Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 11:59   #1181
Molim vas preporuku za madrac: krevet je 200x180 cm.
Do sada smo imali Hespo Latex Bio (mislim da se tak zove) u tvrđoj varijanti, imamo ga već 4 g. U početku je bio ok, mada se meni odmah činilo da je premekan-htjela sam neki sa kokosovom jezgrom, ali me prodavač uvjerio da je taj pretvrd i da ne može biti u komadu pa ćemo upadati u rupu između madraca
E sad, zadnjih godinu dana se budim koma-ukočena, a po noći se prevrćem, nikak se namjestit, čini mi se da je madrac još mekši nego što je bio
Dakle, preporuka za tvrd madrac od pjene, gela, lateksa (noviji materijali, da nisu metalne opruge), cijena nije bitna.
Hvala!
micek-jerry is offline  
Old 13.05.2010., 14:06   #1182
Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post
za 2000 kuna je najpovoljnija kupnja dormeo madrac....za te novce nema madraca(140/200) barem koliko sam obišao trgovine
I vi stvarno vjerujete da super izreklamirani madrac koji u proizvodnji dođe 100kn bude dobar, ccc..
swimer is offline  
Old 13.05.2010., 14:09   #1183
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Molim vas preporuku za madrac: krevet je 200x180 cm.
Do sada smo imali Hespo Latex Bio (mislim da se tak zove) u tvrđoj varijanti, imamo ga već 4 g. U početku je bio ok, mada se meni odmah činilo da je premekan-htjela sam neki sa kokosovom jezgrom, ali me prodavač uvjerio da je taj pretvrd i da ne može biti u komadu pa ćemo upadati u rupu između madraca
E sad, zadnjih godinu dana se budim koma-ukočena, a po noći se prevrćem, nikak se namjestit, čini mi se da je madrac još mekši nego što je bio
Dakle, preporuka za tvrd madrac od pjene, gela, lateksa (noviji materijali, da nisu metalne opruge), cijena nije bitna.
Hvala!
Probajte kupiti tvrđu varijantu podnice, ona znatno utjeće na tvrdoču madraca, i možete i probati hespov đepičasti vitasan, iznenedili bi ste se...( naravno u kombinaciji sa tvrdom fiksnom podnicom)
swimer is offline  
Old 13.05.2010., 17:05   #1184
ne swimer,kupit ću madrac za 1000-1300 eura (sa podnicom) i onda
ću skužiti za šest mjeseci da mi je malo pretvrd ili premekan ili da sam ga
preplatio i što onda??
i odakle ti da košta 100 kuna proizvodnja??
mislim da su preplačeni svi ovi "ne reklamirani" madraci koji isto prodaju suuper vrhunske pjene i ko zna što još za masne novce a ovaj ako nebude dobar ,onda ga bar nisam puno platio...
ozirus is offline  
Old 13.05.2010., 18:12   #1185
Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post
za 2000 kuna je najpovoljnija kupnja dormeo madrac....za te novce nema madraca(140/200) barem koliko sam obišao trgovine
Evo da te demantiram! Za taj sam se ja odlučila samo drugih dimenzija.
p.s. Samo da napomenem da u Perfecti imaju popust od 20% do 20.05.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 14.05.2010., 10:35   #1186
Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post
ne swimer,kupit ću madrac za 1000-1300 eura (sa podnicom) i onda
ću skužiti za šest mjeseci da mi je malo pretvrd ili premekan ili da sam ga
preplatio i što onda??
i odakle ti da košta 100 kuna proizvodnja??
mislim da su preplačeni svi ovi "ne reklamirani" madraci koji isto prodaju suuper vrhunske pjene i ko zna što još za masne novce a ovaj ako nebude dobar ,onda ga bar nisam puno platio...
sorry, htio sam samo dati opasku temeljnu na vlastitome iskustvu, kako bi eventualno pomogao drugima, radi se naime o stvarno lošem proizvodu, koji je napravljen od najobičnije i najlošije PU pjene (spužve) na tržištu, koji "noge" krije pod imenom "Eliocel". Ti madraci mogu biti eventualno dobri za djecu do 45kg.
swimer is offline  
Old 14.05.2010., 11:59   #1187
ma nema problema,znači imaš iskustva s dormeo madracem i nije dobar??
šteta ,mislio sam za relativno male novce kupiti koliko toliko ok madrac
ozirus is offline  
Old 15.05.2010., 21:28   #1188
Hm

Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Evo da te demantiram! Za taj sam se ja odlučila samo drugih dimenzija.
p.s. Samo da napomenem da u Perfecti imaju popust od 20% do 20.05.

