Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 16:59   #101
Ne znam da li bi ti to trebalo raditi probleme pri upisu, no mislim da ti je to "upozorenje" za sljedece godine skolovanja, ali i ako ces se ostati baviti time.

Kako bi moglo biti dobro da netko s velikim problemima s vidom bleji u ekran 2-3-4 skolska sata (ovisi o preklapanju kompjutorske daktilografije i informatike) ili kasnije na poslu po 8 h? Isto se odnosi i na ostale kontraindikacije.
Mislim da su poceli to naglasavat jer nam se u zadnje par godine izrazito povecao broj ucenika koji su oslobodeni od tjelesnog (npr. ja sam medu njima), ali isto tako imam i cure u razredu koje imaju probleme sa sakama/vidom ili nesto, a to im predstavlja ogromne probleme pri pisanju na KDKT jer se brzine na dikatima i prijepisima povecavaju, a cak i mene koja imam dobar vid glava pocne rasturat od blejanja u ekran.
Probaj zvati referadu i raspitati se. To ce ti biti jedina 100% tocna informacija.
Sretno!
ludasam0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:02   #102
Ako ima nekoga tu od bivsih maturanata ili ovogodisnjih, puno bi mi znacilo da mi se jave na PM te podijele sa mnom iskustvo s drzavne mature nakon naseg obrazovnog programa u upravnoj
ludasam0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 01:52   #103
Ja jednostavno ne vjerujem da je skola, koja uci ucenike da po ustavu svatko ima pravo na obrazovanje, ne dozvoljava slabovidnim i nadgluhim osobama da ju pohadjaju...poznajem curu koja je imala problema sam sluhom i vidom i bez obzira na to, onda je bila jedna od najboljih ucenica u razredu, bila je jednako tretirana kod profesora, nije trazila posebne povlastice, jedino je imala nekih poteskoca kod daktilografije pa nije imala bas super ocjene iz tog predmeta, ah cuj i ucenici koji nisu imali te poteskoce su isto znali imati lose ocjene...tako da ono....jako sam razocarana u ovaj nas obrazovni sustav, razocarana sam u ovu skolu i ovime su zapravo pokazali koliko su maloumni i primitivni.... SRAM VAS BILO!!!!

I by the way, i ja sam sama slabovidna i nisam imala nikakvih problema sto se toga tice

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 01.10.2014. at 18:30. Reason: spajanje postova
love me like xo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:45   #104
Quote:
love me like xo kaže: Pogledaj post
Ja jednostavno ne vjerujem da je skola, koja uci ucenike da po ustavu svatko ima pravo na obrazovanje, ne dozvoljava slabovidnim i nadgluhim osobama da ju pohadjaju...poznajem curu koja je imala problema sam sluhom i vidom i bez obzira na to, onda je bila jedna od najboljih ucenica u razredu, bila je jednako tretirana kod profesora, nije trazila posebne povlastice, jedino je imala nekih poteskoca kod daktilografije pa nije imala bas super ocjene iz tog predmeta, ah cuj i ucenici koji nisu imali te poteskoce su isto znali imati lose ocjene...tako da ono....jako sam razocarana u ovaj nas obrazovni sustav, razocarana sam u ovu skolu i ovime su zapravo pokazali koliko su maloumni i primitivni.... SRAM VAS BILO!!!!
Nitko im ne brani, o cemu ti pricas? Nego istice kontraindikacije sto bi te moglo sputavati, a to je drugi par rukava.
ludasam0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:15   #105
Quote:
ludasam0 kaže: Pogledaj post
Nitko im ne brani, o cemu ti pricas? Nego istice kontraindikacije sto bi te moglo sputavati, a to je drugi par rukava.
ma stvar je u tome što su oni zapravo smatraju da su oni zbog tih poteškoća manje vrijedni i smatraju da čim netko ima poteškoća(bilo kakvih) da neće imati jednako dobre(čak i bolje) rezultate od onih koji nemaju te poteškoće, a to nije istina za sve jer ja poznajem ljude koji su imali poteškoća(još i imaju) a bili su jednako dobri kao i ja.... čitala sam u novinama da su jednog dečka namjerno rušili jer je PRENIZAK za njihovu školu....



