Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2010., 12:23   #1
Prijevara pri kupnji polovnog auta - primjeri

Eto, skoro mi se desilo da sam se opekao pri kupnji jedne
Opel Astre kavavan 1,7 cdti, 2007 godiste u Rijeci....NAVODNO 53 000 km (to mi je bilo receno i to je pisalo u autu)

Srecom saznao sam da auto ima preko 200 000km i da je imao 2 sudara.
Serviska knjizica je ocito bila KRIVOTVORENA kao i kilometri na vozilu

Uglavnom, po meni je to bas kazneno dijelo...i nebih volio biti u kozi naivca iz Zagreba koji je navodno taj auto jucer kupio.
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:30   #2
Kako si to saznao?.Inače osuđujem takvu vrstu prijevare.
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:32   #3
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Kako si to saznao?.Inače osuđujem takvu vrstu prijevare.
Ako imaš koga u policiji puno toga se preko tablica može vidjeti.
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:34   #4
Razumjem skinut 10-20 tkm ali ovoliko? Ovo je za prijavit policiji... I kako policija ne reagira kada im stižu podaci sa tehničkog prijegleda?
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:37   #5
šta, samo možeš doznati prave podatke o autu ako imaš nekog poznatog u policiji???
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:47   #6
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
šta, samo možeš doznati prave podatke o autu ako imaš nekog poznatog u policiji???
Pa možeš saznat dal je imao sudare kakve i sl. Mislim zakaj ne, ja bi na to išo svakako jer danas nije nikome za vjerovat.
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:54   #7
Da, to sa policijom je dobra stvar ali vecina ipak nije sudjelovala u prometnim nesrecama. Rabljeno triba kupiti iskljucivo od nekoga koga poznajes, jako je tesko naletiti na pouzdano vozilo koje je bas onakvo kakvim ga vlasnik opisuje.
Meni je frend odavno skoro kupi neku Lanciu ali je slucajno sazna od nekoga lika da je bila prepolovljena u prometnoj i da je sklepana jedva u jedan komad. Pa sad ti vidi.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 12:58   #8
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
Razumjem skinut 10-20 tkm ali ovoliko? Ovo je za prijavit policiji... I kako policija ne reagira kada im stižu podaci sa tehničkog prijegleda?
kakvi podaci s tehničkog pregleda misliš da stižu policiji? o broju kilometara?
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:06   #9
Može se jedino u ovlaštenom servisu, da ga spoje na kompjuter i da..možda skuže prijevaru..možda
fordista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:13   #10
A koja budala uopće ide kupiti auto za koji ne zna točno porijeklo i ne može točno provjeriti kilometražu!? Takve koji se sjebu uopće ne žalim, što bezveze idu grlom u jagode!? Vjeruju prodavaču jer im izgleda da je pošten čovjek? Ženi se svidjela boja auta? Ima dobre alu felge na sebi i dobar spojler?
vicenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:14   #11
kad sam radio u jednoj stranjskoj zemlji, skužio sam da se to tamo tretira kao žešća prevara.

em su rigorozne kazne prevarantima,
em je sudstvo/odvjetništvo uvijek spremno za takve slučajeve (postoji standardizirana procedura i ekspresno se riješava)

kod nas to nije niti u začetku, tj. kad bi netko išao nekog tužit jer mu je prodao auto sa vraćenim kilometrima pretpostavljam da sudac ne bi znao što napraviti, pod pretpostavkom da bi odvjetnik uopće znao formulirati takav zahtjev za odštetom.

te stoga, kao u dosta tema i slučajeva ;
naručio bi pjesmu za drugare
klikni link za audio užitak
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:39   #12
To je sasvim normalna stvar danas. Ko jos uopce vjeruje tim brojacima kilometara? ja mislim da samo naivci. Moje misljenje je da u ljepoj nasoj 80% rabljenih auta koji se prodaju ima skinutu kilometrazu. Danas skoro svaka budala ima te gluposti za skidanje kilometraze a i nema auta kojem se neda skinut kilometraza.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:44   #13
Quote:
fordista kaže: Pogledaj post
Može se jedino u ovlaštenom servisu, da ga spoje na kompjuter i da..možda skuže prijevaru..možda
Mozda, a mozda i ne...pogotovo ako su greske u sustavu ponistene bas u ovlastenom servisu !