Nemojte stediti na madracu, to je krivo mjesto za ustedu, stedite na necem drugome, jer se usteda na madracu obije o glavu. Kupite jeftino pa ne zadovolji vase zahtijeve i onda ste bacili lovu u zrak,
Kupujte kvalitetno
Danas za stalno spavanje na madracu , (znaci ne vikendice ili nesto za povremeno) trebate voditi racuna da je bar osnovica od hladne pjene, a onda lezeca povrsina moze biti ili memory ili latex, ili dzepicasta jezgra sa opet memoryem ili latexom, ili latex sam , sve kombinacije Pur pjena i mrvice latexa su dovoljno dobre samo za vikendice , povremeno spavanje ili nekoga od 50-60 kg.
Slikovito receno, to je kao da danas kupujete crno-bijeli televizor jer je jeftin...

Zadnje uređivanje almador : 15.05.2010. at 21:34.
almador is offline  
Old 15.05.2010., 21:53   #1189
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Nemojte stediti na madracu, to je krivo mjesto za ustedu, stedite na necem drugome, jer se usteda na madracu obije o glavu. Kupite jeftino pa ne zadovolji vase zahtijeve i onda ste bacili lovu u zrak,
Kupujte kvalitetno
Danas za stalno spavanje na madracu , (znaci ne vikendice ili nesto za povremeno) trebate voditi racuna da je bar osnovica od hladne pjene, a onda lezeca povrsina moze biti ili memory ili latex, ili dzepicasta jezgra sa opet memoryem ili latexom, ili latex sam , sve kombinacije Pur pjena i mrvice latexa su dovoljno dobre samo za vikendice , povremeno spavanje ili nekoga od 50-60 kg.
Slikovito receno, to je kao da danas kupujete crno-bijeli televizor jer je jeftin...
Ok. Pa jel onda ovaj bolji? Mislim nije velika razlika u cijeni...
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 15.05.2010., 23:39   #1190
ne želim štedjeti na madracu ali nakon pet godina bi trebalo
opet kupiti drugi,barem u ovom rangu kvalitete ....ipak tražim neku razumnu
cijenu za relativno dobar madrac........
kakav je stvarno dormeo madrac ???...ako je toliko loš onda je preskup s obzirom što nude drugi
ozirus is offline  
Old 16.05.2010., 13:33   #1191
Pozdrav,

evo načitao se ja starijih postova pa imam par pitanja

Trenutno spavam na Yogi madracu starom preko 10 godina, na njemu je vuneni nadmadrac a podnica je komad ploče (o znam, vrlo nezdrava kombinacija). Ispod kreveta su 2 ladice koje će morat ostat tu, tako da ako stavim letvičastu podnicu zaništa mi je kad se zbog ladica madrac neće moć zračiti?

Ako je moja pretpostavka točna, s obzirom na ovo meni bi odgovarao žičani ili madrac sa džepastim oprugama ? Kako imam redovite jutarnje bolove u lumbalnom dijelu prije svega mi je bitno da se ujutro budim bez bolova, a spavam uglavnom na leđima (rijetko kad na boku).

Krevet je 200x90, težak sam 82kg. Što bi mi preporučili? Pare mi nisu neki važan faktor ali opet nemam 1k eura za madrac

Pošto sam iz Splita bilo bi dobro da se može madrac probat. Pozdrav!
opti is offline  
Old 16.05.2010., 22:15   #1192
aha

Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Ok. Pa jel onda ovaj bolji? Mislim nije velika razlika u cijeni...
To je bolji izbor od prvoga madraca. Provjeri da li ti odgovara po tvrdoci.Vidi da li imaju Ergo-check ili Xsensor...to su kompjuterski dijagnosticki uredjaji koji pravilno utvrdjuju koji je madrac za koju osobu najbolji.
almador is offline  
Old 16.05.2010., 22:19   #1193
ladice

Quote:
opti kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo načitao se ja starijih postova pa imam par pitanja

Trenutno spavam na Yogi madracu starom preko 10 godina, na njemu je vuneni nadmadrac a podnica je komad ploče (o znam, vrlo nezdrava kombinacija). Ispod kreveta su 2 ladice koje će morat ostat tu, tako da ako stavim letvičastu podnicu zaništa mi je kad se zbog ladica madrac neće moć zračiti?

