Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 13:37   #161
Quote:
Sanja29 kaže:
mene je moje cvijeće došlo 6.000,00 kn

Sanjči za šta sve?? Meni je to jaaaakoooo puuuuunooooooo
Jel možeš otprilike složit popis šta je sve toliko koštalo?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:37   #162
Sad gledam u ovom starom topicu koji je Mala postavila ovdje i informirana pise o cvijecari "orhideja", imala je kale i platila je sve to nesto oko 2500 kn... jel iko zna di je ta cvijecara?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:11   #163
Question Cijene cvijeća, za one koji sami aranžiraju

Baš gledam protekle teme i nema ništa točno precizno itd. za one koji sami hoće aranžirat sve cvijeće
Zanimaju me dakle točne cijene cvijeća na zelenoj tržinici ilitiga Žitnjaku, ali i u cvjećarnama... dakle ne buketi, ne aranžmani nego cvijetovi...
Koliko je po komadu koji, veleprodajne i maloprodajne cijene.. ma sve..
Osobito sam zainteresirana ako tko zna kolika je cijena božura, frezija, dalija, margarita, lisitaniusa, gerbera, hortenzija... ma u biti svega, dajte šta znate
Hvala žemske i muški pokoji unaprijed
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:27   #164
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Baš gledam protekle teme i nema ništa točno precizno itd. za one koji sami hoće aranžirat sve cvijeće
Zanimaju me dakle točne cijene cvijeća na zelenoj tržinici ilitiga Žitnjaku, ali i u cvjećarnama... dakle ne buketi, ne aranžmani nego cvijetovi...
Koliko je po komadu koji, veleprodajne i maloprodajne cijene.. ma sve..
Osobito sam zainteresirana ako tko zna kolika je cijena božura, frezija, dalija, margarita, lisitaniusa, gerbera, hortenzija... ma u biti svega, dajte šta znate
Hvala žemske i muški pokoji unaprijed
Tesko ti je govorit tocno o cijenama jer i na veletrznici cijena varira dosta cesto ( ovisno o vremenskim uvijetima, potraznji, vremenu kupnje itd)
Moras znat da je na veletrznicu najbolje otic ranu ujutro, sto znaci oko 5 a najkasnije 6 jer kasnije ostane samo probrana roba i roba koja duze stoji i obavezno pitaj kada je roba stigla ( jer roba dolazi utorkom i jako rijetko cetvrtkom ) ..... ja ti preporucam d atamo odes sa nekim tko poznaje veletrzicu jer su ti prodavaci prave mustre i vole te zeznuti cim skuze da ti to nije struka ...Znam da friske ruze idu od cca 5 kuna ( to su onoi hibridi sa dugackim glavicama i ne preporucaju se za vjencani buket jer je glavica osijetljiva) pa nadalje za komad i u pravilu su pakirane po 20 kom ( negdje 19, negdje cak 18), frezije, dalije, lisiantusi dolaze pakirani u folijama i u pravilu se ne kupuu na komad dok gerbere negdje mozes kupit komadno a negdje moras cijelu kutiju....a za hortenzije i bozure stvarno nisam sigurna.

U cvijecarnama ruze idu cca od 10 kuna pa sve do 30-35 za komad a kale su od 15-30 ali svakako je bolje otic na zitnjak jer tamo imas veeeliki izbor i cvijeca i zelenja
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:30   #165
u zadru veleprodaji su gerberi oko 3,50 kn pa su vjerovatno i gore tako nekako...
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:34   #166
Meni je jedan preporucio da odem na Zitnjaku u Konzum Moze li to biti? Uglavnom sam ga tako skuzila.. Da odem cca. 2 tj. prije vjencanja tamo i da narucim sta mi sve treba... Cijenu za ruzu je rekao 3-5 kune po komadu. Za Dalije je rekao da bi mogle biti skuplje
Mene bi isto zanimale cijene... Mozda odem slj. tj. na Zitnjak i raspitam se.. Ili jedan dan sa tetkom kad ide u nabavu... Pa javim..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:40   #167
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Meni je jedan preporucio da odem na Zitnjaku u Konzum Moze li to biti? Uglavnom sam ga tako skuzila.. Da odem cca. 2 tj. prije vjencanja tamo i da narucim sta mi sve treba... Cijenu za ruzu je rekao 3-5 kune po komadu. Za Dalije je rekao da bi mogle biti skuplje
Mene bi isto zanimale cijene... Mozda odem slj. tj. na Zitnjak i raspitam se.. Ili jedan dan sa tetkom kad ide u nabavu... Pa javim..
Draga ne u Konzum, kao Konzum, nego u halu na Zitnjaki gdje su oni jer Konzum je jedan od najvecih uvoznika cvijeca pogotovo orhideja kojih nema na nasem trzistu ( npr. Vanda )
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:44   #168
Jos nekaj: znam da nije cvijece ali ce vam trebati.

