Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2013., 19:49   #81
Vrijedi pokušat s policijom, ali.. nemoj se previše nadat...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 19:56   #82
ma znam da se njima bas nemam sta nadat, al mislim da bi trebali otic po njega, jer je prijavljeno i mobitel je lociran, tako da je dalje to njihov zadatak, mogu jedino oni provjerit ako hoce, ali njihov poso je da ispitaju covijeka i da mu oduzmu mobitel. Samo sad neznam dali je ovaj program pouzdan dokaz, il ce oni rec da je to jos jedna bezvezna aplikacija, ali uglavnom, ja cu im ic rec, pa cemo vidit sta ce bit
boleo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 20:12   #83
Stvar je u tome što je mobitel jeftiniji od 2000kn pa ne znam da li će išta poduzet (bez obzira na to što ti znaš gdje je mobitel)... Ako imaš vezu u policiji, probaj je potegnut (jer znaš gdje je mobitel). Ta veza ne može otići do operatera i tražit podatke (gdje je mobitel), ali.. ako policajac pokuca lopovu na vrata.. tko zna.. možda se uplaši... Službeno, mislim, ne mogu ništa poduzet... Možda sam u krivu, ali...
što se tiče cifre.. slažem se da bi je trebali smanjit jer ovako samo potiču krađe... al isto tako, ovako si smanjuju posao (manje intervencija, izvida i sl.)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 22:57   #84
eto, sef me pustio s posla da odem na policiju, to su mi i oni rekli, ali ce otic kod njega, pokazo sam im na laptopu kak je lociran i vidli su adresu, potvrdili sumnju, rekli su da nalog za pretres nemogu dobit, ali posto je poznat policiji od prije, rekli su da ce ga stisnut da vrati mobitel, stvar je u tom sto on nezna za taj zakon vjerojatno i nema pojma kolko vrijedi mobitel, jer mob na prvi pogled izgleda ko skuplja stvar, a sad dal je googlo, sumnjam, mozda je, pa zna, al je bitna stvar da su ovi napravili zapisnik i rekli su da ako ne prodje to, da imam dovoljno sad dokaza za privatnu tuzbu, jer ja nisam imo pojma di je adresa, a policajac kad je vidio adresu me je pito dal je ta osoba osumnjicena. I reko je da im je poprilicno poznat vec. Tak da se nadam da cu ga uspijet dobit nazad.
boleo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 11:15   #85
Držim fige da dobiješ svoj mobitel nazad
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:30   #86
Dali je ovo na kraju riješeno? Jesi li dobio mobitel nazad?
Živo me zanima.
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 22:03   #87
i dalje cekam, mislim da cu sam rijesit to, sto je jos gore, prehladio sma se, pa nemogu dosadjivat policiji, uglavnom, jedan policajac mi je reko da odem na policiju, saznam ko je dobio slucaj i njega nadjem i kontaktiram i budem mu dosadan, to je jedini nacin, a ja cu jos vidit ak cu s policijom dalje suradjivat il cu sam rijesit to, uglavnom, javit cu kak ce proc
boleo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 23:57   #88
pa sto ti jednostavno nisi sam otisao taj dan kad si vidio lokaciju i rijesio stvar?
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 00:20   #89
To baš nije prijedlog s kojim bi se složio Kazneni zakon.
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 00:33   #90
kad bi svi zivili prema onome sto kaze kazneni zakon onda vjerojatno mob ne bi ni bio ukraden... al ja nikako ne bi mogao odolit i bit strpljiv i cekat policiju da rijesi stvar, kad znam i di je mob i u koga...
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 00:36   #91
a jbg, komplicirano je to malo, kolko sam cuo, tip nije bas normalan, ima PTSP, vjerojatno je i naoruzan, i zivi na takvoj lokaciji di bi mogo covijek bez problema naj, to je bila prva prepreka da odem do njega, a i mislio sam da ce ovi mamlazi u plavom ipak nesto napravit
a i ponado sam se da ce ga prodat odma, pa da mogu kod 3. osobe uzet mob
boleo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 17:30   #92
Eto, i meni jučer ukraden mob u Historyu na Tkalči, i to vjerojatno gore u bircu (ali sam bio i u klubu kratko, pa možda i tamo). Telefon je HTC 8S (Windows phone). Odma sam preko Tele2 zblokiro broj, danas podigo novu karticu i prijavio na murji krađu. Rečeno mi je da neće ništa postupat po tome, nego ako slučajno negdje nađu kod nekog. Dakle, mogu se fućkat.

