Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 00:40   #3261
Quote:
Iceblue9 kaže: Pogledaj post
Znam za tu raspravu. Postoje ljudi koji će uvijek naći razlog za pljuvanje.
Stvar ega, ogledalo, tako očigledno.
Što se tiče Kalimaha, čemu navod, ako opet ne zbog ega?
Nije zbog ega nego zbog debljine knjige. Jer je 1200 stranica malo previše !
Biblija ipak ima 300 stranica više.

Zadnje uređivanje krena : 07.10.2014. at 00:47.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 03:27   #3262
Hvala na preporukama za ove knjige. Ovakvo štivo mi je najbolji način postizanja zone ugode koji postoji, a svako djelo i autor dobri su na svoj način i odlično slažu kockice na svoja mjesta.

Iako, ne znam jeste li primijetili, da barem na većinu uvijek najjače dojmove ostavlja uglavnom ono što su zadnje saznali/proučavali/čitali? I svaku slijedeću knjigu, autora, bilo koji izvor, smatraju nadopunom onog otprije...kao da je zadnja informacija uvijek vrednija i malo točnija...
Izgleda da kod svakoga putovanje prema istini ide malo drugačijim redoslijedom, ali na kraju se opet svi nađu tu negdje...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 11:47   #3263
Meni lično je ovaj forum puno pomogao. U početku sam bila neregistrirani član i sve isčitavala. Sa nekom vašom riječju bih kliknula, čula za neku knjigu, autora i putovala sigurno svojim putem. Nisam osoba koja se voli eksponirati, ne volim učitelje i mase, volim biti svoja i sama u sebi i sa sobom. Svaka ova knjiga je u stvari individualan i subjektivni put autora i svaka od tih tehnika koju oni nude je dobra sama po sebi. To su tehnike dopuštanja da pronađeno sebe. Nije jedna bolja od druge, već jedna nam više odgovora i sličnija je nama. Samim tim, tehnika nije bitna, već je bitno ono što s njom dobijemo. Naravno, u početku svi mi žudimo za materijalnim stvarima, ipak živimo u materijalnom svijetu (treba platiti račune, hraniti se i ispunjavati si slatke male hireve - kao žena ja to najbolje znam). Pretpostavljam da je većinu nas život lupio po nosu (barem mene je - hoćeš od bolesti, financija... pa do izgubljenosti) i tada smo krenuli na ovaj put. No poanta je da sva ta žudnja za nečim ne prestaje i kada ostvarimo materijalne ciljeve. Prestane nakratko i onda se opet okrećemo za nečim novim. Tada si svatko od nas postavlja ono neizostavno životno pitanje : Za čim ja to tragam? I onda jednog jutra uz kavu, gledajući u nebo, shvatiš da tragaš za mirom i srećom i da to sve već imaš u sebi. Samo kratko zaustavljanje misli uz duboki udah donosi ti olakšanje. Zato je po meni svaka knjiga i svaka tehnika dar sam po sebi koji nam pomaže da dođemo do sebe i ja od svakog uzmem samo jedan djelić, niti jednog autora se ne pridržavam kao "pijan plota", jer to je njegov put, a ja želim ići svojim putem, jer na kraju svi ćemo mi doći na isto mjesto (jer svi smo mi prsti iste ruke - samo to ne vidimo) - k sebi i Izvoru.
hvala ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 11:58   #3264
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Šteta šta forum nema lajk botun kao što ima fejs.
Imaš vrlo sličnu putanju kao i ja, od zelanda nadalje.
Šta se tiče ega, nedavno u obilaženju knjižare za oko mi je zapela knjiga naziva "Vodi me Istini", uzeo sam je u ruke i znao sam da je to to.
Gledao sam i druge knjige ali Prisutnost mi je stalno pažnju vraćala na tu knjigu toliko jako da sam je kupio iako nisam planirao.
Preporuka da je potražiš i pogledaš.
Hvala na preporuci, knjiga je super već sam je pročitala.
hvala ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:23   #3265
Quote:
hvala ti kaže: Pogledaj post
Meni lično je ovaj forum puno pomogao. U početku sam bila neregistrirani član i sve isčitavala. Sa nekom vašom riječju bih kliknula, čula za neku knjigu, autora i putovala sigurno svojim putem. Nisam osoba koja se voli eksponirati, ne volim učitelje i mase, volim biti svoja i sama u sebi i sa sobom. Svaka ova knjiga je u stvari individualan i subjektivni put autora i svaka od tih tehnika koju oni nude je dobra sama po sebi. To su tehnike dopuštanja da pronađeno sebe. Nije jedna bolja od druge, već jedna nam više odgovora i sličnija je nama. Samim tim, tehnika nije bitna, već je bitno ono što s njom dobijemo. Naravno, u početku svi mi žudimo za materijalnim stvarima, ipak živimo u materijalnom svijetu (treba platiti račune, hraniti se i ispunjavati si slatke male hireve - kao žena ja to najbolje znam). Pretpostavljam da je većinu nas život lupio po nosu (barem mene je - hoćeš od bolesti, financija... pa do izgubljenosti) i tada smo krenuli na ovaj put. No poanta je da sva ta žudnja za nečim ne prestaje i kada ostvarimo materijalne ciljeve. Prestane nakratko i onda se opet okrećemo za nečim novim. Tada si svatko od nas postavlja ono neizostavno životno pitanje : Za čim ja to tragam? I onda jednog jutra uz kavu, gledajući u nebo, shvatiš da tragaš za mirom i srećom i da to sve već imaš u sebi. Samo kratko zaustavljanje misli uz duboki udah donosi ti olakšanje. Zato je po meni svaka knjiga i svaka tehnika dar sam po sebi koji nam pomaže da dođemo do sebe i ja od svakog uzmem samo jedan djelić, niti jednog autora se ne pridržavam kao "pijan plota", jer to je njegov put, a ja želim ići svojim putem, jer na kraju svi ćemo mi doći na isto mjesto (jer svi smo mi prsti iste ruke - samo to ne vidimo) - k sebi i Izvoru.
