Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2006., 10:31   #1
Lasersko rezanje keramičkih pločica

Zna li netko da li, i gdje, u Zagrebu postoji netko tko laserski reže keramičke pločice? Privatnik, ili neka firma?
Je li itko rezao na taj način pločice i kakva su iskustva, cijena?
Hvala!
ProZac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 12:09   #2
Cijena znam da je jako velika iako se ne sječam točno. Ali ako je pločica kvalitetna tj I klase bilo koji majstor sa dijamantnim rezaćem ju može kvalitetno odrezati. Tu ne spadaju ploćice tipa baumax,pevec i ostala sranja ispod 100 kn/m2. Isplati se više kupiti kvalitetnu pločicu nego iznajmiti rezanje istih osim ako kvadratura nije veća od 200 m/2 pa ima nekoliko dana posla.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 15:24   #3
Pločice jesu kvalitetne, dapače, jako kvalitetne i skupe, ali se prodaju u dimenziji 15x56 cm, a kako bi ih htio za prostor između gornjih i donjih elemenata u kuhinji koja i nije tako velika, volio bi da su upola kraće tj. 15x28 cm. Takav sam uzorak pločica vidio i jako mi se sviđaju. Pločice su gres, dakle kvaliteta nije upitna, ali prodavač i keramičar su rekli da je najbolje takve pločice laserski rezati jer bi se ručnim rezanjem mogle odkrhnuti.
Nije mi cijena ni toliko bitna stavka kad ja imam svega 3 m2 tih pločica, samo bi molio da mi netko javi gdje postoji privatnik ili firma koja to može odraditi
ProZac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 10:40   #4
Quote:
ProZac kaže:
Pločice jesu kvalitetne, dapače, jako kvalitetne i skupe, ali se prodaju u dimenziji 15x56 cm, a kako bi ih htio za prostor između gornjih i donjih elemenata u kuhinji koja i nije tako velika, volio bi da su upola kraće tj. 15x28 cm. Takav sam uzorak pločica vidio i jako mi se sviđaju. Pločice su gres, dakle kvaliteta nije upitna, ali prodavač i keramičar su rekli da je najbolje takve pločice laserski rezati jer bi se ručnim rezanjem mogle odkrhnuti.
Nije mi cijena ni toliko bitna stavka kad ja imam svega 3 m2 tih pločica, samo bi molio da mi netko javi gdje postoji privatnik ili firma koja to može odraditi
kakvo lasersko rezanje, žele te oženiti. običan dijamantni rezač s vodenim hlađenjem to odrađuje. nedavno kupio u pevecu onaj jači od 900 W za 500 kn, rezao gres sa njim, bez greške išlo
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 11:47   #5
laser "najsofticiranije" zvuči ali je po meni čista patka.....
ako baš želiš neko high-tec rezanje nađi nekoga tko reže vodom!
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 18:03   #6
Hvala vam na odgovorima, ja sam full nov u tome, jasno mi je da mi mogu napričati šta god žele i oženiti me, tako da me nemojte kriviti što sam ovakvo pitanje postavio
Keramičar mi je rekao da ručnim rezanjem može doći do oštećenja te da je možda bolje ako nađem nekoga tko može to strojno izrezati, a u dućanu su mi spomenuli to lasersko rezanje.
A možete li mi onda reći gdje mogu naći nekoga tko reže s vodenim hlađenjem?
Unaprijed zahvaljujem
ProZac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 18:24   #7
Potrazi neki firmu koja se bavi hidraulicnim strojevima,kompresorima i tak...oni bi trebali znat...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 20:53   #8
vodeno rezanje se prvenstveno upotrebljava za precizna rezanja metala.... tako da počni od nekoga npr. tokara koji možda ima nekoga "opakijega" kolegu koji možda ima CNC stroj ili tako nešto.... pa kada pitaš par ljudi iz te branše doći ćeš do odgovora....
sorry ja sam u rijeci tako da tu znam ali u zg-ne
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 00:20   #9
Quote:
bubica1 kaže:
vodeno rezanje se prvenstveno upotrebljava za precizna rezanja metala.... tako da počni od nekoga npr. tokara koji možda ima nekoga "opakijega" kolegu koji možda ima CNC stroj ili tako nešto.... pa kada pitaš par ljudi iz te branše doći ćeš do odgovora....
sorry ja sam u rijeci tako da tu znam ali u zg-ne
e bas sad kad je spomenio CNC stroj...Idi u strojarsku školu i pitaj..mi isto u školi imamo CNC strojeve i pitaj tamo nekog...Kontam si da neće puno uzet...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 10:51   #10
ma ne shvatite me krivo, keramika se nemože obrađivati CNC strojem.....
naveo sam ga kao primjer progresije "metaloobrađivača" da bi čovijek od nekuda mogao krenuti tražiti nekoga koji reže vodom
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:28   #11
ovak...

