Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film Jamesa Camerona?
Piranha Part Two: The Spawning (1981) 14 7.07%
The Terminator (1984) 26 13.13%
Aliens (1986) 30 15.15%
The Abyss (1989) 20 10.10%
Terminator 2: Judgment Day (1991) 67 33.84%
True Lies (1994) 2 1.01%
Titanic (1997) 37 18.69%
Dokumentarni Filmovi 2 1.01%
Glasovatelji: 198. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 00:57   #41
James Cameron - Scriptment - Storyboard Zanimljiva stvarčica, upravo pronašao da postoji link, kako bi izgledao film. Netko je poletan napravio storyboarde po njegovu scenariju.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 17:35   #42
Jim Cameron vs. Robert Zemeckis? An insider's view of the rivalry

Kajgod, Zemeckis mu nije ni do koljena
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 12:29   #43
A što reći - Kralj Svijeta!

Quote:
Familija d.o.o. kaže: Pogledaj post
Ekskluzivno:
James Cameron Intervju - prosinac 2009.



Iako treba biti realan: nije mi baš drago što (između dugometražnih filmova) toliko vremena gubi na usputne "gluposti" (onaj kvazidokumentarac o pronalasku Isusove grobnice, teorijama o kolonizaciji Marsa... ). S Titanicom je pokorio čitav svijet; sada Avatarom opet pomiče granice (nema straha, upregnuta je nikad viđena marketinška mašinerija - film će s lakoćom vratiti tih $500 milijuna i zaraditi još najmanje toliko). Nadalje, pročitah final draft scenarija (James je vraški dobar scenarist, mnogi bi scenaristi s hwoodske A liste mogli učiti od njega) - i Avatar, naime, ima neke od provjerenih sastojaka Titanica: na svoje će doći okorjeli obožavatelji Jimovog opusa, ali isto tako i ona nepregledna masa nešto mlađe kino publike (pogotovo ženske, sjetimo se da je upravo taj dio populacije, višestrukim odlaskom u kino, podigao gledanost/zaradu Titanica do neslućenih visina).

Što je pjesnik htio reći?

Ponadajmo se da na sljedeći film Kralja Svijeta nećemo morati čekati tako dugo, jer ukoliko krene onom logikom da i nakon Avatara slijedi Avatar (novo pomicanje granica i sve te Samo nebo je granica megalomanske sheme), bojim se da taj film Jamesa Camerona nećemo nikada dočekati. Hwood je trenutno u situaciji da se takvi filmovi nikome ne odobravaju. Uostalom, Jim ne može promašiti da se i uhvati ekranizacije telefonskog imenika Mislim da je, nakon Avatara, vrijeme za jedan manji film Jamesa Camerona (prvi film u potpunosti snimljen u svemiru, zašto ne? ).
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:37   #44
Broji se sitno do Avatara, a naš Kralj Svijeta pao na dno druge stranice pdfa? Ma nećeš majci

Making of Titanic Behind The Scenes

@paskaneman

Gdje je pala suza, na kojoj sceni?
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 12:27   #45
Sudeći po reakcijama na Avatar Cameron je i dalje na vrhu svijeta...Odličan redatelj.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:05   #46
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Sudeći po reakcijama na Avatar Cameron je i dalje na vrhu svijeta...Odličan redatelj.
CAR
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 13:05   #47
It takes a hell of a lot of nerve for a man to stand up at the Oscarcast and proclaim himself King of the World. James Cameron just got re-elected.
weeeeeeee
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 14:38   #48
Dok cekam Avatara danas popodne, evo moje (posve osobne) top liste najboljih Cameronovih filmova, cisto da skratim cekanje.

1. The Abyss - Po meni definitivno najbolji i najkompleksniji Cameronov film, iako mnogima nije osobni favorit. Manje je komercijalan od nekih drugih Cameronovih filmova iz jednostavnog razloga - rijec je o SF spektaklu u kojem su glavni junaci dvoje sredovjecnih likova, pa je samim time bio daleko manje prvlacan tinejdzerskoj publici. U osnovi ljubavni film koliko i SF, sa cijelim nizom sjajnih scena izmedju Eda Harrisa i M.E. Mastrantonio (scena sa bacanjem i vadjenjem vjencanog prstena iz WC skoljke cista je antologija). Podjednako volim i originalnu i Director's Cut verziju. Gledao sam ga preko stotinu puta. Ponekad odvrtim samo zadnjih pola sata sa Edom Harrisom kako pada u Bezdan. Glazbena tema Alana Silvestrija iz finala, jedna je od najboljih u povijesti filma.

