Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2010., 07:36   #201
Stara putovnica i prvi pecat

Imam staru putovnicu koja je izdata u 12-tom mjesecu 2009. godine, i sada sam prvi put izasao van Hr, Slovenacki policajac mi je udario pecat na stranici 3. U nizozemskoj sam bio zaustavljen od srane policije, i pravili su mi problem govoreci da to nije stranica na kojoj se udaraju pecati. Da li iko od vas ima pecat na stranici br 3?
Boook
HrCitizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:21   #202
Izrada putovnice za malojetnike

Imam 16 godina i uskoro bi trebao napraviti putovnicu. Zanima me moraju li oba roditelja biti prisutna za vrijeme podnošenja prijave ili samo jedan?
San Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:12   #203
Putovnica

Zanima me dali mogu izvaditi putovnicu u drugom mjestu gdje nisam prijavljen (radi se o drzavi hrvatskoj),prijavljen sam u ZG-u,pa me zanima dali samo u ZG-u mogu vadit putovnicu ili mogu u nekom drugom gradu
_supermen_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:20   #204
Quote:
_supermen_ kaže: Pogledaj post
Zanima me dali mogu izvaditi putovnicu u drugom mjestu gdje nisam prijavljen (radi se o drzavi hrvatskoj),prijavljen sam u ZG-u,pa me zanima dali samo u ZG-u mogu vadit putovnicu ili mogu u nekom drugom gradu
mjesto prebivališta
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:28   #205
mislim da mozes i u drugom gradu.
ali nazovi mup, ili mail.

ja sam nedavno dignuo putovnicu u zg, a nemam prebivaliste u zg, vec samo privremeno boraviste. i nikakog problema...
president0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 07:27   #206
Zahtjev mozes predati u bilo kojem gradu, ali isto tako u tom gradu onda moras i podignuti tu putovnicu
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:48   #207
Pozdrav svima. Imam dva pitanjca, ne nalazim odgovor na mup-ovim stranicama, posla sam im pitanje, pa dok čekam da odgovore (ako uopće odgovore)... Možda netko tu zna.

Istekla mi je osobna. Kako živim u drugom gradu i baš se namjestilo hrpa obaveza zbog kojih nisam mogla otputovati, prošlo je više od 15 dana od isteka. Stvaraju li probleme oko toga?

Također, imam peh da mi je istekla i putovnica nedavno. Moram raditi novu, međutim ne mogu bez osobne, naravno. Zanima me mogu li s potvrdom o predaji zahtjeva za izradu nove osobne iskaznice (i starom osobnom i putovnicom) predati zahtjev za izradu nove putovnice?

Hvala unaprijed!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 16:35   #208
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
... Istekla mi je osobna. Kako živim u drugom gradu i baš se namjestilo hrpa obaveza zbog kojih nisam mogla otputovati, prošlo je više od 15 dana od isteka. Stvaraju li probleme oko toga?...
Ne stvaraju, samo ju ponište.


Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
... Također, imam peh da mi je istekla i putovnica nedavno. Moram raditi novu, međutim ne mogu bez osobne, naravno. Zanima me mogu li s potvrdom o predaji zahtjeva za izradu nove osobne iskaznice (i starom osobnom i putovnicom) predati zahtjev za izradu nove putovnice?...
Prije se moglo, ali ne znam kako je s novim putovnicama. Pitaj kad podneseš zahtjev za osobnu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 19:45   #209
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne stvaraju, samo ju ponište.
Samo neka je ponište, ionako dugo trpim fotku koja mi nije baš nešto. Hvala.

