Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 17:41   #3141
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Pitaj ti njega da li ti može tu garanciju dati napismeno. Za pjene je sve preko 5cm puno, a za neke mekše je i 5 puno.
Evo, od Oriolika dobio napismeno da Ortoflex može izdržati i veći raspon od toga.

Mislim da ću ga uzeti, pa šta bude, bude
CaptainKirk is offline  
Old 22.05.2012., 22:47   #3142
Quote:
reno385 kaže: Pogledaj post
Al sta se dobije s kokosom na đepićastoj jezgri?
Tako komotno može spavati i na bonelu s kokosom kad smo kod toga...
Kokos i tvrdi filc nuliraju sve dobro što đepićasta jezgra može ponuditi.
slažem se, ali ako sam dobro shvatio, traži se tvrdi madrac, a siesta to je.
afoj is offline  
Old 23.05.2012., 04:16   #3143
Treba mi brzi savjet .. Kupio sam Dormeo madrac Memory Silver Plus 2+12 ... Nakon skoro
2 tjedna uopće nisam zadovoljan sa spavanjem.. Ujutro me sve boli u ramenima i lopatici.. Strašno :/ ..
Inače nemam nikakvih zdr. problema sa kralješnicom, mlad sam
Netko kaže da se trebam priviknuti ? Međutim ja se dvoumim, jer ne želim za 2 mjeseca požaliti,
a rok vraćanja madraca je 30 dana ..
Prije sam imao Hespo madrac, ne znam točno koji model, i bio je odličan.
Neki prijedlog za drugi madrac ? ( Neki srednje tvrdoće ili mekši .. )
Help
Kurtis is offline  
Old 23.05.2012., 11:28   #3144
Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Treba mi brzi savjet .. Kupio sam Dormeo madrac Memory Silver Plus 2+12 ... Nakon skoro
2 tjedna uopće nisam zadovoljan sa spavanjem.. Ujutro me sve boli u ramenima i lopatici.. Strašno :/ ..
Inače nemam nikakvih zdr. problema sa kralješnicom, mlad sam
Netko kaže da se trebam priviknuti ? Međutim ja se dvoumim, jer ne želim za 2 mjeseca požaliti,
a rok vraćanja madraca je 30 dana ..
Prije sam imao Hespo madrac, ne znam točno koji model, i bio je odličan.
Neki prijedlog za drugi madrac ? ( Neki srednje tvrdoće ili mekši .. )
Help
Vratite madrac.

Neki dan sam zvao dormeo (top-shop) da se raspitam za Octaspring madrac. Javlja se naštrebani operater koji mi u jednom dahu objašnjava de je to svjetsko čudo od madraca i sam vrh ponude na ovoj planeti. Pitam ja kakve su to pjene?
- "to su vam takozvane PU poliuretanske pjene"
- Pitam što je sa hladno lijevanim pjenama?
- "ma ne gospodine, to su vam zastarjele tehnologije"
- Pitam ja zašto taj madrac toliko košta i koja je gustoće te pjene. i usput bacim usporedbu s tempurom koji radi pjene 85kg/m3, a ovo je masu skuplje i od tempura.
- "hm, evo, samo malo, to nas nisu učili, ali sad ću ja provjeriti. .....evo, evo, nemamo taj podatak, ali ostavite mi br. telefona, pa ćemo vam javiti.
Pogledajte si i madrac iMemory Silver koji vam je napravljen istom tehnologijom, ali je jeftiniji. Ti madraci vam imaju u navlaku upletena vlakna srebra.
- pitam ja kako funkcionira to s povratom madraca ako nisam zadovoljan?
- Vi možete u roku od 30 dana vratiti madrac u original ambalaži i neoštećen. Mi taj madrac vračamo u tvornicu na pregled da bi se utvrdilo zašto vi niste zadovoljni i zatim se taj madrac uništava.

uništava se moj k***. Proizvedeš madrac, dostaviš ga distributeru, dostaviš ga kupcu, vratiš ga distributeru, vratiš ga u tvornicu, ljudi ga pregledavaju i onda ga uništiš !? ...i sve to za cijenu po kojoj se prodaje Dormeo!?

iMemory Silver je jeftiniji 5 puta i nema nikakve sličnosti s octaspringom.

Vlakna srebra??? da je to tako, kupovali bi navlake i ravno u talionicu. Obrada srebrom postoji, ali daleko je to od vlakna.

Pogledao sam madrace i sviđa mi se octaspring ideja, ali mi se ne sviđa cijena i kvalitet materijala koji nemaju veze s mozgom.

