Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 14:22   #8641
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
I tocno; pogledaj po kaficima - piju se marko lageri i to ono sto ima u tom kaficu to i pijem. Nije da ce netko tko je narucio zuju radje odabrati casu vode ako mu ovaj ponudi pan.
Ne vrijedi za sve barem u mom slučaju, ako je ponuda ŽKP i jedino što se nudi je Tomislav ohlađen na +0 gdje bi trebao čekati barem sat vremena da dođe na temperaturu na kojoj bi se osjetio nekakav okus,
onda pijem Schwepps... pivo ću piti neki drugi put.
Ali ogromna većina ljudi će piti ŽKP ako je to jedini izbor kad se nađu u nekakvom društvu, ljudi se ponašaju čoporativno i ne žele biti partibrejkeri.
Krkimir is offline  
Old 31.01.2017., 14:36   #8642
Također. U pravilu se uopće ne dovedem u situaciju da sjednem u birtiju koja nema craft. Ako se i zateknem onda vino ili mineralna.

S kim kod se dogovaram za piće uopće ne spominjemo druge birtije osim one s craftom.

Također, mislim da je Zg vrlo solidno pokriven s birtijama koje imaju craft, nije da su isključivo u centru. A i ne vidim zašto bi se odustalo od birtija samo zato što si u nekim godinama.

Jedino shvaćam ljude koji si zbog financija ne mogu priuštiti, ali to je drugi par rukava. A to je i najveći problem u HR.

I u USA sam kupovao pivo od Whole Foodsa do kvartovskih supermarketa.
Riazor is offline  
Old 31.01.2017., 14:38   #8643
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ne vrijedi za sve barem u mom slučaju, ako
.....
Ali ogromna većina ljudi će piti ŽKP ako je to jedini izbor kad se nađu u nekakvom društvu, ljudi se ponašaju čoporativno i ne žele biti partibrejkeri.
Pa kazem da ostati ce pivoljupci koji ce znati cijeniti dobru pivu. Naravno.
Npr kao ti.

No ako se nudi Zuja/Karlovacko/Pan a konzumentu se pije piva - kupiti ce nesto od tog troje. To nema veze sa coporom i partibrejkerom nego pijes sto ima. Gdje je partibrejker ako ja narucim Zuju, netko do mene Pan a ti Schwepps? Pa nismo u srednjoj da svi moramo isto.

Ili kosis na +35 stupnjeva 6 sati u komadu ljeti kao ja npr i htjeo bi na kraju sjesti i popiti casu dobrog APA ili IPE kao od Nove Runde - pod casu mozemo ici na 2-3 case No nema, pa ces pit Zuju. Eventualno Staropramen.
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2017., 14:41   #8644
Quote:
Riazor kaže: Pogledaj post
A i ne vidim zašto bi se odustalo od birtija samo zato što si u nekim godinama.
Ljudi imaju posao, djecu, obaveze... ne ide im se van kad je hladno, bučno im je u lokalima, žele biti kod kuće...
ako konkurencija flašira pivo onda to trebaš i ti raditi, mislim ne moraš ali gubiš novce i konkurencija je u prednosti.
Krkimir is offline  
Old 31.01.2017., 14:50   #8645
Hm, OK nismo svi isti, ali većina ima obaveze koje spominješ i to nije problem za otići povremeno u birtiju.

A što ako sve pivo rasprodaš u birtijama pa nemaš za maloprodaju?
Riazor is offline  
Old 31.01.2017., 14:52   #8646
To znači da radiš premalo pive i da malo zarađuješ šalu nastranu, Nova runda bi trebala početi flaširati pivo
Krkimir is offline  
Old 31.01.2017., 14:53   #8647
Quote:
Riazor kaže: Pogledaj post
Hm, OK nismo svi isti, ali većina ima obaveze koje spominješ i to nije problem za otići povremeno u birtiju.

A što ako sve pivo rasprodaš u birtijama pa nemaš za maloprodaju?
Da nismo svi isti pa po birtijama gdje se toci craft vidis redovito ekipu od 40-50 pa i vise godina. Bas i ne...Ono kaj ja vidim su studenti, kasne 20 i nesto u 30tima.