u pevecu, baugausu, baumaxxu i drugdje imaš te rezače s vodenim hlađenjem (to je brusilica s dijamantnom reznom pločom koja ispod ima bazenčić s vodom, voda hladi ploču prilikom rezanja tako da ne dolazi do krhanja pločice), koštaju ti 300-350 kn oni od 500 W.

svaki bolji keramičar trebao bi imati takav strojček. ako ga nema, traži keramičara koji to ima. ako imaš više keramike za napravit možda čak imaš računicu i kupit takav strojček.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:23   #12
Quote:
ProZac kaže:
Pločice jesu kvalitetne, dapače, jako kvalitetne i skupe, ali se prodaju u dimenziji 15x56 cm, a kako bi ih htio za prostor između gornjih i donjih elemenata u kuhinji koja i nije tako velika, volio bi da su upola kraće tj. 15x28 cm. Takav sam uzorak pločica vidio i jako mi se sviđaju. Pločice su gres, dakle kvaliteta nije upitna, ali prodavač i keramičar su rekli da je najbolje takve pločice laserski rezati jer bi se ručnim rezanjem mogle odkrhnuti.
Nije mi cijena ni toliko bitna stavka kad ja imam svega 3 m2 tih pločica, samo bi molio da mi netko javi gdje postoji privatnik ili firma koja to može odraditi
Netko ti je već napisao da to možeš rezati strojem sa vodeno hlađenom dijamantnom šajbom...ispasti će odlično, ali ne i savršeno.....Mislim da ćeš teško naći način kako prerezati to savršeno da izgleda kao original...ako ništa drugo onda zbog ruba koji je vjerojatno malo dodatno obrađen u tvornici....rješenje ti je da kupiš pločice koje ti se sviđaju (i koje kažeš da si vidio)...sve ostalo su polurješenja....nikakav laser ti ne može napraviti isti rub kao original.....odnosno ako može vrlo vjerojatno je jeftinije kupiti nove pločice.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:45   #13
nemoj te miješati dvije stvari

1 - stroj koji reže reznom pločom i sve se skupa hladi vodom , i

2 - stroj koji reže samo "VODOM", tj. vrlo tankim mlazom vodom koja se pušta pod vrlo visokim tlakom
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 14:19   #14
Quote:
bubica1 kaže:
nemoj te miješati dvije stvari

1 - stroj koji reže reznom pločom i sve se skupa hladi vodom , i

2 - stroj koji reže samo "VODOM", tj. vrlo tankim mlazom vodom koja se pušta pod vrlo visokim tlakom
Nitko ne miješa to dvoje..to sam jasno u poruci napisao....pročitaj..isto piše da ni tako neće dobiti 100% jer original pločica ima napravljen rub....a BILO kakvim rezanjem taj rub ne dobiješ ....i još je tu pitanje cijene....mislim da je jeftinije kupiti 3m2 novih pločica nego izvoditi egzibicije kao rezanje laserom ili vodenim mlazom.....
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 11:09   #15
ima drugi problem. ni najbolje rezanje neće dati original jer su originalni rubovi obrađeni i malo spušteni u odnosu na debljinu pločice. kad se napravi spoj rezane pločice i originala primjetit će se uvijek razlika u visini između rezanog i original brida...

e sad...ako je čovjek mislio orijentirati pločice po visini, onda rezane dijelove orijentiraš prema elementima i plohi, dvije pločice pokriju visinu i nema problema. no mislim da čovjek želi orijentirati pločice po dužini, i tu nema sreće...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 22:57   #16
Da ozivim topic.
Jel netko onda pronasao firmu, majstora koji ima uredjaj za lasersko rezanje ili rezanje plocica vodenim mlazom?
Imam gres plocice i trebam iz plocice mjera 10X60 napraviti 3 komada mjere 10X10.
Neka netko napise dobru vijest.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.