Općenito ne volim Dormeo i prodavanje muda pod bubrege. Rade s jeftinim kineskim pjenama i jedino što je dobro na tim madracima su navlake i izgled općenito. Proizvod koji je podešen za tv prodaju. Sve to ima smisla zbog niske cijene, ali s ovim octaspringom su zabrijali skroz.

Zadnje uređivanje afoj : 23.05.2012. at 12:36.
afoj is offline  
Old 23.05.2012., 12:59   #3145
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Vratite madrac.

Neki dan sam zvao dormeo (top-shop) da se raspitam za Octaspring madrac. Javlja se naštrebani operater koji mi u jednom dahu objašnjava de je to svjetsko čudo od madraca i sam vrh ponude na ovoj planeti. Pitam ja kakve su to pjene?
- "to su vam takozvane PU poliuretanske pjene"
- Pitam što je sa hladno lijevanim pjenama?
- "ma ne gospodine, to su vam zastarjele tehnologije"
- Pitam ja zašto taj madrac toliko košta i koja je gustoće te pjene. i usput bacim usporedbu s tempurom koji radi pjene 85kg/m3, a ovo je masu skuplje i od tempura.
- "hm, evo, samo malo, to nas nisu učili, ali sad ću ja provjeriti. .....evo, evo, nemamo taj podatak, ali ostavite mi br. telefona, pa ćemo vam javiti.
Pogledajte si i madrac iMemory Silver koji vam je napravljen istom tehnologijom, ali je jeftiniji. Ti madraci vam imaju u navlaku upletena vlakna srebra.
- pitam ja kako funkcionira to s povratom madraca ako nisam zadovoljan?
- Vi možete u roku od 30 dana vratiti madrac u original ambalaži i neoštećen. Mi taj madrac vračamo u tvornicu na pregled da bi se utvrdilo zašto vi niste zadovoljni i zatim se taj madrac uništava.

uništava se moj k***. Proizvedeš madrac, dostaviš ga distributeru, dostaviš ga kupcu, vratiš ga distributeru, vratiš ga u tvornicu, ljudi ga pregledavaju i onda ga uništiš !? ...i sve to za cijenu po kojoj se prodaje Dormeo!?

iMemory Silver je jeftiniji 5 puta i nema nikakve sličnosti s octaspringom.

Vlakna srebra??? da je to tako, kupovali bi navlake i ravno u talionicu. Obrada srebrom postoji, ali daleko je to od vlakna.

Pogledao sam madrace i sviđa mi se octaspring ideja, ali mi se ne sviđa cijena i kvalitet materijala koji nemaju veze s mozgom.

Općenito ne volim Dormeo i prodavanje muda pod bubrege. Rade s jeftinim kineskim pjenama i jedino što je dobro na tim madracima su navlake i izgled općenito. Proizvod koji je podešen za tv prodaju. Sve to ima smisla zbog niske cijene, ali s ovim octaspringom su zabrijali skroz.
Nisu mi poznate cijene Octaspring madraca , no na mjerenjima koja smo radili za Dormeo, kad su narucivali Xsensore, taj se madrac pokazao kao najbolje sto su imali u ponudi.
Iz razgovora sam shvatio da im to , kao i vecinu proizvoda radi Magniflex u Italiji, a sad da li oni upotrebaljavaju kinesku pjenu, neznam.
Standardno je to da se svi proizvodi koji se rade za prodaje tipa prezentacije , Tv prodaja, s obzirom na troškove rade u lošijoj kvaliteti pjena , i jos vecinom i bez mogucnosti skidanja nnavlaka, da je teze detektirati sto je u biti unutra, a vanjska navlaka je super jer je to sto se vidi kod kupovine.

No čini mi se, ali će Afoj, to bolje znati da i Optima ima nešto slično octaspringu u jednom od svojih madraca, ? ili sam to loše vidio .

Moda umetanja različitih opruga unutar madrace je u začetku ( ne mislim na Bonell i džepiće, nego druge materijale kojio vrše ulogu opruge unutar madraca), madjar na IMM se pojavio sa oprugama od drveta u latex madracu i sa cijenom od koje boli glava, Austrijanac radi elastične opruge od plastike, koje je Tropico poceo ugradjivati u svoje nove modele.
Stalno se nešto novo izmišlja.
madraci is offline  
Old 23.05.2012., 13:21   #3146
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
No čini mi se, ali će Afoj, to bolje znati da i Optima ima nešto slično octaspringu u jednom od svojih madraca, ? ili sam to loše vidio ..
Taaaraaa
A tu su i cijene tog octaspringa ....7000kn.
I opet samo 2 cm memorijske pjene....za te novce. Meni se cini puno pre skupo.

