Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 09:47   #61
Quote:
eros filia kaže: Pogledaj post
A koji faks planiraš?
O njemu ovisi koja je škola najbolja kad se već netko bahati sa gimnazijom..ja imao 60 bodova pa išao računalni tehničar i tko mi što može, upisao sam se na FOI bez problema jer je RAČUNALNI TEHNIČAR PUNO BOLJI OD GIMNAZIJE
ako misliš na FOI...a ako netko hoće FER , neka upiše elektrotehničku (osim računalnog tehničara)..
P.S. Gimnazija je izmet, ako čovjek zna što želi, zašto bi morao u gimnaziju?
Samo zato zbog bodova, kao da je gimnazija bog i batina, ako još ideš u osnovnu, slijedeći puta na ispitu predaj prazan test pa ti onda nitko nebude pričao o gimnaziji, samo zato što je čovjek pametan u školi, ne mora značit da mora u gimnaziju..jooj..tak me živciraju neki ljudi...
Reći ću samo jedno Ruđer je takvo sranje kakvog nema u hr. te uvijek gledaj da ako imaš više bodova da upišeš gimnaziju .
U ruđeru ti ima hrpa debila od profesora koji te ništa ne nauče nego moraš sam doma to naučiti . Ti nisi išao u neku gimnaziju tj. drugu školu pa neznaš jel bi onda vidio kako je to izgledalo . Da ponovo biram srednju sigurno ne bih opet Ruđer izabrao, a kamoli sa 60 bodova, ubio bi se zbog toga da odaberem .
Mig is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 18:03   #62
pozz ekipa krenuh i ja u ruđer,1.raz smjena B
moram se pohvalit da je nas razred bio naj...gori na polugodistu,oni koji idu tam znat ce na koji mislim
isto tako moram izdvojit par profersora...kordica prvog lik je legenda,zna se kad se radi a kad se zajebava
zakljucio mi je 2 na polugodistu,bio sam sretan ko crnjo kad svijetli u mraku cuo sam da je dosta strog,sto sam i iskusio
zatim prof maltaric iz osnova-pa daj ajd cijelu godinu vucem 1...nemrem vjerovat,dobro ok...imam jednu dvojku u prvom polugodistu jel ju imo ko iz osnova elektrotehnike?
p.s. ima neko iz 1.o ovdje?
_strider_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:31   #63
Quote:
_strider_ kaže: Pogledaj post
pozz ekipa krenuh i ja u ruđer,1.raz smjena B
moram se pohvalit da je nas razred bio naj...gori na polugodistu,oni koji idu tam znat ce na koji mislim
isto tako moram izdvojit par profersora...kordica prvog lik je legenda,zna se kad se radi a kad se zajebava
zakljucio mi je 2 na polugodistu,bio sam sretan ko crnjo kad svijetli u mraku cuo sam da je dosta strog,sto sam i iskusio
zatim prof maltaric iz osnova-pa daj ajd cijelu godinu vucem 1...nemrem vjerovat,dobro ok...imam jednu dvojku u prvom polugodistu jel ju imo ko iz osnova elektrotehnike?
p.s. ima neko iz 1.o ovdje?

Ja sam imao kod Maltaricke 2 iz osnova, ali jednom davno
Ma nije to nista strasno, malo uciti... veci dio toga se uci iz fizike u osnovnoj
vidjet ces u drugom razredu se stvar zakomplicira s izmjenicnom strujom. e to je vec jebeno
Pugsley Adams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 18:24   #64
mene zanima dal se na početku 3. razreda dobije dodatan predmet radi kojeg bi se mogla dobit CISCO diploma?

hvala
Intangibleivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 18:41   #65
Quote:
Intangibleivan kaže: Pogledaj post
mene zanima dal se na početku 3. razreda dobije dodatan predmet radi kojeg bi se mogla dobit CISCO diploma?

hvala

ne dobije se, dobiješ opciju u 4.om razredu da ideš na CISCO predavanja po jeftinijoj cijeni nego običan smrtnik....
black hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 19:29   #66
he he he e moji rudjerashi!

