Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2011., 21:02   #41
http://www.fraktura.hr/uskoro.aspx
Evo najave.Kolko sam skužio,do sada su objavljivali dva naslova godišnje,pa se nadam da će uskoro tijekom ove godine još jedan naslov.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:38   #42
Izašao je šesti nastavak pod naslovom Nitko ne voli centuriona.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:43   #43
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Izašao je šesti nastavak pod naslovom Nitko ne voli centuriona.
konačno!
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:45   #44
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Izašao je šesti nastavak pod naslovom Nitko ne voli centuriona.
Uh, konačno. U kojim intervalima izdaju nove nastavke, 6-7 mjeseci? Meni je to ipak predugo za čekat, mislim da ću počet naručivat s neta. Satrurnalije su mi bile strava, Hram Muza nešto manje, ne volim kad je mladi Metel van Rima.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 07:25   #45
lMislim da su do sada išli s dva naslova godišnje,neznam dali će tako i nastaviti.Meni je dobro i kad je izvan Rima,da se vidi život i u drugim krajevima svijeta.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 08:52   #46
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
lMislim da su do sada išli s dva naslova godišnje,neznam dali će tako i nastaviti.Meni je dobro i kad je izvan Rima,da se vidi život i u drugim krajevima svijeta.
Po jedan, jedino su II i III izašli 2008.
Origami is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 09:12   #47
Imaš pravo.Ma bitno da izlaze redovito i da ih ima.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:25   #48
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.Ma bitno da izlaze redovito i da ih ima.
ja ih planiram počet naručivati preko ALgoritma(via Amazon, na engleskom)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 00:04   #49
kupio sam knjigu,ali mi djeluje tanja nego prošle,moram pogledati s nekom od starijih,ali mi ih se ne da sada tražiti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:14   #50
Ima isti broj kao i prijašnje-sve su imale između 328 i 336 stranica.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:51   #51
ja sam ih dosta pročitala, al nisam nažalost po redu pa mi je malo nezgodno jer decije ponekad zna referirat na prijašnje događaje (ispada da nakon što riješi ubojstva ode na periferiju dok se stvari ne smire ), a i milon, te klodijevci kao i njegova julija se često spominju. zadnje što sam pročitala je oskvrnuće i mislim da mi je do sada, bar što se humora tiče, to bila najbolja knjiga. super mi je decije cecilije, samo što se ne zaljubim u njega
i imam pitanje, jel mi može netko na pm (ako se doživljava kao spam) reći što je bilo sa klodijom, milonom ili hermesom. čini mi se kao da je netko od tih sporednih likova poginuo, a ne mogu se sjetiti tko?
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 15:55   #52
Quote:
lika daroš kaže: Pogledaj post
ja sam ih dosta pročitala, al nisam nažalost po redu pa mi je malo nezgodno jer decije ponekad zna referirat na prijašnje događaje (ispada da nakon što riješi ubojstva ode na periferiju dok se stvari ne smire ), a i milon, te klodijevci kao i njegova julija se često spominju. zadnje što sam pročitala je oskvrnuće i mislim da mi je do sada, bar što se humora tiče, to bila najbolja knjiga. super mi je decije cecilije, samo što se ne zaljubim u njega
i imam pitanje, jel mi može netko na pm (ako se doživljava kao spam) reći što je bilo sa klodijom, milonom ili hermesom. čini mi se kao da je netko od tih sporednih likova poginuo, a ne mogu se sjetiti tko?
ne znam bi li to s Milonom i Klodijem bio spoiler da ti kažem, obojica su bazirana na stvarnim likovima,kao i Klodija.
Mislim da su jedino Decije i njegova zaručnica izmišljeni
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 22:43   #53
Ako netko baš želi SPOILER Milon ubije Klodija,ali kasnije i sam pogiba u političkim sukobima SPOILER
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 17:37   #54
oke, super, hvala ti. sad baš čitam hram muza, isto je dobra stvar. vidjet ću ako ima u knjižnici još nešto što nisam pročitala, a ako ne budem nabavila ovu novu knjigu.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 10:49   #55
Ovo je relativni spoiler,i ako niste čitali neku od prve 3 knjige,ne čitajte dolje
SPOILERZnate što je čudno,on je s Klodijom spavao već u prvoj knjizi,dok se Julijom ne spominju scene sexa.
Zašto je tako,da se prikaže kao protutež Klodiji
.SPOILER
Što mislite?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 15:42   #56
Hahah, pa vjerojatno, ona ipak ne spada u zloglasne žene Rima! Iako mi je njihov odnos čudan, prije ih doživljavam kao brata i sestru nego kao zaručnike.
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 23:33   #57
Evo da se pohvalin ,ja ih imam svih šest šta su izašle i trenutno čitam "Hram muza".Knjige su mi super,a Decije je faca.
Šta se tiče odnosa njega i Julije u "Oskvrnuću" mi je bilo više kemije među njima,dok mi je u "Hramu muza" malo bezvezniji njihov odnos,baš kako je lika daroš rekao nekako kao brat i sestra.
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 14:03   #58
Pročitala "Nitko ne voli centuriona".....super je, možda i najbolja dosad, smještena u Galiji. :-)

Malo predvidljiv kraj, ali ne utječe na ukupnu ocjenu.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:03   #59
Pročitala sam svih šest knjiga.Šta reći nego ODLIČNO.
Ko će sad dočekati sedmi nastavak.
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 18:22   #60
Ja privodim kraju 6.nastavak.Možda mi je od sada taj najbolji,nakon Hrama muza (volim kad je lik izvan Rima,zanimljivije mi je).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.