Zadnje uređivanje kajpa : 23.05.2012. at 13:27.
kajpa is offline  
Old 23.05.2012., 13:55   #3147
Quote:
Nisu mi poznate cijene Octaspring madraca , no na mjerenjima koja smo radili za Dormeo, kad su narucivali Xsensore, taj se madrac pokazao kao najbolje sto su imali u ponudi.
uopće ne sumnjam da je. cijene imaš na webu.
Prezentacijski je odlično odrađeno i stvarno izgleda odlično, ali....

Quote:
No čini mi se, ali će Afoj, to bolje znati da i Optima ima nešto slično octaspringu u jednom od svojih madraca, ? ili sam to loše vidio .
mislim da je to novi hit i ne izgleda loše. Optimo radi springfit na istu foru. Ne znam koja mu je cijena? S obzirom da je HR visoke gustoće + inovacija, pretpostavljam da je skup do bola.
afoj is offline  
Old 23.05.2012., 14:03   #3148
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Vratite madrac.

Neki dan sam zvao dormeo (top-shop) da se raspitam za Octaspring madrac. Javlja se naštrebani operater koji mi u jednom dahu objašnjava de je to svjetsko čudo od madraca i sam vrh ponude na ovoj planeti. Pitam ja kakve su to pjene?
- "to su vam takozvane PU poliuretanske pjene"
- Pitam što je sa hladno lijevanim pjenama?
- "ma ne gospodine, to su vam zastarjele tehnologije"
- Pitam ja zašto taj madrac toliko košta i koja je gustoće te pjene. i usput bacim usporedbu s tempurom koji radi pjene 85kg/m3, a ovo je masu skuplje i od tempura.
- "hm, evo, samo malo, to nas nisu učili, ali sad ću ja provjeriti. .....evo, evo, nemamo taj podatak, ali ostavite mi br. telefona, pa ćemo vam javiti.
Pogledajte si i madrac iMemory Silver koji vam je napravljen istom tehnologijom, ali je jeftiniji. Ti madraci vam imaju u navlaku upletena vlakna srebra.
- pitam ja kako funkcionira to s povratom madraca ako nisam zadovoljan?
- Vi možete u roku od 30 dana vratiti madrac u original ambalaži i neoštećen. Mi taj madrac vračamo u tvornicu na pregled da bi se utvrdilo zašto vi niste zadovoljni i zatim se taj madrac uništava.

uništava se moj k***. Proizvedeš madrac, dostaviš ga distributeru, dostaviš ga kupcu, vratiš ga distributeru, vratiš ga u tvornicu, ljudi ga pregledavaju i onda ga uništiš !? ...i sve to za cijenu po kojoj se prodaje Dormeo!?

iMemory Silver je jeftiniji 5 puta i nema nikakve sličnosti s octaspringom.

Vlakna srebra??? da je to tako, kupovali bi navlake i ravno u talionicu. Obrada srebrom postoji, ali daleko je to od vlakna.

Pogledao sam madrace i sviđa mi se octaspring ideja, ali mi se ne sviđa cijena i kvalitet materijala koji nemaju veze s mozgom.

Općenito ne volim Dormeo i prodavanje muda pod bubrege. Rade s jeftinim kineskim pjenama i jedino što je dobro na tim madracima su navlake i izgled općenito. Proizvod koji je podešen za tv prodaju. Sve to ima smisla zbog niske cijene, ali s ovim octaspringom su zabrijali skroz.
Hmm da, bojim se da sam pao pod utjecaj marketinga.
Moram priznati da on stvarno izvana izgleda super, ali spavanje na njemu je druga stvar.
Nadam se da neće biti problema sa povratom madraca .. Od original ambalaže imam samo onaj plastični
omot, papire i račun. Ne kužim šta oni imaju u tvornici gledati zašto on meni ne valja ?
Nije on tvornički neispravan niti oštećen. Jednostavno meni ne odgovara.
Budem zvao ovaj tjedan pa ćemo vidjeti.