Eto ja sam maturiro 2000. godine i vidim da puno profi josh tamo radi. Fushtarica je bila strah i trepet u ono moje vrijeme. Jednom smo se ekipa i ja nacugali nekog crvenog vina pa sam povratio pod njezinim satom...e da ste to vidjeli...a ja onak hladno pitam :"jel mogu na WC"...heheheh Kordić je bio legenda..nisam ni sam slutio da cu nauciti toliko o povijesti u tehnickoj skoli...sad ce mi dobro doci jer upisujem novinarstvo...Jel radi josh Kurtovica? Ona mi je bila raska...bolju nisam ni mogo pozeljeti. I Korać je bio legenda...stvarno je dao sve od sebe da nest naucimo...bilo je to josh ono vrijeme DOS-a i počeci windowsa...particijske tablice, hexadecimalni zapisi, ....bilo je to lijepo razdoblje... Al kad se sjetim digitalnih sklopova, pnp-a, npn-a, raznih mostova, 1001 sheme...uh bilo je i gadnih situacija
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 13:19   #67
Unhappy Tehnička škola Ruđera Boškovića, Zagreb

završavam 7. razred i na netu sam gledala srednje škole...s ocjenama nemam problema, pa se mislim da upišem prirodoslovno-matematičku gimnaziju. njima je prag 57 bodova.. našla sam također da u zg-u ima tehnička škola ruđera boškovića..gledala sam pretežito ove škole jer me užasno zanima informatika, računalstvo i općenito računala....u teh. školi je prag 44 boda...da li to čini manje važnom tu školu, ili je to zbog nekog drugog razreda tako...sve kontam, završim srednju i upišem fer ili nešto tako..a na stranicama od fer-a piše da se može upisat svak ko je završio 4 godine sredje..a obje škole traju 4 godine...

pitanje: bazira li se teh. škola ruđera boškovića više na ekonomiju, računalstvo ili nešto treće i da li bi vi upisali matematičku gimn. ili teh. školu da ste na mom mjestu?

hvala svima na odgovorima!!!!!!!!!!!!!!
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 16:07   #68
Matematicku...

1. Bolje znanje
2. Bolja skola
3. Ko zna sta ces ti htjet za 5 god....
KontraTech is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 17:59   #69
tako sam i ja misla...a stvarno sumnjam da će se promijenit moja odluka...hvala puno na odgovoru!!
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 18:06   #70
Stani ti si cura?? Škola ti je super, završio je ali imas svega 1-2 cure na svim smjerovima osim smijera za opticarke. Pa ako te veseli druženje sa 30 likova u razredu i bez ijedne frendice samo izvoli.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 20:19   #71
toliko muških?? na jednu stranu dobro (if you know what i mean..) a na drugu, opet normalno da će mi trebat žensko društvo, pogotovo u srednjoj...još ću ja dosta promislit..ja sam inače iz dubrovnika, ali starci bi me pustili u zg..imaju povjerenja u mene..
hvala...
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 20:29   #72
Ako žeš imati maksimalne bodove i možeš u Zg radije bih ti preporučio MIOC.

Ruđer je dosta teška škola, u razredu gdje je moj buraz je jedna cura, imaš dosta mehanike i stvari koje te možda ne bi zanimale, a i mislim da ti u MIOC idu finija djeca
Tuzni djecak XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 00:36   #73
Quote:
Tuzni djecak XXL kaže: Pogledaj post
Ako žeš imati maksimalne bodove i možeš u Zg radije bih ti preporučio MIOC.

Ruđer je dosta teška škola, u razredu gdje je moj buraz je jedna cura, imaš dosta mehanike i stvari koje te možda ne bi zanimale, a i mislim da ti u MIOC idu finija djeca
Polomio sam se na ovo boldano, ali imas pravo...bar koliko sam vidio. Makar nisu ni rudjerasi losi - s jednom grupom od njih 15-ak sam radio 3 tjedna i bili su super ekipa.