Uostalom kada te j*bu na poslu, hoces doci doma i popiti pivo ili dva i biti sa familjom jer se ne vidite preko dana. Ne se jos onda drkat za otici van i ne biti sa svojima.
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2017., 14:54   #8648
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
To znači da radiš premalo pive i da malo zarađuješ šalu nastranu, Nova runda bi trebala početi flaširati pivo
Pa nije sala. To uistinu znaci da radis malo pive i da trziste trazi vise tvoje pive. Pa bolje da ga udovoljis i zaradis, nego da ti odu kod konkurenta. Ako doma radis pivu sve 5; kada si krenuo u komercijalne vode - onda se time moras i baviti i na ekonomskoj osnovi osim samo pivarske...
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2017., 15:08   #8649
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
To znači da radiš premalo pive i da malo zarađuješ šalu nastranu, Nova runda bi trebala početi flaširati pivo


Ok, ali limitiran si i nekim drugim faktorima. Ne možeš povećavati proizvodnju unedogled.
Riazor is offline  
Old 31.01.2017., 15:15   #8650
Quote:
Riazor kaže: Pogledaj post
Ok, ali limitiran si i nekim drugim faktorima. Ne možeš povećavati proizvodnju unedogled.
Mda? Kako to? Znaci pogon kao Zuja ne mozes imati? Ne velim odmah sutra, ali organskim rastom. Ili mozes imati 2 pogona ako ti je tako lakse. Mozes uvesti 3 smjene, itd. Moras rasti skupa sa pogonom da bi proizvodio vise. To ne znaci da to radis na ustrub kvalitete. Da ne velim da ce ti i masovnija proizvodnja biti jeftinija pa makar radio skupa IPA piva, jer ce nabavljati sastojke u jos vecim kolicinama.
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2017., 15:18   #8651
možeš nabaviti još tankova ako cijela konkurencija nudi točeno i flaširano a ti samo točeno onda je konkurencija u prednosti bez obzira što je tvoje pivo bolje... nekome će postati navika da pije Zmajsko ale jer ga može popiti i u birtiji i kod kuće
a navika je gadna stvar, gubiš potencijalnu mušteriju i zaradu jer se ne želiš baviti sa flaširanjem piva a kamoli tek da otvoriš svoju pivnicu
Krkimir is offline  
Old 31.01.2017., 15:41   #8652
E ali širenje kapaciteta, pogona, nekretnine ne ide preko noći. Samo strpljivo, ne zaboravite što se pilo u HR do prije 2-3-4 godine.

A ovo za konkurenciju u prednosti. Mislim da je lakše uvesti ambalažu nego postići i zadržati nivo kvalitete.
Riazor is offline  
Old 31.01.2017., 17:04   #8653
[QUOTE=Krkimir;62312011]Ljudi imaju posao, djecu, obaveze... /QUOTE]
ti se većinom i najviše razbijaju
Clandestine is offline  
Old 31.01.2017., 17:47   #8654
[QUOTE=Clandestine;62314551]
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju posao, djecu, obaveze... /QUOTE]
ti se većinom i najviše razbijaju
da ali ne do 2-3 ujutro u nekom kaficu u centru nego po doma solo ili sa frendovima na kucnim druzenjima
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2017., 17:48   #8655
Quote:
Riazor kaže: Pogledaj post
E ali širenje kapaciteta, pogona, nekretnine ne ide preko noći. Samo strpljivo, ne zaboravite što se pilo u HR do prije 2-3-4 godine.

A ovo za konkurenciju u prednosti. Mislim da je lakše uvesti ambalažu nego postići i zadržati nivo kvalitete.
a gdje je problem ako povecas proizvodnju, uvedes ambalazu i zadrzis istu kvalitetu? znaci npr ne kuhas 500 nego 1000 litara.
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2017., 17:55   #8656
možda nema kapacitet za 1000 litara nego za 500 svejedno, onda možeš raditi u dvije pa i u tri smjene ako je potrebno... pogotovo prije ljeta kad je najveća potrošnja
Krkimir is offline  
Old 31.01.2017., 18:05   #8657
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
a gdje je problem ako povecas proizvodnju, uvedes ambalazu i zadrzis istu kvalitetu? znaci npr ne kuhas 500 nego 1000 litara.
Pa recimo nemaš kapaciteta. Ok, nakog određene investicije možda se može ubaciti još opreme. Ali što ako ne može? To znači selidbu na novu lokaciju, a to ne ide samo tako.

Ti spominješ pogon kao žuja. Za Zagrebačku pivovaru izbacuje mi 1.500.000/2.000.000 hl proizvodnje/kapaciteta godišnje. Mislim da nijedna od ovih novih malih nema 10.000 hl. Recimo za Sierra Nevadu podaci wiki kaže 1.250.000 us barrels što je oko proizvodnje Zagrebačke. A SN je trebalo 35 godina do toga, na američkom tržištu.

