Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 22:07   #21
Quote:
Sadie Borge kaže: Pogledaj post
Dižem ovu temu jer planiram upisat ove godine počet učit njemački. E sad me zanima koliko je ova cijena u Vodnikovoj opravdana. Jer je učenje preko SC-a puno jeftinije, ali u Vodnikovoj mogu polagat testove na kraju koji se priznaju i to mi je dosta bitno.

Ima li itko tko je bio prošlu godinu tamo? Kakva je škola? Isplati li se davati toliko novaca?
ja sam ove godine završila 4. godinu talijanskog i mogu ti reć samo sve najbolje o vodnikovoj... škola je super, a svaki položeni stupanj (A1,A2,B1,B2,C1,C2) ti se upisuje u radnu knjižicu jer su ove godine dobili status ustanove pod RH... profesori su fkt izvrsni, ja sam imala 2 profe i još jednu kaj je bila na zamjeni par puta i također sve najbolje... a isto sam čula i za profe iz njemačkog od cura kaj su tam išle... i ja bi rekla da se lova isplati, ak si možeš priuštit...
anchy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 01:51   #22
Quote:
Sadie Borge kaže: Pogledaj post
Dižem ovu temu jer planiram upisat ove godine počet učit njemački. E sad me zanima koliko je ova cijena u Vodnikovoj opravdana. Jer je učenje preko SC-a puno jeftinije, ali u Vodnikovoj mogu polagat testove na kraju koji se priznaju i to mi je dosta bitno.

Ima li itko tko je bio prošlu godinu tamo? Kakva je škola? Isplati li se davati toliko novaca?
ja ti pak mogu reć 2 mišljenja,oba se tiču engleskog..prije 5-6 godina sestra mi je tamo učila engleski i bila prezadovoljna,odnosno prezadovoljna je danas kad joj ide fakat odlično..imala je super profu,zahtjevnu što po meni na takvom nečem donekle i treba bit,dobivali su i dosta zadaće,dakle samostalnog rada što je i te kako poželjno i taj novac definitivno nije bio bačen uzalud..
e sad,ja sam išla na engleski zadnje 3 godina;kao što vidiš nije bila potpuna katastrofa jer čemu bi onda uopće nakon prve godine išla više..naime,ja sam imala prilično lošu profu,nezainteresiranu,živčanu i tak to..nit smo na satu nešto posebno radili,a za zadaću nam dala jedan do dva zadatka,većinom iz radne koja ima rješenja pa je jasno da se moglo i puno lakšim putem riješit zadaću..jednostavno je njen pristup bio loš,žena ni nakon 2 godine nije znala imena nas 10,kaže nam da radimo jedno pa kad završimo kaže nam da kaj smo mi to radili,da nam nije rekla taj zadatak jer uopće nije iz lekcije koju radimo i slično..al ono,ja sam htjela kad sam već počela i završit jer mi je poslije bilo za C1 koji traje 2 godine..

da sad ponovno idem bilo na eng ili neki drugi jezik išla bi u sokrat,znam osobu koja je tamo učila francuski i kaže da je savršeno i frendica godinu dana učila engleski..isto je rekla da su profači dosta mladi pa time i pristupačniji,cijena je podjednaka kao i vodnikova,a škola je ipak novija i mislim da imaju neki noviji pristup,vodnikova se nije mijenjala već stoljećiima..al ono,kak sam rekla,budući da u mojoj obitelji imamo i 1 super slučaj kod njih i 1 kojim nismo prezadovoljni dosta toga zavisi i o sreći kamo i kome ćeš upast..
i što se tiče tih ispita i radne knjižice,po meni je to preolako shvaćeno kod njih jer kod nas na kraju par ljudi dobilo 4 i 5 kao na C1,a možda znaju za B1,al možda..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:27   #23
Hvala vam na odgovorima.

Predomišljam se sad jer što više čitam o školama stranih jezika sve više negativnih komentara nalazim o Vodnikovoj. To mi je baš šteta jer mi je ona najbliže i baš mi paše.
Kolike su grupe u Vodnikovoj? Jesu li manje (6-8) ili veće (12-14)?
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 18:24   #24
Quote:
Sadie Borge kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima.

Predomišljam se sad jer što više čitam o školama stranih jezika sve više negativnih komentara nalazim o Vodnikovoj. To mi je baš šteta jer mi je ona najbliže i baš mi paše.
Kolike su grupe u Vodnikovoj? Jesu li manje (6-8) ili veće (12-14)?
veličina grupe ti ovisi o zainteresiranosti za tečaj. ili npr. kad sam išla prvu godinu talijanskog bilo nas je 14, a dalje 7-8 ovisno kako su ljudi završavali srednju (mnogi odustaju zbog obaveza na faxu, tj. prilagođavanja na fax)...
anchy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 18:42   #25
Quote:
Sadie Borge kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima.

Predomišljam se sad jer što više čitam o školama stranih jezika sve više negativnih komentara nalazim o Vodnikovoj. To mi je baš šteta jer mi je ona najbliže i baš mi paše.
Kolike su grupe u Vodnikovoj? Jesu li manje (6-8) ili veće (12-14)?
nas je cijelo vrijeme bilo 12 il 13,al pol ljudi dolazilo svaki treći put,odlazilo nakon prvog il drugog sata i tak..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 20:35   #26
Može li mi netko preporučiti neku profesoricu/profesora za njemački? Prvi stupanj, potpuni početnik

I da li se može kombinirati preko tjedna i vikendom ili se moram odmah odlučiti za jednu opciju? Budući da nemam pojma kako ću biti zauzeta jer vikendom volontiram, a preko tjedna ću, nadam se, uskoro raditi.

