Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2005., 20:00   #21
Imam jedno pitanjce... Ja neznam puno o tim stvarima, ali ja moram nadolijevati vodu svaka 2 tjedna recimo preko zime. Kada ozračujem radijatore, skoro uvijek se čuje kako izlazi zrak van iz njih... Majstor je rekao da je to normalno, da pumpa kod rada pomalo ubacuje zrak i tako se sistem napuni zrakom... Da li je to tako ili mi on prodaje prašinu? Zašto uopće dolazi do toga? Želim reći da li se to dešava svima ili je to obavezno znak da nešto nije u redu u sistemu? Nisam primjetio da negdje nešto curi, cijevi mi prolaze po zidovima, izvana, i nigdje nisam vidio da nešto curi...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 21:09   #22
Quote:
okicizepa kaže:
Imam jedno pitanjce... Ja neznam puno o tim stvarima, ali ja moram nadolijevati vodu svaka 2 tjedna recimo preko zime. Kada ozračujem radijatore, skoro uvijek se čuje kako izlazi zrak van iz njih... Majstor je rekao da je to normalno, da pumpa kod rada pomalo ubacuje zrak i tako se sistem napuni zrakom... Da li je to tako ili mi on prodaje prašinu? Zašto uopće dolazi do toga? Želim reći da li se to dešava svima ili je to obavezno znak da nešto nije u redu u sistemu? Nisam primjetio da negdje nešto curi, cijevi mi prolaze po zidovima, izvana, i nigdje nisam vidio da nešto curi...
ne znam jel to normalno ili nije, ali mi do sada nismo nikad imali problema sa zrakom u radijatorima, odzracili bi na pocetku sezone i to je bilo sasvim dovoljno
vodu bi nadolijevali max dva puta godisnje, s tim da nivo vode nikad nebi pao puno ispod dozvoljenog
jel mozda zaboravis doliti vode odmah iza ozracivanja?
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 21:22   #23
ljudi, majstor je bio; provjeren kotao, odzracnici itd i sve je u najboljem redu
dijagnoza: negdje curi

on kaze da on ne moze pronaci mjesto gdje curi pa samim time ne moze popraviti kvar
ako se do proljeca ne pojavi vodena fleka nema druge nego iskljuciti ove cijevi iz sistema i postaviti nove cijevi koje bi bile vidljive
to znaci puno troskova i pun stan onih ruznih cijevi

ima li netko neki drugi prijedlog?

da li netko moze savjetovat kako da pronadjem mjesto curenja i postedit me troskova i ruznih vidljivih cijevi

ima li netko nekog genijalnog majstora za preporucit il da trazim nekog tko zna rasljama traziti vodu (ha, ha)?!

PRIJEDLOZI DOBRODOSLI

undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 21:51   #24
ma da ti pusta u zidu vec bi se odavno vidila fleka, i to veeelika, pogotovo ako kazes da pusta dosta vode

pusta sigurno negdje na peci
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 23:31   #25
Ne vijerujem da je majstor provijerio bas sve .

Prije nego dam jos rijesenja , reci :
1, jelli to stan ili kuca ,
2, ima li medju prostora ispod poda ,
3, sto je ispod ,
4, koji ti je tlak u mrezi ,
5, na koliko padne za 24 h
6, koliko ima radijatora
7, jeli imas regulacione ventile donje , (prigusne)
8, Imas li slusalice , kao doktor .
9, koliko dugo to traje
10, koliko po procijeni se vode dolije dnevno ?
11, Koliko je dug cijevovod
12, jeli 1 cijevni ili 2 cijevni
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 10:49   #26
1.stan u kuci
2.ne znam sto ti ovo znaci?!
3.ispod jedne polovice stana je prizemlje a druga polovica je u suterenu
4.1-1,5 bar
5.na nula
6.9
7.nemam pojma ali 4 radijatora su potpuno nova a ostali su stari
8.ne ali mogu nabavit
9.tjedan dana
10.majstor kaze da to nije vise od 1dl ili 2
11.nisam siguran jer uopce ne znam kud cijevi idu
by the way ima li neko pravilo s postavljanjem cijevi tj. da li one uvijek idu kroz pod ili kroz zid ili to ovisi o majstoru?!
12.2 cijevni

majstor je dosad bio dobar ali nisam ni sam siguran da li je sad u pravu
cudno mi je sto on tvrdi da se s nadolijevanjem vode doda u principu samo 1 dl vode tj znaci samo toliko iscuri preko noci.
prosle godine nam je jedan radijator curio tri mjeseca dok ga nismo zamijenili i niti jednom nije pao nivo vode u sistemu a u tri mjeseca je sigurno iz njega iscurilo vise od 1 dl