Ako je moja pretpostavka točna, s obzirom na ovo meni bi odgovarao žičani ili madrac sa džepastim oprugama ? Kako imam redovite jutarnje bolove u lumbalnom dijelu prije svega mi je bitno da se ujutro budim bez bolova, a spavam uglavnom na leđima (rijetko kad na boku).

Krevet je 200x90, težak sam 82kg. Što bi mi preporučili? Pare mi nisu neki važan faktor ali opet nemam 1k eura za madrac

Pošto sam iz Splita bilo bi dobro da se može madrac probat. Pozdrav!
Gornja ploca se vjerovatno da skinuti jer je najvjerovatnije postavljena tanka sperploca na okvir . Na okvir se da instalirati podnica i na nju..sad da li latex, ili hladna pjena sa memory pjenom , to je stvar odabira i vlastite odluke. u <splitu imas, perfectu, lesninu, i jos par firmi. Ili na ovo dzepicastu jezgru , nesto visezonsko , pa eventualno nadmadrac od memorya, do definitivno ne dormeo...to ne vrijedi love kuju za njega date.
almador is offline  
Old 17.05.2010., 10:22   #1194
Ok, a da li imam onda dovoljno provjetravanja ako stavim letičastu podnicu pošto s donje strane ima onoliko zraka koliko ga ima u ladicama?
opti is offline  
Old 17.05.2010., 14:12   #1195
još jedan u potrazi za savjetom. krevet je 180x200, podnica tvrda, madrac neki Hespo klasičan sa federima a svezajedno je staro 2-3 godine. i šta. ja imam osjećaj da već mjesecima (godinama?) nisam naspavan i odmoren! ustvari obadvoje smo u takvom stanju ali nekako mene više pogađa, npr bolje se odmorim spavajući na kauču u dnevnoj sobi. uz umor me i stalno leđa bole i tak... dolazim do zaključka da je madrac problem. ili barem jedan od problema.

osnovno pitanje je ima li smisla nadmadrac od memorijske pjene? ja sam malo preko 100 kg pa imam osjećaj da tih par cm spužve budem jednostavno sprešao do madraca ispod. naravno, pare su uvijek problem. vidim da je nekakva akcija u jednoj našoj renomiranoj trgovini koju reklamira jedan naš rukometaš. za 1500 kn kupim 2 nadmadraca 90x200 i uz svaki ide "gratis" anatomski jastuk od memorijske pjene. komentar?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Old 17.05.2010., 14:51   #1196
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ja spavam na tatamiju pa nisam mjerodavna, već oko 1 godinu. Uvijek je jako tvrdo
Doduše, otkad tako spavam kičma je jako sretna . Prije sam imala stvarno urnebesne probleme s križima, potpuno neočekivane za svoju dob.
ima li u zagrebu negdje za kupiti tatami madrac i postoji li neki poseban za spavanje? kolika je cijena?
ivan_zg is offline  
Old 17.05.2010., 16:42   #1197
he

Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
još jedan u potrazi za savjetom. krevet je 180x200, podnica tvrda, madrac neki Hespo klasičan sa federima a svezajedno je staro 2-3 godine. i šta. ja imam osjećaj da već mjesecima (godinama?) nisam naspavan i odmoren! ustvari obadvoje smo u takvom stanju ali nekako mene više pogađa, npr bolje se odmorim spavajući na kauču u dnevnoj sobi. uz umor me i stalno leđa bole i tak... dolazim do zaključka da je madrac problem. ili barem jedan od problema.