Hvala na odgovoru. Niste mi rekli imate li kakav prijedlog za neki drugi madrac ?
Kurtis is offline  
Old 23.05.2012., 14:28   #3149
Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Hmm da, bojim se da sam pao pod utjecaj marketinga.
Moram priznati da on stvarno izvana izgleda super, ali spavanje na njemu je druga stvar.
Nadam se da neće biti problema sa povratom madraca .. Od original ambalaže imam samo onaj plastični
omot, papire i račun. Ne kužim šta oni imaju u tvornici gledati zašto on meni ne valja ?
Nije on tvornički neispravan niti oštećen. Jednostavno meni ne odgovara.
Budem zvao ovaj tjedan pa ćemo vidjeti.

Hvala na odgovoru. Niste mi rekli imate li kakav prijedlog za neki drugi madrac ?
ajde javi kako je prošlo to s povratom.
afoj is offline  
Old 23.05.2012., 20:39   #3150
ponavljam-pomoć za nadmadrac za sklopivi kauč 100x200? hilfe
blushing flower is offline  
Old 23.05.2012., 20:49   #3151
Quote:
blushing flower kaže: Pogledaj post
ponavljam-pomoć za nadmadrac za sklopivi kauč 100x200? hilfe
Nekako mi se cini da su ti nadmadraci prilicno skupi i neucinkoviti. Ako to nije neko dugotrajno rjesenje, ja bih razmislila (iako je to najlosiji materijal) o nekom obicnom komadu pjene koji se moze kupiti bilo gdje (ne u ducanu s madracima), presvukla bih to s nekom tkaninom, drzala kraj/iza kauca...i to bi sigurno doprinjelo ugodnijem spavanju...jednako ili vise nego neki skupi nadmadraci.
Naravno, to ne bi trebalo biti (ako je moguce) dugotrajno rjesenje, vec samo privremeno...godinu- dvije, ...a onda kupiti nesto kvalitetnije, ako je moguce.
kajpa is offline  
Old 23.05.2012., 21:14   #3152
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
ajde javi kako je prošlo to s povratom.
Hoću .
Ali treći put te pitam već
Imaš li kakav prijedlog za neki drugi madrac ?
Kurtis is offline  
Old 23.05.2012., 21:22   #3153
Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Hoću .
Ali treći put te pitam već
Imaš li kakav prijedlog za neki drugi madrac ?
Da ima, valjda bi ti rekao...
Ako odredis cijenu od-do i koje materijale preferiras, prije ces (mozda) dobiti odgovor.
Ovakvo inzistiranje nije bas ....hm...
Ako iz si Zg, odi u Mesnicku pa vidi ima li sto tamo sto ti se svidja.
kajpa is offline  
Old 23.05.2012., 21:26   #3154
zanima me slijedeće:

gledam stalno reklamu od Marion-a, i sutra mi dolazi njihov čovjek
zanimaju me mišljenja i iskustva ljudi koji spavaju na njemu, ali i opčenita mišljenja
gledao sam na internet stranici, imaju više madraca, pa me zanima kaj će mi taj "savjetnik reći"

Zadnje uređivanje tojeh : 23.05.2012. at 21:42.
 
Old 23.05.2012., 23:18   #3155
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Da ima, valjda bi ti rekao...
Ako odredis cijenu od-do i koje materijale preferiras, prije ces (mozda) dobiti odgovor.
Ovakvo inzistiranje nije bas ....hm...
Ako iz si Zg, odi u Mesnicku pa vidi ima li sto tamo sto ti se svidja.
Ma ok, ali se onda kaze "ne znam, itd itd" , jer ovako
imam osjećaj da me nije doživio
Cijena .. do 2500kn, 200x100cm, od materijala - ni sam ne znam, jer mi očito
ovaj Dormeo ne odgovara. Mislim da bi mi mozda odgovarao neki sa oprugama,
(vidim da postoje one džepičaste opruge) ali da ima više slojeva na sebi
(neki sloj te pjene ili šta već) i da je srednje tvrdoće ili mekan.
Vidim da ste tu pričali o nekoj hladnoj pjeni
pa ne znam koja je razlika između te i ove pjene u Dormeo madracu.
Nisam iz zg-a, pa je svaki link i preporuka dobrodošla.
Kurtis is offline  
Old 23.05.2012., 23:30   #3156
Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Hoću .
Ali treći put te pitam već
Imaš li kakav prijedlog za neki drugi madrac ?
ovako ti teško mogu pomoći. Moraš prvo malo isprobavati madrace, da vidiš koji materijali ti odgovaraju.
tri su pjene na tržištu HR (hladno lijevana) , Visco (memory) i latex.