cini mi se glupo ici u totalnu rekonstrukciju cijevnog sistema a bez ikakvog dokaza da negdje curi voda
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 19:20   #27
Što se tiče odzračivanja....
Sa padom tlaka nemam većih problema, samo mi se zna dosta često nabiti zrak unutra.... Isključim bojler, ako je tlak ipak premali, malo nadopunim sa vodom i onda idem odzračivati jedan po jedan radijator... ostavim ga otvorenog sve dok se mlaz vode ne ustabili, dok nema šištanja i špricanja... nakon toga svega, bojler nadopunim sa vodom, uključim i to je to.... par dana je sve ok, a onda opet osjetim u kupaonici, recimo, kako je gornja prečka (lojtra radijator) hladna....... u čemu je fora?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 00:16   #28
Jedna od mogućnosti stvaranja "zraka" u sustavima grijanja je stvaranje aluminijevog oksida ( događa se kod Al radijatora u principu samo kada su novi ) rješenje je relativno jednostavno - ulije se tekucina koja to sprjecava u sustav i gotovo ( npr Cilit HS kombi ) .
Pumpa ne može stvarati zrak ( to je definitivno ) .
Mogućnosti za popravak sustava koji ispušta tako male količine vode svode se na ulijevanje tekućine za zaptivanje ( koncentracija u zavisnosti od količine propuštanja ) Ako ti je ekspanziona neispravna dolaziti će do velike razlike u tlakovima sustava ( na hladno - inicijalni , na toplo - značajni porast čak postoji i mogućnost ispuštanja kroz sigurnosni ventil ) .
__________________
Ništa nova .
qwerty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 11:25   #29
Kod kuće imam aluminijske radijatore (Lipovica), a i sustav mi je 2 god star. Najviše sam problema imao sa time prošle godine, sada je stvaranje zraka nešto manje... Ovo glede pumpe mi je rekao majstor - možda je to samo njegovo objašnjenje problema, ja nemam pojma.... Kako mogu ubaciti u sistem tu tekućinu? Gdje toga ima za kupiti i po kojoj cijeni?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 23:21   #30
qwerty ti je dao dio odgovora ., na koje sam i ja mislio .
Ta tekucina koja se doljeva , ima je kupiti u specijaliziranim trgovinama ili u auto trg.
Moze se uliti kad se zna mijesto gdje pusta i ulije se tako da se ispusti tlak na sistemu i onda na nekom odzracnom ventilu dolije malo .
Prema nekim misljenjima taj aditiv i nije tako dobar jer zacepljuje kotao , pa ne treba pretijerivati.
Da se vratim na prvo pitanje gdje pusta.
Jedan od problema izgleda da je i to sto nemas vise zraka u expanzionoj posudi , a mozda i ona pusta . vidi najprije to .
A ono pod 2 medjuprostori , to sam mislia na prostore u podu , izmedju greda ili slicnih mijesta .
Jos 1 mogucnost je da ti pusta na onom dijelu suterena .
ako je tamo ostalo neizolirano u odnosu na zemlju , to je pozicija gdje najcesce probije.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2005., 20:17   #31
Probaj jednog toplijeg dana nabit pritisak , neznam na 1.5 ili koliko već hoćeš i zatvori ventile od ulaza i izlaza u kotao (naravno ugasi plin ) i tako ostavi 24h i ako ti pritisak ponovno padne znači nešt je s cjevima , a ako pritisak ostane isti , znači kotao je u grcu.
__________________
FBI - Female body inspector
:Man in black: is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 00:59   #32
probat cemo, hvala ti
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 13:41   #33
UPDATE:
ovih nekoliko dana testirali smo radijatore, jedan po jedan
sumnjali smo da mozda na jednom pusta ali od toga nista-svi radijatori u redu
posto se otjecanje vode i dalje nigdje ne vidi a nama stalno pada tlak i moramo nadolijevat vode pitam se da nije mozda nesto drugo?!
majstor je provjerio ekspanzionu posudu i ostalo ali to njegovo provjeravanje je trajalo pet minuta- jel to dovoljno ili mu je u zurbi nesto promaklo (dosad je uvijek dobro radio samo uvijek negdje juri)
vidim da dosta ljudi ima slicne probleme
ako ih je netko uspjesno rijesio molim da mi javi kako

pomoć please
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 00:19   #34
curi negdje curi. nemoj očekivati mlaz, to samo kapa. pregledaj spojeve. ne kužim u ćemu je stvar, dobio si već nekoliko savjeta. treba sve pomno pregledati, to je malo vremena.pogledaj ventil na ekspanzionoj (onaj gdje se pumpa), makar je malo vjerojatno obzirom na količinu manjkavosti.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 11:29   #35
update#2