http://www.jutarnji.hr/-mojeg-su-sin...i-45-/1204537/


u kakvoj državi živimo, ovo se može događati i u ovoj školi jer ljudi su, nažalost puni predrasuda a pogotovo prema onima koji imaju određena poteškoća jer ih odmah etiketiraju kao nesposobnima(prije nego li ti učenici pokažu ono što mogu i znaju bez obzira na sve)....druga je stvar da ti učenici stvarno pokažu da određene stvari ne mogu raditi. ali želim reći da ima i onih učenika koji su sposobni raditi određene strukovne zadatke, ali jednostavno ne žele(jer im se neda) i oni su time pokazali da su zauzeli mjesto nekom drugom učeniku koji nije upao u Upravnu(a taj bi učenik možda izvršavao sve zadatke i imao dobre ocjene...)
love me like xo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 09:59   #106
Quote:
love me like xo kaže: Pogledaj post
ma stvar je u tome što su oni zapravo smatraju da su oni zbog tih poteškoća manje vrijedni i smatraju da čim netko ima poteškoća(bilo kakvih) da neće imati jednako dobre(čak i bolje) rezultate od onih koji nemaju te poteškoće, a to nije istina za sve jer ja poznajem ljude koji su imali poteškoća(još i imaju) a bili su jednako dobri kao i ja.... čitala sam u novinama da su jednog dečka namjerno rušili jer je PRENIZAK za njihovu školu....



http://www.jutarnji.hr/-mojeg-su-sin...i-45-/1204537/


u kakvoj državi živimo, ovo se može događati i u ovoj školi jer ljudi su, nažalost puni predrasuda a pogotovo prema onima koji imaju određena poteškoća jer ih odmah etiketiraju kao nesposobnima(prije nego li ti učenici pokažu ono što mogu i znaju bez obzira na sve)....druga je stvar da ti učenici stvarno pokažu da određene stvari ne mogu raditi. ali želim reći da ima i onih učenika koji su sposobni raditi određene strukovne zadatke, ali jednostavno ne žele(jer im se neda) i oni su time pokazali da su zauzeli mjesto nekom drugom učeniku koji nije upao u Upravnu(a taj bi učenik možda izvršavao sve zadatke i imao dobre ocjene...)
Sorry, nisam citala nesto unaprijed, ali da li ti uopce ides/si isla u ovu skolu?
Vjeruj mi da se ne radi o diskriminaciji ili omalovazavanju. Meni je sasvim jasno kao polaznici ove skole zasto bi stajalo da su kontraindikacije slabovidnost, slabije motoricke sposobnosti i sl. Zasto? Zbog toga sto u tjednu imamo at least 4 h kompjutorske daktilografije koja zahtijeva deseteroprstno slijepo pisanje. Kako ce osoba koja ima slabiju motoriku postici brzine kasnije po tablici 8 koja je prva tablica u 4. razredu i zahtijeva 2000 znakova u 10 min? Slabovidnost takoder. Informatika je takoder 3 h tjedno pa kako bi osobi s poteskocama s vidom bilo u korist blejati u ekran u prosjeku 7 h tjedno + sve ono kod kuce sto trebas napraviti.
Poteskoce sa sluhom takoder.. Pisu se diktati i ti moras sve sam pohvatati i stici sve napisati sto prof. kaze bilo kojom brzinom, ovisno koju ti mjeri i nema prava ponavljanja sto je bilo receno, dikat ide dalje.
Tako da.. imam i ja u razredu par takvih osoba i ne popusta im se, nego se trazi minimum sto cesto ne postignu iz prve, ali za to nije kriv program skole. Na njoj je da na takve stvari pri upisu upozori, da kasnije ne bude da ja to ipak ne mogu iz tog i tog razloga, niti da se krivi bilo tko od djelatnika skole.
Ali da, uvijek ce biti onih koji takve stvari IPAK rade, no nisu svi izuzetci pravilo.
ludasam0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 18:05   #107
Od cega se sastoji matura upravne skole, tocnije smjer upravni referent?
Koji su predmeti na maturi?
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 18:57   #108
Imam 76 bodova.Pretpostavljam da će biti dovoljno za upravnu...jel se isplati ići ako mi ne idu prirodni predmeti? Ima možda nekog ovdje a da ide u upravnu i bio bi mi voljan detaljnije objasniti kak mu je i to hahah
Tea852 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 17:24   #109
Mislim da niko ovdje ne pise o pravoj strani upravne, o nezadovoljnim profesorima, a sto je najvaznije ucenicima. Skola si postavlja visoke standarde i osnovni cilj je bit jedna od boljiih strukovnih skola u Zagrebu, tako da uvodi stroga i bespotrebna pravila u skolu. Profesori nadobudno pokusavaju biti sto strozi, tako da im to uspjeva rusenjem ucenika na popravnim ispitima. Svake godine sve vise i vise ucenika pada razred. Sto naravno nije samo od profesora vec i od ucenika koji su ljeni, ali i sneke strane od profesora kojima ispada da i je kraljnji cilj da sto vise ucenika zavrsi na popravnom, a i ne prode. Mislim da je nahveci problem Upravne skole, matematika koja zapravo i nebi trebala bit najveci problem. Od svih profesora iz tog predmeta ne moze se rec ni za jednog da je dobar. Taj predmet najvise njih i padne, a moglo bi se rec nezasluzeno. Jako se malo nauci na satu, profesori nisu nesto preraspolozeni za objesnjavanje, ali vazno za napomenut jako nemilosrdni kad se radi o ocjenjivanju. Smatram da bi i sama ravnateljica nesto trebala poduzet po tom pitanju, ali cini mi se da ju to previse ni ne zanima. Vjerovatno ce to neko drugi rjesavat, jako brzo jer je nedopustivo da se tako mrtvo hladno gleda da kod jednog profesora tolko ucenika padne (mislim na matematiku). Ako se dvoumite izmedu upravne i gimnazije, gimnazija je bolji izbor, em zboog sireg znanja, a i kasnije veceg izbora fakulteta. Uvjeti u skoli su losi, malo se putuje, nisam primjetila da je puno ucenika u ovoj skoli zadovoljno sa svojom skolom. Al evo ko oce, nek izvoli, sretno svim prvasicima i ako neko ima kaj za pitat moze slobodno u privatni
LutkicaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 12:31   #110
Neznam za ostale al Vukmirovićka mi je užas od profe...sjećam se prvog sata u 1. razredu kad je rekla "na mojem satu može svatko izraziti svoje mišljenje i pritom ga se neće osuđivati radi istog" i na kraju kaj se dogodi, kažeš joj jednu krivu i podbada te ostatak školovanja, osim ako je tvoje mišljenje sukladno njenom... tako da, ako neko ima izrazitu želju upisat školu samo naprijed ako mu je krajnji cilj da radi negdje u državnoj upravi. Ovako đabe vam trud jer ćete se pomučit dok to završite pogotovo ak imate Vukmirovićku na Ustavu u 4. razredu...
dreadhead420 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 13:55   #111
Quote:
dreadhead420 kaže: Pogledaj post
Neznam za ostale al Vukmirovićka mi je užas od profe...sjećam se prvog sata u 1. razredu kad je rekla "na mojem satu može svatko izraziti svoje mišljenje i pritom ga se neće osuđivati radi istog" i na kraju kaj se dogodi, kažeš joj jednu krivu i podbada te ostatak školovanja, osim ako je tvoje mišljenje sukladno njenom... tako da, ako neko ima izrazitu želju upisat školu samo naprijed ako mu je krajnji cilj da radi negdje u državnoj upravi. Ovako đabe vam trud jer ćete se pomučit dok to završite pogotovo ak imate Vukmirovićku na Ustavu u 4. razredu...
Jedina ona i predaje Ustav.
Ovisi kako se postavis, ja sa njom nisam imala problema.

