Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 18:41   #3961
Quote:
hekt0r kaže: Pogledaj post
(od kojih svaka može stajati neovisno jedna od druge)
ne može nego mora
inače ako su konstruktivno spojene dobiješ jednu veliku nadstrešnicu za koju trebaš papire
ostalo je točno
svako toliko dođe netko nadobudan , tako je bilo i prije godinu dana, ista rasprava (strana 174 ovog pdf-a).
još se nije javio forumaš koji je tada rekao da će nas obavijestiti o tom pitanju (schumi983)
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:06   #3962
Sve je točno što sam rekao, samo si ti krivo protumačio ono što sam napisao u zagradi, a napisao sam da svaka mora moći stajati sama za sebe, neovisno o onoj drugoj i da između njih treba biti nekakava dilatacija. Uglavnom, slažemo se u svemu.
hekt0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 06:57   #3963
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...6_79_1476.html

nije dimenzija sjenice definirana,

nadstresnica je do 15m2, u pravu ste ne mora biti povezana...0

garaza moze biti do 50m2 u sklopu glavnog objekta....
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 07:33   #3964
Kilavo ja zakon napisan.
Imam nadstrešnicu u L oko kuće i ima blizu 30 kvadrata.
Kad je pred koju godinu bila aktualna legalizacija dišle mi dvije tetke na izmjeru objekata na dvorištu pa sam pitao što sa nadstrešnicom?
U trenutnom stanju je definitivno ilegalna jer prelazi 15 m2, ali im objasnim da relativno jednostavno brzo i bez puno ulaganja mogu maknuti ugao nadstrešnice i imam dvije koje se međusobno ne dodiruju, a svaka je manja od 15 m2.
Njihov odgovor je bio da mi sve ovisi koji će inspektor izlaziti na teren.
Pa sad ti budi pametan!
Kvaka je u konstruktivnom spajanju točnije hoće li inspektor uzeti u obzir samo direktan spoj nadstrešnica ili kuća na koju su naslonjene čini konstruktivan spoj.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:07   #3965
nema kvake...
teoretska situacija , 2 nadstrešnice konstruktivno povezane sa kućom, jedna nadstrešnica sa jedne strane kuće, druga sa druge - to su dvije odvojene nadstrešnice, nikom ništa nije upitno
sad prvu odšarafiš i preseliš odmah pored druge - naravno sa diletacijom - to su i dalje dvije nadstrešnice, ništa se nije konstruktivno promjenilo

dobra stvar je što ste svjesni svoje situacije (da je nešto nelegalno) i ne pokušavate uvjeriti svekoliko pučanstvo da je to u redu i imate neki plan kako postati legalan ako zatreba

ja samo svima trubim da se drže zakona ako je ikako moguće
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:22   #3966
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
garaza moze biti do 50m2 u sklopu glavnog objekta....
@vwbug: garaža u sklopu glavnog objekta može biti i 100 m2 jer je to onda glavni objekt

ono na što misliš (kako sam ja shvatio) se odnosi na pomoćne objekte do 50m2 uz glavni objekt i to piše što ti treba od papira. ali taj pomoćni objekt opet treba biti konstruktivno odvojen od glavnog objekta, npr nesmiješ napraviti garažu sa samo 3 zida, četvrti zid je kuća na koju je naslonjena, jer to onda nije konstruktivno odvojen pomoćni objekt

kvaka 22: sagradim garažu sa sva 4 zida, naslonjenu na kuću i to je u redu, ali ako iz te garaže probijem vrata u kuću tada to sa stajališta požara postaje jedan objekt mada je konstruktivno odvojeno

Zadnje uređivanje bager666999 : 07.04.2017. at 08:47.
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:15   #3967
I sad lijepo sve te postove prebaciti u temu "vrtna sjenica"!
Znači, ne brisati nego prebaciti.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:14   #3968
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
@vwbug: garaža u sklopu glavnog objekta može biti i 100 m2 jer je to onda glavni objekt
da to je u sklopu kuće i čini cjelinu, u biti to je jedan odjekt

Quote:
ono na što misliš (kako sam ja shvatio) se odnosi na pomoćne objekte do 50m2 uz glavni objekt i to piše što ti treba od papira. ali taj pomoćni objekt opet treba biti konstruktivno odvojen od glavnog objekta, npr nesmiješ napraviti garažu sa samo 3 zida, četvrti zid je kuća na koju je naslonjena, jer to onda nije konstruktivno odvojen pomoćni objekt

Da potpuno točno.


Quote:
kvaka 22: sagradim garažu sa sva 4 zida, naslonjenu na kuću i to je u redu, ali ako iz te garaže probijem vrata u kuću tada to sa stajališta požara postaje jedan objekt mada je konstruktivno odvojeno

Da čini cjelinu kao i kad napustiš krov sa kuće na tu garažu, ti su objekti tada konstruktivno povezani, zar ne ?