probaj malo proguglati o tim materijalima da znaš o čemu se radi. ...ili čitaj po redu forum, sve već piše.

ako si u mogućnosti odi u neki specijalizirani dućan i isprobaj te pjene.

i uzmi u obzir da ja ne radim na ovom forumu, nisam plaćen za ovo i ne stignem baš uvijek proguglati sto madraca za svakog.
afoj is offline  
Old 23.05.2012., 23:43   #3157
Quote:
tojeh kaže: Pogledaj post
zanima me slijedeće:

gledam stalno reklamu od Marion-a, i sutra mi dolazi njihov čovjek
zanimaju me mišljenja i iskustva ljudi koji spavaju na njemu, ali i opčenita mišljenja
gledao sam na internet stranici, imaju više madraca, pa me zanima kaj će mi taj "savjetnik reći"
molim te ne kupuj ništa na prvu, oni prodaju vrlo obične latex madrace (samo takvi postoje) i slične madrace možeš naći na više mjesta.

Pitanja koja trebaš postaviti:
Tko je proizvođač jezgri? To će odmah definirati i postoji li eurolatex certifikat. nemojte popušiti spiku da je proizvođač marion.
Koja je visina jezgre?
Obavezno paziti na dimenzije (oni znaju imati 195 duljine koje kod nas nisu standard)
Ne kupiti njihovu podnicu, jer isto možete dobiti za manje love.
Koji je sastav navlake i ima li oko-tex 100 certifikat?
Madrac morate isprobati. (ne jedan iz ponude, već baš onaj kojeg kupujete).

i nikako ne podleći i dopustiti prezenteru da vam otme lovu na prvu!!!
afoj is offline  
Old 24.05.2012., 10:12   #3158
Quote:
Kurtis kaže: Pogledaj post
Ma ok, ali se onda kaze "ne znam, itd itd" , jer ovako
imam osjećaj da me nije doživio
Na post ti je odgovorio, naravno da te dozivio.
Quote:
Cijena .. do 2500kn, 200x100cm, od materijala - ni sam ne znam, jer mi očito
ovaj Dormeo ne odgovara. Mislim da bi mi mozda odgovarao neki sa oprugama,
(vidim da postoje one džepičaste opruge) ali da ima više slojeva na sebi
(neki sloj te pjene ili šta već) i da je srednje tvrdoće ili mekan.
Vidim da ste tu pričali o nekoj hladnoj pjeni
pa ne znam koja je razlika između te i ove pjene u Dormeo madracu.
Nisam iz zg-a, pa je svaki link i preporuka dobrodošla.
Da se ne ponavljam evo malo C/P:
(tu ima nekih linkova i savjeta, pa ti mozda pomogne)
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Imaju ovi i ovi, a mislim da je Almador rekao i da je jos jedan salon u Solidumu nabavio taj aparat. (ne znam koji)

Je i nije, ne mora biti...mene isto jako bole ledja i ono sto sam dozivjela kao ugodno je da madrac ne bude niti tvrd (onda kukovi i ramena ne upadnu u madrac i kicma je savijena), niti mekan (onda podrucje kukova jako upadne, pa ostatak tijela bude pre savijen. Idealno je da ti u madrac upadne rame, kuk, bok....i da madrac ravnomjerno pruza potporu duz cijelog tijela i da kicma ostane sto je moguce ravnija.

PU pjena.
Tu si malo procitaj o materijalima.

Mozda sad dobijes neke prijedloge. Recimo meni su u tom rangu bili dosta ugodni Sensity i Galaxy (Perfecta)

Ne varas, visco ili memory - jedno te isto.