Rudjer je tehnicka skoal i kao takva automatski ima nizi prag. U njoj ti je obrazovanje puno vise fokusirano na tehnicke stvari (elektronika, elektrotehnika, racunala - ali ne samo programiranje nego i tehnicarenje) i nakon rudjera si spremna za posao ali mozes na neki srodni fax (ako dobro naucis fiziku i matematiku), dok ti gimnazija daje puno sire obrazovanje s kojm mozes na koji god hoces fax i bit ce ti puno lakse svladati fiziku i matematiku za prijemni. Ali u gimnaziji ces se baviti iskljucivo programiranjem (Pascal, mozda C++, Java, HTML, CSS, PHP, MySQL - bar cu ja ovo savladati u svoje 4 godine u Petoj) i osnovama (Word, Windows, Excel, Powerpoint) na informatici. Ali je takva informatika vrhunska u dvije gimnazije: MIOC (XV.) i V. Od tehnicarenja, umrezavanja, odrzavanja i sl. nista u gimnazijama. No takvog posla (bar kod mene u Petoj) uvijek ima za one koje to fakat zanima i dovoljni su fanatici da u skolu idu krpati mrezu na drzavni praznik ili u 6:45 ujutro. Neznanje moze, ali ne preduboko. Skoro svo znanje ionako na mladja pokoljenja prenose stariji admini...

Peta ove godine malo sisa MIOC u rezultatima, no obje skole postizu vrhunske rezultate tako da ne mozes pogrijesiti. Jedino - u Petoj (ja sam tamo, a za MIOC sma cuo price - ogradjujem se ako sam sto krivo napisao) treba raditi i ostale predmete vise nego u MIOC-u. Pogotovo latinski (iako sam ja zivi dokaz da se i to moze uz minimalno truda imati 4).
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 01:04   #74
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Polomio sam se na ovo boldano, ali imas pravo...bar koliko sam vidio. Makar nisu ni rudjerasi losi - s jednom grupom od njih 15-ak sam radio 3 tjedna i bili su super ekipa.
Ma dobro, nisu po ponašanju u rangu obrtničkih škola, čak ni većine stručnih, ali gimnazije su nešto drugo.

Mislim da je imaš pravo u svemu, ako je cura bolje neka ide u V. ili MIOC jer će u Ruđeru ubiti sa materijalima, sklopovima, finomehanikom, praksom itd., a u tim gimnazijama je puno poticajnija atmosfera.

Da ne spominjem da bi u Ruđeru vjerojatno bila jedina cura u razredu.
Tuzni djecak XXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 09:33   #75
Quote:
eva_cro kaže: Pogledaj post
završavam 7. razred i na netu sam gledala srednje škole...s ocjenama nemam problema, pa se mislim da upišem prirodoslovno-matematičku gimnaziju. njima je prag 57 bodova.. našla sam također da u zg-u ima tehnička škola ruđera boškovića..gledala sam pretežito ove škole jer me užasno zanima informatika, računalstvo i općenito računala....u teh. školi je prag 44 boda...da li to čini manje važnom tu školu, ili je to zbog nekog drugog razreda tako...sve kontam, završim srednju i upišem fer ili nešto tako..a na stranicama od fer-a piše da se može upisat svak ko je završio 4 godine sredje..a obje škole traju 4 godine...

pitanje: bazira li se teh. škola ruđera boškovića više nhttp://www.monitor.hr/smilies/mig.gif
a ekonomiju, računalstvo ili nešto treće i da li bi vi upisali matematičku gimn. ili teh. školu da ste na mom mjestu?

hvala svima na odgovorima!!!!!!!!!!!!!!
Računaj ako hoćeš ići u MIOC ili V. da moraš imati 60 bodova
__________________
You will never conquer me...
LeftAlone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:11   #76
hvala svima...sad ću pogledati mioc, al fala Bogu imam vremena za razmišljanje..... ajde barem sam nešto saznala..imao je pravo Tuzni djecak XXL...ja ne volim baš tehnički..barem sad u osnovnoj, ali ovako nešto oko čipova i toga mi nije problem...još jednom svima hvala na odgovorima!! puno ste mi pomogli!!
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:36   #77
Kakve su šanse za upad u Ruđer na smjer Računalstvo obzirom da je to trenutno vrlo popularno zanimanje?
Leonarda84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 21:34   #78
^^ako imaš 44 boda, mogo bi upast, ak imaš 45-46 gotovo je 100% da češ upast, jedino ako cijeli zagreb i okolica ne navali u ruđer
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:07   #79
A elektrotehnicka skola Zagreb (Voltino) ?? Kak se tamo upada??
__________________
Ljubav je nepogrešiva!
Blind_Guardian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 10:02   #80
Quote:
Blind_Guardian kaže: Pogledaj post
A elektrotehnicka skola Zagreb (Voltino) ?? Kak se tamo upada??
Ako imaš bodove koje traže - sigurno.
S manje bodova - možda.

To je iskustvo od prošle godine.
BiNebi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.