Bravo! Zbilja sjajno rečeno.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 20:31   #3266
E sad ja bih se nadovezao još jedanput oko ovoga suvišnog potencijala koji shvačan da npr meni je uvijek stvarao problem.
U jednom periodu života ne tako baš davno nakon teže životne situacije u karijeri dok sam bio nezaposlen nakon prekida
radnog odnosa sa jednom firmom. Onako nakon amo reć poraza koji mi se dogodio, al eto sad na to gledam kao školu koju
sam morao proći prije ili kasnije. Dakle nakon tog prekida radnog odnosa jednostavno šta je i normalno počeo sam onako
skroz prirodno zapitati se kako bi bilo raditi na radnom mjestu koje je totalna suprotnost od ovoga šta sam radio a isti je
biznis samo drugo i puno bolje radno mjesto koje je prema stereotipima u toj "industriji" nedostižno zbog kvalifikacija itd
razno raznih stereotipa ako me shvaćate. Nekako sam počeo onako prirodno vizualizirati i osjećati kako bi bilo raditi i
biti dio tog kolektiva i stvarno sam se lijepo osječao onako iznutra dok sam to u mislima proživljavao. To je bilo bez nekih
sad razmišljanjima o zakonu privlačnosti i bilo kakvih tehnika nekako onako skroz dječije i opušteno vizualiziranje i ugoda
duše je bila stalno prisutna. Nedugo nakon takvih stanja preko jedne osobe skroz slučajno upoznam jednu strankinju
koja mi je bila u stanju odjedanput pomoč zaposliti me u njezinoj firmi, a ne zna me niti sam je ikad prije ikad upoznao.
Ona je baš radila u tom okruženju di sam ja uvijek htio bit dio tog kolektiva. Jednostavno stvorila se i to ne preko mene
direktno neko preko poznanika s kojim je ušla u priču i on me je kontaktirao da joj se javim itd. Ja sam odma to povezao
kao direktna manifestacija i čisti primjer kako zakon privlačnosti radi. E sad dok sam ja njoj slao životopis i dok je ona
pregovarala sa njezinim HR ( Human resources managerom ) sve je išlo nekako glatko predobro da bi bilo istina.
E tu je nastao največi problem , kako sam privukao tako sam i odvukao od sebe cilu tu situaciju. Umjesto da sam jednostavno
pustio da se situacija odvija mene je pojeo taj suvišni potencijal i tolika ogromna važnost koju sam predao tome. Dakle razum
je naravno počeo sa pitanjima kako , kada , zašto , hoće li me uzet , kako , na koji način , počele su podsvjesne sumnje i
sve pizadrije koje su jednostavno tu cijelu situaciju zakomplicirale. E ne da nisam dobio posao , nego je ta ženska koja mi je tila
pomoč jednostavno izgubila interes itd da ne duljim. Itekako sam bio svjestan da kako sam privukao tako sam i odgurao
priliku. E sad nije to prvi put da mi se dogodilo , desilo mi se i sa "manjim" stvarima. Kod čitanja transurfinga shvatija sam
da je to zapravo bia suvišni potencijal i da mi je to dosta puta zagradilo zid kod prilika koje su mi se ukazale.
Nevjerovatno nešto, al eto očito moran poraditi na tome, ako ima ko koji još savjet neka slobodno napiše....
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 03:11   #3267
Suvišni potencijal se ne ruši, od njega se odlazi, bar je meni iskustvo pokazalo da je to puno brži i jednostavniji način.
Suvišni potencijal kao i sve ostalo vibrira na određenoj vibraciji, stoga potrebno je samo okrenuti fokus na nešto drugo da se naša osobna vibracija promjeni i udalji od vibracije tog nastalog suvišnog potencijala.
To što se desilo tebi jest da te je um nadjačao sa svojom uprogramiranom panikom koja vrlo vjerojatno nije tvoja nego naslijeđena od društva a najčešće od roditelja pa treba vremena i malo prakse da se um brzinski utiša odnosno da ga zabaviš nečim drugim ako već nemaš "moć" da ga utišaš ili ukrotiš da ti bude saveznik.
Um će uvijek malo paničariti, mora malo no ono što se meni pokazalo kao ultimativni "alat" za ne stvaranje suvišnog potencijala jest potpuno vjerovanje u Univerzum da će ti pomoći i napraviti ono što je najbolje za tebe.
Steći to provjerenje i vjerovanje nije toliko lako, teško nam je steći povjerenje u druge ljude ili sebe a kamo li nešto što ne možemo opipati a znamo da smo unutar njega i da smo njegovo dijete pa um dobiva dojam da vjeruje u zrak i počinje panika no ako budeš uporan u potpunom vjerovanju i prepustiš se da se stvari same odvijaju stvari će ići na bolje a um će promatrati manifestaciju Čuda te će malo po malo postajati tvoj sve vjerniji saveznik.
Drugačije to ne znam objasniti, kao da um ima svoju vlastitu inteligenciju, kao da je biće unutar bića i treba mu vremena da stekne povjerenje.
Ti "zaželiš", predaš zahtjev i emociju Univerzumu i na tebi nije da razmišljaš načine kako će se to izvršiti jer um definitivno ne može znati način na koji će tvoja želja biti ispunjena.
Ako zaželiš kroz emociju i pustiš a da se pritom niti malo ne pokolebaš (ili jako malo) manifestacija će biti jako brza, no čak i kad se manifestira treba pustiti da se stvari odvijaju same jer Netko radi za tebe.
Imam jako puno primjera iz svog života i pogotovo iz posla kako sam poduzetnik pa su mi se svakakva čuda dešavala onda kada sam se najmanje nadao i najviše kada sam napustio nadu za nešto.