Ako tko ima kakvih pitanja, saljite u PP.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 00:24   #112
Meni je Vukmirovića bila raska, i da, nitko ju ne voli. Ali ako ju malo bolje proučiš, nije ona u duši loša ali pokušava biti stroga i manipulirati našim malim glavicama, a na tebi je da to ne dopustiš, staviš ju na ignore i bit će sve ok, ja zato nisam imala problema s njom iako me beskrajno nervirala....i čudi me da još nije u mirovini.
Ostali profesori su skroz ok, kod nekih učiš više, kod nekih manje, ali u principu svi su susretljivi i simpatični.
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:10   #113
Mene zanima zašto nitko nije spomenuo da se latinski, ko ga odabere kao izborni predmet, uči po gimnazijskom programu. Mogu reći da ga je nemoguće naučiti. Očekuje se od učenika da nakon 2 mjeseca učenja latiskog gramatički analizira rečenice, prevodi rečenice koje su ubi Bože, poznaje 4 deklinacije i prevodi rečenice tipa: Iliri su brzim brodovima preko Jadranskog mora napali Rimljane; sa hrvatskog na latinski.
Tekstove u udžbeniku ti niko ne prevede već se sam moraš s time mučiti i pitaj boga dal je to što si preveo i što bubaš (jer nema drugog izraza) točno.
Čak i prijateljica koja ide u gimnaziju Lucijan Vranjanin kaže da je ovaj udžbenik po kojem mi radimo očaj težak.

