Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2009., 05:46   #81
I ja bi u Army .)

Pošto sam sakupio dovoljno info o Sticanju časničkog čina htio sam pitat dali netko ima neke konkretnije informacije tipa: kada je sljedeči termin i sl., koji su uvijeti i kakve su financije za one koji se odluče raditi poslove na terenima izvan HR (pošto smo u NATO-U) mislim na misije vezane za afganistan ili negdje x.

i ajd te prepirke oko zakona i muško ženskih odnosa ostavite sastrane stvarno bi htio saznati što više konkretnih stvari vezanih za ovu temu.

Baj D vej: Ovih dana otići ču do ureda za obranu RH pa ču i ja pridonjet kojom novijom informacijom

Pišite ljudi ....
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 23:41   #82
Quote:
Kolpomorto kaže: Pogledaj post
HV je jedna velika prevara koja se eventualno isplati samo budućim časnicima sa VSS-om (kao npr. inženjer u privatnom sektoru teško da ćeš imati puno veću plaću od one u HV)


Pričaš gluposti.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:15   #83
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post


Pričaš gluposti.
Možda, ne kažem ništa, ali mi ne trebaju djetinarije i sličice da se izrazim kao tebi. Radije upotrijebim koji argument kao npr. da ja sa VŠS iman veću plaću od raznih prijatelja i poznanika koji imaju VSS i rade kao strojarski ili elektro inženjeri svi odreda za max 7k kuna. Radno vrijeme mi je kraće, šef me ne ucjenjuje, firma teško da će propast, a tu je i beneficirani radni staž. Možda je u Zgb stvar drukčija, ovdje je tako kako sam i napisao.
Kolpomorto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:41   #84
..danas sam zvao u Ured za obranu i rekli su mi da sam prestar (imam 27 godina) i da je vec sve popunjeno, tj da vec puno ljudi ceka..

to za casnicku skolu govorim..

rekli su da je ona razina godina do 30 vrijedila do prije 2 godine..
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 16:52   #85
pa kolko mozes imat? ja imam sad 26 i iduce godine u 6 mjesecu cu imat 27... jel cu i ja onda bit star?

Kolpomorto, trebas uzet u obzir da ti u vojsci imas svu placu prijavljenu jer ti sve ide preko drzave, a da tvoji kolege koji rade privatno imaju barem jos pola place "na crno" za koju ti nece rec. Mozda se to ne bi smjelo ovako govoriti ali to je po meni javna tajna. Place u privatnom sektoru su u prosjeku 50% vece od placa u drzavnom, iako su prijavljene na isto.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:41   #86
Quote:
ZiggyVG kaže: Pogledaj post
..danas sam zvao u Ured za obranu i rekli su mi da sam prestar (imam 27 godina) i da je vec sve popunjeno, tj da vec puno ljudi ceka..

to za casnicku skolu govorim..

rekli su da je ona razina godina do 30 vrijedila do prije 2 godine..
totalna dezinformacija!! gluposti.

ne znam tko ti je to rekao i kako to netko iz morh-a može tvrditi kad je jedan od uvjeta za odlazak u časničku propisan zakonom i isti kaže da moraš biti do 30 godina!

ne znam da li izmišljaš sad ili da li ti je netko to stvarno rekao, iako me živo zanima tko je to mogao provaliti.... taj očito ne zna zakon i mogao bi zvisiti s posla samo tako, ako je istina što pričaš. iako sumnjam.

nadalje, čuo sam da su ove godine u 7. mjesecu prema nato standardu čak taj uvjet u svezi godina povećali, odnosno da se sad navodno može u časničku do 35. godine (tako ti je i bilo do prije neke 3-4 godine, onda su stavili da bude do 30 godina, a sad je navodno ponovno došlo do izmjene zakona - iako ovo ne mogu potvrditi, isto tako sa 100% sigurnošću odgovorno tvrdim da sa 27 godina nikome neće biti odbijen odlazak na časničku izobrazbu radi godina! možeda radi nekih drugih stvari koje ne zadovoljavaš, tako da odi tamo i to provjeri o čemu je riječ...)
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 21:19   #87
časnička škola

Uvijeti za promicanje u časnika, odnosno za upućivanje u časničku školu su se promijenili, tako da sad više dobna granica nije 30 godina, već u zakonu stoji neka formulacija tipa "može se promaći u časnika (odnosno uputiti u časničku školu) svatko tko će po promicanju u časnika biti u standardu profesionalnog razvoja".
To je jedna prilično nejasna formulacija, a nameću se još neka pitanja. Tako na primjer, ako čovjeka promaknu u poručnika s 35 godina starosti u tom trenutku je on u standardima profesionalnog razvoja, ali već sljedeće godine nije (preciznije neće steći uvijete za promicanje u čin natporučnika, a biti će prestara za poručnika). Ako se isto napravi s osobom od 32 godine starosti onda oni koji imaju završen četverogodišnji fakultet (ili neki viši stupanj naobrazbe) mogu ostvariti uvijete za promicanje u natporučnika do 36 godine života, dok oni s nižim stupnjem naobrazbe isto ne mogu ostvariti.
Naravno ne mogu reći kakvo je službeno tumačenje formulacije iz zakona, ali svi koji misle u vojsku moraju voditi računa i o tome da oni koji idu u časničku školu moraju imati odslužen vojni rok, obvezni ili dragovoljni, a za ovaj drugi dobna granica je, mislim, na 27 godina, a i u pravilu se primaju kandidati mlađi od 25, tako da se o tome mora voditi računa.
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:32   #88
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
totalna dezinformacija!! gluposti.