Dakle moj ultimativni savjet je, PUSTI uz emociju potpunog povjerenja u Univerzum i kad pustiš i Univerzum počne raditi osjetiti ćeš to jer to je jedan vrlo specifičan i fenomenalan osjećaj....ja bi ga opisao kao kad te netko nosi na rukama i često sam imao i imam taj osjećaj kada se prepustim.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 12:39   #3268
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Suvišni potencijal se ne ruši, od njega se odlazi, bar je meni iskustvo pokazalo da je to puno brži i jednostavniji način.
Suvišni potencijal kao i sve ostalo vibrira na određenoj vibraciji, stoga potrebno je samo okrenuti fokus na nešto drugo da se naša osobna vibracija promjeni i udalji od vibracije tog nastalog suvišnog potencijala.
To što se desilo tebi jest da te je um nadjačao sa svojom uprogramiranom panikom koja vrlo vjerojatno nije tvoja nego naslijeđena od društva a najčešće od roditelja pa treba vremena i malo prakse da se um brzinski utiša odnosno da ga zabaviš nečim drugim ako već nemaš "moć" da ga utišaš ili ukrotiš da ti bude saveznik.
Um će uvijek malo paničariti, mora malo no ono što se meni pokazalo kao ultimativni "alat" za ne stvaranje suvišnog potencijala jest potpuno vjerovanje u Univerzum da će ti pomoći i napraviti ono što je najbolje za tebe.
Steći to provjerenje i vjerovanje nije toliko lako, teško nam je steći povjerenje u druge ljude ili sebe a kamo li nešto što ne možemo opipati a znamo da smo unutar njega i da smo njegovo dijete pa um dobiva dojam da vjeruje u zrak i počinje panika no ako budeš uporan u potpunom vjerovanju i prepustiš se da se stvari same odvijaju stvari će ići na bolje a um će promatrati manifestaciju Čuda te će malo po malo postajati tvoj sve vjerniji saveznik.
Drugačije to ne znam objasniti, kao da um ima svoju vlastitu inteligenciju, kao da je biće unutar bića i treba mu vremena da stekne povjerenje.
Ti "zaželiš", predaš zahtjev i emociju Univerzumu i na tebi nije da razmišljaš načine kako će se to izvršiti jer um definitivno ne može znati način na koji će tvoja želja biti ispunjena.
Ako zaželiš kroz emociju i pustiš a da se pritom niti malo ne pokolebaš (ili jako malo) manifestacija će biti jako brza, no čak i kad se manifestira treba pustiti da se stvari odvijaju same jer Netko radi za tebe.
Imam jako puno primjera iz svog života i pogotovo iz posla kako sam poduzetnik pa su mi se svakakva čuda dešavala onda kada sam se najmanje nadao i najviše kada sam napustio nadu za nešto.