U svakom slučaju latinski je koma živa... a ja sam od učenika koji stvarno uče.
manic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2019., 09:50   #114
I ja bi se složila da je veliki problem ove škole matematika.

Profesorica ŽDG predaje matematiku na način da napiše naslov i zada domaću zadaću. Ako imamo sreće riješi 1 zadatak na ploći i to je obrađeno gradivo.

Ali zadaće zada brdo i ispada da učenici sami obrađuju gradivo kroz zadaću. Na testovima je nemilosrdna, nije joj čudno ako 2/3 razreda dobije 1. Kaže niste učili. Iako bi se po pravilniku takvi testovi trebali poništiti u ovoj se to školi ne događa. Nije niti čudo da brdo učenika završi na popravnom ali po svemu sudeći to je i cilj ove profesorice.

Osobno učim matematiku tako da mi na youtubeu profesor Milun objašnjava ono što je trebala naša profesorica.

Mi nebismo izabrali ovu školu da smo toliko matematički nadareni da možemo sami učiti matematiku već bi smo izabrali matematičku gimnaziju ili neku drugu.
Ovako smo ostavljeni na milost ove profesorice i na instrukcije koji naši roditelji preko cijele školske godine plaćaju.

Razrednici se ne žele miješati u područje rada te profesorice tako da nam nitko ne može pomoći.
Dovoljno je pogledati našu školsku teku i vidjeti da gradivo koje je u školi obrađeno nije za cijelu školsku godinu niti do polovice teke.

Ako se gospođi profesorici ne predaje ne znam zašto je odabrala to zanimanje.
Lalalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2020., 00:56   #115
Quote:
simbica kaže: Pogledaj post
Ja ne idem al sam se u 8. razredu dvoumila između upravne i gimnazije.
Nema ti baš neke velike razlike između tih dvaju zanimanja jer se ionako radi na tome da se oni spoje u jedan (prije je bilo 3 smjera u upravnoj)
U svakom slučaju ti je bolje da ideš za tajnika/cu jer zanimanje "upravni refernt" neće ni postojati za par godina. Al, iskreno, ne preporucam ti baš tu školu jer tamo većinom upisuju slabiji školarci i prebacuju se najveći propaliteti iz Končara i sl. jer slovi da je lagana zbog toga kaj nemaš kemiju i fiziku.
Imaš dosta stručnih predmeta tipa poslovni hrvatski, morat ćeš učit zakon RH..
Ako si dobar učenik/ica u osnovnoj bolje idi u gimnaziju jer ti je uibš slaba podloga za fakultet, a pošto ćeš vjerojatno polagati državnu maturu(ako program zaživi još 4-5 godina) samo 2 sata matematike tjedno ti iustinu nije dovoljno.
Sretno
Sve istina što si napisala.
Nikolina Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 10:36   #116
Quote:
Nikolina Z. kaže: Pogledaj post
Sve istina što si napisala.
S problemom matematike se slažem, ali ne mislim da se u tu školi upisuju propaliteti. Za matematiku ako želite na maturu (govorim za A razinu) morate si platiti pripreme. Ako želite na B razinu ne trebate nikakve pripreme plaćat jer je 4. razred matematike u Upravnoj doslovno priprema za B razinu matematike.
danchi2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 18:34   #117
Što se točno može raditi s tom srednjom školom? I na koje faxeve se najčešće upisujete?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 19:46   #118
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Što se točno može raditi s tom srednjom školom? I na koje faxeve se najčešće upisujete?
pa pravni fakultet očito
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 16:15   #119
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Što se točno može raditi s tom srednjom školom? I na koje faxeve se najčešće upisujete?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Najviše ti se upisuje u pravni, nakon toga ekonomski, a onda učiteljski, fakultet političkih znanosti, hrvatski studiji i filozofski. I naravno kao i svake godine ima nekoliko izuzetaka.
danchi2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 19:20   #120
Quote:
danchi2410 kaže: Pogledaj post
Najviše ti se upisuje u pravni, nakon toga ekonomski, a onda učiteljski, fakultet političkih znanosti, hrvatski studiji i filozofski. I naravno kao i svake godine ima nekoliko izuzetaka.
U redu, hvala. A oni koji ne upišu fax, što i gdje rade a da je u struci?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.