Koliko dugo traje 1 tečaj koji platim? I koliko mi dugo treba do diplome A1? Hvala svima!
Knjiški moljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:44   #27
E jel zna netko jel se druga, završna godina stupnja C1 može završiti bilo kad, to jest, ne da se odmah nastavi na prvu godinu C1, nego jednom u budućnosti?
Talking.Head is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:24   #28
Thumbs down

Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
nas je cijelo vrijeme bilo 12 il 13,al pol ljudi dolazilo svaki treći put,odlazilo nakon prvog il drugog sata i tak..
Grupe su max. 14 ljudi, ali to je definitivno previše.
Problem je i u tome što se ljudi upisuju još uvijek tako da, ako si i upao u grupu sa manje učenika ona se može bez problema popuniti čak i 3 tjedna nakon početka nastave
salamandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 17:02   #29
Bok ljudi... ja bih upisao njemački u ovoj školi ali me zanima cijena (mj) za 4 sata tjedno... Treba mi to jer ću upisat magisterij u Švicarskoj.

Vidio sam hrpu različitih cijena pa bih htio da mi odgovori netko tko je išao ili ide na njemački tamo... Hvala puno
Gojko Sisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 16:28   #30
bok
ja bih išla u vodnikovu na tečaj španjolskog.. možete li mi nešto reći o tečaju.. iskustvo s nekom drugom (boljom) školom?
bumblebee :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 12:22   #31
Quote:
bumblebee :) kaže: Pogledaj post
bok
ja bih išla u vodnikovu na tečaj španjolskog.. možete li mi nešto reći o tečaju.. iskustvo s nekom drugom (boljom) školom?
baš nitko? iako vidim da je tema stara ali..
bumblebee :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 23:12   #32
Quote:
bumblebee :) kaže: Pogledaj post
baš nitko? iako vidim da je tema stara ali..
ja sam ti tu sasvim slučajno naletjela i vjerojatno ti neću ni pomoći, ali eto... išla je jedna poznanica u tu školu i učila španjolski... ona je bila prilično zadovoljna, ali koliko sam ja uspjela vidjeti njeno znanje, to nije bilo ništa previše posebno (ali meni je španjolski u krvi, ko materinji mi je, pa ne znam koliko je to mišljenje objektivno)
nanchyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 16:57   #33
iako je ova tema poprilično statična, ipak...

zna li netko kako izgleda prijemni ispit iz engleskog u vodnikovoj?

tnx
-garden- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:35   #34
Quote:
-garden- kaže: Pogledaj post
iako je ova tema poprilično statična, ipak...

zna li netko kako izgleda prijemni ispit iz engleskog u vodnikovoj?

tnx

sastoji se od pismenog i usmenog ispita.

pismeni ispit sadrži više tipova zadataka (zaokruživanje, nadopunjavanje,...) u kojima se provjerava znanje gramatike i vokabulara.

nakon pismenog slijedi kratki usmeni ispit.
profesor(ica) će te najvjerojatnije pitati nekoliko pitanja o tvojoj školi/fakultetu/poslu, načinu provođenja slobodnog vremena, planovima za budućnost,...

sretno!
Nuvola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:56   #35
nuvola, puuuuno ti hvala!
-garden- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 13:35   #36
Quote:
-garden- kaže: Pogledaj post
nuvola, puuuuno ti hvala!
nema na čemu.


btw, zna li netko nešto o prof. Selanec? može i na pm.
Nuvola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:04   #37
engleski

Pozz ljudi,

da li netko ima preporuku za nastavnika engleskog u vodnikovoj?
Nisam zadovoljan sa svojom trenutnom i planiram se slijedeći semestar prebacit,ali neznam kod koga bi,pa ako netko ide tamo ili zna nekog dobrog profesora ili profesoricu neka mi javi tu ili na PM.

Hvalaaa!!!!!)
Svestran31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 16:19   #38
pozz:)

Namjeravam se upisati na tečaj engleskog.. ali nisam još skroz odlučila za ovu školu pa bi mi trebalo još malo pozitivnih kritika o njoj..

Što mislite o školama Prospero i Sokrat? Vodnikova je kvalitetnija?
__________________
I'll spread my wings and I'll learn how to fly :)
andreja2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 19:09   #39
bok
može netko dati savjete da li upisivati vodnikovu
vjerojatno bih upisala španjolski, mislim se između vodnikove i sc-a
sc-a će mi bit u sklopu doma, ali vidim da vodnikova piše u radnu knjižicu stupnjeve
koja je cijena kod njih
ekvator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 10:00   #40
Sad sam zvala da pitam mogu li se prijavnice za testiranje poslat mailom, i javila mi se neka ženska, totalno neinformirana. Jedva mi je odgovorila što sam ju pitala, rekla je da mogu mailati, i pitam ju jel onih 200 kn dam kad dođem na testirane- skoro pa je pitala 'kojih 200kn?'!
I pitam ju još koja je cijena semestra i rekla je da ne zna. Jednostavno - Ne znam.
banana boat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.