nalili tekucinu za zatvaranje rupa u cijevi
sad sve radi kako treba (da kucnem)
puno hvala na sugestijama
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 08:50   #36
Ima li taj tvoj bojler sigurnosni ventil, te koliko je star? Imao sam iskustva sa starijim bojlerom, sigurnosni ventil spojen preko preljeva na kanalizaciju, uz povećanu inkrustaciju na grijaču vode tlak je svaki puta kod zagrijavanja toliko porastao da je bojler izbacio popriličnu količinu vode preko sigurnosnog ventila. Zbog konstrukcije spoja izlijevanje vode možeš primijetiti baš ako tamo stojiš ili pipaš preljev. I svaki puta je bila ista situacija - nadopuniš sistem vodom, uključi se grijanje, jedan dan grije i polako pljucka vodu preko sigurnosnog ventila, i do jutra je tlak u sistemu 0.
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 13:19   #37
Plinski bojler

Molim pomoć, vidim da ima dosta ljudi koji su se prebacili na plinskogrijanje. Kakva su vam iskustva s fasadnim bojlerima, kupujem bojler 24 kW, ne znam što da uzmem... Ima li netko plinsko grijanje preko spremnika? S kim ste potpisali ugovor, kako ste zadovoljni?
luda_bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 16:29   #38
Quote:
luda_bara kaže:
Molim pomoć, vidim da ima dosta ljudi koji su se prebacili na plinskogrijanje. Kakva su vam iskustva s fasadnim bojlerima, kupujem bojler 24 kW, ne znam što da uzmem... Ima li netko plinsko grijanje preko spremnika? S kim ste potpisali ugovor, kako ste zadovoljni?
Ja sam kontaktirao Butan plin iz Rijeke negdje u 6. mjesecu, dečki došli pogledali lokaciju gdje bih ga smjestio, ravno 15 minuta bili i otišli.
Posalo im građevinsku, katastarski plan, vlasnički list. Projektant javio da su dokumenti za postavljanje spremnika stigli ali već mi ih mjesec dana šalje a nikako da pošalje.
Preporučili mi svog instaltera, nakon silnog zvanja dotičnog konačno došao, pogledao i za par dana poslao svoj proračun. Ispao je preko 25000kn.......
prisjelo mi grijanje na plin.... Zovem ja drugog, trećeg, četvrtog, petog nula bodova. Našao sam firmu koja ti sredi papire, instalaciju od spremnika do kuće tj. bojlera, ali ne postavljaju bojler.....
Uspio sam nekog majstora naći preko prijatelja (zato se nadam da me neće zaboraviti) koji je rekao da će doći ovaj tjedan pogledati gdje bih bojler smjestio, jer i za njegov smještaj postoji hrpa ograničenja.
Tako da sada razmišljam o nabavi lož ulja za ovu zimu, barem do kraja godine, možda uspijem srediti do tada nešto...
Mada polagano razmišljam i o drugoj soluciji a to je pirolitička peć na drva....

Kako si ti prošla sa time, imaš li bojler?
njokach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 22:32   #39
Plinski bojler, kombinacija podnog i radijatorskog grijanja

Čitam na nekim drugim temama o takvim sl. kombinacijama. Iz nekih drugih izvora sam čuo da se voda za podno grijanje zagrijava na svega 30-tak stupnjeva, a za radijatore oko 60-tak stupnjeva. Kako se to onda može riješiti recimo jednim plinskim bojlerom ili postoje spec. bojleri koji imaju recimo dva kruga grijanja. Molim ako netko zna o ovome ili ima link na neku korisnu stranicu. Hvala!
zjardas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 09:02   #40
Quote:
zjardas kaže:
Čitam na nekim drugim temama o takvim sl. kombinacijama. Iz nekih drugih izvora sam čuo da se voda za podno grijanje zagrijava na svega 30-tak stupnjeva, a za radijatore oko 60-tak stupnjeva. Kako se to onda može riješiti recimo jednim plinskim bojlerom ili postoje spec. bojleri koji imaju recimo dva kruga grijanja. Molim ako netko zna o ovome ili ima link na neku korisnu stranicu. Hvala!
Ekipa to rjesava ( i ja planiram ) na nacin da se voda koja IZLAZI iz radijatora spoji na podno grijanje buduci da je ta voda vec pomalo ohladjena te je na priblizno trazenoj temperaturi.Znaci sve grijes istim bojlerom, radijatori su normalno spojeni a na izlaz od radijatora spojis podno. Inace, zvao sam u Grundfos Hrvatska za neki regulator kojim bi mogao regulirati temperaturu vode i njihov savjetnik mi je rekao da je najbolje da to rijesim na nacin kao sto sam i tebi rekao.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.