ne znam tko ti je to rekao i kako to netko iz morh-a može tvrditi kad je jedan od uvjeta za odlazak u časničku propisan zakonom i isti kaže da moraš biti do 30 godina!

ne znam da li izmišljaš sad ili da li ti je netko to stvarno rekao, iako me živo zanima tko je to mogao provaliti.... taj očito ne zna zakon i mogao bi zvisiti s posla samo tako, ako je istina što pričaš. iako sumnjam.

nadalje, čuo sam da su ove godine u 7. mjesecu prema nato standardu čak taj uvjet u svezi godina povećali, odnosno da se sad navodno može u časničku do 35. godine (tako ti je i bilo do prije neke 3-4 godine, onda su stavili da bude do 30 godina, a sad je navodno ponovno došlo do izmjene zakona - iako ovo ne mogu potvrditi, isto tako sa 100% sigurnošću odgovorno tvrdim da sa 27 godina nikome neće biti odbijen odlazak na časničku izobrazbu radi godina! možeda radi nekih drugih stvari koje ne zadovoljavaš, tako da odi tamo i to provjeri o čemu je riječ...)
ajde ovako, nitko nije na forumu da siri dezinformacije..koliko god ti sumnjao il sta vec..
kao sto sam napisao, tako su mi rekli telefonski iz Ureda za obranu i lijepo su me preusmjeravali sa broja na broj dok nisam dobio covjeka koji me zbunjeno slusao jer 'zasto su te meni preusmjerili i tko to'..

vjerojatno nisu imali pojma o cemu govore sto me uopce ne cudi..

vec sam dobio informacije iz MORH-a da cekam slijedeci natjecaj koji ce biti naredne godine (mozda) i to je to..

i da, zadovoljavam sve uvijete, i vise od toga..

uglavnom, ne zamaram se vise time, ako bude bice..

drz'te se rajo..
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 12:10   #89
Za par godina ću završiti stručni studij elektroenergetike ( 3 godine traje faks ), to je dakle VŠS?
Imam li mogućnost postati časnik, ako imam kolika je razlika između mene i časnika sa VSS. Koliko sam uspio shvatiti ovdje razlika je u brzini napredovanja.
Ispravite me ako sam u krivu.
etfovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 20:10   #90
Quote:
etfovac kaže: Pogledaj post
Za par godina ću završiti stručni studij elektroenergetike ( 3 godine traje faks ), to je dakle VŠS?
Imam li mogućnost postati časnik, ako imam kolika je razlika između mene i časnika sa VSS. Koliko sam uspio shvatiti ovdje razlika je u brzini napredovanja.
Ispravite me ako sam u krivu.
poslao sam ti pm i sve objasnio.

imaš mogućnosti postati časnik, bar što se tog uvjeta stručne spreme tiče. naravno, moraš i ostale preduvjete zadovoljiti. o tome imaš više gore.

razlika između časnika s prijašnjim VŠS-om i VSS-om ti je u brzini napredovanja, odnosno dok VSS-ovci mogu za 4 godine preći u viši čin, VŠS-ovci mogu tek za 6 godina te s time da ne mogu napredovati u karijeri više od čina bojnika ili pukovnika. u svezi ovog zadnjeg nisam siguran. inače nakon 4 godine/6 godina možeš biti promaknut u viši čin, naravno ako i ostale uvjete zadovoljavaš no ne bih sad o tome, jedino kod prelaska iz prvog časničkog čina - poručnika u natporučnika vremensko razdoblje je smanjeno na 3 odnosno 5 godina, ovisno o stručnoj spremi.

prvo ti fax odguli pa onda polako sve drugo rješavaj.