Ja nisam vidjela na ZV, u Solidumu nisam ni bila, ali ja sam prije godinu dana kupovala...
Pogledaj si postove br.2183, str.110 (od LinaLene) i br. 2233; str. 112 (moj), mozda ti pomognu...a ako ides citati i koju stranu napred/nazad naci ces jos neke odgovore na svoja pitanja.
Ako ides u centar, pogledaj si i ove, ja ih nisam probala, ali citam dobre komentare...nesto jeftiniji od drugih, a navodno solidni.
Edit: jos nesto...meni su u uzi izbor usli neki od Perfecte i od Optima, pa mi je u Lesnini bilo bas ugodno isprobavati jer to nije salon s jednim proizvodjacem nego ih ima vise (i Hespo), pa nitko ne nagurava svoje, vec te prodavacice puste da se izlezavas koliko hoces, sve dok sam ne dodjes s pitanjem i trazis dodatne informacije.
kajpa is offline  
Old 24.05.2012., 11:56   #3159
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
mislim da je to novi hit i ne izgleda loše. Optimo radi springfit na istu foru. Ne znam koja mu je cijena? S obzirom da je HR visoke gustoće + inovacija, pretpostavljam da je skup do bola.
Ako je Octaspring novi hit, a u biti se naslanja na ideju džepičastih opruga, da li to u prevodu znači da su se ipak džepičaste opruge pokazale kao dobar koncept pravilne raspodjele opterećenja, pa se onda uvodi ovaj koncept koji ih imitira, ali sa razlikom da se ne koristi metal, ili je to samo neki novi trend u proizvodnji madraca, kao što je bilo sa Gel madracima, koji su po meni dobra ideja, ali nažalost malo preskupi za naše tržište, a posebno mi se svidio ovaj model od Hespa GelSpring kao koncept:http://www.jysk.com/hr/4/5/12/541/3204023/a/catalog, ali cijena ubija ?

Kada sam isprobavao madrace, najbolji mi je bio osjećaj (bar za kratko ležanje na njima) na madracu sa džepičastim jezgrama, ali mi je pri tome bio bolji osjećaj na modelu koji ima jezgre od 260 opruga/m² Gold S70: (http://www.jysk.com/hr/4/5/12/541/3204023/a/catalog), nego li onaj koji ima 500 opruga/m² Gold S50: (http://www.jysk.com/hr/4/5/12/541/3216923/a/catalog), taj mi je bio premekan. Naravno da ovisi koja žica je korištena i kojeg promjera, elastičnosti, tvrdoće...., kao i drugi korišteni materijali i navlake, ali svejedno meni osobno je bio bolji osjećaj na modelu Gold S70 od 260 opruga/m² (doduše on je i skuplji), prije su bili na akciji pa je cijena bila prihvatljiva, ali koliko sada vidim na njihovom sajtu, to više nije slučaj

Afoj, može komentar na ova 2 madraca od Jysk-a, znam da im to nije primarni posao, ali mi je ovaj Gold S70 bio prihvatljiv dok je cijena bila 2.500kn za 90x200 , a ako nije problem može li i vaše mišljenje o Gel madracima

Zadnje uređivanje pskaro : 24.05.2012. at 12:26.
pskaro is offline  
Old 24.05.2012., 14:58   #3160
Quote:
Ako je Octaspring novi hit, a u biti se naslanja na ideju džepičastih opruga, da li to u prevodu znači da su se ipak džepičaste opruge pokazale kao dobar koncept pravilne raspodjele opterećenja, pa se onda uvodi ovaj koncept koji ih imitira, ali sa razlikom da se ne koristi metal, ili je to samo neki novi trend u proizvodnji madraca, kao što je bilo sa Gel madracima, koji su po meni dobra ideja, ali nažalost malo preskupi za naše tržište,
definitivno se oslanja na koncept džepićastih madraca. Što se tiče preraspodjele težine, mislim da su pjene ipak naprednije. Opruga rasterećenje fokusira u jednu točku dok pjena radi punom površinom. Koncept ovih pjenastih opruga je vjerojatno nešto između. Čini mi se zahvalno za slaganje zona. Da li je trend, pokazati će vrijeme.

Quote:
Afoj, može komentar na ova 2 madraca od Jysk-a, znam da im to nije primarni posao, ali mi je ovaj Gold S70 bio prihvatljiv dok je cijena bila 2.500kn za 90x200 , a ako nije problem može li i vaše mišljenje o Gel madracima
Što se tiče gela, bojim se da nije zaživio u madracima. Razlog je dijelom cijena ,a dijelom činjenica da se radi o "plastičnoj vreći" što je ljudima dosta odbojno. Meni osobno se technogel sviđa kao materijal, ali mi se ne sviđa na madracima. Termo regulacije je možda odlična, ali meni je draže spavati na nečemu što je prozračno (HR ili Latex).

ne stignem sad baš proučavati ove madrace, ali neko moje općenito mišljenje o feder madracima nije najbolje. Što zbog uglavnom korištenih lošijih pjena i navlaka, što zbog manipulacije, što zbog ergonomije...

jedini feder madraci koji su na mene ostavili dobar dojam su neki falomo madraci koji su rađeni s HR višezonskim pjenama na džepićastoj jezgri, ali to su bili i prilično skupi modeli.

Pogledati ću kad stignem deteljnije ove modele.
afoj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.