2. Aliens - Sjecam se, kao klinac i novopeceni Cameronov fan nakon originalnog Terminatora sa zebnjom sam ga gledao u nekadasnjem kinu Mosor (kod nas je igrao s godinu dana zakasnjenja, mislim da je bila 1987. godina), i ocekivao najgore buduci da sam mislio kako nitko ne moze nadmasiti Ridleya Scotta. Naravno da sam bio u krivu. Aliens je i dan danas, uz Nadnicu za strah, najnapetiji film koji sam ikada gledao. Svi ovi debili poput McG-a trebali bi gledati prisilno Aliense sirom otvorenih ociju, kao Malcolm McDowell u Paklenoj naranci, dok ne nauce sto je rezija. Weaverica je izvrsna, a u cijelom nizu jakih Cameronovih zenskih likova, Ripley je vjerojatno najupecatljivija. Biehn joj je ravnopravan partner (kako mi je zao sto taj tip nije glumio u vise filmova). A i Paxton je odlican: That's it man, game over man, game over! What the fuck are we gonna do now? What are we gonna do?

3. Terminator - Film koji je promovirao Camerona. Niskobuzetno B ostvarenje koje se ni po cemu nije trebalo isticati iz mora takve produkcije postalo je ultimativni prvijenac novog holivudskog akcijskog filma. Gledao sam ga kao novopeceni srednjoskolac premijerno u kinu Sloboda na Tuskancu i izasao iz kina preobracen. Akcijski film nikad vise nije bio isti. Kad ga gledam danas vidi se kako je film bio opterecen niskim budzetom, ali snaga srcane i inovativne rezije osjeca se i danas. Inace, sjecam se i jednog tadasnjeg domaceg kriticara (D.Z. za onih par metuzalema koji ga se, osim mene, sjecaju) koji mu je spicio najlosiju ocjenu. I to govori koliko je Cameronov senzibilitet bio nov u to vrijeme, to sto je radio bio je posve drukcije od svega do tada vidjenog (inace, McTiernan je svog Predatora, drugi stozerni film prevrata u holivudskom akcijskom fimu osamdesetih, snimio tek tri godine kasnije).

4. Titanic - Film koji mrzi "svaki pravi Cameronov" fan. No, realno, Cameron je uspio napraviti nemoguce. 99 posto filmova imaju relativno usku ciljanu publiku, dok je Titanic film koji je uspio pobuditi interes kod ama bas svakoga. Gledali su ga i klinci i tinejdzeri i sredovjecni ljudi, pa cak i penzioneri poput moje bake. I to svi u kinu. Naravno da je bilo podilazenja publici da bi rezutat bio takav, ali upravo je to ona lekcija koju je Cameron naucio u Bezdanu. Titanic je neverojatno umjesno napravljen film, evergrin za svakoga, klasik na onaj nacin na koji je klasik i Zameo ih vjetar. Nije to mala stvar.

5. Terminator 2: Judgment Day - Mozda sam ga trebao staviti i negdje gore, ali nema veze. Sjajan film, iako vec i ovdje Cameron pokazuje smisao za kvalitetan kompromis: Arnold je nakon prvog Terminatora postao velika zvijezda, pa je i njegov lik redizajniran u dobrog Terminatora. Mnogi su i tada mislili kako to otupljuje ostricu, ali Cameron filmove radi za publiku, a publika je to voljela. Besprijekorno reziran, tehnoloski jako inovativan za svoje vrijeme, jedino je mladi John O'Connor mrvicu iritantan, ali nema veze, vec sam navikao. Omiljena scena: faca Dr. Silbermana kad tekucem Robertu Patricku zapinje pistolj dok se provlaci kroz resetke.

6. True Lies - Najnetipicniji Cameronov film (remake Zidijevog francuskog filma La Totale!) mogao je bez problema ici i negdje gore. Ono po cemu se film istice je odlican Cameronov ulet u komediju - gotovo cijeli sredisnji dio izgleda kao "film u filmu", sjajnih 45 minuta u kojem Svarci uhodi Jamie Lee Curtis i Billa Paxtona. Ovaj film pokazuje da bi se Cameron mogao itekako uspjesno okusati i u drugim zanrovima osim SF-a, akcije i spektakla (cekam Dive da mi potvrdi tu tezu).

