Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2007., 11:56   #1
Visina vaše mjesečne mirovine

Naravno da je nezahvalno prognozirat, al evo ja baratam sa (donekle) konkretnim brojkama:

1.) U mirovinu ću sa 65 godina a ako se zakon promijeni možda i kasnije
2.) Predmnijevam da ću živit maksimalno do 85 godina a vjerojatno i kraće (prema današnjim trendovima)
3.) Dakle u mirovini ću biti max 20 godina tj max 240 mjeseci.
4.) Do sada imam u II. stupu 3475kn

Dakle, mirovina će mi iznositi 14,5 kn

Naravno kako vrijeme bude odmicalo rast će i II stup a samim time i penzija a ako umrem prije 85-e bit će još i veća
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:59   #2
Kaj da kažem. mlađa sam od 30. ako se ne (pre)udam za nekog nogometaša mirovina će mi biti problem. Budući da se moj trenutni izabranik bavi humanitarnim radom živjet ćemo od ideala i zraka.
Neki opaki prinosi u narednih 20 godina bi bio odličan uspjeh. Inače.
3. stup + fondovi nema moguća polusiva budućnost (nadam se).
s godinama je isto kao i kod tebe.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 13:52   #3
Ajme meni kako lijepa slika, sad još i mlađa od 30 god, postaje sve zanimljivije.
bedanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 13:53   #4
Visina moje mjesečne mirovine je 5560 kn.Nisam zadovoljan iznosom pa se bavim investiranjem.Zanimljivije je biti investitor nego umirovljenik.
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:20   #5
wow subaru koja mirovina. Moja mama ima 2000 i nešto sitno nakon 42 godine radnog staža i visoke stručne spreme.
Ja imam 5xxxx kn u II stupu. Ne znam hoće li to biti dosta za pristojnu mirovinu.
Ali se bavim investiranjem jer je a) zanimljivo, b) želim u mirovini raditi sve što poželim
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:30   #6
Ja uopće nemam uplata za mirovinu. Radit ću do 38 godine života, onda ću dobit na lotu, sve spiskat na kocku, žene i brze aute, te riknut od četvrtog srčanog udara u 40-oj...
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:34   #7
Lova mi nije toliko bitna za mirovinu koliko neke druge pogodnosti. Recimo vikendica na moru (bilokoje mi nije pomogao u tome).
Nešto sitno mirovine da nisam socijalni slučaj jer su ljepota i mladost prolazne, a prinos vječan.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:36   #8
ja imam za mirovinu trajni nalog u pekiti, i trajni nalog za III stup...pa za 30-tak godina, što bude...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:37   #9
Quote:
subaru14 kaže: Pogledaj post
Visina moje mjesečne mirovine je 5560 kn.Nisam zadovoljan iznosom pa se bavim investiranjem.Zanimljivije je biti investitor nego umirovljenik.
Baš si tajkun!
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 14:41   #10
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Nešto sitno mirovine da nisam socijalni slučaj jer su ljepota i mladost prolazne, a prinos vječan.

__________________
Ovaj čovek je neuništiv!
FortySix&7 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.12.2007., 09:29   #11
zna li netko kako se otprilike računa mirovina iz II stupa

ovako kako je izračunao Bilobrkster, znači iznos u II stupu podjeljeno sa nekim brojem mjeseci

ili nekako drugačije

edit
@Bilobrkster
po tvojoj formuli, za sada imam mirovinu 10 puta veću od tebe

Zadnje uređivanje fishenwalc : 20.12.2007. at 10:04.
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:31   #12
kak vi to racunate? meni na godisnjem izvjestju II stupa pise 700 kuna mjesecno. koliko uplatim toliko dobijem???
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:36   #13
meni je samo jasno da su mjesečne uplate uvećane za prinos fonda onaj iznos koji trenutno imam na računu..
kako će se to kasnije raspoređivati, pojma nemam.
uzmimo na primjer da odem u mirovinu s 60 godina i da toga dana na računu imam 200 000 kn.
kako znam kolika mi je mjesečna mirovina?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:48   #14
da...ali ja sam još uvijek mlad,raditi mi nedaju pa je investiranje logičan izbor.Biti kućanica sa 38g i nije nešto što bi me zadovoljilo na duži rok....
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:56   #15
zovem info mog OMF-a. kaze: "vezu nije moguce uspostaviti"
valjda su na tenerifima
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:02   #16
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
zna li netko kako se otprilike računa mirovina iz II stupa

ovako kako je izračunao Bilobrkster, znači iznos u II stupu podjeljeno sa nekim brojem mjeseci

ili nekako drugačije
ja sam ovaj izračun napravio proizvoljno temeljem moje projekcije duljine života. pretpostavljam da to tako ne bu išlo. vjerojatno će se moć podignut cjelokupni iznos mirovine i raspolagat s njim

Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
edit
@Bilobrkster
po tvojoj formuli, za sada imam mirovinu 10 puta veću od tebe
je, al ja sam mlađi i ljepši
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 14:26   #17
Quote:
subaru14 kaže: Pogledaj post
Visina moje mjesečne mirovine je 5560 kn.Nisam zadovoljan iznosom pa se bavim investiranjem.Zanimljivije je biti investitor nego umirovljenik.
Čitaš mi misli ili smo telepatski povezani?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:06   #18
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
...
Šta si mladi umirovljenik ili mlada kućanica? Jel netko zna koja je imenica muškog roda za kućanicu?Nije valjda kućanik?kućnik?
subaru14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 16:24   #19
kućić
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 19:22   #20
U Hr trenutno postoji samo jedno mirovinsko osiguravajuće društvo, sve informacije možete vidjeti na njihovim web stranicama www.rmod.hr
Barbus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.