Ja bih prije ipak isao provjeriti ovjes i napraviti kompjutersku dijagnostiku motora kod servisa od povjerenja !
Mozda bi elektroniku i uspio prevariti...iako sumnjam, ali pri kontroli ovjesa bi se vjerojatno vidjelo.

Uglavnom...OPREZ i kontrolirajte OVJES i napravite kopjuterski check-up prije kupnje...to je investicija od nekih 300kn.

Istina....i po meni je to ozbiljnija prijevara, koja sumnjam da je ikad procesuirana u nasem sudstvu....ali doci cemo i do toga. Srecom nas Europa tjera da se malo sredimo i organiziramo...inace bi bili ko Moldavija.
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:16   #14
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
te stoga, kao u dosta tema i slučajeva ;
naručio bi pjesmu za drugare
klikni link za audio užitak


svaka čast, uljepšao si mi dan!!

makar sam poslušao samo do pola
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:18   #15
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
kakvi podaci s tehničkog pregleda misliš da stižu policiji? o broju kilometara?
da, baš to
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:39   #16
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
da, baš to
Di je svizac? Opet mota čokoladu?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:52   #17
Quote:
Faun kaže: Pogledaj post
Mozda, a mozda i ne...pogotovo ako su greske u sustavu ponistene bas u ovlastenom servisu !

Ja bih prije ipak isao provjeriti ovjes i napraviti kompjutersku dijagnostiku motora kod servisa od povjerenja !
Mozda bi elektroniku i uspio prevariti...iako sumnjam, ali pri kontroli ovjesa bi se vjerojatno vidjelo.

Uglavnom...OPREZ i kontrolirajte OVJES i napravite kopjuterski check-up prije kupnje...to je investicija od nekih 300kn.

Istina....i po meni je to ozbiljnija prijevara, koja sumnjam da je ikad procesuirana u nasem sudstvu....ali doci cemo i do toga. Srecom nas Europa tjera da se malo sredimo i organiziramo...inace bi bili ko Moldavija.
Hmmm, baš taj ovjes ti NIŠTA neće reći...

Oni koji rade velike kilometre, rade ih po putoputevima, di ovjes spava zimski san... Dok mali kilometri ali po gradu, rupama, ležećima, ubijaju ovjes ko beba zvečku...

Znal sam viđat ovjese (200 000 km autoputevi) koji su bili ko novi... a isto tak sam viđal ovjese koji su po gradskih 80 000 bili na rubu katastrofe...

Elektronika se isto tako nemre uzet ko vjerodostojna...

U principu, STP ima kilometraže svakog godišnjeg tehničkog, pa je ro donekle relevantno, dok pravi majstori po stanju mašine i pojedinih komponenti mogu dokučiti približnu kilometražu, ali sve do +/- kojih 20 000 km...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:00   #18
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
U principu, STP ima kilometraže svakog godišnjeg tehničkog, pa je ro donekle relevantno,...
Jesu li ti podaci Sluzbe za Tehnicki Pregled javni ?
Tojest, moze li se to vidjeti prije nego sto odlusic kupiti auto, kao sredstvo provjere..na temelju tablica vozila ?

U ovome mome slucaju pregled ovjesa bi vjerojatno ukazao na to da je auto imao 2 sudara.
__________________
Verba volant, exampla movent
Faun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:02   #19
Quote:
Faun kaže: Pogledaj post
Jesu li ti podaci Sluzbe za Tehnicki Pregled javni ?
Tojest, moze li se to vidjeti prije nego sto odlusic kupiti auto, kao sredstvo provjere..na temelju tablica vozila ?

U ovome mome slucaju pregled ovjesa bi vjerojatno ukazao na to da je auto imao 2 sudara.
Hmmm, mislim da jesu javni... ali nisam ziher!!!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:03   #20
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Hmmm, mislim da jesu javni... ali nisam ziher!!!
Za 200 kuna su javni. Mislim toliko košta uvid u kilometrinu ...
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.