pozz
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 22:41   #91
gore sve rečeno, a da samo otklonimo nedoumice oko najvišeg čina, to je pukovnik

ali uvijek možeš računati s time da za vrijeme službe postoji mogućnost daljega školovanja
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 08:46   #92
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
gore sve rečeno, a da samo otklonimo nedoumice oko najvišeg čina, to je pukovnik

ali uvijek možeš računati s time da za vrijeme službe postoji mogućnost daljega školovanja
tako je, za VŠS-ovce je najviši mogući čin pukovnik, iako je to samo na papiru, hoću reći da mislim da ipak kod prijelaza u više časničke činove tj. bojnik na više, OSRH traži bar VSS.
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:10   #93
Quote:
bhoy82 kaže: Pogledaj post
tako je, za VŠS-ovce je najviši mogući čin pukovnik, iako je to samo na papiru, hoću reći da mislim da ipak kod prijelaza u više časničke činove tj. bojnik na više, OSRH traži bar VSS.
pa koliko ja znam zadnjih par godina to baš i nisu tražili kao uvijet, čak i ove godine su promicali ljude sa VŠS iz satnika u bojnika

naravno ako nekoga hoće ustopati u promaknuću dobar izgovor uvijek zlata vrijedi
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 17:41   #94
da li netko ima informaciju hoce li biti natjecaja i u 2010g za casnika hv-a i u kojem bi mjesecu to moglo biti?
dvonoga.stonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 18:15   #95
vjerojatno hoće, verojatno kao i lani u 4 mjesecu...
lepotan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 10:32   #96
Quote:
dvonoga.stonoga kaže: Pogledaj post
da li netko ima informaciju hoce li biti natjecaja i u 2010g za casnika hv-a i u kojem bi mjesecu to moglo biti?
Pa gle,
casnicka izobrazba zapocinje u rujnu svake godine.
Do onda se cekaju VŠS/VSS iz dragovoljnog vojnog roka, ljudi iz postrojbi koji su u meduvremenu pozavrsavali fakseve.tako da u ovoj 09/10 generaciji nema nitko koji nije iz jednog od ta dva ''bazena'', tj.putem natjecaja.
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:53   #97
Quote:
istoki kaže: Pogledaj post
Pa gle,
casnicka izobrazba zapocinje u rujnu svake godine.
Do onda se cekaju VŠS/VSS iz dragovoljnog vojnog roka, ljudi iz postrojbi koji su u meduvremenu pozavrsavali fakseve.tako da u ovoj 09/10 generaciji nema nitko koji nije iz jednog od ta dva ''bazena'', tj.putem natjecaja.
nisam te bas skuzio sto si zelio reci??
uglavnom imam zavrsen fakultet i prijavio bi se u casnicku skolu pa me zanima gdje i kako cu moci saznati osim svojeg ureda za obranu i hoce li biti natjecaja u 2010?
dvonoga.stonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 16:18   #98
Quote:
dvonoga.stonoga kaže: Pogledaj post
nisam te bas skuzio sto si zelio reci??
uglavnom imam zavrsen fakultet i prijavio bi se u casnicku skolu pa me zanima gdje i kako cu moci saznati osim svojeg ureda za obranu i hoce li biti natjecaja u 2010?
kaže da i ako bude natječaja bit će popunjen ljudima sa dragovoljnog vojnog roka i interno iz vojske

drugih službenih izvora osim MORH stranica nema

a šta se tiče ureda za obranu mislim da je korisniji ovaj forum
__________________
Fakultetski obrazovani krkan.
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:39   #99
Quote:
istoki kaže: Pogledaj post
Pa gle,
casnicka izobrazba zapocinje u rujnu svake godine.
Do onda se cekaju VŠS/VSS iz dragovoljnog vojnog roka, ljudi iz postrojbi koji su u meduvremenu pozavrsavali fakseve.tako da u ovoj 09/10 generaciji nema nitko koji nije iz jednog od ta dva ''bazena'', tj.putem natjecaja.
hoćeš reći da iz ove zadnje generacije nema nikog iz civilstva??

da je od 130 ljudi - bar koliko ja znam da ih je ove godine u časničkoj - sve popunjeno kadetima i vojnicima/dočasnicima iz postrojbi koji su u međuvremenu stekli potrebne uvjete?? teško za povjerovat....

dvonosa stonogo - nemoj da te ovakvi gornji postovi obeshrabre, natječaj za časničku će ti ići krajem ožujka ili u travnju... u svibnju očekuj poziv na liječnički u IZM... u lipnju ti se već zna popis kandidata koji u rujnu počinju s časničkom... u međuvremenu zovi područni ured za obranu i probaj dobiti još koji podatak... uvjeti za ulazak u časničku su već na ovom threadu objašnjeni, tako da ako zadovoljavaš uvjete i ako ne bude enormno veliki broj kadeta koji 2010. završe faks i jednako veliki broj ljudi iz postrojbi koji ima uvjete za stjecanje časničkog čin, mislim da nećeš imati problema, jer OS definitivno treba mladih časnika....

btw, sretna Nova i sve najbolje svima, posebno kolegama iz vojske!
bhoy82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:12   #100
Ima dragovoljnih rocnika I. i II. generacije 50-ak ljudi..
A pravo iz civilistva nitko.
Dakle da je nekad davno sluzio vojni rok, nakon toga zavrsio faks i sa 26,27 godina odlucio se u vojsku.... nitko.. doslovno...
Nije mi nakana obeshrabrit nikoga, nego naprotiv, HV-u treba mladih obrazovanih ljudi i drago mi je vidjet zanimanje.
Nego jednostavno kazem kako je situacija ove godine.nista vise ni manje.
istoki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.