Dakle moj ultimativni savjet je, PUSTI uz emociju potpunog povjerenja u Univerzum i kad pustiš i Univerzum počne raditi osjetiti ćeš to jer to je jedan vrlo specifičan i fenomenalan osjećaj....ja bi ga opisao kao kad te netko nosi na rukama i često sam imao i imam taj osjećaj kada se prepustim.
E odlično napisano , znam iz iskustva da je to živa istina. Al eto nekako uvijek um/ego nadjača , programiranost koja je ukorijenjena nadjača sve ostalo. Društvo , roditelji kroz život dosta sam godina spava u dubokom snu..
Počea sam to shvačat i to za vjeru u univerzum si dobro opisao. Možda je to
šta po prirodi ne vjerujem ljudima pa se to i odražava na vjeru koju bi
trebao imati za univerzum iako uvijek zakon privlačnosti radi kao sat točno.
Teško je steći povjerenje kod bilo koga to je istina...
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:00   #3269
Quote:
reach for sky kaže: Pogledaj post
E odlično napisano , znam iz iskustva da je to živa istina. Al eto nekako uvijek um/ego nadjača , programiranost koja je ukorijenjena nadjača sve ostalo. Društvo , roditelji kroz život dosta sam godina spava u dubokom snu..
Počea sam to shvačat i to za vjeru u univerzum si dobro opisao. Možda je to
šta po prirodi ne vjerujem ljudima pa se to i odražava na vjeru koju bi
trebao imati za univerzum iako uvijek zakon privlačnosti radi kao sat točno.
Teško je steći povjerenje kod bilo koga to je istina...
To je dobro. Ali se ne smije pretjerivati i doslovno shvatiti.
Jer stoji zapisano: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...1&postcount=51
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 19:46   #3270
Quote:
reach for sky kaže: Pogledaj post
E odlično napisano , znam iz iskustva da je to živa istina. Al eto nekako uvijek um/ego nadjača , programiranost koja je ukorijenjena nadjača sve ostalo. Društvo , roditelji kroz život dosta sam godina spava u dubokom snu..
Počea sam to shvačat i to za vjeru u univerzum si dobro opisao. Možda je to
šta po prirodi ne vjerujem ljudima pa se to i odražava na vjeru koju bi
trebao imati za univerzum iako uvijek zakon privlačnosti radi kao sat točno.
Teško je steći povjerenje kod bilo koga to je istina...
Da, ali kreni slijedom da vjeruješ u Univerzum i tada ćeš vjerovati i sebi i ljudima jer ćeš znati da te Univerzum nikad neće staviti u poziciju da ne vjeruješ ljudima jer će za tebe manifestirati samo najbolje, a i ako se desi da naiđeš na nekog kome ne trebaš vjerovati Univerzum će vrlo brzo manifestirati situaciju gdje će se to pokazati bez da si ti oštećen.
Jako je bitna svjesnost kad um radi nešto po svom programu, jer u trenutku kad osvjestiš to mjenjaju se pravila i koliko god on bio uporan u svom naumu ti upravljaš igrom.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 22:20   #3271
Quote:
reach for sky kaže: Pogledaj post
E odlično napisano , znam iz iskustva da je to živa istina. Al eto nekako uvijek um/ego nadjača , programiranost koja je ukorijenjena nadjača sve ostalo. Društvo , roditelji kroz život dosta sam godina spava u dubokom snu..
Počea sam to shvačat i to za vjeru u univerzum si dobro opisao.
Istina je, programi i klatna su jaki i većina ljudi ih se nikad neće moći osloboditi. No, ta većina nam nije ni važna.
Probaj malo "vježbati" sve ovo, pokušaj čim češće prakticirati tu tehniku osjećaja povjerenja prema Univerzumu (kao i sve druge), i s vremenom ćeš imati sve bolje rezultate, s vremenom će ti to postati rutina, kao što ti je sad rutina ponašati se prema programima. Tu će ti one knjige koje sam preporučio par postova prije jako pomoći.