Postoji li način da ja nešto sam napravim ili da pritisnem policiju da preko IMEI-a traže operatere da se mob nađe? Probaco sam preko Find My Phone aplikacije, ali naravno, neće ga nać jer nije ni GPS upaljen, a i mobitel je sinoć odma zgašen. I još jedna stvar, mobitelu fali ona donja bijela plastika (služi i kao antena i kao poklopac za kartice) jer sam ju baš sinoć nešto bio skinuo, pa je ona ostala kod mene.

Pa neka ovo bude ujedno i oglas, ako netko naleti na taj HTC u nekom oglasu ili negdje, a ja ću isto pretražit sve, mada vidim da ga zasad još nema.
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 21:56   #93
Update: Dobio sam na Gmail obavijest da se netko ulogirao u moj fejs preko IE Mobilea na Windowsima, što znači da to mora bit taj mobitel. Evo i screenshota maila:


Imam i IP adresu i sve.

Još jedan Update: Na skydrive mi automatski uploada sve slike koje slikam s mobitelom i sad su mi uploadane 4 slike neke ekipe koja se s njim naslikavala. Možete li ikoga odavde prepoznati ili možda prepoznati lokaciju ovog kafića i ulaza u neku ustanovu?

Zadnje uređivanje assassin : 23.09.2013. at 19:45. Reason: Maknute slike na zahtjev :)
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 22:39   #94
Meni ne samo da nisi pronašli ukradenu torbu nego su me i prevarili. Dobro, tu sam i ja kriva st nisam čitala ono sto potpisujem, ali tko je mislio da će me policajac u policiji prevariti!!

Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Evo i screenshota maila:

A "pametnih" zena!
Iako ne mora biti da ga je netko od njih ukrao!

Zadnje uređivanje yucatan : 22.09.2013. at 23:59. Reason: Obrisan citat, spojeni postovi
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 23:26   #95
Ljudi prepoznati, lokacije prepoznate, kontaktirani su i mobitel je vraćen odma. Rečeno da je "nađen" na trgu, moguće, neću garantirat da nije. Al je prizno da bi ga zadržo za sebe, već je i factory reset napravio. Tak da, case closed.
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 23:32   #96
Drago mi je sto je sve pravedno završilo!
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:02   #97
Zanimljivih slučajeva ima ovdje i drago mi je da su se neki lijepo završili.
no kolko sam vidio većinom su mobiteli otuđeni nepažnjom korisnika, ili ima i nasilnih slučajeva?
- čuo sam da je neka ekipa došla klincima s noževima i pobrali im sve mobitele
jabučni ocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:16   #98
Molim samo moderatora da obriše ove moje slike iz posta, nema potrebe da slike od cura stoje uploadane, jer nisu one niti imale mobitel (iako si nisu dale truda da uvjere dečka da mobitel pošteno vrati). Pa da nebi i ja ispašto radi neovlaštenog postavljanja tuđih slika na forum.
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 09:39   #99
Quote:
jabučni ocat kaže: Pogledaj post
Zanimljivih slučajeva ima ovdje i drago mi je da su se neki lijepo završili.
no kolko sam vidio većinom su mobiteli otuđeni nepažnjom korisnika, ili ima i nasilnih slučajeva?
- čuo sam da je neka ekipa došla klincima s noževima i pobrali im sve mobitele
Ima svega, na žalost.
Ako je netko zbog nepažnje ostao bez moba, onda to policija klasificira kao obična krađa. Ako je riječ o ovom drugom (nasilno), onda je riječ o drskoj krađi i (i još štošta drugo, ako je netko koristio nož)... U svakom slučaju, ako je riječ o drskoj krađi ili o nasilnom otuđivanju stvari (nož, pištolj..), onda si policija da više truda.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 15:10   #100
Dali moze policija pronaci ukradeni iphone preko onog IME broja?
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.