U svakom slučaju treba izbjegavati dvojne situacije, jer kod nas danas dogovoriš sa nekim refeferentom jedno i ne dobiješ papir za to, za 5 godina je drukčije i "diođu ti rušiti".

Sve je dobro dok te netko od susjeda (zao susjed) ne prijavi tada sudovi, ing. građevine, vještaci svi se uključe, svi pametuju i na kraju si kriv, tako je kod nas, nema pravne sigurnosti.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 07:48   #3969
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Po namjeni.
Oprosti, ali ne razumijem. Ako možeš postaviti neku sliku sjenice na temu.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:58   #3970
Sjenica je namijenjena za sjedenje ljudi, a nije namijenjena za, recimo, parkiranje auta ili strojeva.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 12:30   #3971
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ne razumijem. Ako možeš postaviti neku sliku sjenice na temu.
ovo ti je sjenica

https://www.forum.hr/showthread.php?t=360619&page=3
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:53   #3972
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Misliš na ovo iz posta #60
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:56   #3973
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Sjenica je namijenjena za sjedenje ljudi, a nije namijenjena za, recimo, parkiranje auta ili strojeva.
Čak iako izgledaju potpuno isto, koriste iste konstruktivne sustave, konstruktivne elemente i izrađene su od istoga materijala?

S tim na umu, ti tvrdiš da za "garažu" vrijedi ograničenje od 15 m2, ali ako ja kažem da ispod sjede ljudi onda ne vrijedi.

Moram priznati da mi to djeluje kao jako smjelo tumačenje Pravilnika i po meni netočno.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:35   #3974
I mi ju planiramo napraviti sebi, pa sam pital Tam gdje treba. Čovjek je lijepo rekel da nema ograničenja površine.
Nadstrešnica smije biti ograđena s tri strane, a za sjenicu ne znam.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:43   #3975
Pozdrav..... u temi sam vidio da je netko u svoju vrtnu pečenjaru ugradio gotov armirano betonski luk. Pitanje je gdje ga kupiti, uputite me ako je tko vidio takvo nesto u prodaji. Hvala

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
trbljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 18:54   #3976
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
I mi ju planiramo napraviti sebi, pa sam pital Tam gdje treba. Čovjek je lijepo rekel da nema ograničenja površine.
Nadstrešnica smije biti ograđena s tri strane, a za sjenicu ne znam.
Nek on to tebi da na pismeno.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:36   #3977
Molio bih samo ako mi netko može odgovorit kakvim mortom su zidali pečenjaru, znači koji pjesak ste koristili i koje omjere?

Da li uzeti pjesak 0-4 ili 0 to mi je prijatelj rekao da je on radio da mu je ljepša fuga ispadala.

Da li raditi produžni mort? Tu isto ima raznih varijanti 9-2-1, 8-2-1, 6-2-1....svako ima svoju teoriju. Ili raditi cementni mort, znači pjesak 4 jedan cement i malo vapna??

Nebi htio ni da kad se posuši da fuge budu bijele, kak na to mogu utjecati? Manje vapna, vrsta pjeska...

Vidim da ima pravih znalaca pa bi svaki savjet dobro došao.
matija-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 12:42   #3978
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Nek on to tebi da na pismeno.
Dal bu na pismeno, kad bu odobril nacrt.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:27   #3979
Quote:
matija-vg kaže: Pogledaj post
Molio bih samo ako mi netko može odgovorit kakvim mortom su zidali pečenjaru, znači koji pjesak ste koristili i koje omjere?

Da li uzeti pjesak 0-4 ili 0 to mi je prijatelj rekao da je on radio da mu je ljepša fuga ispadala.

Da li raditi produžni mort? Tu isto ima raznih varijanti 9-2-1, 8-2-1, 6-2-1....svako ima svoju teoriju. Ili raditi cementni mort, znači pjesak 4 jedan cement i malo vapna??

Nebi htio ni da kad se posuši da fuge budu bijele, kak na to mogu utjecati? Manje vapna, vrsta pjeska...

Vidim da ima pravih znalaca pa bi svaki savjet dobro došao.

kupiš pjeska koliko ti je potrebno za zidanje, 1-5 m3, prosiješ ga (obavezno) i mješaš tako da ide više cementa i vrlo malo vapna.

Na mješalicu, (onu malu) cca 3 lopate cementa jedna lopata vapna

Ciglu gledaj da je po mogučnosti 29x14x7
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:16   #3980
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Dal bu na pismeno, kad bu odobril nacrt.
Ako ti nije problem da okačiš to ovjde, naravno bez osobnih podataka. Zanimam me u kojoj formi će to biti sročeno.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.