Kad osvijestiš da nešto radiš po programu, da to zapravo rade klatna, a ne ti, jednostavno ćeš osjetiti da preuzimaš stvar u svoje ruke.
Ima jedna zgodna "tehnika" koju sam sam osmislio: kad nešto planiraš učiniti, zapitaj se - da li bih ovo ikad učinio da to ne čine i svi oko mene, da nemam uopće informaciju da je to netko prije učinio?
Da li je ovo izbor moje duše ili program? Odgovor ćeš odmah znati.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:12   #3272
Ako je djelić Boga u svakome od nas, znaci da je naša namjera ujedno
i Božija namjera. Oblikujući snagom namjere svoju stvarnost, ispunjavamo
Božiju volju. Ako izražavate namjeru, računajte da je to Božija namjera.
Kako možete sumnjati da će biti ispunjena? Za to si samo morate uzeti pravo.

Ja mislim da je sa ovim sve rečeno o povjerenju u univerzum/boga/vrhovnu silu itd...
Jako jednostavno i močno...
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:24   #3273
Quote:
reach for sky kaže: Pogledaj post
Ako je djelić Boga u svakome od nas, znaci da je naša namjera ujedno
i Božija namjera. Oblikujući snagom namjere svoju stvarnost, ispunjavamo
Božiju volju. Ako izražavate namjeru, računajte da je to Božija namjera.
Kako možete sumnjati da će biti ispunjena? Za to si samo morate uzeti pravo.

Ja mislim da je sa ovim sve rečeno o povjerenju u univerzum/boga/vrhovnu silu itd...
Jako jednostavno i močno...
Ne znači to da je naša namjera ujedno i Božja, ne smijemo izostavit ego iz priče koji uvijek radi kontra nas i Božje Volje.
Ego ne vjeruje u Božju Volju, za njega to ne postoji.
Namjera će biti ispunjena ako je u skladu s Zakonima Prirode, odnosno Ljubavi.
Više o namjeri ega možeš pročitati u knjizi Vodi me Istini.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:39   #3274
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Ne znači to da je naša namjera ujedno i Božja, ne smijemo izostavit ego iz priče koji uvijek radi kontra nas i Božje Volje.
Ego ne vjeruje u Božju Volju, za njega to ne postoji.
Namjera će biti ispunjena ako je u skladu s Zakonima Prirode, odnosno Ljubavi.
Više o namjeri ega možeš pročitati u knjizi Vodi me Istini.
Ovo je citat iz knjige upravljanje stvarnošću.
Možda i zvuči kao glavno uporište ega
ali ovo sam navea u smislu vjere u univerzum.
Dakako čovjek može s ovim stvorit i suvišni
potencijal važnosti...
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 20:43   #3275
Thumbs up

pišite, pišite, uživam u čitanju vaših postova i učenju i ponavljanju ovih odličnih stvari

btw, evo što mi je random danas došlo ruku

Gašenje klatna
"Budite spremni na provokacije klatna. Ako upadnete u neželjenu situaciju ili dobijete lošu vijest, gubite ravnotežu. Prema uobičajenom scenariju klatna trebali biste se zabrinuti, uplašiti, pokunjiti, klonuti duhom, izraziti nezadovoljstvo, razdraženost. Postupite obrnuto: reagirajte neodgovarajuće, uništite scenarij. Izvršite zamjenu: zamijenite strah samopouzdanjem, utučenost oduševljenjem, ozlojeđenost ravnodušnošću, bijes radošću. Bit igre klatna je da vas izbace iz ravnoteže. Morate svjesno poremetiti pravila te igre - učiniti što god želite, samo ne ono što se od vas očekuje. Pobjeda će biti vaša."