Javim za ovo drugo ako mi dogovore. To pitanjce je tu jer sam mislila 2 muhe jednim udarcem, pa da odem na vrijeme na ono bio-bio fotkanje.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 08:48   #210
Pozdrav svima,mene jos zanima,dali mogu predati zahtjev za putovnicu sam bez prisustva roditelja,posto sam maloljetan?
_supermen_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 18:21   #211
Quote:
_supermen_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,mene jos zanima,dali mogu predati zahtjev za putovnicu sam bez prisustva roditelja,posto sam maloljetan?
Ne, moraš biti sa zakonskim skrbnikom.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:03   #212
Quote:
San Francisco kaže: Pogledaj post
Imam 16 godina i uskoro bi trebao napraviti putovnicu. Zanima me moraju li oba roditelja biti prisutna za vrijeme podnošenja prijave ili samo jedan?
Oba, jedan ide s tobom podnijet zahtjev, a drugi kad ju preuzimaš.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 10:25   #213
Već je neko pitao, ali mu nije odgovoreno, imam i ja sličan problem, naime, stara putovnica mi je istekla još 2002. ali nisam radio novu jer mi nije trebala ... sad mi treba, ali staru putovnicu ne mogu nigdje naći po stanu, jer smo otada stalno nešto tramakali i adaptirali ... moram li imati obavezno staru ili je moram prijaviti kao izgubljenu ?
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 11:26   #214
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Već je neko pitao, ali mu nije odgovoreno, imam i ja sličan problem, naime, stara putovnica mi je istekla još 2002. ali nisam radio novu jer mi nije trebala ... sad mi treba, ali staru putovnicu ne mogu nigdje naći po stanu, jer smo otada stalno nešto tramakali i adaptirali ... moram li imati obavezno staru ili je moram prijaviti kao izgubljenu ?
U MUP-u gdje izdaju putovnice zatražit češ novu i tamo će ti objasnit sve šta trebaš napravit da objaviš da si izgubio staru.Malo će trajat to sa narodnim novinama a putovnicu češ ionako čekat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:57   #215
Vađenje putovnice - treba li osobna

Bok

Stara putovnica mi je istekla, a osobnu sam izgubila... pa me zanima dal mogu izvadit putovnicu kad imam onaj papir da mi je vađenje osobne "u procesu" - jel... na siteu ne piše da je potrebna izričito osobna nego "Ili neki drugi dokument koji potvrđuje identitet", ali site im je nerijetko kriv.

Ako netko ima iskustva s ovim.

Zato kaj mi treba putovnica do slijed. petka pa mi je sve na knap. A danas još ne mogu ići pitat nego tek u ponedjeljak
Chloe_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 12:24   #216
Quote:
Chloe_ kaže: Pogledaj post
Stara putovnica mi je istekla, a osobnu sam izgubila... pa me zanima dal mogu izvadit putovnicu kad imam onaj papir da mi je vađenje osobne "u procesu" - jel... na siteu ne piše da je potrebna izričito osobna nego "Ili neki drugi dokument koji potvrđuje identitet", ali site im je nerijetko kriv.
Mozes. ja sam nedavno radila tako - ista stvar, izgubila osobnu, pasos istekao a trebao mi je novi hitno
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:15   #217
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
Mozes. ja sam nedavno radila tako - ista stvar, izgubila osobnu, pasos istekao a trebao mi je novi hitno
hej hvala na odgovoru.
Dakle, mogu ovako: odem u ponedjeljak, uzmem potvrdu da sam izgubila osobnu, odem u NN, tamo dobim potvrdu da sam objavila, vratim se u MUP, dam radit osobnu i dobim tu neku zamjensku tj potvrdu, i onda odmah dam radit putovnicu, i čekam 48 sati za novu, jel? Wow. Super!

p.s. a za vađenje osobne si trebala original mlađi od 6 mj domovnica i rodni list jel?
Chloe_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 16:21   #218
pozdrav, zna li netko možda koliko dugo traje izdavanje ove biometrijske putovnice?
ida. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 21:22   #219
Quote:
ida. kaže: Pogledaj post
pozdrav, zna li netko možda koliko dugo traje izdavanje ove biometrijske putovnice?
PU/PP će izdati putnu ispravu najkasnije 30 dana od dana podnošenja urednog zahtjev
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:16   #220
Pozdrav svima,

Molio bi za pomoc ako netko ima iskustva ili zna.
Zelio bi na put u inozemstvu sto prije sa suprugom i tamo bi se zadrzao duze vrijeme. Da li se putovnice po zurnom postupku mogu izdati u Rijeci ili se mora ici u Zagreb, da li moramo pribavljati pismene dokaze o razlogu zurnog izdavanja putovnica, da li mozemo podnijeti zahtjev za zurno izdavanje iako nam putovnice jos vrijede, meni jos petnaest dana, supruzi jos cetiri mjeseca, da li su kupljene avionske karte dovoljan dokaz za zurni postupak ili stvarno nije potrebno prilagati dokaze, da li se moze drugu osobu opunomociti za podizanje putovnice u redovnom postupku i kako se stara putovnica iz inozemstva moze poslati toj osobi, odnosno nova meni u inozemstvu?

Unaprijed hvala
merakljija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.