Trake za ruzmarine ili opcenito za dekoriranje kupujte u Dobrom partneru jer imaju najveci izbor i najjeftiniji su, tamo takodjer ima masna na potez: 50 komada debljine 3 cm za 44 kune ili debljine 5 cm oko 70 kuna ( ove od 3 cm izgledaju lijepse ) , a baloni su 50 komada 55 kuna
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:02   #169
znaci taj "ducan" na zitnjaku je isto "konzum" ali nije onaj konzum di ja inace kupujem hranu i pice?? tocno?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:06   #170
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
znaci taj "ducan" na zitnjaku je isto "konzum" ali nije onaj konzum di ja inace kupujem hranu i pice?? tocno?
Pa da ... oni isto prodaju tamo na veletrznici ali ubi me ako znam gdje su tocno i naravno nema to veze sa marketom ijako i u Super Konzumu na Vukovarskoj isto ima cvjecarna ali bas i nije jeftina
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:10   #171
Okee, sad kuzim. Bilo mi je cudno dok je nabrajao kako sta i izmedju svega cujem "odes u Konzum".. Nisam ga htjela prekidat a kasnije se nisam sjetila. Dobro da imam tebe
Mislis i ti da je bolje otic 2 tj. unaprijed i sve narucit? Valjda je... Onda ne trebam ici u 5 sati ujutro tamo, nego ko covjek u 7 i pokupit svoju narudzbu.. Sve naravno dan prije vjencanja... Da se ima vremena poslozit..
Ovo mi je opcija u slucaju da mi sve ponude budu preskupe..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:16   #172
jel zna netko jel na veletržnici ima onih malih cvjetića i listića-ja bi sama pravila revere?
martiniq25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:21   #173
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Okee, sad kuzim. Bilo mi je cudno dok je nabrajao kako sta i izmedju svega cujem "odes u Konzum".. Nisam ga htjela prekidat a kasnije se nisam sjetila. Dobro da imam tebe
Mislis i ti da je bolje otic 2 tj. unaprijed i sve narucit? Valjda je... Onda ne trebam ici u 5 sati ujutro tamo, nego ko covjek u 7 i pokupit svoju narudzbu.. Sve naravno dan prije vjencanja... Da se ima vremena poslozit..
Ovo mi je opcija u slucaju da mi sve ponude budu preskupe..
Narudba ti je samo recimo kao sigurnost da ces tu robu dobit ali ne uvijek .. recimo moje cvjecarke nicu uspjele dobit jos neke orhiteje koje su htjele za moje vjencanje tj. nisu dosle one koje su trebale ( s time da su one svakodnevni klijenti).... nije lose narucit ali to ti je sve pod velikim upitnikom i najbolje ti je otic kod njih i tamo lijepo porazgovarat o svemu jer ionako moras po tu robu doc posto sumljam da ce ti u oni vozit jer nisi stalni kupac... zitnjak je dusu dao za nabavku cvijeca
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:23   #174
Quote:
martiniq25 kaže: Pogledaj post
jel zna netko jel na veletržnici ima onih malih cvjetića i listića-ja bi sama pravila revere?
Ima ... toga imas u lijevoj ( Dobra partner i jedan ducan prije njih to isto ima) i desnoj hali ( one su odmah kad udjes u dvoriste)
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:26   #175
A jel ima tamo i ruzmarina? Jel netko zna za MBM ili tako nekako? Sefica stalno o tome bruji, a ja pojma nemam sto bi to bilo i sto se tamo moze naci?
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:34   #176
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
A jel ima tamo i ruzmarina? Jel netko zna za MBM ili tako nekako? Sefica stalno o tome bruji, a ja pojma nemam sto bi to bilo i sto se tamo moze naci?
Ima ima ... vec su ti lijepo rezani na 15 cm tako da ih samo ukrasis masnicom po zelji ako zelis ..pakirani su u sveznjeve

MBM nema rezanog cvijeca nego cvijeca u teglama i to jako velik izbor kao i borova, thuja, ukrasnih tegli itd. to je rasadnik i uvoznik cvijeca i bilja i nisu nimalo jeftini ali se moze naci jako lijepih stvari koje ponekad drugi nemaju( nalaze se u Luckom)

nego kaj nema vise nitko da pomogne osim mene... joj joj sve cu vas malo
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:37   #177
Vide one, da ti imas vremena pa se niko nece da petlja

Otic cu ja onda cim dodjem ljetu u ZG (ako se opce odlucim za "sama radit") i dogovorit se tamo, mozda mi mogu odmah dati neki predracun ili offer pa ja vec ostavim neku kaparu ili tak... I naravno idem sama po to, nije to problem.. Imamo buseva i kamiona na raspolaganju dovoljno, ako ne stane u auta

Sjetih se jos necega:

Mi cemo uzet ruzmarine od moje svekrve, pa me zanima jel ih moram s necim spricat ili slicno da bi ostali friski.. Mislim ih dan tj. vecer prije rezat i masnice vezat..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:37   #178
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nego kaj nema vise nitko da pomogne osim mene... joj joj sve cu vas malo
Ma, ti si nas andjelcic na kvadrat
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:41   #179
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post

Sjetih se jos necega:

Mi cemo uzet ruzmarine od moje svekrve, pa me zanima jel ih moram s necim spricat ili slicno da bi ostali friski.. Mislim ih dan tj. vecer prije rezat i masnice vezat..
Nemoj ih spricat sa nicim , kada se odsjeku sa grma samo ih treba stavit u vodu ili omotat u mokar novinski papir i nakon sto ces ih ulrasit stavi ih na hladno i tamno mjesto i bit ce ti kao tek ubrani
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:45   #180
Joj, Wedding Stvarno si zlatna
Odkud sve to znas? Da ti nisi mozda kraj ostalih zavrsila i zanat cvijecara?
Ovo cu si isprintat pa ruzmarinu nista nece biti
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.