Tumačenje
"Klatna se hrane energijom ljudi. Na primjer, kada vas nešto naljuti i burno reagirate, klatnu predajete energiju. Klatna provociraju sve što kod vas potencijalno može izazvati snažne negativne emocije. Kada naiđete na neku neugodnu situaciju i reagirate bijesom, nezadovoljstvom ili negativnim osjećajima, potaknut ćete razvoj slične negativne situacije, ili će se pojaviti
nove neugodnosti. Tako se njiše klatno. Vi ga sami ljuljate. Postupite na obrnut način: ili ne reagirajte nikako ili potpuno suprotnom reakcijom. Ugasite klatno. Vaš je zadatak da pokrenete svoju igru reagirajući neodgovarajuće. Ovdje djeluje jedan princip: njišući se frekvencijom koja je različita od rezonantne, ulazite u disonancu s klatnom, zbog čega se ono gasi u odnosu na vas i ostavlja vas na miru."
__________________
We're all ripples in the pond, baby...
thorens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 10:04   #3276
Quote:
reach for sky kaže: Pogledaj post
E odlično napisano , znam iz iskustva da je to živa istina. Al eto nekako uvijek um/ego nadjača , programiranost koja je ukorijenjena nadjača sve ostalo. Društvo , roditelji kroz život dosta sam godina spava u dubokom snu..
Počea sam to shvačat i to za vjeru u univerzum si dobro opisao. Možda je to
šta po prirodi ne vjerujem ljudima pa se to i odražava na vjeru koju bi
trebao imati za univerzum iako uvijek zakon privlačnosti radi kao sat točno.
Teško je steći povjerenje kod bilo koga to je istina...
To se i meni dešavalo. Imaš osjećaj da se stvari svaki put (u malo drugačijem obliku) ponavljaju. Kao pas koji stalno trči za svojim repom. Uhvatit ćeš rep (znači doći će do promjene) kada promijeniš svoje uvjerenje ( iza svakog uvjerenja stoje emocije). To može biti jednostavno ili komplicirano, sve zavisi od tebe. Ne kaže se bez razloga: "Bit će ti po vjeri tvojoj!" Kad ti se dese situacije koje su neugodne, zapitaj se što osjećaš, prepoznaj tu emociju- bitno je da je identificiraš. Zatim sljedeće pitanje koje si postaviš je: U što ja to vjerujem da se tako osjećam? Stigao si do uvjerenja i njega identificiraj. Zatim se zapitaš da li ti to uvjerenje služi (kakve ti emocije izaziva - ako emocije nisu dobre, uvjerenje je loše) i da li je ono tvoje ili si ga pokupio usput u životu. Kad shvatiš da ti se uvjerenje ne sviđa, jednostavno ga izmjeni i napravi novo. Zatim bez obzira na sve, živi u skladu sa svojim novim uvjerenjem. Uglavnom nam život (Univerzum) odgovara ehom. Pojavljuju se opet iste (neugodne) situacije (i to brzinom munje - čak i više njih odjednom) i tu mi padamo jer se naočigled ništa nije promijenilo. Tu treba izdržat i odgovorit životu novim promijenjenim uvjerenjem. Univerzum, život, Bog (nazovi to kako god hoćeš) treba samo tvoju potvrdu da ti sada zaista razmišljaš (i osjećaš se) drugačije. Vjeruj mi, zaista je tako jednostavno. No naravno, svi mi odreda volimo komplicirati. I ja sam voljela komplicirati. Tu mi je pomogla knjiga Proces prisutnosti. Moja preporuka je da je pročitaš. Uglavnom, polazna točka naših života su emocije (vibracije) i sve se dešava upravo sada. Kako se osjećaš (vibriraš) sada, tako će ti biti poslije. Budi prisutan SADA, budi sretan SADA i vidjet ćeš čaroliju života.
hvala ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 18:45   #3277
Quote:
hvala ti kaže: Pogledaj post
To se i meni dešavalo. Imaš osjećaj da se stvari svaki put (u malo drugačijem obliku) ponavljaju. Kao pas koji stalno trči za svojim repom. Uhvatit ćeš rep (znači doći će do promjene) kada promijeniš svoje uvjerenje ( iza svakog uvjerenja stoje emocije). To može biti jednostavno ili komplicirano, sve zavisi od tebe. Ne kaže se bez razloga: "Bit će ti po vjeri tvojoj!" Kad ti se dese situacije koje su neugodne, zapitaj se što osjećaš, prepoznaj tu emociju- bitno je da je identificiraš. Zatim sljedeće pitanje koje si postaviš je: U što ja to vjerujem da se tako osjećam? Stigao si do uvjerenja i njega identificiraj. Zatim se zapitaš da li ti to uvjerenje služi (kakve ti emocije izaziva - ako emocije nisu dobre, uvjerenje je loše) i da li je ono tvoje ili si ga pokupio usput u životu. Kad shvatiš da ti se uvjerenje ne sviđa, jednostavno ga izmjeni i napravi novo. Zatim bez obzira na sve, živi u skladu sa svojim novim uvjerenjem. Uglavnom nam život (Univerzum) odgovara ehom. Pojavljuju se opet iste (neugodne) situacije (i to brzinom munje - čak i više njih odjednom) i tu mi padamo jer se naočigled ništa nije promijenilo. Tu treba izdržat i odgovorit životu novim promijenjenim uvjerenjem. Univerzum, život, Bog (nazovi to kako god hoćeš) treba samo tvoju potvrdu da ti sada zaista razmišljaš (i osjećaš se) drugačije. Vjeruj mi, zaista je tako jednostavno. No naravno, svi mi odreda volimo komplicirati. I ja sam voljela komplicirati. Tu mi je pomogla knjiga Proces prisutnosti. Moja preporuka je da je pročitaš. Uglavnom, polazna točka naših života su emocije (vibracije) i sve se dešava upravo sada. Kako se osjećaš (vibriraš) sada, tako će ti biti poslije. Budi prisutan SADA, budi sretan SADA i vidjet ćeš čaroliju života.
Točno tako , promjenjena uvjerenja koja nisu stereotipna nego koja idu direktno tebi u korist u pozitivnom smislu. Sad sve je kako se tko nosi
sa reprogramiranjem uma ja mislin da je ovo stvar od čovjeka do čovjeka.
Model transurfinga meni jednostavno najviše odgovara...