U USA postoji gomila pivovara koja imaju samo lokalnu distribuciju. Doslovno fanovi dolaze i kampiraju ispred pivovare da ulove karton limenki. A ovi odbijaju povećati proizvodnju.
Riazor is offline  
Old 31.01.2017., 18:32   #8658
Quote:
Riazor kaže: Pogledaj post
Pa recimo nemaš kapaciteta. Ok, nakog određene investicije možda se može ubaciti još opreme. Ali što ako ne može? To znači selidbu na novu lokaciju, a to ne ide samo tako.

Ti spominješ pogon kao žuja. Za Zagrebačku pivovaru izbacuje mi 1.500.000/2.000.000 hl proizvodnje/kapaciteta godišnje. Mislim da nijedna od ovih novih malih nema 10.000 hl. Recimo za Sierra Nevadu podaci wiki kaže 1.250.000 us barrels što je oko proizvodnje Zagrebačke. A SN je trebalo 35 godina do toga, na američkom tržištu.

U USA postoji gomila pivovara koja imaju samo lokalnu distribuciju. Doslovno fanovi dolaze i kampiraju ispred pivovare da ulove karton limenki. A ovi odbijaju povećati proizvodnju.
kazem da mozes kuhati u dve smjene i povecati broj tankova. inace i sama NR kaze da nisu na punom kapacitetu tam u jaski gdje rentaju pogon. znaci prostora za rast i za flasiranje imaju, ako zele. pa evo ti garden brewery koji isto ima fina hoppy piva - imas i webshop sa dostavom. steta sto su limenke 0.33 a ne 0.5 za iste pare.

drugo usa ima 350 tak nesto miliona ljudi. neka ih je samo 10% ludo za craft to ti je vec trziste kao cijela Hrvatska. pa si neke pivovare mogu dozvoliti luksuz kampiranja. imas i u europi neke samostane gdje se stavis na listu cekanja za sanduk pive i dobijes tocno dan i sat kada da dodjes po nju. ako si fulao - sorry.

mislim da HR scena nije za to; craft piva ipak pije najvise mladja urbana publika sa nesto vise para jer je piva znatno skuplja. ak bi mi isli u takve kerefeke ta pivovara bi brzo propala
europe2seoul is offline  
Old 31.01.2017., 18:34   #8659


Zgodan paket našel u Ptuju.
__________________
5K = 18:58 | 10K = 38:50
15K = 58:42 | HM = 1:24:06
30K = 2:10:56 | FULL = 3:51:11
Space Chamber is offline  
Old 31.01.2017., 19:23   #8660
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
kazem da mozes kuhati u dve smjene i povecati broj tankova. inace i sama NR kaze da nisu na punom kapacitetu tam u jaski gdje rentaju pogon. znaci prostora za rast i za flasiranje imaju, ako zele. pa evo ti garden brewery koji isto ima fina hoppy piva - imas i webshop sa dostavom. steta sto su limenke 0.33 a ne 0.5 za iste pare.

drugo usa ima 350 tak nesto miliona ljudi. neka ih je samo 10% ludo za craft to ti je vec trziste kao cijela Hrvatska. pa si neke pivovare mogu dozvoliti luksuz kampiranja. imas i u europi neke samostane gdje se stavis na listu cekanja za sanduk pive i dobijes tocno dan i sat kada da dodjes po nju. ako si fulao - sorry.

mislim da HR scena nije za to; craft piva ipak pije najvise mladja urbana publika sa nesto vise para jer je piva znatno skuplja. ak bi mi isli u takve kerefeke ta pivovara bi brzo propala
Problem je što fermentori nisu slobodni, ne možeš opremu nadoknaditi radom. Što se tiče viška kapaciteta, što to znači? Ako ti je proizvodnja 900, a kapacitet 1000 opravdava li ovih 100 ulaganje u opremu koja je sve samo ne jeftina. Ima tu puno varijabli, nije tako jednostavno. I ovo sto govorim ne teoretiziram na pamet, nego su to stvarni problemi.

Uglavnom da ne ulazim u detalje sve ima svoje zasto. Ako te zanima konkretnije do ljudi s nase pivske scene nije problem doci pa mozes cuti iz prve ruke.
Riazor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.