osnovno pitanje je ima li smisla nadmadrac od memorijske pjene? ja sam malo preko 100 kg pa imam osjećaj da tih par cm spužve budem jednostavno sprešao do madraca ispod. naravno, pare su uvijek problem. vidim da je nekakva akcija u jednoj našoj renomiranoj trgovini koju reklamira jedan naš rukometaš. za 1500 kn kupim 2 nadmadraca 90x200 i uz svaki ide "gratis" anatomski jastuk od memorijske pjene. komentar?
jedino sto ce ti pomnoci je memory pjena ili latex nadmadrac , e sad, to sa rukometasem zaboravi, jer se kvaliteta memory gleda prema tezini pjene, ona daje informaciju o gustoci, sto teze to gusce, naravno u odnosu na cm. Rukometas da stvarno spava na tome bi imaoosjecaj da ne spava na nicemu jer je to flispapir. Zapamtite da sve ima neku svoju proizvodnu vrijednost i a za sicu od love se moze dobiti samo niza kvaliteta . dakle nadmadrc od memorya visine ili 4 ili vise cm, koji ima gustocu min 50-80 kg m3., ili latex od min 5-6 cm, tek ta kombinacija ce pomoci da se ublazi los sadasnji madrac. probaj pogleati na vise web stranica,
upucaj u goggle nadmadrcaci, topovi, pa vidi sto ti se pojavi
almador is offline  
Old 17.05.2010., 16:45   #1198
zrak

Quote:
opti kaže: Pogledaj post
Ok, a da li imam onda dovoljno provjetravanja ako stavim letičastu podnicu pošto s donje strane ima onoliko zraka koliko ga ima u ladicama?
Gle, sa doljnje strane ugradis ventilator sa tri brzine i onda ga tokomdana stavis da upuhuje...ma salim se, naravno da imas dovoljno zraka, ne mora to biti propuh, vazno je da ima cirkulacije a ako je bas tako tijesno sve napravljeno, imas one rozetice u bauhausu, znas kao male resetkice, plasticne, cca 2x5 cm,,i njih negdje gdje se ne vidi ubusis u okvir kreveta, recimo onadje gdje je uza zid i eto, zraka ce biti dovoljno.
Samo pazi da okvir koji nosi letvicastu podnicu lezi na bocnim stranama cijelom duzinom da se nebi potrgao
almador is offline  
Old 17.05.2010., 16:48   #1199
ah, valjda mi je kicma super , jer mi spavamo na dormeu, na hespo podnicama i bas nam je fino

kupili smo dormeo za prvu ruku, nismo imali para.... al ostali madraci, nama su bas ok, mene konacno nis ne boli kad se ustanem ak kupim skuplji, valjda bum letjela
papi73 is offline  
Old 17.05.2010., 17:03   #1200
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
jedino sto ce ti pomnoci je memory pjena ili latex nadmadrac , e sad, to sa rukometasem zaboravi, jer se kvaliteta memory gleda prema tezini pjene, ona daje informaciju o gustoci, sto teze to gusce, naravno u odnosu na cm. Rukometas da stvarno spava na tome bi imaoosjecaj da ne spava na nicemu jer je to flispapir. Zapamtite da sve ima neku svoju proizvodnu vrijednost i a za sicu od love se moze dobiti samo niza kvaliteta . dakle nadmadrc od memorya visine ili 4 ili vise cm, koji ima gustocu min 50-80 kg m3., ili latex od min 5-6 cm, tek ta kombinacija ce pomoci da se ublazi los sadasnji madrac. probaj pogleati na vise web stranica,
upucaj u goggle nadmadrcaci, topovi, pa vidi sto ti se pojavi
ma, to sa rukometašem da ne spominjem firmu, vidio sam negdje na topiku da nije baš dobro reklamirati . iako, ima neke veze jer sam slične građe i kilaže... malo više koncentrirane oko trbuha al ipak 1,90 i 100+ kg. dok bolja polovica nema ni 60 kg pa je vjerojatno to razlog zašto nju ne pogađa toliko. ja prepostavljam da se ovi federi nekako bezveze uviju podamnom i onda nemam potpore tamo gdje treba biti nego kako si već spomenuo - kao kifla.

skeptičan sam prema tih 3,5 cm debljine pjene, mada vidim da neki madraci imaju samo 2 cm memorijske, a ostalo je neka "obična".. i nigdje nema specificirane gustoće . ali moglo bi pomoći?

btw nekako se uvijek bolje naspavam na spužvastim podlogama, nego na ovom sa oprugama aka federima
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.