanje, nego je problem supermod. Žao mi je što to Nica ne želi javno priznati, pa da se krene čistiti takva situacija. Upravo da se ne može na ovaj način obezvrijediti rad ostalih modova i supermodova koji super rade svoj posao.
3)Ne, ne mislim da nas štite, nego sprječavaju buduće probleme koji bi se na trenutni mogli vezati.

Poslano sa mog Lenovo TB3-850M koristeći Tapatalk
mužjak is offline  
Old 28.01.2018., 22:14   #6
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post

Ili imaš npr neke forume gdje se moderiranje ni ne provodi kako treba (npr Index).
Index je takodjer imao mogucnost da se modovi biraju glasanjem od strane forumasa. Experiment je zavrsio - veselo.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 28.01.2018., 22:32   #7
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Index je takodjer imao mogucnost da se modovi biraju glasanjem od strane forumasa. Experiment je zavrsio - veselo.
Ne bih znao takve detalje. Znam samo da su me šokirali komentari ispod članaka. A i nedavno sam vidio temu gdje su se čak tobom bavili. Mene uopće ne čudi da to Babić dopušta..

Uglavnom, spomenuo sam zbog usporedbe općih foruma, ali ni Bugov nije ništa bolji.

Poslano sa mog Lenovo TB3-850M koristeći Tapatalk
mužjak is offline  
Old 28.01.2018., 22:54   #8
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Ideš u ekstrem i u ono što nisam rekao po običaju, ne mislim se uhvatiti na to jer i takva komunikacija ima svoj stručni naziv ( bacanje slame, ilitiga strawman).

Pa pravila jasno govore da trolanje nije dopušteno. Gdje si pročitao suprotno?
Ti se zapravo samo duriš jer si dobio parcijalu, ali ono što si očekivao?! Ne možeš silovati većinu svojim stavovima. Stav se jednom kaže, ali ti si bio uporan i još si prosipao bisere (kao na temi o HIVu npr.)
Moderatori rade pro bono. Koliko bi tebi trebalo da pročitaš 20 tema svaki dan , a da u svakoj bude 100 novih postova?

1) nije moguće na ovakvom forumu
2) mogu se složiti s tobom da ima takvih moderatora (nogomet npr) , ali to nije standardno ponašanje, nego je problem supermod. Žao mi je što to Nica ne želi javno priznati, pa da se krene čistiti takva situacija. Upravo da se ne može na ovaj način obezvrijediti rad ostalih modova i supermodova koji super rade svoj posao.
3)Ne, ne mislim da nas štite, nego sprječavaju buduće probleme koji bi se na trenutni mogli vezati.

Poslano sa mog Lenovo TB3-850M koristeći Tapatalk
Ne znam sto je strawman ovdje, napisao sam nesto opcenito sto mislim o stanju ovdje. U medjuvremenu sam i izmijenio upis, pa mozes bacit pogled.

Nisam nigdje napisao da je trolanje dopusteno. Inace to cesto rade, kad god baniraju nekog a ni sami ne znaju kako bi to opravdali, samo napisu "trollanje".
Vidis, ovo tvoje psihoanaliziranje mene i navodjenje kako se ja kao ustvari samo durim ti je ad hominem argumentacija, i inace ono sto se kartonira zbog "trollanja". Pusti moje razloge, nije to tema.

Silovat nekog svojim misljenjem mozes po istoj logici po kojoj kurva koja hoda nepokrivenog lica siluje javni moral.
Nisam nista prosipao (otkad je to zabranjeno prosipat bisere?), nego sam u zanimljivoj raspravi rasturao argumentima osjetljive pahuljice.

Ne znam koliko bi meni trebalo. Ne bih se primao tog posla ako ga ne bih mogao obavljat.

1) Ma je, sjecam se na odavno pokojnom net.hr-u se to radilo. A manji forum i time i manje pogodnih kandidata. Zapravo sto manje "rade", tim bolje, jer niti nije problem sto ih nema, lako se klikne na trokutic ako je bas sila, nego sto baniraju ljude zbog gluposti.
A s druge strane ne reagiraju tamo gdje treba, recimo na temama koje se konstantno zachatavaju.
3) Pa dobro, ali ja bih radije sam odlucio sto je u mom interesu, a ne da mi se zakljuca tema i prijeti kartonom zbog ponovnog otvaranja jer bi kao mogli nastat buduci problemi, previse mi je to prozirno opravdanje.
Hammerstone is offline  
Old 28.01.2018., 23:38   #9
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Od svih foruma na kojima sam pisao, ovaj je valjda najrigidniji u kažnjavanju. Vrlo često viđam nickove ispod kojih vidim piše banned, a isti imaju hrpu upisa i to redom svi su argumentirani, kulturni, sve ono što ne bi očekivao od nekog tko je baniran.
Čisto sumnjam da si pročitao sve postove svih baniranih forumaša. To što tebi kroz par postova djeluju kulturno ne znači da to i jesu, pogotovo jer se većina problematičnih upisa briše radi higijene foruma pa ih ne možeš ni vidjeti.

Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Ja osobno sam dobio parcijalu na pdf.-u jer sam
... provocirao i trolao. A s obzirom da imaš tamo parcijalu, nemaš pravo nikakvog komentiranja rada i pisanja na tom pdf-u.


Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
1) Staviti rok trajanja na moderiranje i omogućiti izbor od strane forumaša.
Ne može. Moderatore mičemo kad zaključimo da više ne rade svoj posao dovoljno dobro, kad oni sami tako odluče, kad nisu dulje aktivni i drugih opravdanih razloga, ne jer je prošao neki određeni vremenski rok. Forumaši mogu predložiti, ali odluka je na administraciji.


Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
2) Postavljanje ograničenja samovolji, odnosno postavljanje nekakvih pravila, jer pravila na čijem završetku piše da moderatori imaju pravu u bilo kojem trenutku i iz bilo kojeg razloga brisati postove i nickove (ili tako nekako) i nisu pravila, nego loš paravan za samovolju.
Ne brišu nickove, brišu upise. A imaju ih pravo brisati ako krše pravila foruma ili nisu primjereni iz nekog razloga. Po njihovoj procjeni u skladu s pravilima i smjernicama koje imaju. To i čine.

Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
3) Omogućavanje repliciranja na žalbe, jer se vrlo često događa da moderator da nekakvo bezvezno opravdanje za svoju pogrešnu odluku, nakon čega zaključa temu, a korisnik je onemogućen u daljnjem traženju pravde.
Mnoge žalbe se tako nikad ne bi riješile. Žalba se zaključa kad oni koji odlučuju donesu odluku da je tu raspravi kraj.

Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, predlažem da se forum iz apsolutističke teokracije transformira u ustavnu demokraciju.
Nope. Forum nije i neće biti demokracija. Because Anderlon say so.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.