Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 00:40   #61
Quote:
fussbaler kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje u vezi port forwarda...meni radi port kad ga namjestim na UDP a kada je na TCP nezeli...zasto???...i koja bi bila razlika da mi je stalno na UDP a ne na TCP???...Mr.Ex i oni iskusni neka se jave...hvala!


stavis na any .. svi speedtouch ovi ruteri imaju tu opciju . .stavis na any moras narapvit static ip adresu .. . progurat port koji ti treba . .

ovo je u grubo bilo ako ces imat problema konkretno mi napisi o kojem se ruteru radi i sve . a do tada iams ovdje:

http://portforward.com/

sve objasnjeno kako to napravit za svaki pojedini model . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 12:12   #62
imam zyxela p600hw-d3 ....ja sam sve napravio ali nema opcije za odabrati ANY... amo da upisem ime,port start i end,i server ip i ja sve to ukucam, i naravno u firewallu isto sve napravim...i onda kad idem provjeravat sa port checkerom port 59999 na TCP je zatvoren ali na UDP otvoren...i sad zanima me dali je to problem kod seedanja jer sa downloadom sam zadovoljan ali upload me zjbva...mr.no vidim da se kuzis pa te molim da pomognes...
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 12:26   #63
Quote:
fussbaler kaže: Pogledaj post
imam zyxela p600hw-d3 .
zar nije 660?

odes na network>NAT>Port forwarding tab
kod "Service Name" odaberes "user define"
oznacis kvacicom "active"
pod service name stavis naziv koji oces
start port i end port upises port koji si stavio u klijentu
pod "Server IP Address" ono sto si si na mreznoj stavio
kliknes na "apply"

onda odes na security>firewall i iskljucis firewall

(ako imas firewall na kompu i u njemu moras otvoriti portove)

ako imas uTorrent onda iskoristi ovaj link za provjeru
www.utorrent.com/testport.php?port=*****

(umjesto zvjezdica (*) stavi broj porta)
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 12:49   #64
Jel se moze namjestit u utorrentu da se brzina downloada u megabajtima prikazuje u vise decimala,npr umjesto 1,5mB/s da buse 1,540 mB/s ?
user23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:05   #65
Quote:
fussbaler kaže: Pogledaj post
imam zyxela p600hw-d3 ....ja sam sve napravio ali nema opcije za odabrati ANY... amo da upisem ime,port start i end,i server ip i ja sve to ukucam, i naravno u firewallu isto sve napravim...i onda kad idem provjeravat sa port checkerom port 59999 na TCP je zatvoren ali na UDP otvoren...i sad zanima me dali je to problem kod seedanja jer sa downloadom sam zadovoljan ali upload me zjbva...mr.no vidim da se kuzis pa te molim da pomognes...

gle .poslao sam ti link na kojem imas za skoro sve rutere nacin na koji se otvaraju portovi . .ovdje ima za ovaj model detaljno opisao:

ZyXEL P-660HW-D1

po modelu je izgleda slican tvome tako da je princip i vise nego isti . .a ovo ti je link kako otvoriti port na tom modelu ua utorrent . . samo prati sve kak je napisano . . . .prvo i osnovno moras staviti stati ip adresu . .ave je opisano . .

http://portforward.com/english/route...1/Utorrent.htm


a ovdje je kako postaviti static ip adresu . .

http://portforward.com/networking/staticip.htm

samo moras izabrati os koji koristis ..
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:49   #66
jesam sve to i doslo mi je zeleno ali opet kad idem provjeriti na stranicu kaze da je zatvoren????....to me muci i nikakvu bolju brzinu nemam...da fulo sam broj 660 ne 600...isto je kao i prije UDP je otvoren a TCP ne...ja sam vec to sve prosao vise puta i uvjek isto...neznam zasto...ako je neko ima ovakav problem i ako ga zna rjesiti neka kaze...
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:56   #67
Quote:
fussbaler kaže: Pogledaj post
jesam sve to i doslo mi je zeleno ali opet kad idem provjeriti na stranicu kaze da je zatvoren????....to me muci i nikakvu bolju brzinu nemam...da fulo sam broj 660 ne 600...isto je kao i prije UDP je otvoren a TCP ne...ja sam vec to sve prosao vise puta i uvjek isto...neznam zasto...ako je neko ima ovakav problem i ako ga zna rjesiti neka kaze...


ako ti je u utorrentu dolje kvacica i ako ti je zeleno . . ok . .to je to .

a dal koristis peerguradian ili neki slican program . .ako da .. to je to . ne trebas se brinuti ako ti je u utorrentu zeleno i ako si na svim trackerima connectable tj ako ti kraj toga pisee yes . . onda je to to . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 16:00   #68
da se nadovezem i ja takodjer sam rijesio sa portovima al na nekoliko trackera je NO pod connectable
hrcvtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 16:38   #69
e da koristim peerguardian...ok...onda je sve super ...hvala na pomoci!
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:41   #70
Quote:
fussbaler kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje u vezi port forwarda...meni radi port kad ga namjestim na UDP a kada je na TCP nezeli...zasto???...i koja bi bila razlika da mi je stalno na UDP a ne na TCP???...Mr.Ex i oni iskusni neka se jave...hvala!
A šta da ti kažen šta već ne piše?
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
4. Postavke routera/firewalla
U samom routeru te firewallu ćemo morat otvorit port koji namjeravamo koristit za torrent. E sad, tribalo bi dosta toga pod ovin uvodom napisat. Ja em neman dovoljno vremena, em neman kod kuće 55 routera da sad pišem poseban vodič za svakog. Mogu vas samo uputit na google jer nije to nekakva kvantna fizika pa ni za početnika. Uz google preporučam Link: Portforward.com, a i korisnici na Networking podforumu ne grizu.
Tvoje pitanje s ovom temom nema nikakve veze, nit mu je tu mjesto
I u skorom čišćenju će bit pobrisano, ne jer vas mrzim, nego zato šta nema smisla na silu gurat nešto, tamo gdje ne ide. Imaš kompletan Networking forum za routere i sl. stvari. Ni podforum Internet, ni ova tema nisu namjenjene tome...
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:06   #71
Imam jedno pitanje.
Kod nekih torrenta mi se pojavljuje "error: acces is denied" i čim se to pojavi, normalno, prestaje download/upload. E, ali onda ja označim taj torrent i kliknem "start" i torrent normalno dalje radi da bi za 10 min. opet došao error. I to čak ne bi bio problem da mogu samo automatski klikati "start", ali ovak to ne mogu ostaviti da se skida dok me nema.