Piranhu Part II cu ipak ostaviti za neku drugu prigodu
xax233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:30   #49
Quote:
xax233 kaže: Pogledaj post
2. Aliens - Sjecam se, kao klinac i novopeceni Cameronov fan nakon originalnog Terminatora sa zebnjom sam ga gledao u nekadasnjem kinu Mosor (kod nas je igrao s godinu dana zakasnjenja, mislim da je bila 1987. godina), i ocekivao najgore buduci da sam mislio kako nitko ne moze nadmasiti Ridleya Scotta. Naravno da sam bio u krivu. Aliens je i dan danas, uz Nadnicu za strah, najnapetiji film koji sam ikada gledao. Svi ovi debili poput McG-a trebali bi gledati prisilno Aliense sirom otvorenih ociju, kao Malcolm McDowell u Paklenoj naranci, dok ne nauce sto je rezija. Weaverica je izvrsna, a u cijelom nizu jakih Cameronovih zenskih likova, Ripley je vjerojatno najupecatljivija. Biehn joj je ravnopravan partner (kako mi je zao sto taj tip nije glumio u vise filmova). A i Paxton je odlican: That's it man, game over man, game over! What the fuck are we gonna do now? What are we gonna do?
Lijepo receno...
John Connor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 15:38   #50
Pa dobar je Cameron. Najviše sam volio Abbys, al i Aliens i Terminator su klasika žanra. Bez obzira na "pokoravanje svijeta", mislim da mu je Kitanic daleko najlošiji film, ta patetična bezvezarija očajne glume.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 18:00   #51
Najviše od Camerona volim Abyss te aliense i drugi dio terminatora, ali prvi Alien mi je ipak bolji, ne zbog Ridleya već zbog klaustrofobije i nije toliko akcijski kao drugi dio, uostalom, jedan od najboljih horora, SF horora
Kingstevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 19:15   #52



''Ako želite skraćivati moj film prvo me morate najuriti. Da bi me najurili prvo me morate ubiti'' - James Cameron Dodatak temi (trebalo je vremena da se sjetim da to imam negdje spremljeno) jedan od boljih prikaza karijere Željeznog Jima, od početaka do kraja Titanica. Ukoliko vas zanimaju podaci vezani uz filmografiju, info o filmovima,snimanjima i produkciji, ovdje je odprilike sve važnije nabrojano (iako je članak stariji, izvučen iz časopisa Hollywood '98 godine).
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 20:57   #53
tezak izbor. Abyss, zato kaj je caroban.

volim camerona, osim kad se igra potapanja brodova.

"You've gotta eat pressure for breakfast, if you're gonna do this job."

Zadnje uređivanje vet. : 17.12.2009. at 21:03.
vet. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 21:02   #54
Avatar.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 21:27   #55
Titanic.
andrea_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:40   #56


James Cameron: U Hollywoodu me smatraju pravim čudakom

Quote:
Svi misle da je to breme i da osjećam pritisak zbog velikih očekivanja sa svakim novim projektom, ali ja vam mogu reći da je to hrpa sranja! Volim izazove, želim da svaki moj sljedeći film bude još teži i još veći izazov. Zato mi je trebalo nekoliko godina da razvijem revolucionarne 3D kamere i programe za specijalne efekte i postprodukciju i zato je moj novi film još veći izazov od prethodnog. Ujedno je najteži i vjerojatno najrizičniji film u mojoj karijeri. Nema bremena, nema blokade, nema pritiska: meni samo trebaju novi izazovi. Da bih preživio i prežvakao sva sranja kod šefova studija, agenata, producenata, moram ispred sebe imati dovoljno velik izazov.
James, jedan i jedini
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:52   #57
Quote:
Svi misle da je to breme i da osjećam pritisak zbog velikih očekivanja sa svakim novim projektom, ali ja vam mogu reći da je to hrpa sranja!
Quote:
Familija d.o.o. kaže: Pogledaj post
[IMG]James, jedan i jedini
Čovjek ga jednostavno mora voljeti radi ovakvih izjava.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 22:29   #58
Terminator 2 mi je najbolji njegov film, a iza njega dvojim između Avatara i Titanica, tu su mi negdje. Aliens ne volim baš toliko, činjenica je da mi postaje dosadan što akcija više odmiče. Istinite laži su mi slatki grijeh, mislim ga možda sad upravo pogledati.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:04   #59
Quote:
Familija d.o.o. kaže: Pogledaj post
Video Interview: James Cameron

Quote:
In case you haven't heard, there's this tiny little indie-prod movie coming out this weekend called Avatar. It's the heart-warming drama of a man who immerses himself in a tropical subculture and finds his view of life changes. Here's an interview with its writer-director James Cameron.

Please support this intimate little film. I know it may be hard to find a theater where it's playing, but I trust if you look hard enough, you'll locate one somewhere.

UPDATE: Nikki Finke is reporting that Avatar is projected to do $80M this weekend. Massive snowstorm and blizzard conditions in the mid-Atlantic region might lower those numbers.
S obzirom na ALL TIME BOX OFFICE OPENING WEEKENDS - malo. Naravno, kriv je snijeg. Uostalom, ti vikendi otvaranja (pogotovo kad su filmovi Jamesa Camerona u pitanju) ne znače apsolutno ništa - Titanic je u prvom vikendu zaradio crkavicu od $28,638,131.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:30   #60


James Cameron možda postaje kralj svemira, ali ne - sadržaja
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.