Ja mislim da ovi ljudi su spoznali to na prirodan način bez čitanja
ikakvih knjiga, obratit pozornost na članak: http://www.sportvizija.hr/index.php/...u-hladnom-moru
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 16:56   #3278
Klatna

O klatnima malo drugačijim jezikom: "Predatorskim jedenjem energije".
cereser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:21   #3279
Quote:
cereser kaže: Pogledaj post
O klatnima malo drugačijim jezikom: "Predatorskim jedenjem energije".
Tu je nekim cudom ili ne cudom napisana istina, dali djelo ruganja ili nebeske intervencije tko ce znati.
Sve u svemu kako god to percipirali nema niti klatna niti predatora ako ne trzate na njihove provokacije.
Jednom kad svi prestanu trzati (za kojih 300 god) sistem ce se urusiti sam od sebe.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:43   #3280
Pozdrav, čitam vas i oduševljena sam vašim iskustvima, kao i ovim knjigama. Pisala sam na topicu o Tajni, ali ovo je puno, puno, bolje i smislenije. Recimo, tamo sam navela kako bih znala položiti ispite za koje sam mislila da neću, a to je suprotno Tajni, ali ne i Transurfingu i objašnjenju suvišnog potencijala i ravnoteže, što sam i ne znajući tamo napisala da bi svemir trebao težiti da je ostvari, znači ako smo u bedu, vraćati nas u pozitivu, tako da mi je ovo puno bolje sjelo Eventualno objašnjenje po Tajni bi bilo da sam u sebi vjerovala da ću ipak proći. No zanima me nešto drugo: svi smo mi kao klinci često vrtili slajdove da smo glumci, pjevači, itd., pri tom smo imali visoku razinu ugode i namjere, kao i živopisne i realne scene kakve može smisliti dječja mašta, pa zašto se onda to nije ostvarilo?
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.