I to mi se ne događa sa svim torrentima nego samo s nekima. Konkretno, najviše me hd-bits.ro torrenti zajebavaju, al opet, ne svi.

Imate li ideju kako to riješiti? Guglanjem nisam našao ništa pametno. Nije mi jasno zašto se to uopće događa kad mogu najnormalnije nastavit download samo ako stisnem na "start".
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:17   #72
to se i meni desava...ali rjetko mozda na 10 torrenta 1 ali možda ne uvjek...neznm kako rjesiti...mislim da je to sa trackerom problem ne sa tobom???
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:21   #73
nema veze s trackerom. utorrent nemre zapisiva na disk pa stane. nesto ti locka fajl koji skidas, obicno msn desktop, google destop, Nero media indexer, neki drugi indexing progam, antivirus..... imas sta od toga instalirano?
rog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:31   #74
Imam msn i NOD, ali nikad me to prije nije zajebavalo. Već godinama skidam preko torrenta i sad mi se to počelo događat. Jednom na hd-torrents.org i nekoliko fajlova na hd-bits.ro. Sad sam maknuo torrent iz uTorrenta i ponovo ga downloadao. Samo šta fajl ima 300 gb pa ću sad čekat valjda 2 sata da ga "checka" do kraja pa ću vidjet hoće li i dalje zajebavat.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:47   #75
pretpostavljam da je nod. on checkira fajl kod svake promjene, sto kod torrenta dojde za svaki novi piece (chunk). to kod manjih fileova i multi-rar releaseova nije problem, ali ako imas nekompresirani hd film u komadu od svojih 10-ak gigi onda je za ocekivat da nod nece zavrsiti scan prije nego torrent klijent pokusa zapisati sljedeci piece (chunk) i eto problema. probaj ovo mozda ti pomogne, http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?id=34527

i msn nema veze, problem moze raditi "msn desktop", bit ce kakav indexing service
rog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 19:00   #76
Molim pomoć.Koristim utorrent godinu dana i dosada nisam imao nikakvih problema ali odnedavno mi se događa da ne mogu izići na internet ukoliko je torrent otvoren.Pokušavao sam svašta ali bezuspješno.Koristim Vistu,a router je d-link dsl -g684t.Koristim ga žično.Pomagajte.
dadoo9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 20:15   #77
Quote:
dadoo9 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć.Koristim utorrent godinu dana i dosada nisam imao nikakvih problema ali odnedavno mi se događa da ne mogu izići na internet ukoliko je torrent otvoren.Pokušavao sam svašta ali bezuspješno.Koristim Vistu,a router je d-link dsl -g684t.Koristim ga žično.Pomagajte.

smanji brzinu downloada i uploada..vjerovatno ti gusi vezu..pogledaj i malo tutorijal od mr.ex.presidenta o bittorrentu,tu imas sve tako i to da si nastelas brzinu u utorrentu ovisno o tvojoj brzini..
sale-xxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 18:15   #78
Pogledajte zanimljiv mail/spam od izvesnog ahmada:


Torrentleech ,SCT ,Waffles ,What.cd and apps, games or themes for any mobile and any programe or book or games
-------------------------
I’m a seller . I have everything ( I mean it ) u can imagine .
For something isn't on the list , please email me:
[email protected]
or
[email protected]

This is a sample what I have :

25 EURO for account xtremewrestlingtorrents.net

bitgamer 25 EURO for account


feedthe.net 100 EURO for invite

UK-T.org 80 EURO for account

Scenetorrents 40 EURO for account

Torrentleech 25 EURO for invite

Sceneaccess 40 EURO for invite

Demonoid 10 EURO for account

Bitmetv 40 EURO for invite

IPTorrents 10 EURO for account

Waffles 35 EURO for invite

RevolutionTT 25 EURO

STmusic 10 EURO

bit-hdtv 25 EURO for invite

iplay.ro 30 EURO for invite

TTi.nu 20 EURO for invite

TranceRoyte.com 30 EURO for invite

SceneHD 25 EURO for invite

And what ever u want .Pm me

[email protected]
[email protected]

and i have all apps or games or theme to any mobile

nokia
samsung
sony Ericsson
motorola
siemens
lG
T-mobile
I-mate
panasonice
Blackberry
Haier
philips
vodafone
sharp
BenQ

and i can get to you any programe or book or games

And what ever u want .Pm me
[email protected]
[email protected]
----------------------------------------------

if anyone have somthing to trade (invite . account els) pls send me email and what you can give me and what you need ?
djura1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 18:36   #79
Demonoid acc 10€
user23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 18:42   #80
LOL, koji lik

Nažalost ima ih puno, čak i previše
tutnja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.